دوشنبه, ۱۲ جمادی الاول ۱۴۴۴هـ| ۲۰۲۲/۱۲/۰۵م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :3 ربیع الاول 1444
تاریخ میلادی : جمعه، 09 سبتامبر 2022م

شماره صدور:1444AH / 010

دفتر مطبوعاتی
بخش زنان

اعلامیه مطبوعاتی

اگر سپر، محافظ و امام (خلیفه) می‌داشتیم، یهود هرگز جرئت غصب سرزمین ما و فساد در آن را نمی‌کرد!

به تاریخ 23 سپتامبر 2022م الجزیره گزارش انگلیسی را از رنج مردم مسافر یطا [فلسطین] در برابر حملات شهرک‌نشینان منتشر ساخت. این گزارش با نقل و قول از شهادت و گواهی زنان این منطقه حاکی از آنست که زنان و خانواده‌های‌شان از حملاتی‌که توسط عساکر اشغال‌گر و گروه‌های شهرک‌نشین صورت می‌گیرد، به شدت در رنج و تکلیف قرار دارند. آن‌ها لت و کوب می‌شوند، با  شلیک گلوله هدف قرار گرفته می‌شوند، با گاز به آنان حمله صورت می‌گیرد و دست‌گیر و زندانی می‌شوند؛ جدا از نگرانی، ترس و ناامنی که در آن به سر می‌برند، اموال‌شان ضبط و زمین‌های‌شان نیز ویران می‌گردد.

منطقه مسافر یطا در شهر یطا در دوازده کیلومتری جنوب‌شرقی الخلیل، که تقریباً 32 کیلومتر مربع مساحت دارد، موقعیت دارد. ساکنین این منطقه ده‌ها سال است که به نسبت ایجاد 10 شهرک و "منطقه آتش 918" برای تمرینات نظامی در خطر آوارگی و بی‌خانمان شدن اجباری دائمی قرار گرفته اند؛ ساحات اجتماعی که در معرض تهدید و آوارگی اجباری قرار دارند، در جنوب‌شرقی المسافر، در مساحتی حدود 32 کیلومتر مربع قرار دارند. طبق بیانیه ای که توسط دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل (OCHA) صادر گردید، در حال حاضر در مسافر یطا 215 خانوار فلسطینی زندگی می‌کنند که از میان 1150 تن 569 تن آنان را کودکان تشکیل می‌دهند.

ساکنین این روستاها مورد ضرب و شتم با سنگ و چوب توسط شهرک‌نشینان یهودی قرار می‌گیرند. مواشی آنان توسط مستعمره‌نشینان  اسپ‌سوار یا وسایل حمل و نقل کوهستانی، که برای ترساندن گله‌ها استفاده می‌شود و یا هم با رها کردن سگ‌هایی‌که به شبان‌ها و گوسفندان شان حمله می‌کنند، وحشت زده و پراکنده می‌شوند؛ مزارع شان به آتش کشیده شده و درختان شان قطع می‌شود.

ساکنان این مناطق به ویژه زنان و کودکان به علت عدم اخذ جواز ساختمانی در غارهای زیرزمینی زندگی می‌کنند و نمی‌توانند خانه‌های شان را بازسازی یا توسعه دهند. مردم این مناطق از اوایل سال‌های 2000 بدین‌سو خانه‌‌های شان را به شکل بسیار ساده و ابتدایی و اتاق‌های کوچک روی سطح زمین اعمار می‌کردند. با این حال، بسیاری‌ از این خانه‌ها پس از مداخله نیروهای اشغال‌گرتوسط بلدوزرها به ویرانه‌ها مبدل شدند. افزون بر این، آن‌ها به خدمات صحی/بهداشتی، آموزشی، حفظ‌‌ الصحه و آب برق دست‌رسی چندانی ندارند. برخوردها و قوانین ظالمانۀ اشغال‌گری از ایجاد حداقل مراقبت‌های بهداشتی برای کودکان، زنان، سال‌مندان و کسانی‌که در معرض بیماری‌های مزمن قرار دارند، جلوگیری می‌کند؛ زیرا جاده‌ها بسته شده و به مردم و حتی کادر طبی/پزشکی اجازه رفت و آمد نمی‌دهند.  آن‌ها هم‌چنان از اسفالت و ساخت و ساز جاده/سرک جلوگیری می‌کنند و مردم را مجبور می‌سازند تا از تراکتورهای کشاورزی خود برای انتقال بیماران و موارد ایمیرجنسی/اورژانسی به ساحات نزدیک با توجه به نبود کلینیک‌ها و مراکز بهداشتی در منطقه استفاده کنند.

سلطۀ یهودی و گله‌های مستعمره‌نشین‌اش مشتاق جنایات علیه مردمان سرزمین مقدس مسرای رسول الله صلی الله علیه و سلم شده اند. آن‌ها در برابر زنان در چهارراه‌ها و مسافر یطا توهین و ارعاب‌گری می‌کنند و پیش‌تر از آن در روستای دوما خانواد الدوابشة راسوزاندند. در اورشلیم محمد ابو خضیر کودک را ربوده و آتش زدند و بدین ترتیب جنایات شان بی‌وقفه ادامه دارد... دلیل این همه، بخاطر آنست که این سلطۀ هیولاصفت از مجازات مصون است و بر حمایت دولت‌های دست‌نشانده در سرزمین‌های اسلامی تکیه زده است که در رأس آن‌ها تشکیلات خودگردان فلسطین قرار دارد که رئیس‌ آن چند روزی پیش به سازمان ملل _عامل اصلی فاجعۀ سرزمین مبارک فلسطین و مردم آن _مراجعه کرد تا راه‌حل گدایی کند.

آیا این همه جنایات برای پیوند اخوت و برادری و شور و شوق در دل فرزندان مخلص ارتش‌های اسلامی کافی نیست که در مسیر پیامبرشان گام نهاده و برای آزدسازی این امت از زیر بار جبر و ستمی‌که در آن فرو رفته اند، دست به کار شوند؟! آیا آن‌ها آیات الله سبحانه و تعالی را نشنیده اند که می‌فرماید:

﴿وَإِنِ اسْتَنصَرُوكُمْ فِي الدِّينِ فَعَلَيْكُمُ النَّصْرُ﴾ [انفال: 72]

ترجمه: و اگر از شما در (امر) دین یاری خواستند، بر شماست که (به آنان) یاری کنید.

آیا زمان آن نیست که زنجیر بردگی به مخلوق را کنار گذاشته و از الله اطاعت کنید؟!

بخش زنان دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب‌التحریر

مترجم: حذیفه مستمر

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه