پنجشنبه, ۱۵ جمادی الاول ۱۴۴۴هـ| ۲۰۲۲/۱۲/۰۸م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :13 ربیع الاول 1444
تاریخ میلادی : یکشنبه، 09 اکتبر 2022م

شماره صدور:نـمبـر صـدور 10 / 1444

دفتر مطبوعاتی
بخش زنان

اعلامیه مطبوعاتی

اطفال افغانستان و منافقت غرب

پس از ختم اشغال آمریکا در افغانستان و به قدرت رسیدن طالبان، فشارهای غرب علی‌الرغم برخی دیگر از تصمیماتش علیه طالبان افزایش یافته است؛ آن‌هم پس از آن‌که طالبان تصمیماتی را در رابطه به تحمیل حجاب بالای زنان و تفکیک طبقاتی میان زن و مرد اتخاذ کردند که در تناقض با تمدن و سبک زندگی غربی قرار دارد.

 رسانه‌های غربی گردبادی از گزارشات و اخبار را ایجاد کرده‌اند که در آن اسلام سیاسی، اساساً طالبان را به عنوان آفت/بلای معرفی می‌کند که با آن می‌توانند غرب را از اسلام بترسانند.

سازمان ملل و سازمان‌های وابسته به آن، در باره اطفال افغانستان نگران هستند و در مورد آن‌ها نسبت به طالبان در هراس اند! در یک تصویر تکراری، غرب لطف و مهربانی‌اش را نسبت به رنج اطفال افغان برای ما نشان می‌دهد که گویا اطفال افغان از تحصیل محروم اند، از تبعیض جنسیتی رنج می‌برند و مجبور به کار کردن می‌شوند، و این‌که اگر از یکی آن‌ها بپرسید چه آرزویی در سر دارند، آن‌ها نمی‌دانند. در گزارشی‌که توسط سازمان حمایت از اطفال"Save the Children" تهیه و توسط ABC News  نشر گردید، اعلام کرده که یک تحقیق بالای 1400 طفل و 1400  مراقبت کنندگان اطفال صورت گرفته، نشان می‌دهد که فیصدی خانواده‌هایی‌که می‌گفتند فرزند کارگر دارند، از ماه دسامبر تا ژوئن از 18درصد به 22درصد افزایش یافته است. این گزارش می‌افزاید: «این نشان می‌دهد که بیش از یک میلیون طفل در سراسر کشور مشغول بکار هستند.»

این گزارشات رسانه‌ای فاقد تخصصی بودن و دقت در کار هستند؛ چون مبتنی بر توهم  و تصورات از قبل تعین شده تحریر شده و 40 میلیون تن را از احصایه‌ای که بالای 1400 طفل انجام شده، مورد قضاوت قرار داده است. سپس گزارش حاکی از وجود یک میلیون طفل کارگر زمانی منحیث خبر تأیید می‌شود که ذهن غربی آن را به میل خود بسازد و از آن برای متقاعد کردن مردم به آن‌چه فکر می‌کند، استفاده نماید.

همدردی غرب سرشار از غم و اندوه اطفال افغانستان است؛ اطفالی‌که در زمستان و تابستان برای تأمین غذای خانواده‌های شان کار شاقه می‌کنند؛ اما غرب این را به یاد نمی‌آورد که منابع این سرزمین را به تاراج می‌برد تا خودش در رفاه زندگی کند! غرب برای طفل افغانی‌که برای زنده ماندن کار می‌کند و دختری‌که محجبه است، می‌گرید؛ اما از این‌که سالیان متمادی این سرزمین را تحت اشغال داشت، هزاران طفل را به قتل رساند و طعم فجایع را به این سرزمین چشاند، چشم‌پوشی می‌کند! غرب از اطفال یمن و آفریقا، که ثروت و منابع شان را کشورهای غربی به تاراج بردند، چشم‌پوشی می‌کند؛ اطفالی‌که همین‌طور رها شده اند تا از گرسنگی بمیرند! غرب از اطفال سوریه و فلسطین، که توسط یهودیان و روس‌ها به قتل می‌رسند، چشم‌پوشی می‌کند؛ اما فقط برای اطفال اوکراین نگران است! شاید بخاطر این باشد که آن‌ها برخلاف اطفال افغانستان و مسلمانان آسیای‌میانه جلد سفید و چشمان آبی دارند!

تلاش غرب برای تحریف تصویر اسلام با به چالش کشاندن قابلیت طالبان در اداره امور کشور، یک تلاش بدخواهانه و ناموفق خواهد بود. ان شاءالله! چون اسلام قانون عادلانه الله سبحانه و تعالی است که باطل بر آن تأثیر نمی‌گذارد! اسلام توسط طالبان نمایندگی نمی‌شود؛ بلکه این طالبان است که توسط اسلام شناخته شده و مورد قضاوت قرار می‌گیرند!

اسلام با نظام‌های اقتصادی خود و سیاست رسیدگی به امور امت می‌تواند به زندگی مرفه و کافی دست یابد و حق کامل خوراک، پوشاک و مسکن را برای هر فردی بدهد؛ اما این امر زمانی صورت می‌گیرد که اسلام به شکل درست و کامل تطبیق شود و آن‌هم در داخل یک نظامی‌که پاشیده و پارچه‌پارچه نبوده و یا این‌که بخواهد به تدریج اسلام را تطبیق کند و بدون این‌که به سوی کدام قدرتی رجوع کند، به جز از قدرت الله سبحانه و تعالی که یگانه و شکست‌ناپذیر است! به زودی شاهد این امر خواهیم بود! ان شاءالله! و این چیزی‌ست که غرب به خوبی آن‌را می ‌داند و سعی دارد تا برای جلوگیری و دفع آن از مردم به سیاست توطئه پناه ببرد؛ اما الله سبحانه و تعالی وعده داده و ما به بازگشت با شکوه آن ایمان داریم که در آن امت ما سر بلند خواهد بود، فرزندان ما آینده روشنی خواهند داشت و دشمن ما آن‌چه را که شایستۀ آن است، ان شاءالله خواهد دید!

﴿أَمْ يُرِيدُونَ كَيْداً فَالَّذِينَ كَفَرُوا هُمُ الْمَكِيدُونَ﴾ [طور: 42]

ترجمه: یا قصد توطئه (علیه پیامبر) را دارند، سپس این کافران هستند که قربانی مکرهای خویش می‌شوند.

بخش زنان دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب‌التحریر

مترجم عبدالرحمن قاطع

 

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه