پنجشنبه, ۰۷ ذیحجه ۱۴۴۵هـ| ۲۰۲۴/۰۶/۱۳م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری قمری :18 ذولقعده 1445

تاریخ میلادی : دوشنبه، 27 می 2024م

شماره صدور: شماره: ح.ت.افغ 26/۱۴۴۵

دفتر مطبوعاتی
ولایه افغانستان


اعلامیه مطبوعاتی

افشای جنایات یهود و بلند کردن صدای مسلمانان مظلوم فلسطین «جرم» نه، بلکه مکلفیت شرعی هر مسلمان است

دو دعوت‌گر حزب‌التحریر در ماه قوس سال 1402 هـ .ش در حین تظاهرات و سخن‌رانی جهت محکومیت حملات وحشیانه‌ی رژیم یهود بر غزه توسط استخبارات جلال آباد دستگیر شدند. این دعوت‌گران مدت شش ماه است که در حالت بی‌سرنوشتی بسر برده، و در میان زندانیان محبس جلال آباد به نام «زندانیان قضیه فلسطین» مشهور می‌باشند. 

جای تعجب است که از چه زمانی و براساس کدام مبنای شرعی، افشای جنایات یهود و بلند کردن صدای مسلمانان فلسطین تعریف «جرم» را بخود گرفته است؟ نسل‌کُشی و جنایات جنگی دولت یهود آن‌قدر وسیع و وحشیانه است که حتی صدها هزار غیرمسلمانان را وادار ساخته تا تظاهرات وسیعی را  براه انداخته و آن را محکوم کنند؛ ولی با تأسف که در سرزمین اسلامی چنین عمل ممنوع بوده و با زندان پاسخ داده می‌شود. چنانچه نظام حاکم در افغانستان مانع برگزاری فعالیت‌های جمعی در مورد جنگ غزه می‌شود. در حالی‌که مکلفیت اردوها و قدرتمندان امت اسلامی است تا به دفاع از مظلومین فلسطین بشتابند. چنان‌چه مسلمانان فلسطین چشم امید به مجاهدین افغانستان دارند و بارها بالای شان صدا زده‌اند تا به یاری برسند.

﴿وَإِنِ اسْتَنصَرُوكُمْ فِي الدِّينِ فَعَلَيْكُمُ النَّصْرُ﴾ [انفال: 72]

ترجمه: و اگر آن‌ها از شما در امر دین یاری خواستند، بر شماست که آن‌ها را یاری کنید.

این استدلال که گویا تنها مکلفیت نظام‌های عرب و کشورهای همجوار فلسطین است که به یاری مسلمانان غزه اقدام کنند، یک بهانه‌ی غیرشرعی و توقع غیرسیاسی است. زیرا کسی‌که بصیرت سیاسی دارد بخوبی می‌داند که این نظام‌ها تا کنون کاری جهت توقف جنایات یهود انجام نداده‌اند و از عمل‌کرد شان واضح است که این نظام‌ها مزدوران امریکا و سایه‌ی رژیم یهود هستند. این ادعا نیز بی‌اساس است که ما باید اول خود را قوی بسازیم و سپس مسلمانان فلسطین را یاری دهیم. اگر این ادعا واقعیت می‌داشت نظام حاکم واقعاً پروژه‌ای اِعداد نظامی را روی دست می‌گرفت و تلاش جدی بخرچ می‌داد تا خود را از لحاظ نظامی به این هدف مجهز سازد.

با تأسف آنچه در پروسه تعلیم و تجهیز مجاهدین دیده می‌شود این است که اُفق دید یک‌تعداد از مسوولین مجاهدین روز به روز تنگ‌تر گردیده و به مرزهای ملی قلمروی افغانستان محدود شده است. در حالی‌که مجاهدین باید با اندیشه‌ی آزادی بیت‌المقدس، کشمیر، ترکستان شرقی و سایر سرزمین‌ها تربیه و تجهیز گردند و به شکستن مرزها برنامه‌ی عملی داشته باشند. زیرا آزادسازی سرزمین‌های اسلامی تحت ِاشغال وجیبه‌ی است که باید هرچه زودتر قدرت‌مندان به آن اقدام کنند.

حوادثی که در سرزمین مبارک فلسطین جریان دارد  ابتلای بزرگ امت رسول الله صلی‌الله علیه وسلم است. در بیشتر از 200 روزی که جنگ غزه آغاز شده چهره‌ای اصلی قدرت‌های بزرگ، نهادهای بین‌المللی، موسسات حقوق بشری، حُکام و قدرت‌مندان مسلمان افشاء گردیده، و موقف بزدلانه و صفوف آشکار شده است. گویی مردم غزه به تنهایی در برابر لشکر کفر از شرق تا غرب می‌جنگند.

]141[آل عمران: وَ لِيُمَحِّصَ اللَّهُ الَّذِينَ آمَنُوا وَ يَمْحَقَ الْكافِرِينَ‌

و (فراز ونشيب‌هاى جنگ براى آن است) تا خداوند افراد مؤمن را پاك و خالص، و كافران را (به تدريج) محو و نابود گرداند

بدون شک در روز آخرت حُکام و قدرت‌مندان مسلمان بابت سکوت شان در قبال جنایات یهود در فلسطین نزد الله قهار پاسخ‌گُو بوده و کسانی‌که دعوت‌گران را بدلیل هوای نفس شان و بلند کردن صدای مظلومین و افشای جنایات ظالمین به بند کشیده‌اند، با محاسبه‌ی شدیدتری مواجه خواهند شد.

.دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر ـ ولایه افغانستان 

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه