چهارشنبه, ۰۶ ذیحجه ۱۴۴۵هـ| ۲۰۲۴/۰۶/۱۲م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
میانجی‌گری ترکیه بین حماس و رژیم یهود
بسم الله الرحمن الرحيم

میانجی‌گری ترکیه بین حماس و رژیم یهود

(ترجمه)

سایت "اسکای نیوز" عربی به تاریخ 18اپریل 2024م خبري را  نشر نمود که در آن چنین آمده: «بعد از اعلان قطر در مورد تغییر دیدگاهش در خصوص نقشی‌که به عنوان یک میانجي‌گر در گفتگوهای آتش‌بس بین رژیم یهود و حرکت حماس داشت، ترکیه از موافقت حماس مبني بر اينكه در مقابل اقامۀ دولت فلسطینی به معیارهای سال 67 از سلاح دست بر می‌دارد پرده برداشت. "هاکان فیدان" وزیرخارجۀ ترکیه گفت: «رهبری حماس از قبولیت منحل شدن بخش نظامی  برای این حرکت اظهار نظر نموده به شرطی‌که به شرائط و میعارهای سال 67 دولت فلسطینی باشد.» وی اشاره به این نمود که حماس موافق به قبولیت اینست که این حرکت به یک حزب سیاسی تبدیل شود. این پیش‌رفت بعد از اعلان قطر برای تغییر دیدگاهش در سعی و تلاش میانجی‌گری شده و این به مثابۀ تلاش است که از انقره برای بازگشائی نقش جدیدی در میانجی‌گری همراه با عقب‌نشینی قطر که انتظار آن می‌رفت صورت گرفت.

واقعاً حكام خائن در عوض اینکه ارتش‌ها و نیروهای شان را  در کنار برادران‌شان در فلسطین همراهی و حرکت دهند، می‌بینید که ایشان به صورت مخفی و علنی برای تحت کنترول در آوردن جنگ‌جویان و همرائی شان چاله‌های بزرگ‌تری از جنگ خون‌بار و خانمان‌سوزی سوق می‌دهند که به صورت مستمر اطفال، زنان و پیرمردان را به قتل می‌رساند و مدارس، مساجد و خانه‌ها را ویران می‌نماید. به گونۀ مثال؛ قطر درگذشته و اکنون نقش یک میانجی‌‌گر را بازی می‌کند تا رژیم یهود به عنوان یک دولت مستحکم پذیرفته شده و در منظومۀ خاور میانۀ جدید پذیرفته شود. این امتیاز در ازای به رسمیت شناختن دولت فلسطین توسط رژیم مسخ شدۀ یهود، بسان دولت‌های عربی دیگر می‌باشد و وقتی نیرنگ‌های غرب به اوج خود رسید، نقش خبیث از قطر به ترکیه سپرده شد.

ترکیه‌ای که امریکا قضیۀ اسلام را به روش امریکائی به آن می‌سپارد، بعد از اینکه این دیدگاه در سعودی تغییر کرد و از حالت خود بیرون شد، از اینجاست که توجه رهبری سیاسی حماس به سوی تركيه شده تا رئیس‌جمهور آن را  ملاقات نماید؛ رئیس جمهوری‌که از همان ابتداء این جنگ از تجهیز ننمودن رژیم یهود با انواع کالاهای غذائی، دوائی و صنعتی خودداری نکرد و هم‌چنان بر موقف خود باقی ماند و این مزدوران و دست‌نشانده‌ها حتی به این مزدوری شان برای غرب اکتفاء نکرده؛ بلکه همواره تلاش دارند تا دیگران را به این مزدوری بکشند؛ مخصوصاً اصحاب قوت و شجاعت و مجاهدین تا از این طریق با آن‌ها بپیوندند و ابزاری باشند برای رژیم یهود و استحکام دولتش و اینکه رژیم یهود را بخشی از آسیای میانۀ جدید در کنار ایران، ترکیه و سائر دولت‌های منطقه قرار دهند.

برگرفته شده از شمارۀ 493 جریدۀ الرأیه

مترجم: مصطفی اسلام

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه