پنجشنبه, ۱۰ ربیع الاول ۱۴۴۴هـ| ۲۰۲۲/۱۰/۰۶م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :14 محرم 1444
تاریخ میلادی : دوشنبه، 12 سبتامبر 2022م

شماره صدور:3/1444

دفتر مطبوعاتی
ولايه سوریه

اعلامیه مطبوعاتی

قَدْ بَدَتِ الْبَغْضَاءُ مِنْ أَفْوَاهِهِمْ وَمَا تُخْفِي صُدُورُهُمْ أَكْبَرُ؛ به تحقیق دشمنی در زبان آن‌ها آشکار است و بدون ‌شک آن‌چه که در دل دارند، بزرگ‌تر از آن است!

مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه روز پنج‌شنبه در حاشیه نشست "جنبش غیر متعهدها" که در ماه اکتوبر در بلگراد، پایتخت صربستان برگزار شده بود، افشا کرد که در گفتگوی کوتاهی‌که با فیصل مقداد، وزیر امور خارجه دولت سوریه داشت، گفته است که «ما باید به نحوی به آشتی میان دولت سوریه و مخالفین دست پیدا کنیم؛ در غیر آن صلح پایداری وجود نخواهد داشت.» چاووش اغلو در پاسخ به این سوال که آیا میان ترکیه و دولت سوریه در سطوح سیاسی و دیپلوماتیک ارتباطات و جود دارد یا خیر؟ تأکید کرد که در حال حاضر روابط بین دو جناح  محدود به سرویس‌های استخباراتی است.

ای مسلمانان سرزمین مبارک شام!

بیانیه‌های "چاووش اغلو"، وزیر خارجه ترکیه نقش کارکردی دولت ترکیه در خدمت به آمریکا و حفظ  مشتری‌اش " اسد" را نشان می‌دهد و اصرار برای دفن یکی از بزرگترین انقلاب‌های تاریخ آن‌ها را تأیید می‌کند.

تمام دنبال کننده‌گان رویدادها به خوبی می‌دانند که دولت ترکیه از ابتدا در جستجوی آن بوده که در اجرای راه‌حل‌های مخرب به اصطلاح راه‌حل‌های سیاسی آمریکایی، با مصادره تصمیمات رهبران، سلب اراده آن‌ها، باز گرداندن آن‌ها به غلامی و می‌خواهند بعد از این‌که توسط رژیم اسد به بعضی از مناطق دست پیدا کرده اند، تمام مناطق شام را تحت کنترول ظالمانه آن در آورد. آن‌ها در خدمت منافع خودشان و باداران‌شان هستند و فهرست جرایم علیه انقلاب ادامه دارد...

هرکسی‌که با وزیر خارجه دولت جنایت‌کار سوریه و استخبارات سوریه دیدار کند و یا تماس تلفونی یا جلسه‌ای را با این جنایت کار "شام" ترتیب دهد، شکی نیست که او یک توطئه‌گر علیه انقلاب شام است، مهم نیست که او دیگر چی ادعایی دارد. پس حد اقل باید ارتباط با او قطع شود!

ای مسلمانان سرزمین شام – اقامت‌گاه اسلام!

ظهور تظاهرات در مناطقِ به اصطلاح آزاد شده علیه توطئه دولت ترکیه و دعوت آن به آشتی با رژیم جنایتکار، مؤید آن است که انقلاب هم‌چنان در سینه‌های جوانانش شعله‌ور بوده، هنوزهم خواهان سرنگونی این رژیم جنایتکار هستند و مرگ با افتخار را نسبت به حتی فکر کردن در باره صلح شرم‌آور با وی ترجیح می‌دهند. هم‌چنان تأثیر قوی افکار عمومی مردم هنگامی‌که صدای خود را بلند می‌کند، حرف خود را می‌زند و توطئه گران را مجبور می‌کند تا مانند آفتاب‌پرست رنگ خود را تغییر داده و روش‌های جدیدی را اتخاذ کنند که با این کار شرم تجارت قربانی‌ها و خون مردم انقلاب را در خدمت دشمنان آن‌ها پنهان نمی‌توانند.

این امر بعد از افشا شدن حقایق برای تعداد محدودی‌که تا حال چشمان شان بسته بود، مستلزم آن است تا همگی از رویدادها و وقایع آگاه بوده و مسئولیت‌پذیر باشند و باید با تمام دشمنان ما که توسط دولت ترکیه رهبری می‌شدند و انتظار بدبختی ما را داشتند، روابط قطع گردیده و به ریسمان الله سبحانه و تعالی چنگ زده و در عقب یک رهبری سیاسی آگاه و مخلص که حامل برنامه آزادی امت باشد، این راه را ادامه دهند؛ رهبری‌که رژیم را سرنگون کرده مردم را از شر آن نجات دهد و حاکمیت اسلام را توسط خلافت راشده بر منهج نبوت تأسیس کند؛ حتی اگر دشمنان الله از آن کراهیت داشته باشند! الله سبحانه و تعالی می‌فرماید:

﴿وَيَقُولُونَ مَتَى هُوَ قُلْ عَسَى أَنْ يَكُونَ قَرِيباً﴾ [اسرا‌ء- 51]

ترجمه: و آن ها سوال می‌کنند که چی وقت "این اتفاق خواهد افتاد؟" بگو شاید نزدیک باشد!

احمد عبدالوهاب

رئیس دفتر مطبوعاتی حزب التحریر-ولایه سوریه

 مترجم عبدالرحمن قاطع

 

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه