پنجشنبه, ۱۰ ربیع الاول ۱۴۴۴هـ| ۲۰۲۲/۱۰/۰۶م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
أقصی یتیمی نیست که با یهود به تنهایی بجنگد!
بسم الله الرحمن الرحيم

أقصی یتیمی نیست که با یهود به تنهایی بجنگد!

(ترجمه)

وزیر امنیت داخلی رژیم یهود، مسیر راهپمایی پرچم‌ها را در قدس که قرار است به تاریخ 29 مه 2022م برگزار شود، تایید کرد. به نقل از رسانه‌ها، این راهپیمایی طبق آنچه در سال‌های گذشته دنبال شده بود، به پیش خواهد رفت و از باب العمود و شهر قدیم تا دیوار البراق خواهد گذشت.

رژیم یهود در هر اقدامی سعی در تداوم حاکمیت واهی خود در بیت المقدس و مسجدالاقصی دارد، چه با افزایش سرعت شهرک‌سازی در بیت المقدس و تخریب خانه‌ها و بیرون راندن مردم از آنجا و چه از طریق کشتار و اعدام مکرر فلسطینی‌ها در سرک‌ها، کوچه‌های شهر قدیم و یا در کندک‌ها و یا از طریق سرکوب نمودن مظاهر‌ه‌چیان و تکرار تشیع جنازه‌ها و تابوت‌بران بی‌اعتناء به تهدیدات و تقبیحات بین المللی بی‌معنا و تهی از محتوا و ماهیت.

اصل موضوع، مبارزه با رژیم استعمارگر یهود است که به شدت در صدد مقابله با حقایق سیاسی و تاریخی است که امت اسلامی در طول قرن‌ها شکل داده و تقدیس کرده است. رژیم ضعیف یهود هرگز نمی‌تواند با حماقت‌ها و تلاش‌های عملی و موقتی خود محبت أقصی و جایگاه آن را از قلوب امت اسلامی بیرون راند. حقایق سیاسی و تاریخی به جهان ثابت نموده است که نیروهای شیطانی که جنگ‌های صلیبی را رهبری می‌کردند، نتوانستند این سرزمین مبارک را از ذهن و قلوب مسلمانانی‌که مشتاق به آزادسازی آن و بیرون راندن صلیبیان بودند، با وجود آن‌که در آنجا استقرار داشتند و از سوی کل جهان غرب صلیبی حمایت می‌شدند بیرون کنند! صلاح الدین ایوبی آمد و آن را در جنگ حطین آزاد ساخت؛ جنگی‌که تا هنوز دل مسلمانان را آرامش داده که هرگاه اسم مسجدالاقصی در افق ظاهر گردد و یا گنبد صخره برای شان نشان داده شود، نیروهای زنده شان را تحریک می‌کند.

بنابر این، صخره صماء، آرزوهای یهود بر آن درهم شکسته می‌شود و وجود آن نماد شکست و لرزش رژیم مسخ‌شان است؛ به گونه که امت اسلامی ناگزیر برای ایجاد حطین دیگر و یا هم‌چو جالوت خیزش خواهند نمود، مسجدالأقصی را آزاد خواهند ساخت و مردم فلسطین را نصرت خواهند داد.

مردم این سرزمین مبارک در مقابل این رژیم ملحد با سینه‌های بدون سپر و غروری‌که نشان‌دهنده سربلندی و افتخارشان به دین عظیم شان، امت قوی شان که صاحب تاریخ، فتوحات، آزادسازی، بیرون راندن صلیبیان، و شکست مغولان است، مبارزه می‌کنند. این حس شوکت، عظمت و رفعت که این امت از آن برخوردارست، نشان‌دهنده؛ اقدامات، پیروزی‌های قهرمانانه و دیدگاه برترشان علیه رژیم ضعیف یهود می‌باشد؛ رژیمی‌که یک لحظه هم در برابر لشکریان امت اسلامی تاب آورده نمی‌تواند.

بنابر این، امت اسلامی مصدر ثبات و استواری و مرکز امید مردم فلسطین است و أقصی یتیمی نیست تا با یهود به تنهایی بجنگد. مردم فلسطین ذمه‌دار امت اسلامی می‌باشند و آن این‌که باید صبر پیشه کنند، از أقصی دست نکشند و آن را تنها نگذارند و در مقابل امت نیز ذمه‌دار مردم فلسطین بوده و باید مردم فلسطین را نصرت دهند و فوراً برای ریشه‌کن نمودن رژیم یهود و آزادسازی فلسطین و أقصی در جلوه واقعی از شوکت امت و اهتمام آن به دین و مقدساتش خیزش نمایند.

مردم فلسطین و قطعۀ از لشکر محاصر شده در نوار غزه به تنهایی خود توان آن را ندارند که این مقدسات را آزاد سازند و هم‌چنین با بالا شدن شیخ در صحنه‌ای أقصی آزادسازی آن محقق نخواهد شد و أقصی با تکبیر آن پیر زنی‌که در برابر شهرک‌نشینی که بر راهپیمایی حمله‌ور شد، نصرت و آزاد نخواهد شد و نه هم با اشک پیرمردی‌که بخاطر تحقیر و تذلیل مردم فلسطین می‌ریزد. بنابر این، تحریر و آزادسازی از خود طریقه‌ای دارد که اسلام آن را وضع نموده است و امت در جنگ حطین به رهبری صلاح الدین ایوبی آن را تجربه نموده است.

روز حطین بزودی به إذن الله سبحانه وتعالی با حرکت جدی لشکریان امت و نیروهای زنده فراخواهد رسید؛ نیروهایی‌که به اطراف و اکناف جهان فرستاده خواهند شد تا این پیام را که لشکر محمدصلی الله علیه وسلم برگشته است و دولت اسلامی تحت نام خلافت راشده بر منهج نبوت مجدد روی کار آمده است را به جهانیان برسانند و تا آنروز، فرماندهان و سربازان لشکریان امت اسلامی را بسوی أقصی مبارک دعوت می‌کنیم که أقصی در انتظارشان هست و مردم سرزمین مبارک از آنان استقبال خواهند کرد؛ چنان‌که از قهرمانان آزادی‌بخش؛ صلاح الدین ایوبی و سیف الدین قطز و لشکریان با تکبیر و تهلیل استقبال نمودند.

نویسنده: دکتور مصعب ابوعرقوب

عضو دفتر مطبوعاتی حزب التحریر-ولایه فلسطین

مترجم: محمد مزمل

Last modified onدوشنبه, 06 جون 2022

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه