سه شنبه, ۰۶ شوال ۱۴۴۵هـ| ۲۰۲۴/۰۴/۱۶م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
غزه و تَرکش در رمضان
بسم الله الرحمن الرحيم

غزه و تَرکش در رمضان

(ترجمه)

ماه رمضان، ماه قرآن، ماه رحمت و غفران، ماه رهایی از آتش و ماه جهاد و پیروزی در حالی به ما روی آورده است که غزه و عموم مسلمانان در تحت نظام‌های سکولاریزم خبیث -که مُولّد خائنان و مزدوران است- به سر می‌برند.

غزه در جنایت جهانی به سر برده و برادران مسلمانش آن را ترک کرده اند، همۀ قدرت‌های استبدادی و سرکش و همۀ سازمان‌های به اصطلاح حقوق بشری وقتی دیدند که پروژه، نظام و قوانین بین‌المللی‌شان توسط گروهی اندکی از مؤمنان مورد تهدید قرار گرفته است، بسان سگان بالای غزه حمله‌ور شدند و تمام شعارها و ارزش‌های‌شان را با جنایات خود زیر پا کرده و با خاک یکسان نمودند.

به محض شروع جنگ صلیبی بت‌پرستان، غرب به رهبری امریکا نیش‌های زهرآگین خود را بیرون آورد و سقوط اخلاقی و انسان وی طنین‌انداز شد و تمام پکیج ارزش‌های غربی مانند آزادی، حقوق بشر، حقوق طفل، حقوق زن و حقوق خانواده از هم پاشید، آن‌ها شفاخانه‌ها /بیمارستان‌ها، مدارس و مساجد را بمباران و اطفال، زنان و کهن‌سالان را منزوی و خانواده‌ها و ضعیفان را آواره کردند و با اسیران اعم از مرد و زن بدرفتاری کرده و حتی در حال اسارت آن‌ها را به قتل رساندند که در نتیجه، تمام شعارهای دروغین‌شان که ابزاری بیش برای استعمارگر کثیف نبود، فروپاشید و چهرۀ واقعی وحشیانۀ کفر نمایان گشت. کفر و رهروان آن اعم از هر نژاد و دین، همۀ شان با خائنان عرب و نیروی شرم‌آور یک کینۀ سیاه علیه اسلام بوده و همۀ شان تمام حرام‌ها را حلال و تمام ارزش‌های انسانی و اخلاقی را هتک حرمت کردند.

ای مسلمانان! طبیعی است که امت با مشکلاتی مواجه می‌شود که راه‌حل می‌طلبد و نیز طبیعی است که امت به دنبال راه‌حل مؤثری باشد که مشکلات را از ریشه معالجه کند. منحرف‌ساختن مردم از راه‌حل صحیح و مصروف‌کردن‌شان به مسائل جزئی، اتلاف انرژی و حواس‌پرتی را در پی داشته و کاری‌ست بیهوده و خیانت به الله سبحانه وتعالی و خیانت به امت محسوب می‌گردد.

تنها راه‌حل برطرف‌ساختن محاصره، توقف جنگ ویران‌گر و پایان بخشیدن به نسل‌کشی یهودیان در غزه و جنایات وحشیانۀ شان از قبیل ویرانی مساجد، مکاتب، شفاخانه‌ها/بیمارستان‌ها و استفاده از گرسنگی‌دادن و مرگ تدریجی به عنوان سلاح؛ تحریک ارتش‌ها و تأدیب تجاوزگران و آزادسازی سرزمین‌ها و پاکسازی مقدسات بوده و غیر از این، هیچ راه‌حل صحیحی وجود ندارد.

منحرف‌ساختن مردم از راه‌حل صحیح و جهت‌دادن‌ شان به تقدیم هدایا و کمک‌های تحت کنترل دشمن، جنایت، خیانت و معصیت در حق الله سبحانه وتعالی بشمار رفته و گناهی‌ست بزرگ که مساعدات و کمک‌های بزدلانه آن را جبران کرده نمی‌تواند.

ننگ به این کمک‌های که به سرقت رفته و در بازارها به فروش می‌رسد یا که دشمن خسیس آن‌ها را مصادره می‌کند! ننگ به این کمک‌های که از طریق دشمن جنایت‌کاری‌که فاقد اخلاق و انسانیت است، انتقال داده می‌شود. ننگ به این کمک‌های که دام می‌گردد تا فرد گرسنه فرزندش را ببرد تا یک مشت آرد بگیرد و درحالی برگردد که نه آرد به همراه داشته باشد و نه فرزند! نفرین به این کمک‌های‌که چهرۀ جنایت‌کار امریکا در لباس انسانیت را که از حق ویتو در توقف جنگ برخوردارست، مزین می‌سازد! خاک بر این کمک‌هایی‌که چهرۀ خائنان تجاوزگر اعم از عرب و عجم را که با امریکا هم‌دستند زیبا می‌سازد. ننگ به همۀ این کمک‌ها و هزار نفرین و ننگ!

ای مسلمانان! غزه از شما می‌خواهد تا علیه دشمن قهر و خشم کنید و صلابت ارتش‌ها و قدرت سلاح‌ها و کارزار جنگ‌جویان تان را ببینید. این پرده‌پوشی، ناچیزشمردن اذهان و افکار و دسیسه‌سازی و خیانت دیگر بس است. آیا قضیه اینست که طفل غزه چگونه کشته می‌شود؟! آیا درحالی کشته می‌شود که تکه‌ای نان به دست دارد یا خیر؟! پس عاجزانه تکۀ نان را در دست کسی‌که در پی قتلش هستید، نگذارید. لعنت به این کمک‌هایی‌که باعث ذلت شیرمردان می‌شود، با این کمک‌ها نه خونی تزریق می‌شود و نه محاصره‌ای درهم می‌شکند و نه هم گرسنه‌ای غذا داده می‌شود. از یک‌سو این کمک‌ها از طیاره‌ها افگنده می‌شود و از سوی دیگر طیاره‌های کشنده در پی آن‌ها مهمات و سلاح‌های کشنده را می‌بارند.

ای مسلمانان! ماه رمضان از شما انتظار دارد تا چهرۀ درخشان آن را که از ویژه‌گی‌های آن سربلندی، عزت، دلاوری و پیروزی است، بازگردانید! در این ماه غزوۀ بدرکبری، فتح مکه، جنگ اندلس، نبرد حطین، نبرد عین جالوت، فتح عموریه و دیگر رویدادها و قهرمانی‌های که می‌دانیم و یا نمی‌دانیم، رخ داده است؛ رویدادهای بزرگی که به برتری خود به فضل ماه رمضان می‌رسد. این واقعیت زمانی وجود داشت که مسلمانان از یک دولت ظاهر و نمایانی در برابر چشمان کفار برخوردار بودند که کفار روی آن هزار حساب کرده و جرئت نمی‌کردند که آن را نادیده بگیرند.

اما این روزها، یهودیان، صلیبیان و دیگر کفار استعمارگر، نه از ماه رمضان هراسی دارند و نه از واکنش امت اسلامی نسبت به وقایع غزه و تمام فلسطین. مسلمانان نه دولت دارند و نه امام و رهبر که جهاد را اعلام کند و بندگان مؤمن الله سبحانه وتعالی دسته‌جمعی برای جهان بیرون شوند و نیروهای مسلمانان سرازیر شوند. این جنایات رژیم یهود به خاطر اینست که وی خود را از انقلاب امت و تحرک ارتش‌ها در امان دانسته و یقین دارد که حکام‌تان سرسخت‌ترین دشمنان‌تان هستند و تصمیم ارتش‌ها و دستگاه امنیتی‌تان به دست کسانی است که آنان در حفاظت از وی از خودش حریص‌ترند. آگاه باشید که رهاکردن و دست کشیدن از حمایت برادران مسلمان‌تان گناهی بس بزرگ بوده که دوری از آن، آرزوی هر مسلمان صادق است .

هم‌چنان سوق‌دادن مردم به دعای محض بدون آمادگی و جهاد، راه بزدلان ضعیف بوده و ملبس‌شدن به دعای منافقانی که فکر می‌کنند، می‌توانند الله سبحانه وتعالی و مؤمنان را فریب دهند؛ درحالی‌که جز خود را فریب نمی‌دهند. راه ذلت و نفاق و استحقاق عذاب است.

﴿انْفِرُواْ خِفَافاً وَثِقَالاً وَجَاهِدُواْ بِأَمْوَالِكُمْ وَأَنفُسِكُمْ فِي سَبِيلِ اللّهِ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ[توبه: 41] ‏

‏ ‏ترجمه: ‏‏ای مؤمنان! هرگاه منادی جهاد، شما را به جهاد ندا درداد، فوراً) به سوی جهاد حركت كنيد! سبك‌بار يا سنگين‌بار،  (جوان يا پير، مجرّد يا متأهّل، كم‌عائله يا پرعائله، غنی يا فقير، فارغ‌البال يا گرفتار، مسلّح به اسلحه سبك يا سنگين، پياده يا سواره و. . . در هر صورت و در هر حال) و با مال و جان در راه الله جهاد و پيكار كنيد. اگر دانا باشيد می‌دانيد كه اين به نفع خود شماست.‏

و رسول الله صلی الله علیه وسلم فرمودند:

«مَا تَرَکَ قَومٌ الجَهَادَ اِلَّا ذُلُّوا»

ترجمه: هیچ قومی جهاد را ترک نکرده؛ مگر این‌که به ذلت گرفتار شده است.

و نیز فرمودند:

«إذا تَبَایَعتُم بِالعِینَةِ، وَ أَخَذتُم أَذنَابَ البَقَرِ، وَ رَضِیتُم بِالزَّرعِ، وَ تَرَکتُم الجَهَادَ، سَلَّطَ اللَّهُ عَلَیکُم ذُلًّا لَایَنزِعُهُ حَتَّی تَرجِعُوا إِلَی دِینِکُم»

ترجمه: وقتی به خرید و فروش بپردازید، به گاوداری مصروف و به کشت و زراعت راضی و جهاد را ترک کنید، الله (سبحانه وتعالی) بالای شما ذلتی را چیره می‌سازد و تا زمانی‌که به دین تان رجوع نکنید، آن را از بالای تان دور نمی‌گرداند.

ای مسلمانان! با یادآوری از خون‌های جاری مسلمانان در غزه و در سراسر  فلسطین، که تاهنوز توقف ننموده، به شما تذکر می‌دهیم که این ماه رمضان، ماه پیروزی، ماه برگشت به سوی پروردگار، ماه امید به رحمتش و ماه پناه بردن از عذاب وی بوده؛ پس این ماه را ماه قربت و نزدیکی، ماه نصرت، ماه عزت و ماه تمکین قرار دهید! ترک جهاد از گناهان کبیره بوده؛ پس آن را شاهدی به نفع خود قرار دهید؛ نه علیه خود! کاخ‌های این حکام را سرنگون ساخته و مرزها را درهم شکنید و ارتش‌ها را حرکت داده و همگی برای جهاد در راه الله سبحانه وتعالی بیرون شوید تا که او سبحانه وتعالی شما را نصرت دهد!

برگرفته از شماره 487 جریده الرایه

نویسنده: الشیخ سیعد رضون أبو عواد (أبو عماد)

مترجم: محمد مزمل

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه