جمعه, ۱۴ ربیع الاول ۱۴۴۵هـ| ۲۰۲۳/۰۹/۲۹م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :8 صفر 1445
تاریخ میلادی : پنج شنبه، 24 آگوست 2023م

شماره صدور:نمبر صدور 02 1445

دفتر مطبوعاتی
اسکندنویا

اعلامیه مطبوعاتی

عمل‌کرد ضعیف دولت، نمایان‌گر چهرۀ واقعی اسلام‌هراسی دولت سویدن می‌باشد

(ترجمه)

قرآن‌کریم هم‌چنان تا به امروز در سرک‌های سویدن سوزانده می‌شود. دولت اعلام می‌کند که تهدیدات برای سویدن افزایش یافته است و پولیس امنیت سطح تهدید ترور را از 3 به 4 افزایش داده است. دولت با دعوت از نمایندگان مسلمانان، گفتگو با سایر کشورها و ارسال پیام به مسلمانان این کشور در تلاش است تا اوضاع را کنترول نماید. نخست وزیر در برنامۀ آجندای SVT در اخیر هفته اشتراک نمود تا در مورد سطح تهدید ناشی از سوزاندن قرآن اظهار نظر نموده و اعلام کرد که هرکس "انتقاد اسلام" را قبول نداشته باشد، کشور اشتباه را انتخاب نموده است. هم‌چنان معاون نخست‌وزیر در سخنرانی تابستانی خود درباره این وضعیت اظهار نظر نموده و گفت که تفسیری از اسلام که سوزاندن قرآن را نمی‌پذیرد، در سویدن جایگاه ندارد و از مسلمانان نیز می‌خواهد که ازین قضیه چشم‌پوشی نمایند.

دولت سویدن، تحت حکومت‌های مختلف، به امید هم‌سان‌سازی مسلمانان و از بین بردن هؤیت اسلامی آن‌ها، تلاش در هم شکستن مسلمانان را داشته است. از اختطاف اطفال، بسته نمودن مکاتب مسلمانان، ممنوعیت حجاب و ظلم ناموسی گرفته تا آتش زدن قرآن، همۀ این‌ها تعابیری از این موضوع است.

دولت اصرار دارد که سوزاندن قرآن عمل قانونی است، اما در عین حال تلاش می‌کند این پیام را به جهانیان ارسال نماید که سویدن یک کشور اسلام‌هراسی نیست. این همان حکومتی است که با دیموکرات‌های سویدن همکاری می‌نماید؛ دیموکرات‌هایی که مدام علیه اسلام و پیامبر صلی الله علیه وسلم، قرآن‌کریم و مسلمانان تحریک و فتنه‌انگیزی می‌نمایند. نخست‌وزیر "اولف کریسترسون" حمله مشمئز کننده "ریچارد جومشوف" را که در آن حضرت محمد صلی‌الله علیه وسلم را دزد، جنگ‌سالار و قاتل دسته‌جمعی خواند، در برنامۀ آجندای شام‌ یک‌شنبه "نقد اسلام" خواند. وی در همین صحنه پیامی برای مسلمانان داشت: «کسانی‌که نمی‌توانند آن را بپذیرند، در کشور اشتباهی زندگی می‌کنند.»

معاون نخست وزیر "ایبا بوچ" نیز در سخنرانی تابستانی خود پیامی مشابه به مسلمانان داشت و از مسلمانان خواست که روی دیگر را بچرخانند و نسخۀ اسلامیی که نمی‌تواند قرآن‌سوزی را بپذیرد، در سویدن جایی ندارد.

پیام آن‌ها روشن است؛ از اسلام سکولر در سویدن استقبال می‌شود و مسلمانانی‌که ارزش‌های اسلامی خودرا کنار می‌گذارند، مورد استقبال قرار می‌گیرند؛ این درحالی‌ست کسانی‌که به اسلام پابند هستند، "اسلام‌گرایان" هستند، جایی در سویدن ندارند. روشن است که اجازه دادن به قرآن‌سوزی برای عادی‌سازی و وادار ساختن مسلمانان به پذیرش تمسخر دین شان و وادار ساختن آن‌ها به حفظ آزادی بیان بالای اسلام است. دولت سویدن به شکل انکارناپذیر یک دولت اسلام‌هراس است و سیاست اسلام هراسی را دنبال می‌کند.

آن‌چه را که دولت به رهبری نخست‌وزیر و معاونانش نمی‌توانند درک نمایند، این است که ارزش‌های ما مانند ارزش‌های آن‌ها برای فروش نیست. مسلمانان هرگز ارزش‌های اسلامی را رها نکرده و نخواهند کرد؛ همان‌طور که سیاست‌مداران غربی وقتی اصول دیموکراتیک خودرا در جنگ علیه اسلام تضعیف می‌کنند. دولت‌های غربی، پرچم‌داران آزادی، از جمله دولت سویدن، درگیر یک استبداد عقیده‌ای هستند که به دنبال جرم‌انگاری دیدگاه‌هایی است که خارج از چارچوب سکولریزم می‌باشد. در فطرت مسلمانان این نیست که در برابر مصیبت به زانو درآیند یا چهرۀ عوض کنند. بیش از یک قرن است که مسلمانان در معرض انواع ظلم و ستم قرار گرفته‌اند و حتی امروز نیز مسلمانان ایستاده‌اند و تمام جزئیات اسلام را گرامی می‌دارند. اسلام برخلاف مسیحیت و یهودیت است که در برابرِ پیشروی خشونت‌آمیز سکولریزم برای غیرسیاسی نمودن و سکولریزه کردن آن، چهره بدل کنند. این دلیل واقعی در عقب جنگ با اسلام است.

در این زمینه، "کارل بی همیلتون"، نماینده سابق پارلمان از حزب سوم حاکم گفت که اگر حملات علیه یهودیان باشد، مرز ترسیم می‌گردد.

جنگ علیه اسلام می‌خواهد اسلام را از صحنه زندگی از بین ببرد، اما آن‌ها می‌دانند که برای مؤفقیت بسیار ضعیف هستند. بدین ملحوظ در تلاش سکولریزه نمودن اسلام و محو عناصر سیاسی آن مانند خلافت، جهاد و شریعت هستند. تلاش ناامیدانه دولت برای پخش تصویر اسلام دوست در جهان محکوم به شکست است؛ زیرا مسلمانان می‌توانند از نفاق آنان به درستی درک نمایند. نمایندگان مسلمانی که دعوت دولت را می‌پذیرند فقط به دستورات دولت عمل می‌کنند. دولت نمایندگان مسلمانان را برای شنیدن نظرات آن‌ها یا حل مشکل دعوت نمی‌کند، آن‌ها این کار را فقط برای سوء استفاده از آن‌ها انجام می‌دهند تا دنیارا فریب دهند که آن‌ها با مسلمانان مشکلی ندارند و فقط با مسلمانان افراطی مشکل دارند. این تلاش‌های نا امیدکننده دیگر کسی را فریب نمی‌دهد و مسلمانان می‌توانند به درستی آن را ببینند. راز صبر و بردباری مسلمانان اعتقاد راسخ ما به ارزش‌های شکست‌ناپذیر اسلام و بالاتر از همه ایمان راسخ ما به الله سبحانه وتعالی و پیروزی بندگان مؤمن‌اش است که قطعاً این پیروزی نزدیک است؛ زیرا ایدیولوژی سرمایه‌داری قبر خودرا کنده است.

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر-سویدن

8 صفر 1445هـ.ق.

پنج‌شنبه، 24 آگست 2023م.

مترجم: عبدالرحمن "قاطع"

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه