سه شنبه, ۲۹ شعبان ۱۴۴۴هـ| ۲۰۲۳/۰۳/۲۱م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :23 رجب 1444
تاریخ میلادی : سه شنبه، 14 فوریه 2023م

شماره صدور:شماره صدور: 10 / 1444

دفتر مطبوعاتی

اعلامیه مطبوعاتی

زمین‌لرزه چهرۀ واقعی جامعه بین‌المللی و سازمان‌های بین‌المللی را آشکار ساخت

(ترجمه)

مردم شام در نتیجه زمین‌لرزه‌ای به بزرگی 7.8 درجه ریشتر، که بامداد روز دوشنبه 6 فوریه 2023م به وقوع پیوست، خواب از چشمان شان ربوده شد. این زلزله که به مدت دو دقیقه طول کشید، خسارات زیاد و هولناکی در بسیاری از مناطق سوریه برجای گذاشت که از جمله 3581 کشته و 12400 تن مجروح گردیدند و این ارقام تا عصر روز دوشنبه 13 فوریه 2023م بوده و عملیات جست‌وجو برای گیرماندگان در زیر آوار هنوز ادامه دارد.

ای مسلمانان سرزمین مبارک شام! این زمین‌لرزه چهرۀ واقعی جامعه بین‌المللی و سازمان‌های بین‌المللی را به نمایش گذاشت، بدین‌سان که آن‌ها این فاجعه بزرگ را که بر سر مردم شام آمد، نادیده گرفتند و توجهی به آن نکردند! این حادثه هم‌چنان واقعیت نظام‌های زیان‌آور و دولت‌های مزدور عامل آن را به نمایش گذاشت. این‌ها به عوض دست به کار شدن در جهت بازکردن راه‌ها و اعزام تیم‌های امدادرسان، راه‌ها را مسدود کرده و به این بهانه متوسل شدند که گویا راه‌های بازشده مخصوص انتقال اجساد مردم شام، که در ترکیه کشته شده اند، می‌باشد. سپس دست روی دست گذاشتند و تا پنج روز پس از زلزله منتظر آمدن تیم‌های امدادی شدند، یعنی پس از این‌که امیدها برای نجات بازمانده‌گان تقلیل یافت، سپس وقتی‌که تصمیم به ارسال کمک‌ها به شمال سوریه گرفتند، بر آن شدند که آن را از طریق باند ظالم شام بفرستند تا در یک تلاش سیستماتیک آدم‌کشی و جنایت‌کاری را از سرگیرند.

کسی‌که روش جامعه جهانی و چگونگی اقدام آن را در برابر این فاجعه ملاحظه نماید، به خوبی درک خواهد کرد که جامعه جهانی در صدد افزودن به درد و رنج مردم شام و افزایش فشار بر آن‌هاست تا از این طریق ارادۀ آن‌ها را از بین برده و آن‌ها را وادار به تسلیمی  در برابر سیاست خود کنند، به خصوص پس از آن‌که جنبش بزرگی در مناطق آزاد شده، مصلحت در برابر قصاب شام را رد کردند.

ای مسلمانان سرزمین شام، عقر دار‌الاسلام! شما با وحدت خود توانایی آن را دارید که در برابر مشکلات و بلاها ایستادگی کنید، چون شما از کسانی استید که به الله سبحانه و تعالی، به وعده او و نصرت او که هم‌چون کوه استوار و پابرجاست، ایمان دارید! الله سبحانه و تعالی می‌فرماید:

﴿ وَلَا يَزَالُونَ يُقَاتِلُونَكُمْ حَتَّى يَرُدُّوكُمْ عَنْ دِينِكُمْ إِنِ اسْتَطَاعُوا﴾ [بقره: 217]

ترجمه: و (کافران) پیوسته با شما کارزار کنند تا آن‌که اگر بتوانند شما را از دین خود برگردانند.

این واقعیت آن‌هاست و جز این هدفی ندارند. بناءً همگی به ریسمان (دین) الله چنگ زنید و در اطاعت او دست به دست هم دهید! بگذارید که کارتان جمعی و به شکل سازمان‌یافته به پیش رود، چون نتیجه محسوس در پی دارد. این چیزیست که در این مصیبت بزرگ به خود احساس کردید. پس به دنبال یک رهبری سیاسی آگاه، صادق و مخلص باشید که پروژه سیاسی روشن ناشی از عقیده اسلامی را برای تان اتخاذ کند تا شما را در میان این امواج متلاطم و کوبنده به سوی ساحل نجات سوق دهد که سعادت و پیروزی در آن نهفته است!

﴿فَلَا تَهِنُوا وَتَدْعُوا إِلَى السَّلْمِ وَأَنْتُمُ الْأَعْلَوْنَ وَاللَّهُ مَعَكُمْ وَلَنْ يَتِرَكُمْ أَعْمَالَكُمْ﴾ [محمد: 35]

ترجمه: پس (شما ای اهل ایمان در کار دین) سستی روا مدارید و (از ترس جنگ، کافران را) دعوت به صلح مکنید، که شما غالب و بلند مقام‌تر خواهید بود و الله با شماست و از (ثواب) اعمال شما هیچ نمی‌کاهد.

در نهایت، به مردم خود در سرزمین شام، که در رنج و تکلیف قرار دارند، می‌گوییم؛ الله سبحانه و تعالی پاداشی بزرگی برای تان نصیب کند! مردگان تان را ببخشاید! دردهای تان را شفا و زخم‌های تان را التیام بخشد، برای تان صبر جمیل و آرامش واقعی قرار دهد و تنها چیزی را می‎‌گوییم که باعث رضایت پروردگار مان باشد:

﴿إنا لله وإنا إليه راجعونما از آنِ الله ایم و به سوی او باز می‌گردیم.

احمد عبدالوهاب

رئیس دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر- ولایه سوریه

14 فوریه 2023م.

مترجم: حذیفه مستمر

                                                                                                                                     

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه