سه شنبه, ۱۶ شعبان ۱۴۴۵هـ| ۲۰۲۴/۰۲/۲۷م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
رهبری نظامی و سیاسی پاکستان از نبرد برای آزادسازی کشمیر امتناع ‌می‌ورزد. رهبری مذکور با دفن کردن کشمیر در اطاعت به دستور امریکا، در حال آمادگی برای عادی سازی با دولت هندو است!
بسم الله الرحمن الرحيم

رهبری نظامی و سیاسی پاکستان از نبرد برای آزادسازی کشمیر امتناع ‌می‌ورزد. رهبری مذکور با دفن کردن کشمیر در اطاعت به دستور امریکا، در حال آمادگی برای عادی سازی با دولت هندو است!

(ترجمه)

به روز دوشنبه تاریخ 11 دسمبر 2023م، ستره محکمه/ دادگاه عالی هند باتوجه به تلاش‌های مودی با اکثریت آراء 5 -0  برای الحاق اجباری کشمیر به دولت هندو رای داد. این کشور اعلام کرد که انتخابات کشمیر تا سپتمبر 2024 برگزار خواهد شد. این پس از آن صورت گرفت که دولت هندو به زور کشمیر را در آگست 2019 ضمیمه هند نمود. در اصل دولت هندو این کار را به اساس زور و قوت خود نکرد، بلکه این کار از طریق کمک رهبری پاکستان پس از سفر جنرال باجوا رئیس ارتش پاکستان در آن زمان به امریکا و نظر به دستور امریکا صورت گرفت. با توجه به این سیاست امریکای طی چند ماه، برای دولت هندو در خط کنترول، آتش بس تحفه داده شد. . امریکا اطمینان داد که هیچ گونه ترسی از سوی شیرهای ارتش پاکستان در قسمت غرب هند، نسبت به دولت هندو وجود ندارد. این مسئله زمینه را به هند مساعد کرد تا بر درگیری‌های مرزی با چین، در شرق خود تمرکز کند. بر اساس همین سیاست امریکای‌ست که حالا ستره محکمۀ هند از این الحاق اجباری حمایت می‌کند. گویی سرزمین‌های خراجی شبه قاره هند، سرزمین‌‌های دست‌نخورده اسلام نبود که به هر قیمتی از آن دفاع کرد، بلکه سرزمینی بود که بدون شلیک یک گلوله/مرمی به دشمنان تسلیم گردید.

مشکل امت اسلامی نه ضعف اقتصادی است و نه هم کمبود نیروی نظامی، پرسونل، تکنولوژی یا منابع؛ بلکه  نبود یک رهبری اسلامی است. در عوض، امت اسلامی تحت حاکمیت حاکمانی قرار گرفته است که بر اساس دستور غرب امور مسلمانان را به پیش می‌برند. گذشته از این، حاکمان مسلمانان حتی یک گلوله/ مرمی در حمایت از مسلمانان غزه شلیک نکردند، زیرا به گفته آنان حتی یهودی‌های بی‌غیرت و ترسو بسیار قدرتمند هستند! مودی کشمیر را بسیار به سادگی اشغال کرد، حتی بدون شکلیک کردن یک گلوله از سوی رهبری نظامی و سیاسی پاکستان. حاکمان سست عنصر و بی خاصیت پاکستان به صراحت از دادن پاسخ نظامی به الحاق اجباری کشمیر به دولت هندو خودداری کردند. حال اگر سرینگر(کشمیر) و غزه به این سادگی تسلیم دشمن شوند، آیا لاهور و قاهره و عمان در امان خواهند بود؟ این چی منطقی‌ست؟ این چی نوع نظام است؟ چی نوع طرز تفکر‌ست؟ آیا جنگ تنها برای دشمنان مسلمانان جایز و برای نیروهای مسلح مسلمان حرام است؟ این‌ها حاکمان خاینی مسلمانان هستند که پیوسته به امت خیانت می‌کنند. این حاکمان برای سرپوش گذاشتن به خیانت‌های خود، سرزمین‌های اسلامی  را به بهانۀ ضعیف بودن خویش، به دشمنان خود تسلیم می‌کنند.

ای نیروهای مسلح پاکستان! هیچ چیزی پنهان نخواهد ماند، مگر از کسی که نمی‌خواهد ببیند و بشنود. گفت‌وشنودها خیلی زیاد شد، دیگر بس است؛ اکنون زمان عمل است. واقعیت سازمان ملل برای شما آفتابی شده است و آن‌ اینکه این سازمان چیزی جز وسیلۀ دست امریکا نیست. آمریکا تلاش می‌کند که نیروهای های هندو در قسمت غرب این کشور( در جنگ علیه پاکستان) مصروف نباشند. این بخاطر آن است تا دولت هندو بتواند من‌حیث سنگر امریکا در برابر چین قرار بگیرد. هر روزی که سپری می‌شود، امریکا دولت هندو را علیه شما آمادتر از قبل می‌سازد. هر روزی که سپری می‌شود، دنیای غرب شما را تضعیف و دولت هندو را تقویت می‌کند. بناءً دیری نخواهد گذشت که این حاکمان غربی از شما خواهند خواست تا دولت هندو را بپذیرید و تسلیم آن شوید. این حاکمان از شما می‌خواهند که با مشرکین هندو و بت پرست، به بهانۀ ضعیف بودن مسلمانان به عادی سازی روابط تمسک بجویید. از همین‌رو، رهبری نظامی پاکستان در گرو امریکا قرار گرفته است تا توطئه دفن کشمیر را پس از انتخابات پاکستان و هند می‌حیث یکی از خیانت‌های خود توجیه کند. الله سبحانه و تعالی می‌فرماید:

﴿وَإِذَا لَقُواْ ٱلَّذِينَ ءَامَنُواْ قَالُواْ ءَامَنَّا وَإِذَا خَلَواْ إِلَى شَيَطِينِهِم قَالُواْ إِنَّا مَعَكُم إِنَّمَا نَحنُ مُستَهزِءُونَ- ٱللَّهُ يَستَهزِئُ بِهِم وَيَمُدُّهُم فِي طُغيَنِهِم يَعمَهُونَ[بقره: 15-14]

ترجمه: وقتى با اهل ايمان روبه رو مى شوند، گويند: ايمان آورده ايم و چون با شيطان‌هاى خود خلوت كنند، گويند: ما با شماييم، جز این نیست که ما مسخره کننده [آنان] ایم. الله آنان را [به كيفر اين كار منافقانه در دنيا و آخرت] عذاب خواهد كرد، و آنان را در سركشى وتجاوزشان مهلت مى دهد [تا در گمراهى شان] سرگردان و حيران بمانند.

ای نیروهای مسلح پاکستان! با اقدام نکردن برای جلوگیری از خیانت حاکمان به مصالح امت، در گناه و معصیت آن‌ها خود را شریک نکنید. شما  صاحب قدرت و صلاحیت هستید. گردن‌های این حاکمان را بگیرید، دستان‌شان را محکم ببندید و به حزب‌التحریر برای اقامۀ خلافت اسلامی بر منهج نبوت نصرت دهید. پاکستان و امت اسلامی بی‌صبرانه منتظر اقدامات جسورانۀ افسران و سربازان پاکستانی هستند. یک نمونه از اقدامات جسورانه شما در تاریخ 27 فبروری 2019 بود که بر اندام دشمن لرزه انداخت و هیبت‌شان را به هم ریخت و سوشما سواراج ( وزیر خارجه قبلی هند) و مودی را به یاد جایگاه واقعی شان انداخت. برخیزید و از سنت پیامبر خود پیروی کنید. آنگاه که پس از تأسیس دولت جدید در مدینه، با نبرد و پیکار در برابر قبایل کافر پیرامون خود، دولت‌اش را تقویت کرد. رسول‌ الله صلی‌الله‌علیه‌وسلم طی ده سال شخصاً رهبری جنگ را برعهده گرفته و دیگران را در جنگ سهیم ساخت. پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم به مسلمانان نشان داد که عزت فقط و فقط در زیر پرچم جهاد است و جهاد- بلندترین قله اسلام- است. برادران و خواهران کشمیری شما را صدا می‌زنند، پس این وجیبۀ شماست که به دادشان برسید. پلان عملیاتی برای شما کاملاً روشن است. به احیای خلافت بشتابید تا خلیفه شما را در جنگ با دشمنان اسلام رهبری نماید و سلطه و هیبت اسلام را در دل دشمنان ایجاد کند. الله سبحانه وتعالی می‌فرماید:

﴿وَٱللَّهُ غَالِبٌ عَلَى أَمرِهِۦ وَلَكِنَّ أَكثَرَ ٱلنَّاسِ لَا يَعلَمُونَ [یوسف: 21]

ترجمه: و الله بر امور خویش چیره است، ولی بسیاری از مردمان نمی‌دانند.

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر-ولایه پاکستان

3 جمادی‌الثانی 1445هـ.ق

17 دسمبر 2023م

مترجم: حذیفه مستمر

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه