شنبه, ۲۸ شوال ۱۴۴۳هـ| ۲۰۲۲/۰۵/۲۸م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
ای مسلمانان و ای لشکریان مسلمانان؛ کمر همت ببندید!  دشمن‌تان ترامپ اوج دشمنی‌اش را برای‌تان نشان داد؛ بهتر نیست تمام‌قد در برابرش بایستید؟!
بسم الله الرحمن الرحيم

ای مسلمانان و ای لشکریان مسلمانان؛ کمر همت ببندید! دشمن‌تان ترامپ اوج دشمنی‌اش را برای‌تان نشان داد؛ بهتر نیست تمام‌قد در برابرش بایستید؟!

(ترجمه)

شب گذشته ترامپ در دیداری با نتانیاهو در واشنتن پرده از عمق کینه‌هایش در برابر مسلمانان و قدس و فلسطین برداشت و همزمان با کف‌زدن‌های نتانیاهو، یاران و پیروان امریکا مورد تشویق و تحسین قرار می‌گرفت. ترامپ گفت: من "معامله‌ای" آماده کرده‌ام که عدالت را در حق یهودیان و فلسطینیان تأمین خواهد نمود! اما زبان حالش می‌گفت: فلسطین تمام‌اش از آن یهود و فلسطین به‌جز تمام‌اش از آن فلسطینیان. قدس از آن یهود، شهرک‌ها، نابلس و ماحول آن، بلندی‌های اردن و ملحقات آن همه از آن یهود، و فلسطینیان و یهودیان روی سایر اماکن باقی‌مانده باهم گفتگو نمایند، انگار "سایر امکانی" هم باقی مانده! ترامپ هم‌چنین گفت: پس از 70 سال این بهترین فرصت برای فلسطینیان است تا صاحب دولتی شوند. وی افزود: من در اوایل حکومت‌ام در عربستان سعودی با 55 تن از حکام سرزمین‌های مسلمانان در این خصوص دیدار و صحبت کردم و آنان با من موافق اند! سپس به فلسطینیان وعده داد که در صورت عملی شدن معامله‌اش مبلغ 50 ملیارد دالر به آنان کمک مالی خواهد نمود. سپس گفت: خلافت دیگر مرده؛ از الله سبحانه وتعالی می‌خواهیم زبانش را بمیراند.

باید گفت: بدون شک اگر حکام سرزمین‌های اسلامی به دین، امت و سرزمین‌های‌شان خیانت نمی‌کردند، ترامپ هرگز جرأت نمی‌نمود، برای این معامله‌اش چنین مراسم سخن‌رانی برگزار نماید و چنین سخنان مزخرفی را به زبان آرد؛ سخنانی‌که او را یهودی اشغال‌گرتر از خود یهودیان نشان‌داد! زیرا طوری بذل و بخشش می‌نمود که انگار فلسطین مال خودش بوده و آن را چنان که بخواهد و به هرکس ‌که بخواهد، تقسیم می‌کند و حکام خائن همه کر، گنگ و کور نشسته و به تعبیر قرآن کریم (صم بکم عمی فهم لایعقلون)، بلکه حتی شماری از این خائنان در آن مراسمِ نامیمون حضور یافته بودند! ترامپ مطمئن بود که این خائنان به هیچ‌وجه اعتراض نخواهند نمود، بلکه حتی خرسند نیز می‌شوند! به همین دلیل، او با جرأت تمام به سخنان احمقانه‌اش ادامه داد. ترامپ اوضاع و امور را بر اساس بزدلی و خیانت حکام خائن سرزمین‌های اسلامی سبک – سنگین نموده و گمان می‌برد نظم جهان همواره به محور اریکه‌های پوسیده و نامتوازن آنان خواهد چرخید و این حکام خائن برای همیشه بر سر قدرت باقی خواهند ماند تا حمد و ثنای او را بگویند؛ به این ترتیب، فلسطین و قدس هم‌چنان در چنگال او باقی خواهد ماند تا با تفکر مریض خویش به آن "معامله" طراحی کند و با دالرهایش آن را بفروشد! مطمئناً این حکام خائن در نظر مسلمانان ناتوان‌تر و پست‌تر از آن اند که هم‌چنان بر اریکه‌های قدرت باقی بمانند؛ زیرا روزگار همواره در گردش است و شاید ترامپ بداند که قدس سال‌ها توسط صلیبیان اشغال و با حضورشان آلوده بود؛ اما صلاح‌الدین آن را از نجاست آنان پاک نمود و به خواست الله سبحانه وتعالی مسلمانان هرگز عاری از صلاح‌الدین‌ها نخواهد بود تا بشارت رسول‌الله صلی الله علیه وسلم را با بازوان خویش جامه عمل پوشانیده، رژیم یهود را محو و نابود نماید و حامیان‌شان را به سرزمین خودشان برگرداند؛ البته اگر سرزمینی برای‌شان باقی بماند!

اما این ادعای ترامپ که گویا خلافت مرده، ادعایی‌ست که بیان‌گر خودفریبی وی می‌باشد؛ زیرا بدون شک او می‌داند، خلافتی‌که مرده، خلافتی نیست که رسول‌الله صلی الله علیه وسلم بشارت آن را داده؛ این خلافت به خواست الله سبحانه وتعالی و با بازوان مردان واقعی قطعاً آمدنی‌ست؛ درست بسان بشارت رسول‌الله صلی الله علیه وسلم در مورد فتح قسطنطنیه که با بازوان توانای محمد فاتح و لشکریان وی محقق شد. بشارت وی صلی الله علیه وسلم در مورد جنگ با یهودیان با بازوان لشکر اسلام نیز محقق خواهد شد. در صحیح مسلم از ابوهریره رضی الله عنه روایت شده که رسول الله صلی الله علیه وسلم فرمود:

«لَا تَقُومُ السَّاعَةُ حَتَّى يُقَاتِلَ الْمُسْلِمُونَ الْيَهُودَ فَيَقْتُلُهم الْمُسْلِمُونَ»

ترجمه: قیامت برپا نخواهد شد تا زمانی‌که مسلمانان با یهودیان نجنگند و مسلمانان آنان را به قتل رسانند!

آنگاه است که رژیم اشغال‌گرشان نابود شده، سرزمین مبارک فلسطین از نجاست‌شان پاک گردیده و مجدداً تبدیل به دارالاسلام خواهد شد. امت اسلامی، امتی زنده بوده و روی آتش بخواب نمی‌رود. اگر ترامپ، نتانیاهو، یاران و پیروان‌شان گمان برده‌اند که مسلمانان هم‌چنان از آنان غافل باقی مانده و حکام خائن مسلمانان هم‌چنان بر اریکه قدرت دروغین‌شان باقی خواهند ماند و این‌که خلافت هرگز برنخواهد گشت، این گمان‌شان به خواست و اراده الله سبحانه وتعالی آنان را هلاک خواهد نمود:

﴿وَ ذلِکُمْ ظَنُّکُمُ الَّذي ظَنَنْتُمْ بِرَبِّکُمْ أَرْداکُمْ فَأَصْبَحْتُمْ مِنَ الْخاسِرينَ

[فصلت: 23]

ترجمه: و این گمان‌تان که به پروردگارتان بردید، شما را (به استمرار کفر و فسق) هلاک نمود؛ پس از زیانکاران شدید.

بعید نیست ترامپ قبل از تمام شدن حکومت‌اش، خلیفه اسلام و مسلمانان را دیده و از شدت ترس درگیر شدن با سربازان اسلام، جان دهد.

﴿وَلَتَعْلَمُنَّ نَبَأَهُ بَعْدَ حِينٍ

[ص: 88]

ترجمه: و به زودی خبرش را بعد از زمانی خواهی دانست!

ای مسلمانان و ای لشکرها/اردوهای مسلمانان! کمر همت ببندید، زیرا دشمن‌تان ترامپ اوج دشمنی‌اش را برای‌تان نشان داد و "معاملۀ جنایت‌کارانه‌اش" برای کمک به یهودیان جهت اشغال کامل فلسطین را طراحی و اعلان نمود. بناءً پاسخ به این جنایت باید این باشد که تمام‌قد در برابر او ایستاده، نیش‌هایش را درهم شکنیم و این کار را با محو رژیم مسخ شدۀ یهود و برگرداندن تمام فلسطین به دیار اسلام می‌توان انجام داد. پس چنین پاسخی به "معاملۀ" ترامپ توسط حکام فعلی و خائن سرزمین‌های اسلامی ممکن و میسر نیست؛ هم‌چنین این پاسخی به این معامله با اکتفاء نمودن به مقاومت در کرانه و غزه ممکن نخواهد بود؛ به هر اندازه که این مقاومت شدت و افزایش هم بیابد. باید دانست این سخن که فلسطین قضیۀ خود فلسطینیان است و به دیگران ربطی ندارد، سخنی‌ست که باعث ضیاع و هدر دادن این سرزمین توسط مردم خودن آن می‌شود. واقعیت اینست که قضیۀ فلسطین، شرعاً قضیه تمام عرب‌ها و تمام مسلمانان جهان است. هم‌چنین چنان پاسخی با فریاد زدن‌ هم ممکن و میسر نیست؛ به هر اندازه که این فریادها داغ و بلندهم که باشد؛ زیرا مسلمانان در گذشته زمانی فریاد سر می‌دادند که لشکریان‌شان عازم میدان جهاد می‌شدند و فریادها برای تشویق و ترغیب‌شان سر داده می‌شد. به این ترتیب، هیچ یک از موارد فوق نمی‌تواند رژیم یهود را نابود کند؛ پس به هیچ‌وجه پاسخی نیست که به این همه جنایت پایان دهد؛ بلکه پاسخ درست و مؤثر اینست که تمام دولت‌ها، لشکرهای‌شان را برای ریشه‌کن نمودن رژیم یهود به حرکت در آورند؛ زیرا یهودیان سرزمین فلسطین را اشغال نموده و در آن برای خود دولتی تأسیس کرده اند و حکام خائن سرزمین‌های اسلامی آنان را در این خیانت بزرگ کمک و با آنان تبانی کرده‌اند؛ پس این رژیم به‌جز با به حرکت دراوردن لشکریان مسلمان به جانب آن، محو و ریشه‌کن نخواهد شد. بناءً پاسخی‌که می‌تواند این وجیبه را به درستی اداء نماید، یک و یا دو مورد زیر است:

یکم: سهم‌گیری در فعالیت‌های جدی و مستمر برای ازسرگیری زنده‌گی اسلامی با برپائی خلافت؛ خلافتی‌که لشکرهای مسلمانان را برای جنگیدن با یهودیان و محو کامل رژیم‌شان به حرکت دراورده و فلسطین را به صورت کامل به سرزمین اسلام برگرداند.

مورد دوم به واقعیت کنونی ما ارتباط می‌گیرد که خلافت وجود ندارد. باید دانست که جنگیدن با کفار، به ویژه اشغال‌گران، وابسته به وجود و یا عدم وجود خلافت نیست؛ بلکه جنگیدن با کفار وجیبۀ حاکم مسلمانان است؛ چه این حاکم خلیفه مسلمانان باشد و چه حاکم مسلمانی باشد که بر اساس اسلام حاکمیت نمی‌کند. بناءً وجیبۀ لشکریان مسلمانان اینست که برای جنگیدن با یهودیان و نابود کردن رژیم آنان و برگرداندن فلسطین به سرزمین اسلام قدعلم نموده و حرکت کنند؛ در صورتی‌که چنین حاکمی با حرکت نمودن لشکریان مسلمانان به جانب یهودیان موافقت نمود، در حقیقت کار درست را انجام داده؛ اما در صورتی‌که سعی نمود، مانع آنان قرار گیرد و نگذارد روانۀ جنگیدن با یهودیان شوند، صلاح‌الدین‌ها باید سربلند نموده و چنین حاکمی را زیر قدم‌های خویش خرد و خمیر کند و زمام امور لشکر مسلمانان را در دست گرفته و آنان را برای پاک‌سازی سرزمین مبارک از نجاست یهودیان به حرکت آورد؛ درست مانند صلاح‌الدین ایوبی که این سرزمین را از نجاست صلیبیان پاک نمود.

اینست پاسخ درست و لازم! پس آنانی‌که از "معاملۀ" ترامپ به خشم آمده و از رژیم یهود کینه و بغض در دل دارد و می‌خواهد آن را نابود کرده و فلسطین را به سرزمین اسلام برگرداند، راهش همین است که بیان گردید و بس. چنین کسانی باید با صداقت و اخلاص و توکل به الله قوی و عزیز به کار و پیکار خویش در این راستا صبورانه ادامه دهند. ﴿لِمِثْلِ هَذَا فَلْيَعْمَلِ الْعَامِلُونَ﴾ [صافات: 61]

در پایان باید گفت: حزب‌التحریر چنان‌که چند و چون پاسخ مناسب به "معاملۀ" ناکام ترامپ را برای‌تان توضیح داد، در عین حال خطاب به مسلمانان و لشکریان مسلمانان چنین می‌گوید:

به مسلمانان ندا سرداده می‌گوید؛ اموری را که در فوق تذکر داده شد، جدی گرفته و به آن عمل کنید؛ همراه با ما با جدیت و تلاش، صدق و اخلاص در راستای تحقق وعده الله سبحانه وتعالی و بشارت رسول‌الله صلی الله علیه وسلم کار نمائید.

﴿وَعَدَ اللَّهُ الَّذِينَ آمَنُوا مِنْكُمْ وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ لَيَسْتَخْلِفَنَّهُمْ فِي الْأَرْضِ﴾

[نور: 55]

ترجمه: الله به کسانی از شما بندگان که ایمان آرند و نیکوکار گردند، وعده فرمود که در زمین خلافت‌شان دهد.

احمد در مسندش از حذیفه رضی الله عنه روایت نموده که رسول الله صلی الله علیه وسلم فرمود:

«ثُمَّ تَكُونُ مُلْكاً جَبْرِيَّةً فَتَكُونُ مَا شَاءَ اللَّهُ أَنْ تَكُونَ ثُمَّ يَرْفَعُهَا إِذَا شَاءَ أَنْ يَرْفَعَهَا ثُمَّ تَكُونُ خِلَافَةً عَلَى مِنْهَاجِ النُّبُوَّةِ»

ترجمه: «سپس ملک جبری خواهد آمد و تا زمانی‌که الله بخواهد، ادامه خواهد داشت و زمانی خواست آن را از میان برخواهد داشت؛ سپس خلافت بر منهج نبوت خواهد بود.

 به لشکریان مسلمانان ندا داده و از آنان می‌خواهیم؛ آن‌چه را که در فوق تذکر داده شد، در اولویت کار خویش قرار دهند، هم‌چنین از آنان می‌خواهیم برای تغییر نظام‌های ساخت بشر در سرزمین‌های اسلامی و برپائی دولت خلافت راشده بر منهج نبوت، به ما نصرت دهند تا با این کار عزتِ ازدست‌رفتۀ مسلمانان، قدرت و اقتدار سرزمین‌های خویش را به‌ آن برگردانند و هم‌چنین سیرت کسانی را که به رسول الله صلی الله علیه وسلم نصرت دادند، مجدداً زنده نمایند؛ انصاری‌که الله متعال نام و یادشان را در آیات کتاب خویش جاودانه نمود و آنانی‌که ملائکه در جنازۀ سردارشان، سعد بن معاذ رضی الله عنه فرود آمده و همراه شدند. ترمذی به نقل از انس بن مالک روایت نموده که رسول الله صلی الله علیه وسلم در مورد جنازۀ سعد بن معاذ فرمود: "ملائکه او را حمل می‌نمودند" پس آنان بهترین انصار بودند و و کسانی‌که راه آنان را دنبال کند، نیز بهترین خواهند بود.

﴿هَذَا بَلَاغٌ لِلنَّاسِ وَلِيُنْذَرُوا بِهِ وَلِيَعْلَمُوا أَنَّمَا هُوَ إِلَهٌ وَاحِدٌ وَلِيَذَّكَّرَ أُولُو الْأَلْبَابِ﴾

[ابراهیم: 52]

ترجمه: این (قرآن) پیام (و ابلاغى) براى (عموم) مردم است تا همه به وسیلۀ آن انذار شوند و بدانند او الله یکتاست و تا صاحبان مغز (و اندیشه) پند گیرند!

 حزب التحریر

 

Last modified onچهارشنبه, 05 فوریه 2020

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه