شنبه, ۲۸ شوال ۱۴۴۳هـ| ۲۰۲۲/۰۵/۲۸م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :28 رجب 1443
تاریخ میلادی : سه شنبه، 01 مارس 2022م

شماره صدور:1443 / 43

دفتر مطبوعاتی
ولايه پاكستان

اعلامیه مطبوعاتی

سخنرانی عمران خان، ناکامی جهانی نظام اقتصادی کپیتلیزم را تصدیق می‌کند؛ تنها خلافت راه بیرون رفت را مهیا می‌سازد

عمران خان ابراز تاسف کرد که: تمام جهان من‌جمله پاکستان با طوفان تورم مواجه است. این امر به دلیل نظام استثماری نظم اقتصادی بین‌المللی است. با این‌حال، درخواست و شعارهای ناامیدانه او قبل از انتخابات، فاقد یک طرحی بدیل برای نظام کپیتلیزم بود و دولت‌های قبلی را به دلیل مدیریت فاجعه‌بار اقتصادی مقصر می‌دانست. ‏در مورد جبران و تسهیلات اقتصادی که وی اعلام کرده بود، این امر باعث افزایش بدهی‌ها می‌شود. بنابراین، مردم پس از انتخابات با سیاست‌های(مالیاتی) اقتصادی سخت‌تری مواجه خواهند شد. علاوه بر این، نه ثابت نگهداشتن سه ماهه قیمت بنزین/تیل پترول و نه هم کاهش 5 روپیه‌ی قیمت برق نمی‌تواند به طوفان تورم و سختی پایان دهد. دلیل مشکلات اقتصادی این است که نخست‌ وزیر پاکستان، زنجیر آهنین نظم سرمایه‌داری جهانی را از گردنش دور نکرد که شامل دستورات صندوق بین‌المللی پول، ارز مبتنی بر دلار/دالر، خصوصی‌سازی دارایی‌های عمومی، FATF، مالیات‌های غیرمستقیم و پرداخت‌های سودی/ربایی است. با این‌حال، برای سال‌ها، میلیون‌ها نفر زیر خط فقر قرار گرفتند، ولی قبل از این‌که خطر انتخابات زودهنگام مطرح شود، ایده/طرح جبران نمودن اقتصادی به ذهن عمران خان خطور نکرده بود. حتی به ذهنش این امر خطور نکرد بود هنگامی‌که موج‌های کمرشکن قیمت برق، گاز، شکر، روغن، کود، سمنت، حبوبات، سبزیجات و گوشت در پاکستان افزایش یافت. با این‌حال، به محض این‌که قدرت او به خطر افتاد، برای منافع شخصی‌اش، عمران خان شرایط صندوق بین‌المللی پول را به حالت تعلیق درآورد و برای بهبود شانس‌های انتخاباتی‌اش اعلام طرح "جبران" کرد. در واقع، دموکراسی چیزی نیست جز یک نظام فاسد از منافع شخصی نخبگان.

فلهذا، سرطان را نمی‌توان با مسکن‌هایی‌که فقط تصور نادرستی از تسکین را ایجاد می‌کنند، درمان کرد. نظام سرمایه‌داری در سراسر جهان شکست خورده است و مردم را در تورم و بدهی دفن نموده است. مدل نظام کپیتلیزم/سرمایه‌داری برای رهایی چند درصد معدود جمعیت از خط فقر از طریق طرح "اثر کاهشی(trickle-down effect)"، پس از نگهداری و ابقای 7 تا 9 درصد تولید ناخالص داخلی برای یک تا دو دهه، هرگز جواب‌گو نبوده است. با این‌حال، اسلام به تنهایی تمرکز ثروت سرمایه‌داری را در دست عده‌ی معدود از بین می‌برد. ‏اسلام با متحد نمودن سرزمین‌های اسلامی غنی از انرژی به‌عنوان یک دولت واحد، مشکل خرید انرژی و سایر منابع به قیمت‌های بین‌المللی را از بین خواهد برد. دولت خلافت اسلامی هیچ گونه مالیات غیرمستقیمی‌که حتی فقیر و بدهکار باید بپردازند را وضع نمی‌کند. ‏خلافت می‌تواند به هژمونی دلار/دالر بر معاملات بین‌المللی پایان دهد، زیرا اکثر منابع انرژی جهان در جهان اسلام قرار دارد. بنابراین، خلافت اسلامی می‌تواند ایدیولوژی دالر/دلارهای نفتی(petrodollar) را برای همیشه دفن کند. خلافت انرژی ارزان را در اختیار مردم قرار می‌دهد، زیرا نه دولت و نه هم شرکت‌های خصوصی نمی‌توانند مالک آن باشند، همان‌طور که اسلام تصریح کرده است که این‌ انرژی طبیعی ملکیت عامه است. به جای جبران تسهیلات موقت، خلافت پرداخت سودی/ربایی که در حال حاضر به تریلیون‌ها روپیه می‌رسد را رد می‌کند و در عوض برای نیازهای مردم (سرمایه‌اش) را هزینه می‌کند.

بودجه‌های امتیازی و بودجه‌های کوچک قبل از هر انتخابات ارائه می‌شود و‌ اما بار مردم را پس از انتخابات افزایش می‌دهد. دولت کیانی-زرداری در سال گذشته معاشات را 50 درصد افزایش داد، در حالی‌که دولت راحیل-نواز قبل از انتخابات تولید ناخالص داخلی را 5.5 درصدی حفظ کرد، حال‌آن‌که بدهی‌های هنگفتی را دولتش حمل می‌کرد. ‏بناءً وقت آن رسیده تا این فریب را رد کنیم و برای تأسیس مجدد نظام خلافت که در روز 28 رجب سال 1342 ه.ق انهدام/سقوط کرد، قیام‌ نموده و برخیزیم.

 ‏ای افواج مسلح پاکستان! مردم شما را منحیث نجات دهندگان شان نگاه می‌کنند، پس به آن‌ها آرامش را فراهم سازید! نصرت تان را به حزب التحریر برای تأسیس مجدد خلافت راشده ثانی بر منهج نبوت عطاء نمایید تا جهان نظم جهانی عادلانه را مشاهده کنند! ان‌شاءالله! الله سبحانه‌وتعالی می‌فرماید:

﴿هُوَ الَّذِي أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدَى وَدِينِ الْحَقِّ لِيُظْهِرَهُ عَلَى الدِّينِ كُلِّهِ وَلَوْ كَرِهَ الْمُشْرِكُونَ﴾ [توبه: 33]

ترجمه: الله(سبحانه‌و‌تعالی) ذاتی‌ست که پیامبرش را با هدایت و دین حق فرستاده تا این دین را بر سایر ادیان غالب سازد، هرچند مشرکان نپسندند.

دفتر مطبوعاتی حزب التحریر-ولایه پاکستان

مترجم: داکتر زکریا

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه