دوشنبه, ۲۸ جمادی الاول ۱۴۴۵هـ| ۲۰۲۳/۱۲/۱۱م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :23 ربیع الاول 1445
تاریخ میلادی : یکشنبه، 08 اکتبر 2023م

شماره صدور:شماره صدور: 1445 / 02

دفتر مطبوعاتی
استراليا

اعلامیه مطبوعاتی

مسلمانان فلسطین شکنندگی اشغال یهودی را برملا کردند؛ اما ارتش مسلمانان کجاستند؟!

(ترجمه)

تلاش‌های مقاومت در فلسطین صبح روز شنبه با حمله غافل‌گیرانه صبحگاهی از غزه منفجر شد. درگیری با اشغال‌گران یهودی رخ داد که باعث کشته‌شدن ده‌ها تن و اسیرشدن تعدادزیاد دیگر گردید، پاسگاه‌های مرزی پایمال شد، تانک‌های دشمن واژگون شد و نیروهای اشغال‌گر بزدلانه پاسگاه‌های خود را رها کردند.

همان‌طور که انتظار می‌رفت، حامیان/مشوقینِ اشغال برای دفاع از اشغال‌گران شتافتند و آن‌ها را قربانی و مسلمانان شجاع فلسطین را متجاوز نشان دادند.

نخست‌وزیر آنتونی آلبانیز در کنار دیگر رهبران غربی در محکومیت "حملات" اخیر ایستاده و اعلام کرد که «آسترالیا در این زمان در کنار دوست ما [اسرائیل] می‌ایستد.» و بر «حق [اسرائیل] برای دفاع از خود» تاکید کرده است.

حزب التحریر-آسترالیا مایل است موارد زیر را تصریح کند:

1. فلسطین و هر انچ مربع آن سرزمین اشغالی است. هیچ راه‌حلی برای اشغال وجود ندارد، جز این‌که با تلاش‌های مقاومتی تا زمان ختم کامل اشغال ادامه یابد.

2. اشغال یهودی بر فلسطین صرفاً برای خدمت به اهداف سیاست خارجی غرب صورت گرفت. لحظه‌ای که اشغال دیگر به درد این هدف نخورد، دول غربی آن‎ها را در فلسطین رها خواهند کرد؛ چنان‎که آن‌ها را پیوسته در اروپا ترک گفته اند.

3. شکنندگی و بزدلی نیروهای اشغال‌گر برای همگان آشکار شده است. اگر تعداد انگشت‎شماری از مسلمانان بتوانند اشغال و تمام "جامعه بین‌المللی" را در یک صبح به لرزه درآورند، با تلاش جمعی ارتش‌های دوروبر سرزمین‌های اسلامی چه چیزی می‌توان به دست آورد؟

4. ما هرگز نباید از این واقعیت غافل شویم که وظیفه ارتش‏ها مقاومت در برابر اشغال و برقراری نظم است. مخصوصاً، ارتش‌های مسلمانِ مجاور که رهبران‌شان آن‎ها را به سربازخانه‌هایشان زنجیر می‌کنند و به عنوان تماشاگر در حالی‌که در تانک‌ها و هواپیماهای خود بیکار نشسته‌اند، ناظر بر شجاعت افراد هستند.

5. تنها دو روز پیش، نخست‌وزیر آلبانیز دوباره خود را بر جامعه مسلمانان تحمیل کرد، خود را با پشتیبانان مسلمان خود احاطه کرد، از طرف ما صحبت کرد و در مورد تعهد آسترالیا به عدالت در پرداختن به اشغال این سرزمین‌ها از طریق رفراندوم آتی سخن گفت. امید است که آن مسلمانان اکنون پس از چنین ریاکاری آشکار نخست‌وزیر احساس پشیمانی کنند؛ مثل این‌که پرداختن به جنایات استعماری گذشته از ویژگی‌های بارز کشورهای غربی بوده است.

6. تلاش‌های مسلمانان در فلسطین و مقاومت اصولی و بی‌پایان امت در برابر اشغال‌ و بی‌عدالتی در تضاد کامل با وحشتی‌ست که غرب بر بقیه ما تحمیل کرده است. امروزه فلسطین نمونه‌ای بارز است؛ اما بی‌عدالتی‌های استعمار به گوشه و کنار جهان سرایت کرده است. آزادی فلسطین به دست مسلمانان، آغازی برای رهایی بشریت از چنگال غرب خواهد بود و آن روز زودتر از آن چیزی‌ست که ما فکر می‌کنیم.

دفتر مطبوعاتی حزب التحریر -آسترالیا

23 ربیع الاول 1445هـ.ق.

یکشنبه، 8 اکتوبر 2023م.

مترجم: ابوبکر کابلی

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه