پنجشنبه, ۰۷ ذیحجه ۱۴۴۵هـ| ۲۰۲۴/۰۶/۱۳م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
ای مسلمانان! شما در گذرگاه رفح و غزه و حتی در تمام فلسطین جنایات یهودیان را مشاهده می‌کنید و حکام‌تان هیچ ارتشی را برای نصرتش حرکت نداده و حتی خطوط سرخ‌شان را زیرپا کرده و به فراموشی سپردند و به وساطت امریکا و پیروانش اکتفاء کردند!
بسم الله الرحمن الرحيم

ای مسلمانان! شما در گذرگاه رفح و غزه و حتی در تمام فلسطین جنایات یهودیان را مشاهده می‌کنید و حکام‌تان هیچ ارتشی را برای نصرتش حرکت نداده و حتی خطوط سرخ‌شان را زیرپا کرده و به فراموشی سپردند و به وساطت امریکا و پیروانش اکتفاء کردند!

(ترجمه)

ای مسلمانان!

واقعاً پیمانه لبریز شده است... ظلم و ستم‌های یهودیان انسان‌ها، درختان و سنگ‌ها را فراگیر گرفته که از حساب بیرون است! با این وجود آن‌ها به گذرگاه رفح که رژیم مصر آن را خط سرخ می‌دانست و در برابر تجاوز به آن سکوت نمی‌کرد، حمله کردند؛ اما بعد از آن‌که این گذرگاه تحت اشغال یهود درآمد خط سرخ به سبز مبدل گشت و رژیم مصر به اعتراض اکتفاء کرد! (منبع: الجزیره عاجل – 12/5/2024-) آسوشیتدپرس به نقل از یک مقام ارشد مصری چنین گزارش داده است: «مصر اعتراض خود را در مورد حمله به رفح به تل آویو، واشنگتن و و دولت‌های اروپایی تسلیم کرد.» و العربیة الحدث به تاریخ 7 می 2024م در این مورد گزارش داده است: «رسر ارتش علی حفیزی، دستیار وزیر اسبق نیروهای دفاعی مصر در اظهاراتش به شبکۀ "العربیۀ نت و الحدث نت" گفته است که محور فیلادلفیا یک منطقۀ حائل فلسطینی میان مصر و نوار غزه است. وی تأکید ورزید که نیروهای مسلح مرزهای مصر را با امنیت بالایی تأمین می‌کنند و هیچ نیروی اسرائیلی نمی‌تواند به آن نزدیک شود، زیرا آن یک خط سرخ است...»

ارتش اسرائیل امروز سه‌شنبه اعلام کرد که کنترل سمت فلسطینی گذرگاه رفح که نوار غزه را از خاک مصر جدا می‌سازد. در یک عملیات نظامی که از دیروز آغاز گشته بود تکمیل گشت... و خودروهای نظامی اسرائیل برای نخستین بار از سال 2005م وارد محور فیلادلفیا شد و هم‌چنان ستون‌های دود غلیظ در منطقۀ نزدیک به گذرگاه زمینی رفح میان نوار غزه و مصر همزمان با تشدید حملات توپ‌خانه‌ای اسرائیل، امروز سه‌شنبه پدیدار گشت.

ای مسلمانان!

دردناک و غم‌انگیز است که غرب و به ویژه امریکا بر حکام سرزمین‌های اسلامی رهبری کرده و به دولت‌های اطراف این رژیم تمرکز نموده و نمی‌خواهد ارتش‌های شان مداخله کنند و این را با این سخنش "عدم گسترش جنگ" اعلام می‌کند! امریکا سستی و بی‌بنیادی این رژیم را خوب می‌داند؛ چرا که از جنایات این رژیم هشت ماه است که می‌گذرد و تاهنوز به اهداف خود نرسیده؛ با وجود این‌که در مقابلش یک گروه اندکی از مؤمنان بوده که از تجهیزات کمی برخوردارند. پس چگونه خواهد بود آنگاه که ارتش‌های مسلمانان و یا فقط ارتش‌های اطراف فلسطین مداخله کنند! این چیزی است که آرامش و خواب امریکا را مضطرب ساخته است...

از این‌رو مقامات امریکا در منطقه پرسه می‌زنند تا با فشار بالای حکام این ارتش‌ها یا بدون فشار از نصرت مردم فلسطین توسط این ارتش‌ها جلوگیری کنند! آن‌ها از امروز نه بلکه از سال 1948م که فلسطین توسط یهودیان اشغال شد، دست از فلسطین و آزادی‌اش کشیدند! هرکس که سفرهای مقامات غربی، به ویژه امریکایی را بررسی کند، متوجه این موضوع شده و درمی‌یابد که بلینکن، وزیرخارجۀ امریکا منطقه را ترک می‌کند... امریکا به همین مقدار بسنده نکرد؛ بلکه رئیس استخباراتش، ویلیام برنز را به منطقه فرستاد تا چند روزی از منطقه بازدید نماید و تور سفرش را بر رژیم مصر و یهود متمرکز نماید؛ حتی اگر در میان آن دو به قطر فرود آید. اما هدف اصلی این سفر تمرکز بالای روابط رژیم مصر و یهود بود، به ویژه در مورد مسألۀ رفح.  این امر باعث می‌شود که آنچه شبکۀ العربی الجدید در تاریخ 8/5/2024م منتشر کرده است، جنبه‌ای قابل تأمل داشته باشد:

 «...منابع خصوصی به العربی الجدید فاش کرده بودند که تهاجم به رفح و ورود خودروهای ارتش اشغال‌گر اسرائیل به محور فیلادلفیا و حتی به دروازۀ مصر به گذرگاه رفح از سمت فلسطین پس از اطلاع‌دهی سمت مصری و با هماهنگی کامل امریکا رخ داده است... این منبع گفته است: "ویلیام برنز، رئیس استخبارات امریکا با دیوید بارنیا، رئیس موساد عملیات را ترتیب داد و در تماسی‌که میان وی و نتانیاهو صورت گرفت، بر محدود بودن این عملیات تأکید ورزید.»

سپس امریکا کاری کرد که از سوی حکام و تعدای از رسانه‌ها مورد تشویق قرار گیرد؛ آن‌هم از طریق موجودیت اختلافات میان امریکا و رژیم یهود، ونیز استفادۀ رژیم یهود از اسلحه‌های امریکایی مخالف قانون بوده و بلینکن این را بیان داشت؛ اما با اسلوب پیچیده و مکارگری که این بر خردمندان پوشیده نیست، در گزارشی که وی به کنگره ارائه کرد، آمده است:

روزنامۀ الخلیج 11/5/2024م. واشنگتن – AFP-:  »وزارت خارجۀ امریکا روز جمعه در یک گزارشی از استفاده اسرائیل از تسلیحات امریکا در جنگ غزه انتقاد کرد، اما وی دلائل کافی مبنی بر نقض برای تعلیق محموله‌ها نیافت.» در این گزارش آمده است: «ارزیابی اسرائیل که "با روش‌های متضاد با قانون بشری بین‌المللی از تسلیحات استفاده کرده" منطقی است؛ اما امریکا " نتوانست به نتایج قاطعی برسد...» و نیز در این گزارش آمده است: «اگرچه امریکا معتقد است که اسرائیل از طریق اقدامات خود در فاجعۀ انسانی مستمر نقش داشته، اما نمی‌پذیرد که مقامات اسرائیل از ارسال و انتقال این کمک‌ها عمداً جلوگیری کردند و یا به محدودسازی آن‌ها پرداختند...الخ»

واضح است که امریکا با استفاده از الفاظ به بازی خود ادامه می‌دهد! هدفش حمایت از یهودیان و فریب حکام در سرزمین‌های اسلامی است؛ حتی می‌توان گفت حکام به فرمان امریکا بوده و نیازی نمی‌بیند که فریب شان دهد! امریکا با این اقدامات خود تلاش می‌ورزد تا خود را در مقابل چشمان مردم مخالف با رژیم یهود نشان دهد!

ای مسلمانان!

مصیبت واقعی موجودیت همین حکام است؛ آنانی‌که حلقه‌بگوش کفار استعمارگر، به ویژه امریکا هستند... هرآنچه را امریکا بگوید می‎گویند و هرآنچه را بخواهد انجام می‌دهند... آن‌ها با چشمان خود اجساد شهداء را دیده و با گوش خود فریادهای اطفال را شنیده و آوارگی مردم با اطفال و زنان‌شان را در صحنه‌های دل‌خراش مشاهده می‌کنند؛ اما به نصرت شان نمی‌شتابند... این حکام همۀ این حالات را مشاهده کرده و حس شنوایی و بینایی شان کار کرده؛ اما جوانمردی معتصم را به کار نمی‌گیرند!

این حکام ارتش‌ها را مانع شدند تا آنان را از نصرت برادران شان در غزه هاشم منع کنند. حتی به تماشای حوادث نشسته و به شمارش شهداء پرداخته و در رسانه‌ها شهداء را به نام کشته‌شدگان یاد می‌کنند و میانه‌روترین شان کسانی اند که میان رژیم یهود و مسلمانان غزه که در هر وجب از نوار مورد حمله قرار گرفته اند، وساطت می‌کنند؛ گویا آنان میان رژیم یهود ملعون و میان مسلمانان غزه  سمت بی‌طرف هستند!

  ای سربازان ارتش‌های مسلمانان!

اگر شما در انتظار این هستید که حکام‌تان برای جنگ با یهود و آزادسازی سرزمین مبارکه شما را دستور دهند، بدانید که حال‌تان به کسی می‌ماند که در طلب آب دستانش را دراز کرده و آب به دهانش نمی‌رسد...! پس شما بشتابید، الله سبحانه وتعالی همرای تان بوده و امت از شما متابعت می‌کنند.. و بی‌شک که شما می‌بینید دشمن تان چگونه نوار غزه را از خشکه، دریا و هوا بمباران می‌کند تا آن را به یک زمین سوخته مبدل سازد. پس چگونه برادران تان را رها می‌سازید و با ترک جهاد و مبارزه از نصرت شان دست می‌کشید؟!

ای سربازان ارتش‌های مسلمانان!

 آیا در میان تان، به ویژه در سرزمین کنانه و شام مردی رشید و هوشیاری نیست که ارتش را رهبری کند و سایر ارتش‌ها از وی تکبیرگویان متابعت کنند و امت نیز در پشت سرشان به خاطر نصرت الله سبحانه وتعالی نعرۀ الله اکبر را سر دهند؟!

﴿اِنَّا لَنَنصُرُ رُسُلَنَا وَ الَّذِينَ ءَامَنُوا فِى الْحَيَوٰةِ الدُّنْيَا وَ يَوْمَ يَقُومُ الْأَشْهَٰدُ﴾ [غافر: 51]

ترجمه: ما قطعاً پیامبران خود را و مؤمنان را در زندگی دنیا و در آن روزی که گواهان بپا می­خیزند نصرت و یاری می­دهیم.

ای ارتش‌ها!

پیمانه لبریز گشته و برای هیچ کس عذری باقی نمانده است! دیگر کافی نیست که از خشم علیه دشمنان تان انگشت به دندان گیرید؛ بلکه باید وارد عمل شوید و چنان باشید که الله سبحانه وتعالی می‌خواهد:

﴿قَاتِلُوهُمْ يُعَذِّبْهُمُ اللّهُ بِأَيْدِيكُمْ وَيُخْزِهِمْ وَيَنصُرْكُمْ عَلَيْهِمْ وَيَشْفِ صُدُورَ قَوْمٍ مُّؤْمِنِينَ﴾ [توبه: 14]

ترجمه: ای (مؤمنان)! با آن کافران بجنگید تا الله آنان را با دست شما عذاب کند و خوارشان دارد و شما را بر ایشان پیروز گرداند و (با فتح و پیروزی مؤمنان بر کافران) سینه­های اهل ایمان را شفا بخشد (و بر دل­های زخمی ایشان مرهم نهد و درد دیرینۀ أذیت و آزار کفار را از درون آنان بزداید).

حزب‌التحریر

5ذی‌القعده1445ه.ق.

13می2024م.

مترجم: محمد مزمل

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه