شنبه, ۲۸ شوال ۱۴۴۳هـ| ۲۰۲۲/۰۵/۲۸م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
حزب‌التحریر با راه‌اندازی تظاهرات در سرزمین مقدس برای هشدار هبران از نقشۀ شوم و شریک جرم بودن مقامات فلسطینی، سخنرانی نمود
بسم الله الرحمن الرحيم

حزب‌التحریر با راه‌اندازی تظاهرات در سرزمین مقدس برای هشدار هبران از نقشۀ شوم و شریک جرم بودن مقامات فلسطینی، سخنرانی نمود

سزاوار ستایش الله سبحانه و‌تعالی‌ست که چنین فرمود:

﴿إِنَّمَا السَّبِيلُ عَلَى الَّذِينَ يَظْلِمُونَ النَّاسَ ‌وَيَبْغُونَ فِي الْأَرْضِ بِغَيْرِ الْحَقِّ أُولَئِكَ لَهُمْ عَذَابٌ أَلِيمٌ * وَلَمَنْ صَبَرَ وَغَفَرَ إِنَّ ذَلِكَ لَمِنْ عَزْمِ الْأُمُورِ﴾ ]شورا:42-43[

ترجمه: ایراد و محکومیت فقط متوجه کسانی است که به مردم ستم روا می‌دارند و به ناحق در زمین سرکشی می‌کنند، برای آن‌ها عذاب دردناک خواهد بود و کسی‌که (با قدرت داشتن بر انتقام به اختیار خود)  صبر نماید و (از انتقام) گذشت کند، بی‌تردید این از اموری است که ملازمت بر آن از واجبات است.

و درود و سلام نثار پیامبر صلی الله علیه و‌سلم که در حجت‌الوداع چنین فرمود:

«فَإِنَّ دِمَاءَكُمْ وَأَمْوَالَكُمْ وَأَعْرَاضَكُمْ ‌حَرَامٌ ‌عَلَيْكُمْ كَحُرْمَةِ يَوْمِكُمْ هَذَا كَحُرْمَةِ شَهْرِكُمْ هَذَا كَحُرْمَةِ بَلَدِكُمْ هَذَا لِيُبَلِّغِ الشَّاهِدُ الْغَائِبَ، لَا‌‌ترجِعُوا بَعْدِي كُفَّاراً يَضْرِبُ بَعْضُكُمْ رِقَابَ بَعْضٍ» (حاکم)

ترجمه: مال، عزت و جان شما مانند این روز، این ماه و این شهر حرام است. اشخاص حاضر این خبر را به اشخاص غایب برسانند و بعد از من با کشتن یک دیگر کافر نگردید.

ای مردم خلیل الرحمن! تمام این شهر مقدس را‌‌ترس و وحشت فرا گرفته،‌‌ ترسی‌که توسط بعضی فرزندان این شهر که از الله سبحانه و‌تعالی نمی‌هراسند و به حرمت خون مسلمانان ارزش قایل نیستند، به میان آمده است. آن‌ها بی‌حرمتی کرده و روابط را از هم می‌پاشند و شعله آتش را میان پدران، مادران، برادران خواهران شعله‌ور می‌سازند، آیا می‌خواهند که مصداق این فرموده الله سبحانه و‌تعالی قرار گیرند؟

﴿فَهَلْ عَسَيْتُمْ إِنْ تَوَلَّيْتُمْ أَنْ تُفْسِدُوا فِي الْأَرْضِ وَتُقَطِّعُوا ‌أَرْحَامَكُمْ * أُولَئِكَ الَّذِينَ لَعَنَهُمُ اللَّهُ فَأَصَمَّهُمْ وَأَعْمَى أَبْصَارَهُمْ﴾ ]محمد:22-23[

ترجمه: پس اگر (از الله و پیامبر) روی گردان شوید، آیا از شما جز این انتظار می‌رود که در زمین فساد کنید و (بر سر مال و منال دنیا) قطع رحم نمایید؟ آنان (که روی گردانند) کسانی هستند که الله لعنت شان کرده و گوش شان را کر و چشم (بصیرت) شان را کور کرده است.

ای مردم خلیل الرحمن! امروز این‌جا قرار داریم تا با معیار درست به حقیقتِ مسایل نگاه کنیم و با شما یک جا موقف را اختیار کنیم که سبب رضایت الله سبحانه و‌تعالی گردیده و از شر شیطان نجات یابیم.

سوال اساسیِ که نیاز به جواب دارد، اینست که آیا مقامات فلسطین و نهاد‌های امنیتی آن واقعاً می‌خواهند که حالت آشوب و فتنه ختم گردد یا این که جنایات ظالمان را می‌خواهند بپوشانند؟!

در واقع مقامات فلسطینی با وجود توانائی اجازه دادند که قتل و کشتار و تباهی رخ دهد. برعکس؛ این مقامات وضعیت را طوری نشان دادند گویی که برای جلو‌گیری این فتنه تلاش می‌ورزند. اشخاصی‌که تیر‌اندازی نمودند، دوکان‌ها، خانه‌ها و موتر‌ها را حریق کردند، نام و مکان آن‌ها برای همه معلوم است و نهاد‌های امنیتی، استخبارات و مسئولین همۀ آن‌ها را به خوبی‌می‌شناسند. پس، چگونه آن‌ها می‌توانند با جرئت دست به چنین کاری زنند و حتی دستگیر نگردند و اگر آن‌ها دستگیر شوند، بعد از یک یا چند روز دوباره آزاد می‌گردند. در حقیقت؛ بیش‌‌تر این ظالمان جنایت‌کار اعضای مقامات فلسطین هستند و یا هم این مقامات اعمال زشت افراد خود را تحت پوشش قرار می‌دهند. پس؛ آیا برای این جنایات مقامات فلسطین که این شهر را فرا گرفته کدام توضیح و دلیل وجود دارد؟!

اگر مقامات فلسطین واقعاً خواهان توقف این جنایات می‌بودند، باید در جستجوی این جنایات‌کاران و ظالمان می‌بود؛ در حالی‌که از گذشته تا حال مانع اشخاص می‌شوند که علیه دولت یهود می‌جنگند و این مقامات حتی در اشغال این سرزمین همکاری نمودند و اگر یک شخص به کوه فرار نماید وی را نیز تعقیب می‌کنند. در حقیقت مقامات فلسطین خطر اصلی که امنیت، جان و مال مردم را تهدید می‌کند، درک نمی‌نمایند و در مقابل این تهدید، خود را ناتوان احساس می‌کند، در حالی‌که باید میل سلاح‌ها علیه یهود جهت یابد. اما دیده می‌شود که برای ممانعت از تمام منابع خود استفاده کرده و کسی‌که این کار را انجام دهد، وی را به بهانه‌های مختلف متهم می‌سازد. آیا برای همدستی در تباهی و به آتش کشاندن این شهر کدام توضیح و دلیل دارند؟

امروز مقامات فلسطین، شما را احمق ساخته و فریب می‌دهند، در حالی‌که جنایت‌کاران تحت نظر آن‌ها مرتکب جنایت شده و غفلت این مقامات برای توقف آن‌ها در حقیقت همدستی و شریک جرم بودن مقامات را در ویرانی هر خانواده، دزدی مال و بی‌عزت هر فرد را نشان می‌دهد.

ای مردم! بیش‌‌تر بودجه این مقامات در خدمت نهاد‌های امنیتی قرار می‌گیرد، بودجه که باید برای رفاه و آسایش مردم مصرف شود، این پول با جمع‌آوری مالیات از مردم اخذ می‌گردد که در این سال تقریباً چهار بیلیون دالر تخمین شده است. این ثروت هنگفت به خصوص تحت اداره الخلیل "هبران" توسط مالیات سنگین و کمر‌شکن بدست می‌آید. اما در عوض حد اقلِ امنیت و خدمات را برای مردم فراهم نمی‌سازند. حتی یک مکتب یا یک شفاخانه را اعمار نکرده و نه یک مسجد را آباد کرده و نه به سطح ابتدائی، زمینه خدمات را فراهم ساخته اند، پس این همه پول چی می‌شود در حالی‌که برای محافظت مردم این شهر نیز استفاده نمی‌گردد؟

ای مردم شهر ابراهیم علیه السلام! اعمال چون قتل، ویرانی و تهدید، اعمالِ حرام اند که مربوط به تعصب جاهلیت می‌گردد و خانواده‌ها باید از آن اجتناب کرده و از چنین اعمال دوری نمایند و عاملین آن را باید برملا سازند.

چنین اعمال برعلاوه که مخالف شریعت اند، آتش فتنه را در میان قبایل و حتی میان امت شعله‌ور می‌سازد و هدف ما نیز جلوگیری از آن می‌باشد. لذا ما خانواده‌ها را از خطر بزرگ اشخاصی‌که از احساسات و عصبانیت مردم سوء استفاده کرده و وادار به انجام اعمال حرام مانند ریختن خون برادر مسلمان می‌سازند و منحیث وسیله از آن‌ها استفاده می‌نمایند، هشدار می‌دهیم. آن‌ها خطر بزرگ تباهی و ویرانی این کار را درک نمی‌کنند و ما به خانواده‌ها می‌گوئیم که اشخاص وجود دارند که از خانواده‌ها به حیث وسیله استفاده کرده تا رابطه مستحکم خانواده را از هم بپاشند و پلان‌های را تطبیق نمایند که به آن‌ها دستور داده شده اند و به این شیوه کثیف و زشت مشروعیت جنایات و ظلم که توسط افراد در خانواده‌ها انجام می‌شوند را می‌خواهند به دست بیاورند تا آن‌ها را وادار به تطبیق پلان‌های نمایند که نمی‌دانند از طرف کی طرح می‌گردد.

ای اهل خلیل الرحمن! استقامت شجاعانۀ شما در مقابل پروژه‌های دشمنان اسلام، آن‌ها را خشمگین ساخته است.

شما موهبت "وقف" تمیم را دارید، شما از همدستی از پلان شوم روسیه جلوگیری کردید و هم‌چنان مانع نفوذ آن در میان ساکنین خود شدید. به همین دلیل پوتین را خشمگین، یهود را قهر و دسایس مقامات فلسطین را افشا نمودید.

شما در دفاع از پول کارمندان نقش مهمِ را ایفا نمودید و اجازه ندادید که مقامات فلسطین تحت نام اقدام اجتماعی امنیت آن را دزدی نمایند. همان‌طوری‌که در مقابل امریکا، اروپا، نهاد‌های وفادار و توافق نامه کثیف سیدو استقامت نمودید و بالای آن‌ها غلبه کردید حالا نیز به این کار خود ادامه دهید.

استقامت و موقف روشن و ثابت شما، مقامات فلسطین و باداران‌شان را خسته ساخته است، به همین دلیل از منازعات خانواده‌گی سوء استفاده می‌نمایند و قبلاً نیز با‌‌ترویج فساد فتنه را ایجاد می‌کردند. بر علاوه، بعضی کار‌های پنهانی و تنظیم شده نیز صورت می‌گرفت تا این شهر را در فساد و تباهی فرو ببرد تا این که نتوانند در مقابل پروژه‌های دشمنان اسلام ایستاده‌گی نمایند.

علاوه بر آن؛ شما طمع و حرص یهود نسبت به این شهر را بهتر می‌دانید و برای همه هویدا‌ست که نهاد "شبک" مرجعی است که در این شهر که در سال 1948 اشغال شد جرم و جنایات را راه‌اندازی می‌نماید. پس؛ آیا فکر کرده اید که رئیس "شبک" چند روز قبل در منطقه رام الله چی می‌کرد؟

ای مردم عزیز شهر خلیل الرحمن! شما را به تقوای الهی امر می‌کنیم و این فرموده الله سبحانه و‌تعالی را به شما یاد آورد می‌شویم:

﴿وَالَّذِينَ يُؤْذُونَ الْمُؤْمِنِينَ وَالْمُؤْمِنَاتِ بِغَيْرِ ‌مَا ‌اكْتَسَبُوا فَقَدِ احْتَمَلُوا بُهْتَاناً وَإِثْماً مُبِيناً﴾ ]احزاب:58[

ترجمه: و کسانی‌که مردان و زنان مؤمن را (با متهم کردن) به اعمالی که انجام نداده اند، می‌آزارند، بی‌تردید بهتان و گناه بزرگی بر عهده گرفته اند.

ما شما را از روزی هشدار می‌دهیم که قلب‌ها و چشم‌ها از بزرگی الله جبار و قهار وحشت زده می‌گردند. الله سبحانه و‌تعالی می‌فرماید:

﴿إِنَّهُ مَنْ يَأْتِ رَبَّهُ ‌مُجْرِماً فَإِنَّ لَهُ جَهَنَّمَ لَا يَمُوتُ فِيهَا وَلَا يَحْيَى * وَمَنْ يَأْتِهِ مُؤْمِناً قَدْ عَمِلَ الصَّالِحَاتِ فَأُولَئِكَ لَهُمُ الدَّرَجَاتُ الْعُلَى﴾ ]طه:74-75[

ترجمه: مسلماً کسی‌که گنه کار به پیشگاه پروردگارش بیاید، دوزخ برای اوست که در آن نه می‌میرد و نه زندگی می‌کند و کسانی‌که مؤمن بیایند، در حالی‌که کارهای شایسته انجام داده اند، برای آنان برترین درجات است.

ما شما را از چیزی منع می‌کنیم که پیامبر صلی الله علیه و‌سلم از آن منع نموده است:

«لَا تَحَاسَدُوا، وَلَا تَنَاجَشُوا، وَلَا تَبَاغَضُوا، وَلَا تَدَابَرُوا، وَلَا يَبِعْ بَعْضُكُمْ عَلَى بَيْعِ بَعْضٍ، وَكُونُوا عِبَادَ اللهِ إِخْوَاناً الْمُسْلِمُ أَخُو الْمُسْلِمِ، لَا يَظْلِمُهُ وَلَا يَخْذُلُهُ، وَلَا يَحْقِرُهُ التَّقْوَى‌هاهُنَا» وَيُشِيرُ إِلَى صَدْرِهِ ثَلَاثَ مَرَّاتٍ «بِحَسْبِ امْرِئٍ مِنَ الشَّرِّ أَنْ يَحْقِرَ أَخَاهُ الْمُسْلِمَ، ‌كُلُّ ‌  الْمُسْلِمِعَلَى الْمُسْلِمِ حَرَامٌ، دَمُهُ، وَمَالُهُ، وَعِرْضُهُ»

ترجمه: حسد نورزید، قیمت‌ها را بلند نبرید، نفرت و دشمنی نکنید و در معامله دیگران معامله نکنید و بنده‌های الله سبحانه و‌تعالی باشید. مسلمان برادر مسلمان است، نه بالای وی ظلم می‌کند، نه ذلیلش می‌سازد و نه تحقیرش می‌کند. تقوا این جاست (هنگام گفتن این سخن) سه مرتبه به سینه‌اش اشاره نموده. برای یک مسلمان شر آن است که برادر مسلمانش را تحقیر نماید. خون، مال و آبروی یک مسلمان برای تمام مسلمانان حرام است.

پس از الله سبحانه و‌تعالی بترسید و دعوت جاهلیت را رها کنید! از الله سبحانه و‌تعالی بترسید، عبدِ الله سبحانه و‌تعالی و برادران یک دیگر باشید! اگر بالای چیزی نزاع کردید، پس این امر الله سبحانه و‌تعالی برای شما کافی‌ست.

﴿فَإِنْ تَنَازَعْتُمْ فِي شَيْءٍ ‌فَرُدُّوهُ إِلَى اللَّهِ وَالرَّسُولِ إِنْ كُنْتُمْ تُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ وَالْيَوْمِ الْآخِرِ ذَلِكَ خَيْرٌ وَأَحْسَنُ تَأْوِيلاً﴾ ]نسا:59[

ترجمه: و اگر درباره چیزی (از احکام و امور مادی و معنوی و حکومت و جانشینی پس از پیامبر) نزاع داشتید، آن را به الله و پیامبر ارجاع دهید  اگر به خدا و روز قیامت ایمان دارید، این (ارجاع دادن) برای شما بهتر واز نظر عاقبت نیکوتر است.

ای اهل خلیل الرحمن! خطر این فتنه بی‌نهایت بزرگ است و آتش را که می‌خواهند شعله‌ور سازند، همه را نابود خواهد کرد و شما را هشدار می‌دهیم که چوب سوخت این فتنه نگردید.

چیزی‌که اتفاق می‌افتد، مشکل ساده یا زود‌گذر نیست، پس به دشمنان خود فرصت ندهید و قبل از این که این فتنه وسیع‌‌تر و عمیق‌‌تر گردد مسایل را میان خود حل نمائید که در غیر آن برگشت و پشیمانی سودی نخواهد داشت.

در اخیر:

این را بدانید که در هر حادثه، قیمت عدم تطبیق احکام الله سبحانه و‌تعالی را می‌پردازیم و قیمت آن را با عزت، جان اطفال، سرزمین، امنیت و مال خود می‌پردازیم، چنان قیمتی‌که عقل‌ها، قلب‌ها، آبرو، دختران و پسران را از ما گرفته است. اگر نظام اسلام بالای ما تطبیق می‌گردید، هیچ خونِ ریختانده نمی‌شد، هیچ مالِ ضایع نمی‌گردید، هیچ زنِ و طفلِ نمی‌ترسید و هیچ رابطه اجتماعی از هم نمی‌پاشید.

پس؛ برای حاکمیت نظام الله سبحانه و‌تعالی بشتابید تا از این بد‌بختی نجات یافته و از نصرت الله سبحانه و‌تعالی شادمان گردید.

﴿وَيَوْمَئِذٍ ‌يَفْرَحُ الْمُؤْمِنُونَ * بِنَصْرِ اللَّهِ يَنْصُرُ مَنْ يَشَاءُ وَهُوَ الْعَزِيزُ الرَّحِيمُ﴾ ]روم:4-5[

ترجمه: و آن روز (که رومیان پیروز شوند) مؤمنان شادمان و خوشحال خواهند شد به سبب نصرت و یاری الله (آری او) هرکس را بخواهد یاری می‌دهد و تنها او توانای شکست ناپذیر و مهربان است.

یا الله سبحانه و‌تعالی! قلب‌های مسلمین را واحد بگردان و آن‌ها را مورد لطف، عفو و رحمت خود قرار بده! آن‌ها را از وسوسه‌های شیطان در پناه خود قرار داده و در مقابل دسایس منافقین و انسان‌های شرور محافظت نما و نصرت خود را شامل حال شان بگردان!

یا الله سبحانه و‌تعالی! انتقام ما را از اشخاص که بالای ما ظلم نمودند، علیه ما جنگ کردند و ما را بی‌عزت ساختند، بگیر! یا الله سبحانه و تعالی! به لطف خود ما را از شر شیطان در امان خود نگهدار! توفیقِ نصرت خود را شامل حال ما بگردان که توسط آن دین ظاهر گردد، قدرت دعوت خود را فراگیر و ظالمان را سرنگون نما!

یا الله سبحانه و‌تعالی! مسئولین فلسطین در برابر دین و مومنین خیانت نموده اند! یا الله سبحانه و‌تعالی! از شر آن‌ها و از شر اعمال آن‌ها به شما پناه می‌بریم! یا الله سبحانه و‌تعالی! وضعیت ما و آن‌ها از شما پنهان نیست، پس به لطف خود پیروزی خود را نصیب ما بگردان و ما را با ملایک خود نصرت کن و قلب‌های ما را با نور ایمان منور بگردان و قلوب دشمنان‌ات را از ترس و حقارت مملو بگردان!

الحمد لله رب العامین

سزاوار ستایش رب عالمیان است

حزب‌التحریر-سرزمین مقدس فلسطین

مترجم: عبدالله صالحی

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه