چهارشنبه, ۲۰ ذیقعده ۱۴۴۵هـ| ۲۰۲۴/۰۵/۲۹م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری قمری :1 ذولقعده 1445

تاریخ میلادی : پنج شنبه، 09 می 2024م

شماره صدور: شماره: ح.ت.افغ 22/۱۴۴۵

دفتر مطبوعاتی
ولایه افغانستان


اعلامیه مطبوعاتی

پاسخ دندان‌شکن به جنایات غرب متکبر و دفاع از خون مسلمانان بدون وحدت امت و تأسیس خلافت بر منهج نبوت امکان‌ پذیر نیست

روزنامه گاردین گزارش داده که احتمال دارد رسیدگی به قضیه جنایات جنگی ارتش بریتانیا در افغانستان تا سال ۲۰۲۵ میلادی به تعویق بیافتد. نیروهای هوایی بریتانیا به کشتار حدود ۸۰ نفر از مسلمانان افغانستان در ولایت هلمند متهم شده‌اند. گفته شده این سربازان با خون‌سردی این افراد را یا در هنگام خواب و یا هم پس از دستگیری بین سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ کشته‌اند. یک وکیل قضیه گفته است که نیروهای خاص بریتانیا در هلمند سیاست نابود کردن «تمام مردان واجد شرایط سن جنگ» را دنبال کرده است. این در حالی است که در سال 2020، تحقیقات نظامی استرالیا نیز تایید کرده بود که نیروهای این کشور بین سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۶ دست‌کم ۳۹ غیرنظامی، از جمله کودکان و زندانیان را در افغانستان تیرباران کرده‌اند.

حوادث ذکر شده نمونه‌ کوچکی از هزاران جنایت نیروهای اشغال‌گر خارجی در افغانستان است که بخش بسیار اندک آن انعکاس یافته است. جنایات جنگی غرب علیه مسلمانان به افغانستان نیز محدود نشده بلکه 103 سال است که در نبود دولت خلافت خون مسلمانان از فلسطین تا عراق و از سوریه تا افریقا به شکل بی‌رحمانه می‌ریزد و هیچ اردو و حاکم مسلمانی وجود ندارد که از این خون باارزش دفاع کند. چنان‌چه خون مسلمانان به وسیله سرگرمی سربازان غربی مبدل شده است. حتی برخی از نظامیان امریکا و ناتو اعتراف کرده‌اند که در جریان ماموریت شان در افغانستان بخاطر شرط‌بندی و تفریح به سوی مردم ملکی شلیک کرده‌اند.

محاکمی که در غرب برای بررسی جنایات جنگی دایر می‌شوند توانایی تأمین عدالت را ندارند. چنانچه اکثر متهمین باوجود ارتکاب انواع جنایات جنگی در محکمه نظامی تبرئه شده و با لبخند معنی‌داری از محکمه خارج شده‌اند. چنانچه ترامپ در سال 2019 سه جنایت‌کار جنگی را مورد عفو قرار ‌داد که قاتلین مسلمانان بی‌گناه در افغانستان و سوریه بودند و حتی محاکم بالای شان قید طولانی مدت فیصله نموده بود.

در این هیچ جای شک نیست که تاریخ غرب مملو از جنایات علیه بشریت است و به هر سرزمینی که قدم شوم شان گذاشته شده وحشت و جنایت آفریده‌اند. چون اشغال‌گران غربی به هیچ ارزش انسانی و اخلاقی پای‌بند نیستند. جرایم غرب تنها به جرایم جنگی خلاصه نشده، بلکه از زمانی‌که دولت خلافت سقوط نموده و مفکوره‌ی فاسد دموکراسی و فرهنگ خون آشام سرمایه‌داری زمام امور نظم بین‌المللی را به دست گرفته است، تمام بشریت به خصوص امت مسلمه تحت اشغال، استعمار، ظلم و جنایت قرار گرفته‌ و حتی زمین، بحر، پرندگان و حیوانات نیز از جنایات شان بی‌بهره نمانده‌اند. 

در واقع هر مسلمانی که کشته می‌شود یک عدد نه، بلکه یک انسان بوده و هر قطره خون آن با ارزش‌تر از خانه‌ی کعبه است و جا دارد که مبدأ، ثقافت و نظم غربی برای یک قطره خون مسلمان سرنگون و از میان برداشته شود. اما آن‌چه مایه تأسف است این‌که با وجود ارتکاب جرایم جنگی غرب علیه مجاهدین و مردم مسلمان افغانستان در طول 20 سال گذشته، نظام حاکم فعلی در صدد تأمین تعامل نزدیک با این جنایت‌کاران بوده و نشست‌های سیاسی و امنیتی با دیپلومات‌ها و مقامات امنیتی امریکا و بریتانیا برگزار می‌گردد. در این نشست‌ها درخواست‌هایی مبنی بر مشروعیت سیاسی و کمک‌های اقتصادی از آنها صورت می‌گیرد. ما مخلصانه به برادران مجاهد خود تذکر شرعی می‌دهیم که موقف قوی نظامی تان در میدان جهاد منجر به شکست دشمن گردید، لازم است تا موقف قوی شرعی در میدان سیاست و دیپلوماسی نیز اتخاذ گردد تا این دشمن مکار و جنایت‌کار فرصت و جرأت نفوذ در سرزمین‌های ما را پیدا نکند. سیاست شرعی حکم می‌کند که با این جنایت‌کاران هر نوع مراوده سیاسی و اقتصادی را پایان بخشیده و برای وحدت امت تلاش صورت گیرد. چون پاسخ دندان شکن به جنایات غرب متکبر، دفاع از ارزش‌های اسلام و خون مسلمانان بدون وحدت فکری، سیاسی، نظامی و جغرافیایی امت و تاسیس خلافت بر منهج نبوت امکان‌ پذیر نیست.

« إِنَّمَا الإِمَامُ جُنَّةٌ يُقَاتَلُ مِنْ وَرَائِهِ وَيُتَّقَى بِهِ فَإِنْ أَمَرَ بِتَقْوَى اللَّهِ عَزَّ وَجَلَّ وَعَدَلَ كَانَ لَهُ بِذَلِكَ أَجْرٌ وَإِنْ يَأْمُرْ بِغَيْرِهِ كَانَ عَلَيْهِ مِنْهُ» رواه مسلم

امام (خلیفه)، سپر است؛ مردم به پیروی از او با کفار می‌جنگند و به او پناه می‌برند؛ اگر او به تقوای الهی و عدالت، دستوردهد، در قبال آن، به او اجر و پاداش می‌رسد. و اگر به ظلم و ستم، دستور دهد، بهره‌ای از گناه می‌برد.

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر ـ ولایه افغانستان

 

 

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه