پنجشنبه, ۱۵ جمادی الاول ۱۴۴۴هـ| ۲۰۲۲/۱۲/۰۸م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :15 ربیع الاول 1444
تاریخ میلادی : سه شنبه، 11 اکتبر 2022م

شماره صدور:11/1444

دفتر مطبوعاتی
ولايه پاكستان

اعلامیه مطبوعاتی

مسلمانان پاکستان تسلیمی کشمیر را به دولت هندو به شدت رد می‌کنند هر رهبری نظامی جدید باید برای آزادسازی کشمیر اعلام جهاد و وفاداری خود را به اسلام ثابت کند!

جنرال قمر باجوا، رئیس ستاد ارتش پاکستان (COAS) در روز شنبه 8 اکتوبر 2022 در رژه 146دورۀ طولانی در اکادمی نظامی پاکستان سخنرانی کرد. این سخنرانی اصلاً مناسب رئیس ستاد ارتش نبود؛ رهبر نظامی‌که ششمین اردو/ارتش بزرگ جهان را دارد و نهمین اردو/ارتش قدرت‌مند بوده و دارای موشک‌های هسته‌ای و بالستیک محسوب می‌شود.

در زمانی‌که سلطه دولت هندو بر کشمیر اشغالی در حال شدت گرفتن است؛ وحشی‌گری دولت هندو در منطقه نیز افزایش یافته است. مسلمانان در کشمیر و هند قتل عام، خانه‌های‌شان ویران و مساجد شان تخریب می‌شود. همه این‌ها توسط قدرت نظامی و قدرت دولتی دولت هندو صورت می‌گیرد. این درحالی‌ست که جنرال باجوا از مسلمانان و رهبری نظامی جدید می‌خواهد تا به هر قیمتی‌که شده صلح را در منطقه بر قرار کنند. به عبارت دیگر، جنرال باجوا مسلمانان پاکستان را به پذیرش برتری دولت هندو در منطقه ما تشویق می‌کند.

جنرال باجوا بیش از شش سال در پاکستان حکومت کرد؛ اما چه دست‌آوردی داشت؟ او در نتیجه تلاش‌های زیاد برای تمدید و افزایش قدرت خویش بی‌ثباتی سیاسی و اقتصادی را در کشور به ارمغان آورد. او قرار است که به لیست حکامی بپیوندد که به اسلام و مسلمانان ضربه وارد کرده اند. به همین دلیل، حکومت وی یکی از بدترین حکومت‌ها در تاریخ پاکستان تقلی خواهد شد! جنرال باجوا این حالت شرم‌آور را در تاریخ پاکستان دارد؛ زیرا در زمان رهبری وی دولت هندو کشمیر را ضمیمه خود کرد؛ اما او قاطعانه از برداشتن سلاح در مقابل آن‌ها خودداری کرد. از جنرال باجوا به عنوانی جنرالی‌که کشمیر را فروخت، در تاریخ یاد خواهد شد.

ای نیروهای مسلح پاکستان! صلح با دولت هندو به نفع پاکستان و مسلمانان نیست! هدف از این صلح اینست که به دستور آمریکا شرایطی را برای هند فراهم کند تا بتواند سیاست آمریکا را در قبال چین و اسلام بدون نگرانی از پاکستان اجرا کند. کشمیر خط سرخ ما بود؛ اما وقتی‌که هند از این خط سرخ گذشت، رهبری سیاسی و نظامی ما سکوت اختیار کرد. در عوض با تمدید قرارداد صلح با هند در خط کنترول (LOC) به هند کمک کرد تا کشمیر را ضمیمه خود کند.

ای نیروهای مسلح پاکستان! رهبری پاکستان فقط به دلیل سکوت و عدم اقدام عملی شما به کشمیر خیانت کرد! چرا جنرال باجوا را خلع قدرت نکردید؟ رد سیاست جهاد در کشمیر را چگونه می‌پذیرید؟ چگونه به این فریب خوردید که ما فقط یا کشمیر یا اقتصاد را می‌توانیم نجات دهیم؟ چرا با اسلام هر دو را نجات ندهیم؟ امروز به دلیل ترک جهاد هم کشمیر و هم اقتصاد را که رو به زوال است، از دست داده‌ایم.

ای نیروهای مسلح پاکستان! شما جانشینان محمد بن قاسم هستید که اساس حکومت اسلام را در شبه‌قاره هند بنا کرد. شما سوگند یادکرده‌اید که از مسلمانان محافظت کنید. این حکام نسبت به پاکستان و کشمیر صادق نیستند! خط سرخ آن‌ها فقط دوام قدرت و مقام آن‌هاست. دیگر بس است! برخیزید و دستان این حکام را در گردن‌های آن‌ها ببندید و برای تأسیس دوباره خلافت راشده نصرت دهید و با خلیفه بیعت کنید؛ خلیفه‌ای که شمارا در جهاد برای آزادی کشمیر رهبری می‌کند، شمارا برای حمله به هند آماده می‌کند و با قدرت شما حاکمیت اسلام را در سرتاسر شبه قاره هند باز می‌گرداند.

﴿وَعَدَ اللّٰهُ الَّذِينَ اٰمَنُوا مِنكُم وَ عَمِلُوا الصّٰلِحٰتِ لَـيَستَخلِفَـنَّهُم فِى الاَرضِ كَمَا استَخلَفَ الَّذِينَ مِن قَبلِهِم وَلَيُمَكِّنَنَّ لَهُم دِينَهُمُ الَّذِى ارتَضٰى لَهُم وَلَـيُبَدِّلَــنَّهُم مِّن بَعدِ خَوفِهِم اَمنًا[نور: 55]

ترجمه: الله به کسانی از شما که ایمان آورده و عمل صالح انجام داده‌اند، وعده داده است که قطعاً در زمین به آنان قدرت می‌بخشد، همان‌گونه که بر پیشینیانشان قدرت ‌بخشید و دین‌شان را که از انتخابش راضی است، برای آ‌ن‌ها استوار می‌سازد، و بعد از ترسی را که در آن هستند، به امن تبدیل خواهد کرد.

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر-ولایه پاکستان

 مترجم عبدالرحمن قاطع

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه