سه شنبه, ۰۶ شوال ۱۴۴۵هـ| ۲۰۲۴/۰۴/۱۶م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :29 شعبان 1445
تاریخ میلادی : یکشنبه، 10 مارس 2024م

شماره صدور:نمبرصدور: ۱۴۴۵ه/۰۲۷

دفتر مطبوعاتی
ولایه کویت

اعلامیه مطبوعاتی

اعلان نتیجۀ جستجوی ماه رمضان سال 1445هـ.ق

(ترجمه)

بسم الله الرحمن الرحیم و الحمدلله رب العالمین، و الصلاة و السلام علی المبعوث رحمة للعالمین سیدنا محمد و علی آله و صحبه أجمعین!

بخاری در صحیح خود به نقل از محمد ابن زیاد روایت نموده که گفت: از ابوهریره رضی الله عنه شنیدم که می‌گفت: رسول الله صلی الله علیه وسلم فرمود، و یا گفت: ابوالقاسم صلی الله علیه وسلم فرمود:

«صُومُوا لِرُؤْيَتِهِ وَأَفْطِرُوا لِرُؤْيَتِهِ فَإِنْ غُبِّيَ عَلَيْكُمْ فَأَكْمِلُوا عِدَّةَ شَعْبَانَ ثَلَاثِينَ»

ترجمه: با دیدنش(ماه) روزه بگیرید و با دیدنش افطار کنید(روزه را تمام کنید)، در صورتی‌که (ماه) برای تان پوشیده شد، سی روز شعبان را کامل نمائید.

پس از جستجوی ماه مبارک رمضان در شب حاضر، شب دوشنبه، ثابت گردید که ماه به گونۀ شرعی مشاهده شده و این کار در برخی از سرزمین‎های اسلامی صورت گرفته است. بنابر این، فردا دو شنبه نخستین روز ماه مبارک رمضان سال 1445هـ.ق خواهد بود.

بنده، رئیس دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب‎التحریر و نیز تمام دست‌اندرکاران این دفتر به این مناسبت، مراتب تبریکی و تهنیت خویش را خدمت عالم جلیل‌القدر، شیخ عطاء بن خلیل ابورشته، امیر حزب‌التحریر تقدیم می‌نماییم و از بارگاه الله متعال می‌طلبیم وی را نصرت داده و زمینۀ نصرت با دستان وی را هرچه زودتر برای ما فراهم نماید!

رمضان امسال در حالی فرا می‌رسد که جهان شاهد برخورد میان ارادۀ امت اسلامی از یک جهت، که سرزمین مبارک فلسطین را در آغوش گرفته و میان ارادۀ غرب استعمارگر کافر از جهت دیگر، که سعی دارد رژیم یهود اشغال‌گر را به عنوان یک واقعیت بر ما تحمیل نماید، می‎باشد. این برخورد سراسر جهان را به خود مشغول نموده؛ طوری‌که هیچ گفتگوی سیاسی در هیچ تریبیونی صورت نمی‌گیرد؛ مگر این‌که از کسی‌که پشت آن می‌ایستد، پرسیده می‌شود که طرف‌دار کدام جهت می‌باشد. این برخورد یک سلسله مسائلی را برملا نموده که برای درک موقعیت امت اسلامی در برابر آن باید آن را به بحث و بررسی گرفت:

در این برخورد واضح گردیده که روند عادی‌سازی روابط با یهود از همان آغاز یک برنامه‌ی ناکام بوده؛ چنان‌چه ثابت شد تمام سخنانی را که رسانه‎های مزدور سعی نمودند با آن وانمود نمایند که مردم سرزمین‎های اسلامی رفته‌رفته رژیم یهود را می‌پذیرند، چیزی بیشتر از یک دروغ از جانب حکام بر مردم نبوده و کسانی‌که ظاهراً این مفکوره را پذیرفته اند، به جز یک مشت انسان‌های پست و ذلیل چیز دیگری نیستند که هیچ اجتماع بشری خالی از امثال آنان نمی‎باشد و حکام ما چنین کسانی را به گرد خود جمع نموده اند که مانند خودشان خائنینی بیش نیستند.

هم‌چنین برای امت اسلامی ثابت گردید که اردوها/لشکرهای مسلمانان در حل و فصل قضایای امت نقش حیاتی دارند. پس از آن که امت اسلامی بدون در نظرداشت نقش اردوهای خود، دست به راه‌اندازی بهار عربی علیه حکام زد، امروز "به آن اشتباه خود پی برده" خطاب به اردوهایش فریاد می‌زند که کجایید ای لشکریان مسلمانان؟! چرا برای نجات غزه دست به کار نمی‌شوید؟! این فریادها به خواست الله متعال بشارت بهار جدیدی را می‌دهد؛ اما این بار "بهار اردوها/لشکرهای مسلمانان" خواهد بود؛ طوری‌که این اردوها از قرارگاه‎های خود بیرون آمده و دست خود را در دست امت اسلامی خواهند گذاشت تا همه باهم این امت و دین این امت را یاری دهند. اما در مورد حکام خائن باید گفت که در این نوشته زیاد به آنان نخواهیم پرداخت؛ زیرا بوی گند و متعفن آنان این بار بیشتر از قبل همه جا بلند شده و امت اسلامی هنوز آنان را تحمل می‌نماید؛ اما امت انتظار دارد در زودترین فرصت از شر آنان رهایی یابند.

مسئله‌ی دیگر اینست که امت اسلامی به حجم عظیم دسیسه‎هایی‌که برای تقسیم و تجزیه نمودن سرزمین‎های مسلمانان جریان دارد، پی برده، چنان‎چه جوانان امت اسلامی از چندین سرزمین سعی نمودند با پای پیاده وارد فلسطین شوند؛ اما مرزهایی را که توافق‎نامۀ سایکس-پیکو ترسیم نموده مانع رسیدن آنان به سرزمین مبارک شد و به این ترتیب، بسیاری از آنان پی بردند که این مرزها ترسیم نگردیده؛ مگر برای این‌که زندان‎های سربازی برای فرزندان امت اسلامی باشد و آنان را از کمک و یاری یکدیگر باز دارد.

و اما در مورد مردم غزۀ سربلند و استوار باید گفت که در این ابتلای سخت، صبر و ثبات ضعفای شان، اعم از کودکان، زنان و بزرگ‎سالان به هدف اعلای کلام الله متعال دست کمی از صحنه‎های قهرمانانه و مملو از شجاعتی‌که اقویای شان به هدف پایین کشیدن شأن و شوکت کافران به نمایش گذاشتند، نداشت. مردم غزه با این استواریی‌که از خود نشان دادند، غباری را که خط مستقیم اسلام را پوشانیده بود، از آن زدودند، مردمی‌که به حق مؤمن و مسلمانانی‌که رضایت الله متعال را بر تمام زرق و برق دنیا ترجیح دادند و جوانان مجاهدی‌که تا پیروزی کامل بر دشمن هرگز خواب به چشمان شان نمی‎آید. مردم غزه با جاودانه نمودن صحنه‌هایی مانند آن جوانی‌که با "تیکه پاره شدن تانک" از شدت شادمانی نزدیک بود پرواز کند و آرامش و سکینت آن پدربزرگی‌ که چشمان پیکر بی‌جان "روح روح" را می‌بوسید، برای جهانیان فهماندند که اسلام واقعاً چیز بزرگی است.

ای مسلمانان!

احساس‌ها بیدار اند، تصویر کاملاً شفاف گردیده و مسئولیت کاملاً روشن است؛ به حرکت درآوردن اردوها، رهایی از بند حکام و شکستن مرزها! نگذارید این همه قربانی مردم غزه هدر رود! نگذارید این ماه با فضیلت به پایان رسد؛ مگر این‌که به دسیسه‌های سایکس-پیکو پایان داده و خلافت راشده را مجدداً برپا نمائید! خلافت در طول تاریخ یگانه طریقۀ عملی توحید نیرو و توانایی‌های مسلمانان بوده و خلافت همان نظام سیاسی است که امت اسلامی همواره برای تحقق منافع خود و پیروزی بر دشمنان خود از طریق آن وارد عمل گردیده‌است. گذر ایام برای شما به خوبی ثابت نمود که تمام نظام‎ها به جز خلافت چیزی غیر از ذلت، شرم‌ساری و شکست برای شما به بار نیاوردهاست.

آزادی فلسطین در گرو آزادی سرزمین‎های مسلمانان از شر مرزهای سایکس-پیکو بوده و این کار، کار اردوهای مسلمانان است؛ زیرا آنان توان و قدرت واقعی را در اختیار دارند و آنان فرزندان شماستند؛ پس آنان برای برپایی خلافت تشویق و ترغیب نمائید! الله سبحانه وتعالی می‌فرماید:

﴿وَحَرِّضِ الْمُؤْمِنِينَ عَسَى اللهُ أَن يَكُفَّ بَأْسَ الَّذِينَ كَفَرُواْ وَاللهُ أَشَدُّ بَأْساً وَأَشَدُّ تَنكِيلاً﴾ [نساء: ۸۴]

ترجمه: و مؤمنان را ترغیب کن، باشد که الله آسیب کافران را از شما بازدارد، که قدرت الله بیشتر و عذابش سخت‌تر است.

۲۹شعبان 1445هـ.ق.

۱۰مارچ۲۰۲۴م.

نویسنده: انجنیر صلاح‌الدین عضاضه

رئیس دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب‌التحریر

مترجم: عبدالله دانشجو

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه