چهارشنبه, ۱۳ ذیقعده ۱۴۴۵هـ| ۲۰۲۴/۰۵/۲۲م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

دعوت به سوی خلافت مکلفیت شرعی همه مسلمانان است، مجرم کسانی هستند که دعوت‌گران را تعذیب می‌کنند Featured

سه تن از دعوت‌گران حزب‌التحریر در ولایت هرات در ماه ثور سال روان توسط نیروهای استخبارات به «جرم» دعوت به سوی خلافت و وحدت امت دستگیر شدند. استخبارات هنگام دستگیری یکی از دعوت‌گران بصورت اشتباهی برادرش را حین بازگشت از مسجد به سوی خانه بازداشت می‌نماید. زمانی‌که دعوت‌گر برای آزاد کردن برادرش و تسلیم کردن خودش به استخبارات مراجعه نمود، استخبارات برخلاف قانون و عرف شرعی هر دو برادر را زندانی می‌کند. اصل قانونی این است که وقتی مظنون خود را تسلیم می‌کند، کسی که به اشتباه دستگیر شده، باید آزاد شود. همچنین، دعوت‌گر دیگری هنگام برگزاری حلقه تفسیر در یکی از مساجد هرات دستگیر شده است. نیروهای استخبارات هرات ابتدا این افراد را به شدّت لت‌وکوب کرده و سپس آنها را با روش‌های «غرق مصنوعی» و «خفه کردن با خریطه پلاستیکی» به طور شدید شکنجه کرده‌اند.

ما اعمال خشونت‌آمیز علیه دعوت‌گران مسلمان را به شدّت محکوم می‌کنیم و آن را مغایر با تمام موازین و ارزش‌های انسانی و شرعی می‌دانیم. چنین شکنجه‌هایی در زندان‌های اشغال‌گران مانند ابوغریب، گوانتانامو و بگرام سابقه‌ای دیرینه دارد و متأسفانه به نظر می‌رسد که این اعمال ظالمانه به تقلید از آن زندان‌ها، توسط برخی از حلقات استخبارات تطبیق می‌گردد.

مسئولین استخبارات چه توجیه شرعی برای شکنجه و آزار دعوت‌گران دارند؟ نظر فقهی اکثریت علماء بر حرمت شکنجه‌ی هر مجرمی دلالت دارد، چه رسد به شکنجه‌ی دعوت‌گران. رهبری نظام نیز صراحتاً فرمان به عدم شکنجه در زندان‌ها داده ‌است. اما در زندان‌های استخبارات هیچ توجه و اهمیتی به این فرمان‌ها داده نمی‌شود. آیا استخبارات با ارتکاب چنین اعمال غیر شرعی به نهادی خودسَر تبدیل شده یا پایبند به اصول شرعی است؟ زیرا کسانی‌که ادعای اسلام، ایمان و جهاد را دارند باید اعمال و رفتار شان مقید به حکم شرعی باشد، نه هوای نفس.

﴿إِنَّ الَّذِينَ فَتَنُوا الْمُؤْمِنِينَ وَالْمُؤْمِنَاتِ ثُمَّ لَمْ يَتُوبُوا فَلَهُمْ عَذَابُ جَهَنَّمَ وَلَهُمْ عَذَابُ الْحَرِيقِ [بروج: 10]
ترجمه: کسانی‌که مردان و زنان باایمان را شکنجه دادند، سپس توبه نکردند، برای آن‌ها عذاب دوزخ و عذاب آتش سوزان است.

ما می‌دانیم که در داخل نظام و همچنین در رأس استخبارات، مسئولان مخلصی حضور دارند که با چنین شکنجه‌هایی مخالفند. اما سکوت این افراد و عدم نهی همکاران شان از منکرات، این فتنه را گسترش می‌دهد و در زمان نزول عذاب الله، هیچ تفاوتی میان مخلص و غیرمخلص نخواهد بود و همه در معرض خشم و عذاب قرار خواهند گرفت.

وَاتَّقُوا فِتْنَةً لَا تُصِيبَنَّ الَّذِينَ ظَلَمُوا مِنْكُمْ خَاصَّةً ۖ وَاعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ شَدِيدُ الْعِقَابِ [الانفال:25]

خويشتن را از بلا و مصيبتى به دور داريد كه تنها دامنگير كسانى نمى گردد كه ستم مى كنند (بلكه اگر جلو ستمكاران گرفته نشود، خشك و تر به گناه آنان مى سوزد) و بدانيد كه خداوند داراى كيفر سخت و مجازات شديد است

برخی مسئولین نظام گمان می‌کنند که بقای نظام در گرو ممنوعیت احزاب و سرکوب دعوتگران مسلمان است. این تفکر نه تنها مغایر با احکام و ارزش‌های اسلام است، بلکه پیامدهای وخیمی برای جامعه به دنبال خواهد داشت. فعالیت گروهی و حزبی، امری فطری و ضروری برای جوامع بشری است. تاریخ نشان داده است که جوامعی که "احزاب بیدارگر" را در خود جای نداده‌اند، به رکود و انحطاط عمیقی دچار شده‌اند. آسیای میانه، عربستان و ایران نمونه‌های بارز این موضوع هستند. در این کشورها، دولت‌ها با وجود اجرای سیاست‌های خلاف اسلام، به دلیل نبود فعالیت‌های حزبی، مردم را تسلیم سیاست‌های غیرشرعی خود کرده‌اند و حتی جرأت امر به معروف را از آنها سلب کرده‌اند. در واقع، بدون فعالیت «احزاب بیدارگر»، جامعه از مبارزه فکری، سیاسی و جهادی محروم می‌ماند و مردم طعمه‌ی برنامه‌های بیگانگان می‌شوند.

در واقع بر مسلمانان فرض است که برای تاسیس خلافت بر منهج نبوت به شکل حزبی فعالیت کنند. روی همین اساس حزب‌التحریر به شکل جهانی برای اقامه‌ی خلافت از اندونیزیا تا مراکش فعالیت نموده و زندان، تعذیب و شکنجه؛‌ اراده و استقامت دعوتگرانش را ضعیف نساخته بلکه با انرژی بیشتر این وجیبه را ادامه می‌دهند.

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر ـ ولایه افغانستان

 

 

ادامه مطلب...

دشمن اصلی امریکاست و خون اهل غزه از دستانش می‏چکد

  • نشر شده در سیاسی

(ترجمه)

وب‌سایت الجزیره به تاریخ 20/04/2024م گزارش داد که مجلس نمایندگان امریکا به طرح کمک‏های 95میلیارد دالری به کشورهای اوکراین، اسرائیل و تایوان رأی مثبت داده است. این طرح از حمایت جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها مساویانه بهره جست. در طرحی‌که نتنیاهو به صفحه ایکس‏اش این‏گونه واکنش نشان داد که کانگرس امریکا طرح کمکی بسیار قابل قدری را تصویب نموده که نشان دهنده‏ای حمایت از اسرائیل و تمدن غربی می‏باشد. ما از دوستان خود و امریکا در ازای این کار سپاس‌گزاری می‌کنیم.

دفتر مطبوعاتی حزب التحریر-فلسطین در توضیح به این خبر در صفحات خود گفت: «کسانی‏که در جریان اند می‏دانند که اگر حمایت پی در پی و متراکم امریکا نمی‏بود، رژیم یهود با شورش‌هایش در مقابل مردم مستضعف غزه این‏قدر دوام نمی‏آورد. پس رژیم یهود قادر به مقابله طولانی حتی در سطوح تنظیم‏ها و گروه‏ها هم نیست؛ نه از دید سیاسی و اقتصادی و نه هم از دید نظامی؛ چنانچه در غزه واضح شد. رژیم یهود یک رژیم انگل‌مانند و طفیلی بوده که تنها با حمایت امریکا جان داشته و نفس می‏کشد و تنها به جنگ‏های نمایشی که اصلاً شباهتی به جنگ‏های واقعی ندارد، عادت داشته و توان جنگ واقعی را ندارد.»

حزب التحریر - فلسطین اضافه نمود: «رژیم اسرائیل درک نموده که امریکا چرا رژیم یهود را ایجاد نموده و سخن نتنیاهو در "دفاع از تمدن غربی" صراحتاً به این واقعیت اشاره دارد و این قاعده پیشکش‌شده یا الگوی پیشکشی غرب در منطقه بوده و خنجر مسموم و زهر آلودیست که به خاطر جلوگیری از نهضت و بیداری امت مسله با جمع شدن زیر چتر یک دولت واحد، در پهلوی آن فروکش نموده است و این برگ برنده‏ای این رژیم بوده که با آن حمایت غرب را به همراه دارد. دیدیم که در مقابل حملات نمایشی ایران علیه رژیم اسرائیل دولت‏ امریکا، فرانسه، آلمان و دست‏نشانده‏های شان چگونه کنار هم گرد آمدند.» در ادامه افزوده است: «حملات که رژیم مسخ شدۀ یهود از هرسو به جانب مستضعفین غزه مرتکب شد، از همان اوایل حمایت امریکا را به همراه داشت و فرقی میان جمهوری‌خواهان و دموکرات‏ها نیست و این بسته‏های کمکی برای بار اول نیست، تشویق و کمک‏های نظامی امریکا برای اسرائیل از اوایل این قتل عام‏ها از تاریخ 7 اکتبر 2023م تا به حال قطع نشده است. امریکا در تمامی این جنایات و قتل‏عام‏ها شریک است و دستش به خون اهل غزه آلوده می‏باشد و با ادعای کمک چند وعده‏ای غذایی این امر بر کسی پوشیده نمی‏ماند. این چیزی نیست که اهمیت خون اهل غزه را نشان دهد؛ بلکه شکست اخلاقی، فضاحت و رسوایی جهانی امریکا را با حمایت بی‌شرمانه‏ای آن از رژیم یهود نشان می‏دهد.»

دفتر مطبوعاتی حزب التحریر در آخر توضیحات این خبر بیان نمود که: بر امت اسلامی لازم است تا بداند که غرب و رژیم یهود در جنگ با امت مسلمه جبهه واحد بوده فرقی بین امریکا، آلمان، فرانسه و انگلیس نیست و همه‏ای آن‌ها با امت مسلمه دشمنی شان یک‏سان است و هرکدام‎شان نقش خود را بازی می‏کنند. بر امت اسلامی‏ست تا تمامی روابط خود را با این دولت‏ها و دولت‏های دست‏نشانده در منطقه قطع نموده و به ریسمان الله سبحانه وتعالی چنگ بزنند! به خاطر رهایی و خلاص شدن از حکام مزدور و اقامه‏ای خلافت راشده که ضامن تطبیق اسلام و سوق دهنده‏ای اردوهای امت اسلامی جهت نصرت و پیروزی اهل غزه و تمامی مسلمانان مستضعف و آزادی اقصی و بازگرداننده‏ای شوکت و عظمت امت می‏باشد؛ تلاش و مبارزه نمایند.

﴿ يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِن تَنصُرُوا اللَّهَ يَنصُرْكُمْ وَيُثَبِّتْ أَقْدَامَكُمْ ﴾ [محمد: 7]

ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده‏اید اگر (دین و رسول) الله را یاری کنید، الله نیز شمارا یاری می‏کند و گام‌های تان را استوار می‏گرداند.

برگرفته از شمارة 492 جریدۀ الرایه

مترجم: شفیق عمیر

ادامه مطلب...

میانجی‌گری ترکیه بین حماس و رژیم یهود

  • نشر شده در سیاسی

(ترجمه)

سایت "اسکای نیوز" عربی به تاریخ 18اپریل 2024م خبري را  نشر نمود که در آن چنین آمده: «بعد از اعلان قطر در مورد تغییر دیدگاهش در خصوص نقشی‌که به عنوان یک میانجي‌گر در گفتگوهای آتش‌بس بین رژیم یهود و حرکت حماس داشت، ترکیه از موافقت حماس مبني بر اينكه در مقابل اقامۀ دولت فلسطینی به معیارهای سال 67 از سلاح دست بر می‌دارد پرده برداشت. "هاکان فیدان" وزیرخارجۀ ترکیه گفت: «رهبری حماس از قبولیت منحل شدن بخش نظامی  برای این حرکت اظهار نظر نموده به شرطی‌که به شرائط و میعارهای سال 67 دولت فلسطینی باشد.» وی اشاره به این نمود که حماس موافق به قبولیت اینست که این حرکت به یک حزب سیاسی تبدیل شود. این پیش‌رفت بعد از اعلان قطر برای تغییر دیدگاهش در سعی و تلاش میانجی‌گری شده و این به مثابۀ تلاش است که از انقره برای بازگشائی نقش جدیدی در میانجی‌گری همراه با عقب‌نشینی قطر که انتظار آن می‌رفت صورت گرفت.

واقعاً حكام خائن در عوض اینکه ارتش‌ها و نیروهای شان را  در کنار برادران‌شان در فلسطین همراهی و حرکت دهند، می‌بینید که ایشان به صورت مخفی و علنی برای تحت کنترول در آوردن جنگ‌جویان و همرائی شان چاله‌های بزرگ‌تری از جنگ خون‌بار و خانمان‌سوزی سوق می‌دهند که به صورت مستمر اطفال، زنان و پیرمردان را به قتل می‌رساند و مدارس، مساجد و خانه‌ها را ویران می‌نماید. به گونۀ مثال؛ قطر درگذشته و اکنون نقش یک میانجی‌‌گر را بازی می‌کند تا رژیم یهود به عنوان یک دولت مستحکم پذیرفته شده و در منظومۀ خاور میانۀ جدید پذیرفته شود. این امتیاز در ازای به رسمیت شناختن دولت فلسطین توسط رژیم مسخ شدۀ یهود، بسان دولت‌های عربی دیگر می‌باشد و وقتی نیرنگ‌های غرب به اوج خود رسید، نقش خبیث از قطر به ترکیه سپرده شد.

ترکیه‌ای که امریکا قضیۀ اسلام را به روش امریکائی به آن می‌سپارد، بعد از اینکه این دیدگاه در سعودی تغییر کرد و از حالت خود بیرون شد، از اینجاست که توجه رهبری سیاسی حماس به سوی تركيه شده تا رئیس‌جمهور آن را  ملاقات نماید؛ رئیس جمهوری‌که از همان ابتداء این جنگ از تجهیز ننمودن رژیم یهود با انواع کالاهای غذائی، دوائی و صنعتی خودداری نکرد و هم‌چنان بر موقف خود باقی ماند و این مزدوران و دست‌نشانده‌ها حتی به این مزدوری شان برای غرب اکتفاء نکرده؛ بلکه همواره تلاش دارند تا دیگران را به این مزدوری بکشند؛ مخصوصاً اصحاب قوت و شجاعت و مجاهدین تا از این طریق با آن‌ها بپیوندند و ابزاری باشند برای رژیم یهود و استحکام دولتش و اینکه رژیم یهود را بخشی از آسیای میانۀ جدید در کنار ایران، ترکیه و سائر دولت‌های منطقه قرار دهند.

برگرفته شده از شمارۀ 493 جریدۀ الرأیه

مترجم: مصطفی اسلام

ادامه مطلب...

ای مسلمانان! شما در گذرگاه رفح و غزه و حتی در تمام فلسطین جنایات یهودیان را مشاهده می‌کنید و حکام‌تان هیچ ارتشی را برای نصرتش حرکت نداده و حتی خطوط سرخ‌شان را زیرپا کرده و به فراموشی سپردند و به وساطت امریکا و پیروانش اکتفاء کردند!

  • نشر شده در حزب

(ترجمه)

ای مسلمانان!

واقعاً پیمانه لبریز شده است... ظلم و ستم‌های یهودیان انسان‌ها، درختان و سنگ‌ها را فراگیر گرفته که از حساب بیرون است! با این وجود آن‌ها به گذرگاه رفح که رژیم مصر آن را خط سرخ می‌دانست و در برابر تجاوز به آن سکوت نمی‌کرد، حمله کردند؛ اما بعد از آن‌که این گذرگاه تحت اشغال یهود درآمد خط سرخ به سبز مبدل گشت و رژیم مصر به اعتراض اکتفاء کرد! (منبع: الجزیره عاجل – 12/5/2024-) آسوشیتدپرس به نقل از یک مقام ارشد مصری چنین گزارش داده است: «مصر اعتراض خود را در مورد حمله به رفح به تل آویو، واشنگتن و و دولت‌های اروپایی تسلیم کرد.» و العربیة الحدث به تاریخ 7 می 2024م در این مورد گزارش داده است: «رسر ارتش علی حفیزی، دستیار وزیر اسبق نیروهای دفاعی مصر در اظهاراتش به شبکۀ "العربیۀ نت و الحدث نت" گفته است که محور فیلادلفیا یک منطقۀ حائل فلسطینی میان مصر و نوار غزه است. وی تأکید ورزید که نیروهای مسلح مرزهای مصر را با امنیت بالایی تأمین می‌کنند و هیچ نیروی اسرائیلی نمی‌تواند به آن نزدیک شود، زیرا آن یک خط سرخ است...»

ارتش اسرائیل امروز سه‌شنبه اعلام کرد که کنترل سمت فلسطینی گذرگاه رفح که نوار غزه را از خاک مصر جدا می‌سازد. در یک عملیات نظامی که از دیروز آغاز گشته بود تکمیل گشت... و خودروهای نظامی اسرائیل برای نخستین بار از سال 2005م وارد محور فیلادلفیا شد و هم‌چنان ستون‌های دود غلیظ در منطقۀ نزدیک به گذرگاه زمینی رفح میان نوار غزه و مصر همزمان با تشدید حملات توپ‌خانه‌ای اسرائیل، امروز سه‌شنبه پدیدار گشت.

ای مسلمانان!

دردناک و غم‌انگیز است که غرب و به ویژه امریکا بر حکام سرزمین‌های اسلامی رهبری کرده و به دولت‌های اطراف این رژیم تمرکز نموده و نمی‌خواهد ارتش‌های شان مداخله کنند و این را با این سخنش "عدم گسترش جنگ" اعلام می‌کند! امریکا سستی و بی‌بنیادی این رژیم را خوب می‌داند؛ چرا که از جنایات این رژیم هشت ماه است که می‌گذرد و تاهنوز به اهداف خود نرسیده؛ با وجود این‌که در مقابلش یک گروه اندکی از مؤمنان بوده که از تجهیزات کمی برخوردارند. پس چگونه خواهد بود آنگاه که ارتش‌های مسلمانان و یا فقط ارتش‌های اطراف فلسطین مداخله کنند! این چیزی است که آرامش و خواب امریکا را مضطرب ساخته است...

از این‌رو مقامات امریکا در منطقه پرسه می‌زنند تا با فشار بالای حکام این ارتش‌ها یا بدون فشار از نصرت مردم فلسطین توسط این ارتش‌ها جلوگیری کنند! آن‌ها از امروز نه بلکه از سال 1948م که فلسطین توسط یهودیان اشغال شد، دست از فلسطین و آزادی‌اش کشیدند! هرکس که سفرهای مقامات غربی، به ویژه امریکایی را بررسی کند، متوجه این موضوع شده و درمی‌یابد که بلینکن، وزیرخارجۀ امریکا منطقه را ترک می‌کند... امریکا به همین مقدار بسنده نکرد؛ بلکه رئیس استخباراتش، ویلیام برنز را به منطقه فرستاد تا چند روزی از منطقه بازدید نماید و تور سفرش را بر رژیم مصر و یهود متمرکز نماید؛ حتی اگر در میان آن دو به قطر فرود آید. اما هدف اصلی این سفر تمرکز بالای روابط رژیم مصر و یهود بود، به ویژه در مورد مسألۀ رفح.  این امر باعث می‌شود که آنچه شبکۀ العربی الجدید در تاریخ 8/5/2024م منتشر کرده است، جنبه‌ای قابل تأمل داشته باشد:

 «...منابع خصوصی به العربی الجدید فاش کرده بودند که تهاجم به رفح و ورود خودروهای ارتش اشغال‌گر اسرائیل به محور فیلادلفیا و حتی به دروازۀ مصر به گذرگاه رفح از سمت فلسطین پس از اطلاع‌دهی سمت مصری و با هماهنگی کامل امریکا رخ داده است... این منبع گفته است: "ویلیام برنز، رئیس استخبارات امریکا با دیوید بارنیا، رئیس موساد عملیات را ترتیب داد و در تماسی‌که میان وی و نتانیاهو صورت گرفت، بر محدود بودن این عملیات تأکید ورزید.»

سپس امریکا کاری کرد که از سوی حکام و تعدای از رسانه‌ها مورد تشویق قرار گیرد؛ آن‌هم از طریق موجودیت اختلافات میان امریکا و رژیم یهود، ونیز استفادۀ رژیم یهود از اسلحه‌های امریکایی مخالف قانون بوده و بلینکن این را بیان داشت؛ اما با اسلوب پیچیده و مکارگری که این بر خردمندان پوشیده نیست، در گزارشی که وی به کنگره ارائه کرد، آمده است:

روزنامۀ الخلیج 11/5/2024م. واشنگتن – AFP-:  »وزارت خارجۀ امریکا روز جمعه در یک گزارشی از استفاده اسرائیل از تسلیحات امریکا در جنگ غزه انتقاد کرد، اما وی دلائل کافی مبنی بر نقض برای تعلیق محموله‌ها نیافت.» در این گزارش آمده است: «ارزیابی اسرائیل که "با روش‌های متضاد با قانون بشری بین‌المللی از تسلیحات استفاده کرده" منطقی است؛ اما امریکا " نتوانست به نتایج قاطعی برسد...» و نیز در این گزارش آمده است: «اگرچه امریکا معتقد است که اسرائیل از طریق اقدامات خود در فاجعۀ انسانی مستمر نقش داشته، اما نمی‌پذیرد که مقامات اسرائیل از ارسال و انتقال این کمک‌ها عمداً جلوگیری کردند و یا به محدودسازی آن‌ها پرداختند...الخ»

واضح است که امریکا با استفاده از الفاظ به بازی خود ادامه می‌دهد! هدفش حمایت از یهودیان و فریب حکام در سرزمین‌های اسلامی است؛ حتی می‌توان گفت حکام به فرمان امریکا بوده و نیازی نمی‌بیند که فریب شان دهد! امریکا با این اقدامات خود تلاش می‌ورزد تا خود را در مقابل چشمان مردم مخالف با رژیم یهود نشان دهد!

ای مسلمانان!

مصیبت واقعی موجودیت همین حکام است؛ آنانی‌که حلقه‌بگوش کفار استعمارگر، به ویژه امریکا هستند... هرآنچه را امریکا بگوید می‎گویند و هرآنچه را بخواهد انجام می‌دهند... آن‌ها با چشمان خود اجساد شهداء را دیده و با گوش خود فریادهای اطفال را شنیده و آوارگی مردم با اطفال و زنان‌شان را در صحنه‌های دل‌خراش مشاهده می‌کنند؛ اما به نصرت شان نمی‌شتابند... این حکام همۀ این حالات را مشاهده کرده و حس شنوایی و بینایی شان کار کرده؛ اما جوانمردی معتصم را به کار نمی‌گیرند!

این حکام ارتش‌ها را مانع شدند تا آنان را از نصرت برادران شان در غزه هاشم منع کنند. حتی به تماشای حوادث نشسته و به شمارش شهداء پرداخته و در رسانه‌ها شهداء را به نام کشته‌شدگان یاد می‌کنند و میانه‌روترین شان کسانی اند که میان رژیم یهود و مسلمانان غزه که در هر وجب از نوار مورد حمله قرار گرفته اند، وساطت می‌کنند؛ گویا آنان میان رژیم یهود ملعون و میان مسلمانان غزه  سمت بی‌طرف هستند!

  ای سربازان ارتش‌های مسلمانان!

اگر شما در انتظار این هستید که حکام‌تان برای جنگ با یهود و آزادسازی سرزمین مبارکه شما را دستور دهند، بدانید که حال‌تان به کسی می‌ماند که در طلب آب دستانش را دراز کرده و آب به دهانش نمی‌رسد...! پس شما بشتابید، الله سبحانه وتعالی همرای تان بوده و امت از شما متابعت می‌کنند.. و بی‌شک که شما می‌بینید دشمن تان چگونه نوار غزه را از خشکه، دریا و هوا بمباران می‌کند تا آن را به یک زمین سوخته مبدل سازد. پس چگونه برادران تان را رها می‌سازید و با ترک جهاد و مبارزه از نصرت شان دست می‌کشید؟!

ای سربازان ارتش‌های مسلمانان!

 آیا در میان تان، به ویژه در سرزمین کنانه و شام مردی رشید و هوشیاری نیست که ارتش را رهبری کند و سایر ارتش‌ها از وی تکبیرگویان متابعت کنند و امت نیز در پشت سرشان به خاطر نصرت الله سبحانه وتعالی نعرۀ الله اکبر را سر دهند؟!

﴿اِنَّا لَنَنصُرُ رُسُلَنَا وَ الَّذِينَ ءَامَنُوا فِى الْحَيَوٰةِ الدُّنْيَا وَ يَوْمَ يَقُومُ الْأَشْهَٰدُ﴾ [غافر: 51]

ترجمه: ما قطعاً پیامبران خود را و مؤمنان را در زندگی دنیا و در آن روزی که گواهان بپا می­خیزند نصرت و یاری می­دهیم.

ای ارتش‌ها!

پیمانه لبریز گشته و برای هیچ کس عذری باقی نمانده است! دیگر کافی نیست که از خشم علیه دشمنان تان انگشت به دندان گیرید؛ بلکه باید وارد عمل شوید و چنان باشید که الله سبحانه وتعالی می‌خواهد:

﴿قَاتِلُوهُمْ يُعَذِّبْهُمُ اللّهُ بِأَيْدِيكُمْ وَيُخْزِهِمْ وَيَنصُرْكُمْ عَلَيْهِمْ وَيَشْفِ صُدُورَ قَوْمٍ مُّؤْمِنِينَ﴾ [توبه: 14]

ترجمه: ای (مؤمنان)! با آن کافران بجنگید تا الله آنان را با دست شما عذاب کند و خوارشان دارد و شما را بر ایشان پیروز گرداند و (با فتح و پیروزی مؤمنان بر کافران) سینه­های اهل ایمان را شفا بخشد (و بر دل­های زخمی ایشان مرهم نهد و درد دیرینۀ أذیت و آزار کفار را از درون آنان بزداید).

حزب‌التحریر

5ذی‌القعده1445ه.ق.

13می2024م.

مترجم: محمد مزمل

ادامه مطلب...

ایران با طرح انسداد مرز با افغانستان و اخراج مهاجرین، یک‌بار دیگر چهره‌ای خاینانه و غیراسلامی‌ خود را به نمایش گذاشت Featured

دولت ایران اخیراً تصمیم به انسداد مرزی و ایجاد حصار در مرز با افغانستان گرفته است. هدف این طرح، جلوگیری از ورود افغان‌ها به ایران عنوان شده است. این طرح شامل ساخت دیوار بتنی به ارتفاع چهار متر، سیم خاردار و حصار بوده، و با بودجه معادل سه میلیارد دالر در طول سه سال تطبیق خواهد شد. از سوی دیگر، وزیر داخله ایران از اخراج یک میلیون و ۳۰۰ هزار مهاجر، که اکثراً افغان هستند، در طول یک سال گذشته از این کشور خبر داده است.

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر ـ ولایه افغانستان هر نوع طرح انسداد مرزی میان افغانستان و ایران و سایر سرزمین‌های اسلامی را محکوم نموده و آن را یک طرح تفرقه‌انگیز و مایه‌ی جدایی امت رسول‌الله صلی‌الله علیه وسلم می‌داند و دولت ایران با این طرح یک‌بار دیگر چهره‌ای خاینانه و غیراسلامی‌اش را به نمایش گذاشت.

اصل بر این است که تمام مسلمانان باید تحت حاکمیت واحد اسلامی باشند و تقسیم سرزمین‌های اسلامی به کشورها و رژیم‌های کوچک با مرزهای جداگانه، امر غیر شرعی است. متأسفانه پس از سقوط دولت خلافت، جهان اسلام به دامن نظم دولت ـ ملت‌ سقوط کرد و با مرزکشی‌های استعماری به قطعات کوچک تقسیم گردید. چنانچه بخش اعظم مرز میان ایران و افغانستان توسط جنرال مک‌لین‌ و مک‌ماهون انگلیسی خط‌کشی شده است. با شکل‌گیری دولت‌های ملی توسط استعمار، مفاهیم امت، اخوت و برادری اسلامی کمرنگ شده و دولت‌ها بر اساس مفکوره‌های سکولار و منافع ملی شکل گرفته‌اند که دولت ظالم ایران نیز جزئی از آن می‌باشد.

در واقع، تمام سرزمین‌های اسلامی از اندونزیا تا مراکش، متعلق به مسلمانان است و هر مسلمانی می‌تواند در هر کجای این سرزمین‌ها که بخواهد، زندگی و کار کند. بر اساس این حق شرعی، نیازی به پاسپورت، ویزه، اجازه اقامت و مجوز کار برای سفر یک مسلمان به سرزمین دیگر اسلامی وجود ندارد. اما دولت ایران نه تنها به این اصل شرعی پای‌بند نیست، بلکه با برخورد ظالمانه با مهاجرین افغان، از حضور آنها در ایران به عنوان ابزار سیاسی و اقتصادی در سیاست خارجی خود استفاده می‌کند.

بناء به حُکام و مسلمانان افغانستان و منطقه تذکر می‌دهیم که مانع اجرای این طرح تفرقه‌افگنانه دولت ایران شوند و اجازه ندهند که مسلمانان مانند حصارکشی در خط دیورند از یکدیگر جدا شوند. در حالی‌که بعد از حوادث تلخ در غزه رأی عام مسلمانان به سوی وحدت فکری، سیاسی و جغرافیایی در حرکت است و همه امت خواهان زندگی تحت یک نظام واحد هستند، رژیم آخوندی ایران بر خلاف حکم شرعی و فضای عام مسلمانان در صدد تطبیق طرح‌های تفرقه‌افگنانه است. در حقیقت اسلام دولت ملی، مرز میان مسلمانان و حصارکشی و انسداد مرزی را به شدت ردّ می‌کند و آنها حیثیت بت‌های معاصر را دارند. در حقیقت «الولاء» مسلمانان باید برای اسلام، مؤمنین و خلافت باشد و «البراء» مسلمانان در مقابل کفار و افکار نشنلیستی باشد، اما متاسفانه دولت‌های فعلی این مفهوم را برعکس تطبیق می‌کنند.

وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللهِ جَمِیعاً وَ لا تَفَرَّقُوا... [آل عمران:103]

و همگى به ريسمان خدا چنگ زنيد و متفرق نشويد

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر ـ ولایه افغانستان

 

 

ادامه مطلب...

جبالیا؛ قهرمانان و حماسه‌آفرینان

(ترجمه)

خبر:

نبرد در اردوگاه جبالیا با نیروهای دشمن غاصب. 15 می 2024م.

تبصره:

 به این ترتیب پس از گذشت حدود هشت ماه، اردوگاه جبالیا غرق در خون هم‌چون نشانه‌ای از نشانه‌های الله سبحانه وتعالی قدعلم نموده و با یهود سفاک می‌جنگد.

در واقع زبان و کلمات از توصیف صحنه‌های تاریخی و حماسه‌آفرینانه‌ای که مجاهدین در آن ظاهر می‌شوند، عاجز اند. آن‌ها دام می‌اندازند، هدف قرار می‌دهند و از فاصلۀ چندمتری با تانک‌ها و سربازان دشمن درگیر می‌شوند. سبحان الله العظیم!

از سوی دیگر، واژه‌ها از توصیف دل‌های موجود در سینۀ ارتش‌های امت اسلامی به ویژه ارتش کشورهای هم‌جوار غزه، عاجز و درمانده اند! یک رسوایی تاریخی، لا حول ولا قوة الا بالله!

در بین قهرمانی‌های تاریخی و رسوایی تاریخی نه آدم امیدش را از دست می‌دهد و نه هم خیر به کلی از میان فرزندان مخلص و ارتش این امت از بین رفته است.

این‌جاست که ندای تجدید نظر به سمت این افراد باید سر داده شود. ای کسانی‌که ذره‌ای ایمان و اخلاص در دل دارید، آیا آرزوی امثال قهرمانی‌ها و حماسه‌هایی را که مجاهدین در جبالیا و دیگر مناطق غزه در صفحات تاریخ می‌نویسند، در دل ندارید؟

آیا در میان شما خصوصاً در سرزمین الکنانه و اُردن مرد شجاع و دلیری وجود ندارد تا ارتش را رهبری کند؟! بلافاصله تکبیر‌گویان دیگر ارتش‌ها از او پیروی خواهند کرد و به تعقیب آن تمام امت اسلامی به سوی نصرت الله سبحانه وتعالی خواهند شتافت.

﴿ إِنَّا لَنَنصُرُ رُسُلَنَا وَالَّذِينَ آمَنُوا فِي الْحَيَاةِ الدُّنْيَا وَيَوْمَ يَقُومُ الْأَشْهَادُ [ غافر: 51]

ترجمه: ما به یقین پیامبران خود و کسانی را که ایمان آورده‌اند، در زندگی دنیا و (در آخرت) روزی‌که گواهان بپا می‌خیزند یاری می‌دهیم!

ای ارتش‌های امت اسلامی، به والله که دیگر آب از سر گذشته و کاسه صبر لبریز گردیده و هیچ عذری برای معذور و هیچ دلیلی برای معترض باقی نمانده است! الله عزیز و مقتدر چنین می‌فرماید:

﴿ قَاتِلُوهُمْ يُعَذِّبْهُمُ اللَّهُ بِأَيْدِيكُمْ وَيُخْزِهِمْ وَيَنصُرْكُمْ عَلَيْهِمْ وَيَشْفِ صُدُورَ قَوْمٍ مُّؤْمِنِينَ [توبه: 14]

ترجمه: با آن‌ها پیکار کنید، که الله آنان را به دست شما مجازات می‌کند، آنان را رسوا می‌سازد و سینه گروهی از مؤمنان را شفا می‌بخشد (و بر قلب آنها مرهم می‌نهد).

نویسنده: مهندس أسامة الثویني

جمعه 9 ذي القعدة 1445هـ.ق. مطابق با 17 می 2024م.

مترجم: محمدیاسین سادات

ادامه مطلب...

در نبود احکام اسلام در روی زمین، زنان و اطفال مسلمانان از فرط گرسنگی ضجه وفریاد می‌کشند!

(ترجمه)

خبر:

تصاویری از یهودیان در فضای مجازی منتشر شده است که درحال رهگیری کامیون‌های امدادی و از بین بردن مواد غذایی که از طریق گزرگاه رفح حمل می‌کنند، می‌باشند. تمام کمک‌هایی که از همه جا چه از طریق دریا و چه از طریق خشکه به سمت غزه می‌آیند، رهگیری می‌شوند؛ زیرا کنترول تمام منطقه در دست ارتش یهود است.

با داخل شدن آزار و اذیت مسلمانان درغزه در هشتمین ماهش، میزان مرگ و میر ناشی از گرسنگی افزایش یافته است. این امر تأثیر فاجعه‌باری بر بقای زنان باردار، سالمندان و نوزادانی دارد که در حساس‌ترین دورۀ تغذیه و رشد خود قرار دارند.

تبصره:

سازمان بهداشت جهانی در مورد ترکیبی مرگ‌بار از گرسنگی و بیماریی صحبت می‌کند که اکنون کودکان و زنانی را فرا گرفته که در گذرگاه رفح در مرز مصر به دام افتاده اند. تمام راه‌های دسترسی به مواد غذایی و تجهیزات طبی، چه از داخل و چه از بیرون به طور کامل توسط دشمنان مسلمانان و حکام مسلمان همدست‌شان کنترل می‌شود. نظام سیسی قبلاً زمینی را به میلیونرهای پروژۀ اسکان فروخته است تا مردم باقی ماندۀ فلسطین را در محله یهودی نشین بَتُنی(کانگرتی) زندانی کنند؛ جایی‌که آن‌ها در زندان ستمگر دیگری زندانی خواهند بود. در واقع به سربازان در مرز رفح دستور داده شد که گریه‌های کودکان گرسنه را نادیده بگیرند؛ زیرا کودکان به سربازان التماس می‌کردند که اجازه ورود به آن طرف را به ایشان به دهند.

﴿وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنقَلَبٍ يَنقَلِبُونَ﴾

ترجمه: آن‌ها که ستم کردند، به زودی می‌دانند که بازگشت‌شان به کجاست!

روشن است که وقتی تسلط بر امور مسلمین در دست دشمنان اسلام باشد، جز خیانت و ذلت نمی‌توان انتظار داشت. اطفال از فرط گرسنگی در خیابان‌‌ها زباله می‌خورند! چه تاریخ ننگینی در صفحات اعمال قیامت نوشته می‌شود. الله سبحانه وتعالی درباره وضعیت کسانی‌که در کنار ظالمان ایستاده اند به ما خبر داده است.

این زمان حساسی برای تمام مسلمانان است که باید برای نصرت حق بایستند و اطمینان حاصل کنند که علیه ظلم و حاکمیت کفر کار می‌کنند. تنها دولت خلافت راشده به رهبری خلیفۀ راشد است که می‌تواند رفع تمامی موانع بر سر راه احیای حقوق مستضعفین را تضمین کند، حتی آزادی غیر مسلمانان را. به این ترتیب جهان خواهد دید که چگونه افکار دروغین لیبرال دموکراتیک چیزی جز ابزار شر و بدبختی نیستند.

هیچ ارگان امدادی، مبلغ مالی و اعتراض جهانی نمی‌تواند جایگزین احکام الله سبحانه وتعالی برای حکومت‌داری و اجرای عدالت در سراسر جهان شود. تنها دولت خلافت راشده و احکام الله سبحانه وتعالی است که می‌تواند باعث از بین رفتن گرسنگی و کشتار مسلمانان در حال حاضر و برای همیشه شود.

نویسنده: عمرانه محمد

تاریخ: جمعه 9 ذي القعدة 1445هـ.ق.

مطابق با 17 می 2024م.

مترجم: محمدیاسین سادات

ادامه مطلب...

صحنه‌ای از شرمساری؛ در زمان پیروان سیسی!

(ترجمه)

خبر:

فعالان صفحات اجتماعی، در ایکس (تویتر سابق) فلمی از سربازان مصری را منتشر کردند که به یک طفل غزه که از دیوار مرز به  سمت مصر رفته بود، از وی با لگد، کوبیدن به سر و صورت و توهین استقبال کردند.

تبصره:

شرم‌آور است که سربازان مصری در زمان مزدوران غرب، دشمن را از دوست تفکیک کرده نمی‌توانند. بنابراین، می‌بینیم که غزه را محاصره و گذرگاه را بسته می‌کنند، از کمک‌رسانی جلوگیری می‌کنند، به مجروهان اجازه نمی‌دهند که به شفاحانه‌های مصر تداوی شوند. در عین حال می‌بینیم که پرچم اسرائیل بالای تانک‌ها به اهتزاز می‌آید و حاکمیت مصر را نقض می‌کنند؛ اما آن‌ها حرکت نمی‌کنند.

تانک‌های رژیم جنایتکار در عدم نبود ارتش مصر از سمت گذرگاه مصر در مقابل گذرگاه رفح به سرکشی، عیاشی و تکبر ایستاه‌اند، سپس صحنه‌ای از قهرمانی‌شان را به شکل وحشیانه و هولناک می‌بینیم که جوان فلسطینی را به سر صورت آن لگد می‌زنند؛ جوان فلسطینی که از ترس بمباران، کشتار، قحطی و نجات جان خود به طرف مرز مصر رفت.

ای کاش از آنجا عبور نمی‌کرد، چون با سربازانی بر خورد که به دست خسیسی چون سیسی مصر پرورش بافته بودند! آن‌ها در رابطه به فلسطین هیچ احساس و ننگی ندارند و غزه هاشم ارزش ریختن یک قطره عرق سربازان مصری را ندارد و به این باور بودند و هستند. بنابراین، برگشت این حاکم به مصر و ایجاد پیروانی‌که انگیزه آن‌ها برادری اسلامی، حقوق همسایگی، ارزش‌های اصیل و دفاع از مقدسات نیست.

برعلاوه این صحنه، رسانه‌ها و ماهواره‌های مصری با بی‌شرمی که هیچ خجالت نمی‌کشند، به مطالب بیهوده و جعل حقایق می‌پردازند و مدعی می‌شوند که رژیم یهودی توافقنامه صلح یا پیمان شوم کمپ دیوید را نقض و خیانت نکرده و به منطقه فیلادلفیا سیطره ندارد و از خط سرخ عبور نکرده است. این‌گونه می‌گویند و این شکل پیروان ایجاد کرده‌اند که به دین و ناموس خود هیچ غبطه نمی‌خورند و از نقش ارتش خود سوال نمی‌کنند و از امنیت خود نمی‌ترسند.

همه این حوادث در وقتی رخ می‌دهد که جهان شاهد و نظاره‌گر حرکت تانک‌های رژیم یهودی در داخل محور فیلادلفیا است و پرچم را دورتر از مرز مصر به اهتزاز در می‌آورند و ویدیوهای که  از حالت متکبرانه شان در گزرگاه رفح منتشر شد، مصر و ارتش آن را به چالش کشیدند؛ اما ندیدیم که ارتش مصر به خاطر توقف رژیم بداخلاق و برادران میمون و خوک‌ها تحرک داشته باشند؛ حتا اگر این رژیم در چندقدمی پایتخت مصر، قاهره قرار گیرد کاری نمی‌کند؛ ولی اگر یک جوان فلسطینی از مرز مصر عبور کند، دیدیم که با او در چی عصبانیت برخورد کردند.

آنچه که مایع تأسف می‌باشد، اینست که ارتش مصر بهترین ارتش روی زمین است که در خدمت و پیروان سیسی بدنام قرار گرفته که از طریق مزدوران، سخنگویان رسانه‌ای و نشرات رسانه‌ای بر آن‌ها مسلط شده‌اند. لذا به هر سرباز آزاده مصری واجب است که این طاغوت را که قبله آن، کافر استعمارگر است و نگهبان وفادار رژیم یهودی شده، از وی پیروی نکنید.

با وجود تلخی‌ها و دردها، امید در میان اعضای مخلص ارتش کنانه وجود دارد. شما سپر، محافظ و بهترین ارتش‌های امت هستید. اهل شما و برادران شما در غزه  از شما یاری می‌جویند و در بین شما به دنبال کسی می‌گردند که زندگی و سیرت صلاح الدین را زنده سازد و به خاطر مسجد الأقصای اسیر و از تجاوزات به مسلمانان و ریختن خون‌شان خشمگین شود. لطفاً رژیم منفور سیسی را از بین برده و با امام عادلی‌که از پشت سر آن می‌جنگید و به او پناه می‌برید، بیعت کنید. الله سبحانه وتعالی می‌فرماید:

﴿یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا استَجِیبُوا للَّهِ وَلِلرَّسُولِ إِذَا دَعَاکُم لِمَ یُحیِیکُم وَاعلَمُوا أَنَّ اللَّهَ یَحُولُ بَینَ المَرءِ وَقَلبِهِ وَأَنَّهُ إِلَیهِ تُحشَرُونَ﴾ [انفال: 24]

ترجمه: ای مؤمنان! فرمان الله را بپذیرید و دستور پیامبر او را قبول کنید؛ هنگامی‌که شما را به چیزی دعوت کند که به شما زندگی (مادی و معنوی و دنیوی و اخروی) بخشد و بدانید که الله میان انسان و دل او جدائی می‌اندازد و بدانید که همگان در پیشگاه الله سبحان گرد آورده می‌شوند (و به حساب و کتابتان رسیدگی می‌گردد).

نویسنده: محمد علی بن سالم

مترجم: پارسا امیدی

تاریخ: 14 می 2024

ادامه مطلب...

حملات متقابل رژیم یهود و ایران در تحت کنترول امریکا

  • نشر شده در سیاسی

(ترجمه)

خبرگزاری فارس ایرانی گفت: «صدای سه انفجار در نزدیکی یک پایگاه نظامی در منطقۀ اصفهان در روز جمعه مؤرخ 19اپریل 2024م شنیده شد و تلویزیون ایرانی اعلان کرد که نهادهای دفاعی هوائی، حملات پهبادهای انفجاری کوچک که در فضای شهر اصفهان، در قلب این کشور و در شمال شهر تبریز به وقوع پیوست خنثی کرد.

این حملۀ نظامی خفیف، در حالی از جانب رژیم یهود در واکنش متقابل به ایران رخ داد که یک هفته قبل، ایران در یک حمله از سیصدوسی پهباد و موشک کار گرفت که از این پهبادها و موشک‌ها تنها هفت عدد به سرزمین اشغالی رسید. به این ترتیب، این واکنش افتضاح‌آور به خاطری از جانب رژیم یهود بر خلاف عادت به وقوع پیوست که این دو دولت به صورت مستقیم روی در روی نشوند که برای شان عاقبت خوبی نداشته و بر خلاف خواستۀ امریکاست.

قبلاً حسین امیر عبداللهیان رژیم یهود را تهدید نموده و در شبکۀ فارس گفته بوده: «وقتی اسرائیل" به هر عمل نظامی دیگری بر ضد ایران اقدام نماید، در این صورت به زودی در عکس العمل سخت به بلندترین سطح آن مواجه خواهد شد.» عبداللهیان همین سخن را چندین بار به خبرگزاری "انباء" تکرار کرد و گفت: «وقتی نظام "اسرائیل" بار دیگر مرتکب خطای فاحش گردد، در این صورت عکس العمل ما به گونۀ جدی، قاطع و دردآوری نسبت به ایشان خواهد بود.» اما بعد از گذشت چند ساعت از این اظهارات واحد وقاطع امیرعبداللهیان، این حمله بالای اصفهان اتفاق افتاد و ایران گفت دفاع‌های هوائی سه بی‌سرنشین را سقوط داد. تهران از ساعات اولی روز جمعه تأکید کرد که: «این عملیات توسط بی‌سرنشین‌های کوچک صورت گرفته که همۀ شان خنثی شد و هیچ خساره‌ای را به خاک ایران نرسانده است.» اما ایران رژیم یهود را مسئول این حمله نخواند. ایران به شمول خبرگزاری انرژی اتومی تأکید کرد که این حمله کدام کارخانۀ هسته‌ای را هدف قرار نداده با وصف اینکه در شهر اصفهان مرکز ساخت هسته‌ای یورانیم و هم‌چنان شرکت صنعت هواپیماها و بی‌سرنشین‌ها در این شهر می‌باشد و تنها ایران این حمله را یک حملۀ تخریبی خواند و گفت این حمله را یک تعداد مزدوران است که از داخل ایران سازماندهی نموده و با چنین حملۀ، طوری تعامل می‌شود که این حمله یک عمل تخریبی و تروریستی بوده و از جانب جاسوسان راه اندازی شده است. چنانچه بی‌سرنشین‌های که در این حمله استفاده شده شناسائی شد معلوم گردیده که در این حمله بی‌سرنشین‌های که بنام "کواد کوپتر" یاد می‌شود استفاده شده و این طیاره‌های کوچک است که صدها گرام مواد انفجاری حمل نموده و قادر به ضربات نیست که خسارات سنگین به جا بگذارد.

به این ترتیب، رژیم یهود آخرین طرفی بود که در مقابل ایران در ازای موشک‌پرانی‌هایش واکنش نشان داد و این واکنش به دلیل حملات پهبادی ایران در جواب به حملۀ اسرائیل به کنسولگری‌اش در دمشق بود که منجر به قتل سربازان ارشد وی شد.

ابن گویر، وزیر تندرو رژیم یهود این حملۀ ضعیف رژیم یهود را که بالای اصفهان صورت گرفت و حتی مطبوعات رسمی رژیم یهود نیز به صورت رسمی پوشش نداد رسوا کرد و این حمله را مسخره خواند و این مسأله اشارۀ واضح بر مسئولیت رژیم یهود در برابر این حمله است. هیأت فرستاده شده رژیم یهود از زبان یک تعداد وزراء که نام شان را نگرفت گفت: «همین نوع اظهارات مانند سخنان ابن گویر امنیت دولت را به خطر مواجه می‌سازد.» یائیر لاپید رئیس حزب پیش‌عتید گفت: «هیچ وزیری سابقه ندارد که مثل این وزیر چنین ضرری بزرگ را به حکومت رسانده باشد که به این شکل امنیت این سرزمین، چهره و جایگاه بین‌المللی آن را ضربه زده باشد.» وی افزود: «ابن گویر در تمسخر کردن "اسرائیل" موفق شد و اسرائیل را از تهران تا واشنگتن رسوا کرد وشکی نیست که این سخن خود تأکید به این دارد که رژیم یهود در برابر فشارهای امریکا در مورد عدم درگیری با ایران تسلیم شده و تأکید به این دارد که آنچه اتفاق افتاده تنها نمایش است که مشابهت به نمایش‌نامه‌های دارد که قبلاً از طرف امریکا راه‌اندازی شده بود که دونالدترامپ رئیس‌جمهور سابق امریکا بعد از ترور قاسم سلیمانی به آن اشاره کرد.

رژیم یهود جبراً سیاست سکوت و عدم مسئولیت گرفتن این حملۀ ضعیف به صورت رسمی بر اصفهان را اختیار کرده که این سکوت به هدف به دست آوردن رضایت امریکا بوده و می‌خواهد این حملات در بین رژیم یهود و ایران کنترول شود؛ حملاتی‌که به این اسلوب از دائرۀ دیپلوماسی بیرون شده و امریکا بالای طرفین فشار وارد می‌کند؛ مخصوصاً  بالای رژیم یهود تا آن را از کشیدن با درگیری با ایران که وضعیت سیاسی را پیچیده‌تر می‌سازد و استقرار سیاسی جهانی را بر هم می‌زند و تمام منطقه را به خطر و عدم استقرار مواجه می‌سازد جلوگیری کند، علا رغم اینکه این حملۀ ایرانی یک فرصت طلائی برای رژیم یهود برای هدف قرار دادن فعالیت‌های هسته‌ای می‌باشد که از ترس امریکا از این فرصت استفاده نکرده است. چنانچه امیرافیفی که یک فرمانده نظامی سابق در ارتش رژیم یهود است گفت: «نظام "اسرائیل"  مدت طولانی در حالت تعامل با اماکن هسته‌ای ایران منتظر ماند و من باور دارم که این فرصت خوبی برای ضربه زدن محکم به هسته‌ای ایران است.»

بناءً امریکا در این مرحله، معادلۀ جدیدی در جنگ بین این دو دولت در پیش‌ گرفته و طوری به نظر می‌رسد که امریکا می‌خواهد که این معادله به نفع ایران تمام شود. پس ایران از سیاست صبر استراتیژیک که یهود را اجازه می‌داد که هر ضربۀ بزند به سیاست باز دارنده‌گی متوازن بین این دو دولت انتقال خورد؛ موضوعی‌که منجر به بالا رفتن جایگاه ایران در منطقه شده و طوری آن را توصیف می‌کند که یک قدرت منطقه‌ای است که در کنار رژیم یهود در خاورمیانه از جهت رقابت و مقابله به آن نیاز مبرم است.

شکی نیست که ایران یک گام هم در اقدامات نظامی خود بدون هم‌آهنگی امریکا به پیش نمی‌رود، گاهی این هم‌آهنگی به صورت مستقیم است چنانچه این کار را در حمله بالای پایگاه عین الاسد در عراق انجام داده و گاهی هم این هم‌آهنگی را از طریق میان‌جیگران انجام می‌دهد؛ چنانچه این کار را در حملۀ اخیرش بر رژیم یهود انجام داد و از طریق ترکیه با یک تماس تیلیفونی بین وزرای خارجۀ امریکا، ترکیه و ایران تنظیم نمود، این هم‌آهنگی‌ها که بین ایران و امریکا از زمان اشغال عراق و افغانستان وجود داشته و تا اکنون نیز ادامه دارد، به صورت یقینی دال بر اینست که ایران دولتی است که در محور امریکا می‌چرخد و تحریم‌های را که امریکا بالای آن وضع می‌کند بازی‌های سیاسی است که باعث قوت بیشتر ایران می‌شود و در نتیجه به هیچ یک از اقدامات ایران که دائم در خدمت منافع امریکا بوده اعتماد نمی‌شود. ایران هیچ انتقام حتی در برابر کشته شدن ملیشی‌های خودش در سوریه و لبنان نگرفته و طبیعی است که هیچ انتقام در برابر کشته شدن و هدف قرار گرفتن هزارها فلسطینی در غزه نگرفته؛ مردم غزه‌ای که ایران به آن‌ها پشت کرده و جز سخنان میان‌خالی برای شان کاری نکرده است.

لذا به این نتیجه می‌رسیم که ایران یک واقعیتی دارد که اصلاً فلسطین و اسلام برایش مهم نیست؛ بلکه تنها منافع بی‌ارزش و محدود ملی فارسیزم و تعصب مذهبی گروهی نفرت‌انگیز برایش مهم است و بس.

برگرفته از شماره 492 جریده الرایه

نویسنده: احمدخطوانی

مترجم:مصطفی اسلام

ادامه مطلب...

نتانیاهو؛ سخنرانیِ درد و شکست!

(ترجمه)

خبر:

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل روز دوشنبه در مراسم إحیاء "رزویادبود" در اسرائیل گفت «جنگ در غزه، نبردی برای ادامه حیات اسرائیل است.» (منبع:خبرگزاری شرق الأوسط)

تبصره:

روز چهارشنبه پانزدهم ماه می، هفتادوششمین سالگرد تأسیس رژیم کثیف و سفاک یهود در سرزمین مبارک فلسطین بود که بریتانیا آن را با توطئه حکام کشورهای اطراف فلسطین و خیانت آن‌ها تأسیس کرد. به همین مناسبت نخست‌وزیر رژیم خونخوار یهود پیرامون کشته شدگان جنگ‌های که اکثراً توسط حکام خائن سرزمین‌های اسلامی برنامه‌ریزی شده بود سخنرانی کرد.

سخنرانی نتانیاهو در حالی صورت گرفت که جنگ خانمان‌سوز غزه در اوج قرار دارد، چشمانش نمی‌بیند که دستانش با ده‌هاهزار شهید و مجروح و ده‌هاهزار خانۀ ویران شده در غزه چه کرده. او بخشی از سخنرانی خود را به سوگواریِ درگذشته‌گان اختصاص داده تا از این طریق بتواند بر افکار عمومی داخلی و بین‌المللی تأثیر بگذارد؛ هرچند همه در داخل و خارج، جنایات و وحشیگری‌هایش را علیه غزه، در غیاب مردانی از حکام مسلمان که حتی یکی از آن‌ها در مقابل نتانیاهو به عنوان مرد ظاهر نشد تا یک پیمانه‌اش را دو پیمانه جواب دهد، می‌بینند!

اما این که نتانیاهو جنگ غزه را جنگ وجودی خوانده درست است و شاید این جنگ، جرقۀ امت اسلامی برای ایجاد دولت خلافت راشده باشد و ارتش‌های خود را به حرکت درآورده و این رژیم پلید را از وجود محو کند و دست امریکا و غرب را از سر سرزمین‌های اسلامی کوتاه نماید.

و در اخیر این نوشته را با این قول الله سبحانه وتعالی خاتمه می‌دهم که می‌فرماید:

﴿ وَلَا تَهِنُوا فِي ابْتِغَاءِ الْقَوْمِ ۖ إِن تَكُونُوا تَأْلَمُونَ فَإِنَّهُمْ يَأْلَمُونَ كَمَا تَأْلَمُونَ ۖ وَتَرْجُونَ مِنَ اللَّهِ مَا لَا يَرْجُونَ [نساء: 105]

ترجمه: در راه تعقیب دشمن، (هرگز) سست نشوید! (زیرا) اگر شما درد و رنج می‌بینید، آن‌ها نیز همانند شما درد و رنج می‌بینند؛ ولی شما امیدی از الله دارید که آن‌ها ندارند.

نویسنده: خلیفه محمد

چهارشنبه 7 ذي القعدة 1445هـ.ق. مطابق با 15 می 2024م.

مترجم: محمد یاسین سادات

ادامه مطلب...
Subscribe to this RSS feed

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه