شنبه, ۲۸ شوال ۱۴۴۳هـ| ۲۰۲۲/۰۵/۲۸م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :29 رمضان 1443
تاریخ میلادی : شنبه، 30 آوریل 2022م

شماره صدور: ۱۴۴۳ AH / ۰۳۱

دفتر مطبوعاتی

اعلامیه مطبوعاتی

اعلان ماه جدید شوال ۱۴۴۳ هجری قمری به مناسبت عید سعید فطر مبارک باد

(ترجمه)

الله أكبر الله أكبر الله أكبر، لا إله إلا الله، الله أكبر، الله أكبر ولله الحمد

بسم الله الرحمن الرحیم، الحمد لله رب العالمین، والصلاة والسلام على سیدنا محمد رسول الله، وعلى آله و اصحابه اجمعین...

بخاری در صحیح‌اش به نقل از محمد بن زیاد روایت کرده‌است که از ابوهریره رضی الله تعالی عنه شنیدم که رسول الله صلی الله علیه و سلم فرمودند، یا گفت ابو القاسم صلی الله علیه و سلم فرمودند:

«صُومُوا لِرُؤْيَتِهِ، وَأَفْطِرُوا لِرُؤْيَتِهِ، فَإِنْ غُبِيَ عَلَيْكُمْ فَعُدُّوا ثَلَاثِينَ»

ترجمه: با رویت – هلال ماه رمضان – روزه بگیرید و با رویت – هلال ماه شوال – افطار کنید، و اگر هلال بر شما خیره شد و شما نتوانستید آن را ببینید، سی روز شعبان را تمام کنید.

پس از بررسی ماه جدید شوال در این شب یک‌شنبه، رویت هلال ماه جدید مطابق شرایط شرعی در برخی سرزمین‌های اسلامی تأیید شده‌است و ازین‌رو فردا یک‌شنبه اولین روز ماه شوال و اولین روز عید سعید فطر می‌باشد.

حزب‌التحریر صمیمانه‌ترین تمنیات‌اش را در این مناسبت خجستۀ عید سعید فطر به امت اسلامی تقدیم می‌کند و از بارگاه الله سبحانه و تعالی می‌خواهد که سال آینده این روز را درحالی بازگرداند که دولت‌اش تأسیس شده‌باشد، و او سبحانه و تعالی دین‌اش را توان‌مند ساخته و پرچم‌اش را برافراشته باشد. همچنین از طرف خودم و رئیس دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب‌التحریر و همۀ برادران و خواهرانی که در ادارات‌اش فعالیت دارند به امیر حزب‌التحریر، عالم برجسته شیخ عطا بن خلیل ابوالرشته تبریک می‌گویم، و از الله سبحانه و تعالی می‌طلبم که او را در رهبری این دعوت با تأسیس خلافت راشده ثانی به طریقۀ نبوت به مژدۀ رسول الله صلی الله علیه و سلم نایل کند.

عید سعید فطر فرا می‌رسد تا آیین شادی را برای مسلمانان زنده کند، به این امید که بخشی از رنج‌های‌شان را در ماه رمضان امسال کاهش دهد. از گرسنگی افسارگسیختۀ مردم افغانستان و یمن، هتک حرمت مسجد الاقصی توسط یهودیان و کارزار قرآن‌سوزی در سوئد گرفته، تا مرگ همۀ خانواده‌هایی که در دریای مدیترانه غرق شدند. مسلمانان این ماه رمضان را درحالی بین روزه و قیام سپری کردند که از خشم و دل‌شکستگی حاصل از اندوه رنج می‌بردند.

بدون شک فجایعی‌که امروزه مسلمانان در تمام اشکال‌اش متحمل می‌شوند نتیجۀ مستقیم استعمار یا شرایط استعماری است. دولت یهود توسط غرب کافر استعمارگر ایجاد و مسلح شد، مردم افغانستان گرسنه هستند و سرزمین‌های‌شان به دستور غربی‌ها بمباران می‌شود، دولت هند با مجوز امریکا از مسلمانان هند و کشمیر سوء استفاده می‌کند و خانواده‌های مسلمانان جان خود را در دریاها به خطر می‌اندازند زیرا غرب به زندانی کردن اکثر مسلمانان در کشورهای‌شان موافقت کرده‌است. به‌علاوه، کشورهای رده‌اول غرب تبلیغاتی را درخصوص توهین به اسلام و مقدسات‌اش، و سرزنش مسلمانان به‌خاطر پایبندی به شریعت اسلامی به بقیه جهان تحمیل کردند.

اما شدت و شتاب حوادثی‌که دامن‌گیر امت اسلامی شد، ابتلای نیرنگ‌های فراوان غرب و غلامان‌اش را تسریع کرد تا جایی‌که دیگر نمی‌توانند حاکمانی را به مزدوری بگیرند که امت را دورشان جمع کند، همان کاری که در قرن گذشته انجام داد. این تنها یک معنی دارد، این‌که سیطرۀ غرب بر قدرت در سرزمین‌مان شکننده شده‌است، و یگانه چیزی که آن را نگه می‌دارد تلاش غرب در منحرف‌سازی تلاش مسلمانان و مشغول ساختن آن‌ها به یکدیگر و مشکلاتی است که در شرایط زندگی با آن روبرو هستند.

همچنین توانایی غرب در جذب امت اسلامی در تمدن‌اش و یا حتی غرق کردن آن‌ها در اندیشه‌هایش کاهش یافته و به صفر رسیده است، و تنها نیروی قانون از آن باقی مانده است که سعی دارد آن را به اجبار بر مسلمانان تحمیل کند. این همان شکست تمدنی قبل از اسلام است. در مورد خود کشورهای غرب نیز پدیدۀ رد نتایج انتخابات و همه‌پرسی‌ها، که چند سالی می‌شود پایتخت‌های امریکا، فرانسه و بریطانیا را در برگرفته است، جز به معنی نفی انتقال قدرت نیست، امری‌که مفهوم حاکمیت همه‌شمول را تهدید می‌کند، و این به معنای بی‌اعتقادی به دکترین سیاسی دموکراتیک است. بدین ترتیب، غرب شرایطی را فراهم کرده‌است که نخستین پیش‌نویس آگهی مرگ تمدن غرب را در سرزمین خودش قرار می‌دهد.

ای مسلمانان! آن‌چه میان شما و بازگرداندن اقتدار غصب‌شدۀتان قرار دارد منصرف کردن اهل نصرت از اصرار و یا پذیرش حمایت حکام مزدور است. اهل نصرت کسانی اند که می‌توانند دست غرب را در سرزمین‌مان بشکنند، قدرت را از چنگال‌اش بردارند و به امت اسلامی بازگردانند. اگر این کار را انجام دهند و اقتدار را به امت اسلامی بازگردانند و خلافت را در یکی از سرزمین‌های اسلامی که توانایی‌اش را دارد تأسیس کنند، تاریخ را ورق می‌زنند و نام‌شان در صفحات زرین تاریخ امت اسلامی ثبت خواهد شد. و اما بزرگ‌ترین پاداش‌شان کسب افتخاری همانند افتخار انصار از صحابه رسول الله صلی الله علیه و سلم می‌باشد، زیرا آنان کسانی هستند که منهج نبوت را به جهانیان بازمی‌گردانند. رسول الله صلی الله علیه و سلم در پایان حدیث معروف‌اش در مورد تغییر شرایط حکومت در اسلام فرمودند:

«… ثُمَّ تَكُونُ خِلَافَةً عَلَى مِنْهَاجِ النُّبُوَّةِ»

ترجمه: ... سپس خلافت به منهج نبوت خواهد آمد.

ای اهل رسانه و قلم و خطابه و منبر! هدایت امت مسلمه برای سوق دادن اهل قدرت و حفاظت به سوی حق بر دوش شماست که شب و روز مراقب امت هستید. همچنین شما از دو حقیقت اساسی امروز امت آگاهید. حقیقت اول، تشنگی امت – همچون تشنگان بیابان – برای وحدت سیاسی، و اما حقیقت دوم، مسئلۀ عظمت اسلام است که ریشه در اعماق جان مسلمانان دارد. وحدت اسلامی و عظمت اسلامی بدون ایجاد حکومت اسلامی یا خلافت به روش نبوت محقق نخواهد شد. سخنی را از یکی از مهم‌ترین حکمای امت اسلام، خلیفه عمر بن خطاب رضی الله عنه برای‌تان یادآور می‌شویم که فرمودند: ما ذلیل‌ترین مردم بودیم، پس الله سبحانه و تعالی ما را با اسلام عزت داد، اگر عزت را در غیر آن‌چه الله سبحانه و تعالی ما را بدان عزیز کرد بجوییم، او سبحانه و تعالی ما را ذلیل خواهد کرد.» از شما دعوت می‌کنیم تا این سخن را به شعار مبدل کنید و آن را در کردار و گفتارتان بگنجانید.

ای اهل قدرت و حفاظت! می‌دانید که غرب سال‌هاست نمی‌تواند حاکمان جدیدی بسازد که بتوانند امت را به دورش جمع کنند، تا جایی‌که امروزه کرسی حکومت‌داری به زباله‌دانی سیاست‌مداران سکولار تبدیل شده‌است. به محض این‌که شخصی قدرت را به دست می‌گیرد، حوادث فزاینده‌ای او را رسوا می‌کند و در دام ریاکاری و بدخواهی می‌افگند. این امر حاکمان را در موقعیتی ضعیف‌تر از همیشه قرار داد. مردم شب و روزشان را نفرین می‌کنند و چاره‌ای جز ضربه زدن به افکار عامه با آهن و آتش ندارند. در مورد غرب نیز، خودش مشغول خودش است. همه‌گیری کرونا، بحران‌های اقتصادی، ظهور پوپولیزم انزواطلب، جنگ اوکراین، محاصرۀ چین، بحران جهانی انرژی و آشفتگی بازار ارز، همۀ این مسائل باعث شد که ایالات متحده خودش را از سرزمین‌های‌مان عقب بکشاند و پرونده‌هایش را تحویل حاکمان ضعیفی دهد که صبح و شام توسط افکار عمومی نفرین می‌شوند. منتظر چه فرصتی بهتر از این هستید؟! چه زمانی از امت اسلامی حمایت می‌کنید و حاکمانی را که در دل‌های‌شان ظلم می‌نوشیدند و مانند شترمرغ پشت سر اربابان خود در کنفرانس‌های بین‌المللی راه می‌رفتند برکنار می‌کنید، حتی اگر به سرزمین‌های‌مان برگردند بر درد مردم می‌افزایند و با آتش و آهن بر آنان حکومت می‌کنند؟

عید سعید فطر فرا رسید، پس در هر خانه و هر محله و هر شهری آیین شادی عید را احیا کنید تا عید تجدید عزم شما و مژدۀ روزهای آینده و غم دل دشمن‌تان باشد. سپس با انرژی جدیدی دست به دست هم می‌دهیم تا خلافت ثانی را بر منهج نبوت برپا کنیم. الله سبحانه و تعالی می‌فرماید:

﴿فَالَّذِينَ آمَنُواْ بِهِ وَعَزَّرُوهُ وَنَصَرُوهُ وَاتَّبَعُواْ النُّورَ الَّذِيَ أُنزِلَ مَعَهُ أُوْلَئِكَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ﴾

(الاعراف: ۱۵۷)

ترجمه: پس کسانی‌که به او ایمان آوردند و حمایت و یاریش کردند و از نوری که با او نازل شده‌است پیروی کردند، آنان رستگاران اند.

الله اكبر الله اكبر الله اكبر، لا إله إلا الله، الله اكبر، الله اكبر ولله الحمد

عید مبارک، والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته!

شب یک‌شنبه اولین روز ماه شوال سال ۱۴۴۳ هجری مطابق ۱ می/مه ۲۰۲۲ میلادی است

انجنیر صلاح‌الدین عضاضه

رئیس دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب‌التحریر

مترجم: محمد حارث پویا

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه