چهارشنبه, ۱۶ جمادی الاول ۱۴۴۵هـ| ۲۰۲۳/۱۱/۲۹م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :27 ربیع الاول 1445
تاریخ میلادی : پنج شنبه، 12 اکتبر 2023م

شماره صدور:شماره صدور: 14/1445

دفتر مطبوعاتی
ولايه پاكستان

اعلامیه مطبوعاتی

بگذارید که افسران مسلمان بخاطر آزادسازی مسجدالاقصی از غیرنظامیان مسلمانی که شهادت را با عزت و شکیبایی به آغوش کشیده اند الهام‌ بگیرند

(ترجمه)

باتوجه به این‌که رهبری پاکستان بخاطر ارسال نیروهای مسلح این کشور جهت آزادسازی فلسطین زیر فشار زیادی قرار دارد، روایت جدیدی در حال فضا گرفتن است. پرسش‌های مطرح می‌گردد اینکه چه سودی دارد مردم مسلمان فلسطین جان‌های شان از دست دهند، همه می‌دانند که آنها در نهایت شکست خواهند خورد؟ باتوجه به این می‌خواهیم روی چند مورد تأملی داشته باشیم:

1. تعداد زیادی از مردم مسلمان فلسطین جام شهادت نوشیدند. با این وجود، مسلمانانی که خانه‌های شان تخریب گردید، کودکشان به شهادت رسید و تمام خسارات این جنگ را به دوش می‌کشند، شکایت نمی‌کنند. برعکس، از ایشان جز شجاعت، صبر و استقامت چیزی دیگر به چشم نمی‌خورد. آن‌ها خودشان می‌دانند که خون شان هدر نمی‌رود، بلکه آن‌ها خاص بخاطر رسیدن به یک زندگی جاویدانه و باسعادت در بلندترین طبقات جنت به استقبال شهادت می‌روند.

2. مثال مردم مسلمان و مبارز فلسطین مثالی‌ست برای همه‌ی ما که در روز آخرت نسبت به خود در هراسیم. از دست دادن جان و مال آن‌ها وجدان‌های ما را به لرزه می‌آورد. این مسئله باعث می‌گردد تا همه ما در این خصوص فکر، صحبت و مطالبه نماییم که هرگز قبلاً چنین نبوده است.  بگذارید که افسران نظامی ما در کنار مردم مسلمان فلسطین قرار بگیرند و فریاد سر دهند که: "یا الله! ما بنده تو و در خدمت تو هستیم. جان و مال مان را بخر تا ما را به بهشت خود وارد کنی."

3. قضیه فلسطین قضیه تحلیل، تیوری توطئه یا کدام استراتیژی نیست، بلکه قضیه ایمان، تقوا و جهاد نیروهای مسلح در سبیل الله سبحانه و تعالی است. قضیه رهایی از وهن، حب دنیا و ترس از مرگ است. بگذارید که افسران نظامی ما مبارزین و جنگ‌جویان ما را انسجام بخشند و هر خائنی را که سر راه‌شان قرار می‌گیرد، دست‌گیر نمایند.

4. مسلمانان فلسطین مانند حاکمان پست و رویبضه و سخن‌گویان شان نیستند که لب به شکایت بگشایند، پس چرا کسی دیگر به نیابت از آنها شکایت کند، بخصوص شما؟! توجیه تراشی و بهانه جویی را برای خود بس کنید و مکلفیت تان را فراموش نکنید. حتی همین الآن، رنج مسلمانان کافی نیست تا شما از بندگی و بردگی به استعمارگران دست بردار شوید. حتی همین الآن، شما اقداماتی را برای عادی‌سازی روابط با یهود و به رسمیت شناختن دولت شان روی دست گرفته اید. یا کنار می‌روید، یا اینکه مجبور خواهید شد که کنار بروید.

ای فرزندان صلاح‌الدین در نیروهای ارتش پاکستان! این وجیبه شماست. برای خودتان معامله خیر کنید. باخون، آهن و آتش قضیه را به طرف دین تان جهت دهید. الله سبحانه و تعالی می‌فرماید:

{ إِنَّ اللَّهَ اشْتَرَىٰ مِنَ الْمُؤْمِنِينَ أَنْفُسَهُمْ وَأَمْوَالَهُمْ بِأَنَّ لَهُمُ الْجَنَّةَ ۚ يُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِ اللَّهِ فَيَقْتُلُونَ وَيُقْتَلُونَ ۖ وَعْدًا عَلَيْهِ حَقًّا فِي التَّوْرَاةِ وَالْإِنْجِيلِ وَالْقُرْآنِ ۚ وَمَنْ أَوْفَىٰ بِعَهْدِهِ مِنَ اللَّهِ ۚ فَاسْتَبْشِرُوا بِبَيْعِكُمُ الَّذِي بَايَعْتُمْ بِهِ ۚ وَذَٰلِكَ هُوَ الْفَوْزُ الْعَظِيمُ{

[توبه:111]

ترجمه: همانا الله جان و مال اهل ایمان را به بهای بهشت خریداری کرده، آنها در راه الله جهاد می‌کنند پس (دشمنان دین را) به قتل می‌رسانند و (یا خود) کشته می‌شوند،  این وعده قطعی است بر الله و عهدی است که در تورات و انجیل و قرآن یاد فرموده، و از خدا با وفاتر به عهد کیست؟ پس از این معامله‌ای که کردید بسی شاد باشید که این به حقیقت سعادت و فیروزی بزرگ است.

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر ولایه پاکستان

27 ربیع‌الاول 1445هـ.ق

12 اکتوبر 2023م

مترجم: حذیفه مستمر

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه