چهارشنبه, ۲۰ ذیقعده ۱۴۴۵هـ| ۲۰۲۴/۰۵/۲۹م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
واقعیت ابتکار جدید مصر چیست؟
بسم الله الرحمن الرحيم

واقعیت ابتکار جدید مصر چیست؟

(ترجمه)

بعد از این‌که رژیم یهود غزه را ویران کرد و مردم آن جان‌ها و مال‌های خود را از دست دادند، نقش معامله‌گران و خون‌فروشان به قضایای شان فرا رسید که زبان حال و مقال شان بیان‌گر اینست که هیچ بدیلی برای راه‌حل دو دولت و به رسمیت شناختن فلسطین وجود ندارد، درحالی‌که به اصل قضیه و راه‌حل اساسی تمرکز نکرده اند! این همان چیزی است که ابتکار جدید رژیم مصر بسان دیگر پیشنهادات و ابتکارات در پی آنست، که همه و همه به نفع یهود بوده و منجر به دوام و ادغام رژیم مسخ در منطقه می‌گردد.

رژیم مصر برجسته‌ترین بازی‌کن در قضایای متعلق به غزه بوده و بیشترین تأثیر را نسبت به مردم غزه و نسبت به کسانی که در مورد غزه مذاکره می‌کنند دارد. مصر تنها دروازۀ دخولی و خروجی مردم غزه به شمار می‌رود و کمک‌های واقعی، اسلحه و غیر ذالک تنها از همین طریق می‌تواند وارد غزه شود. مصر محاصره بر غزه و مردمش را به شکل کامل تشدید بخشیده است؛ به ویژه پس از آنکه سیستم تونل‌ها ویران و منطقۀ حائل و دیواری ایجاد گشت که در زیر زمین ریشه دوانده و در روی زمین سر به فلک نهاده تا دیگر تونل‌های جدیدی ساخته نشود و این سبب شده تا وی بیشترین تأثیر را بالای مذاکره کنندگان داشته باشد. مصر با مردم غزه بر سر مسألۀ محاصره و ورود غذا و کمک‌ها چانه‌زنی می‌کند، یعنی وی با مردم غزه چانه‌زنی می‌کند که یا پیشنهادات را بپذیرند و یا هم از گرسنگی بمیرند! اما ارتباط مصر با رژیم یهود هنوز پابرجا بوده و وی از رژیم یهود غاصب پاسبانی کرده و در محاصرۀ غزه با وی سهیم است و ابتکار أخیر رژیم مصر در همین چارچوب می‌چرخد.

هیئت امنیتی مصر که از رژیم یهود دیدار به عمل آورد با موافقت امریکا پیشنهاد ایجاد رژیم جدیدی که دربردارندۀ سه مرحله است را تقدیم کرد: نخستین مرحله شامل لغو تمام آمادگی‌های رژیم یهود برای پیشبرد روند نظامی در رفح است. مرحلۀ دوم شامل آزادسازی تمام اسیرها و بندی‌های رژیم یهود در مقابل آزادسازی صدها تن از بازداشت‌شدگان فلسطینی در زندان‌های یهود می‌باشد و مرحلۀ سوم شامل آتش‌بس به مدت یک‌سال بوده که منجر به روان‌شدن به سوی ایجاد دو دولت و تأسیس دولت فلسطینی سکولاری خلع شده از سلاح می‌گردد؛ دولت و قدرتی بسان دولت عباس که از مرزهای رژیم یهود پاسبانی می‌کند و مقاومت‌های باقی‌مانده را از می‌برد و عموم امت را به این تصور دچار می‌سازد که قضیۀ فلسطین حل و کار به پایان رسیده و بر ما لازم است که واقعیت را بپذیریم و با رژیم یهود به عنوان یک دولت همسایه تعامل کرده و زندگی کنیم!

این ابتکار بخشی از دسیسه‌های غرب کافر علیه امت اسلامی و ادامۀ بی‌ارزش نمودن قضایای امت اسلامی می‌باشد. لذا قضیۀ فلسطین تنها قضیۀ یک سرزمین اشغالی با قدرت اشغالگر نبوده، بلکه برای امت اسلامی یک قضیۀ محوری بوده که از چندین زاویه به آن دیده می‌شود:

اول) سرزمین فلسطین یک سرزمین اسلامی غصب‌شده بوده که باید آزاد گردد؛ تمام فلسطین یک سرزمین خراجی است که ملکیت همۀ امت اسلامی بوده و مختص به مردم فلسطین نمی‌باشد. برای مردم فلسطین و مردم سایر سرزمین‌ها جایز نیست که از فلسطین تنازل و عقب‌نشینی کنند؛ حتی به اندازه یک وجب، چه برسد به تسلیمی آن برای یهودیان و فعالیت برای تداوم وجودشان در آن.

دوم) این رژیم غاصب پایگاه بزرگ و پیشرفتۀ غرب بوده که هدف آن جلوگیری از وحدت دوبارۀ امت زیر سایۀ یک دولت می‌باشد؛ این رژیم علاوه بر این‌که سرزمین امت اسلامی را غصب کرده در پی بی‌حرمتی به مقدسات شان بوده و خنجری است در لگن خاصرۀ امت که آن را به دو قسمت تقسیم می‌کند.

سوم) فعالیت این رژیم مبنی بر برگرداندن دید مردم از غرب کافر به عنوان یک دشمن واقعی است؛ دشمنی که این رژیم را کاشت نموده و از آن حفاظت کرده و در پی رشد آن است. همین غرب است که تاکنون از آن حمایت می‌کند، گاهی به طور مستقیم و گاهی هم بوسیلۀ حکام سرزمین‌های ما که نقش گنبد آهنین واقعی را برای این رژیم تمثیل می‌کنند. همۀ این حکام مزدوران و دست‌نشاندگان غرب بوده که در پی تأمین منافع غرب و تنفیذ نقشه‌هایش می‌باشند.

سرزمین فلسطین یک سرزمین خراجی بوده که ملکیت همۀ امت به شمار رفته و آزادسازی آن بر عهدۀ همۀ امت اسلامی است، هرکس که به فلسطین نزدیک‌تر باشد در صدر این مکلفیت قرار دارد، یعنی آزادسازی فلسطین بر کشورهای اطرافش از همه واجب‌تر بوده که در رأس آن‌ها مصر قرار داشته و ارتش‌ آن در آزادسازی فلسطین از همه نیرومندتر و توانمندتر است. چیزی‌که بر امت به طور عام و بر مردم فلسطین به طور خاص واجب و لازم است، اینست که هیچ یک از این ابتکارات، توافقات و اجزای آن را نپذیرند و خواستار نابودی مرزها با غزه و با تمام سرزمین مبارکه شوند و ارتش‌ها را برای آزادسازی فلسطین و نصرت مردم آن تحریک کنند. این همان تنها راه‌حل اساسی بوده که در زیر سایۀ رژیم‌های ستم‌گر که حامی و پاسبان رژیم یهود بوده و برای تداوم آن کار می‌کنند ممکن نیست؛ رژیم‌های ستم‌گری‌که در رأس آن‌ها مصر قرار داشته و نخستین حمایت‌گر رژیم مسخ یهود بوده که در نزدش به عنوان گنج استراتژی به شمار می‌رود. لذا، آزادسازی فلسطین با آزادسازی قاهره از زیر رژیم مزدوری که مردم مصر را به زنجیر کشانده است شروع می‌شود؛ رژیمی‌که ارتش‌هایش را از هر نوع فعالیتی که منجر به آزادسازی سرزمین اسلامی گردد، منع کرده و حتی آن‌ها را بالای مصر و مردمش مسلط گشتانده و توسط شان برادران ما را در سرزمین مبارکه محاصره کرده است و حال آن‌که باید آنان را نصرت می‌داد.

ای سربازان مصر کنانه! چیزی‌که میان شما و میان برادران تان در غزه حائل شده دیوارها و سیم‌خارهای است که از سوی رژیمی بنا و پابرجا شده که برای الله سبحانه وتعالی و احکامش هیچ ارزشی قایل نیست، شما را به منکر دستور داده و از معروف و کار نیک باز می‌دارد و شما را به سوی معصیت و غضب وی سبحانه وتعالی سوق می‌دهد که به جهنم منتهی می‌شود. پس قبل از آمدن روز ندامت و تأسف خود را دریابید؛ روزی‌که انگشتان خود را به دندان گرفته و می‌گویید که ای وای بر ما، کاش از الله سبحانه وتعالی و رسولش اطاعت می‌کردیم! ای کاش که ارتباط خود را با این رژیم قطع می‌کردیم و وفاداری خود را با وی کاملاً به پایان می‌رساندیم! یقیناً که ما را گمراه کرد و دنیا و متاعش را برای ما زینت داد.

قسم به  الله سبحانه وتعالی که متاع دنیا، متاع اندک و نابودشدنی است و هرآنچه که این رژیم برای تان وعده داده و می‌دهد، در برابر یک غوطه‌ورشدن در جهنم چیزی به شمار نمی‌آید و این نصیب کسی خواهد شد که خود را برای این رژیم تسلیم کند و با جنایتش در حق امت سهیم شود! پس بشتابید و خود را از این رژیم نجات داده و برای سرنگونی‌اش تلاش ورزید و سعی کنید برای تطبیق اسلام در زیر سایۀ دولتش فعالیت کنید؛ دولتی‌که پروردگارتان برای تان پسندیده و ارتش‌های تان را مجهز کرده و دست تان را برای نصرت برادران تان در سرزمین مبارکه و آزادسازی سرتاسر فلسطین باز گذاشته و برای تان اجازه می‌دهد تا این رژیم مسخ و تمام رژیم‌های دست‌نشانده و خیانت‌کار را که از آن حمایت می‌کنند ریشه‌کن نمایید.

ای سربازان کنانه، ای بهترین سربازان! این مکلفیت شماست که الله سبحانه وتعالی به شما سپرده است و در روزی که وی را ملاقات می‌کنید از شما پرسان خواهد کرد؛ پس چنان باشید که الله سبحانه وتعالی دوست دارد، که اگر چنین کنید وی سبحانه وتعالی فضل و بخشش خود را در دنیا برای تان می‌گستراند و در آخرت، بزرگواری و بهشت از آن شما خواهد شد. پس آنچه لازم است برای وی سبحانه وتعالی نشان دهید و خاص برای رضایت الله سبحانه وتعالی از این رژیم اعلان بیزاری و تنفر کنید و کارکنان و دعوت‌گران مخلصی را که برای تطبیق اسلام فعالیت می‌کنند نصرت دهید! امید است که الله سبحانه وتعالی از شما بپذیرد و فتح را نصیب تان کند که منجر به تأسیس دولت اسلامی شود، دولتی که از اسلام و امتش حمایت می‌کند؛ خلافت راشده بر منهج نبوت.

﴿یا أَیهَا الَّذِینَ آمَنُواْ اسْتَجِیبُواْ لِلّهِ وَلِلرَّسُولِ إِذَا دَعَاكُم لِمَا یحْییكُمْ وَاعْلَمُواْ أَنَّ اللّهَ یحُولُ بَینَ الْمَرْءِ وَقَلْبِهِ وَأَنَّهُ إِلَیهِ تُحْشَرُون﴾َ [انفال: 24]

ترجمه: ای مؤمنان! فرمان الله را بپذیرید و دستور پیامبر او را قبول كنید هنگامی‌كه شما را به چیزی دعوت كند كه به شما زندگی (مادی و معنوی و دنیوی و اخروی) بخشد و بدانید كه الله میان انسان و دل او جدائی می‌اندازد (و می‌تواند انسان را از رسیدن به خواست‌ها و آرزوهای دل باز دارد و او را بمیراند و نگذارد عمر طولانی داشته باشد كه مهم‌ترین آرزوی دل هر انسانی است)، و بدانید كه همگان در پیشگاه الله گرد آورده می‌شوید (و به حساب و كتاب‌تان رسیدگی می‌گردد).‏

برگرفته از شماره 494 جریدۀ الرایه

نویسنده: استاد سعید فضل

مترجم: محمد مزمل

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه