جمعه, ۱۴ ربیع الاول ۱۴۴۵هـ| ۲۰۲۳/۰۹/۲۹م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
افسران نظامی مسلمان نباید تأسیس خلافت را به تأخیر بیندازند؛ زیرا آمریکا هند را متجاوز می‌سازد
بسم الله الرحمن الرحيم

افسران نظامی مسلمان نباید تأسیس خلافت را به تأخیر بیندازند؛ زیرا آمریکا هند را متجاوز می‌سازد

(ترجمه)

پیش از سفر رسمی نخست‌وزیر دولت هندو به آمریکا، که درین سفر در 22 جون 2023 در کنگره آمریکا سخنرانی می‌کند؛ فرصتی‌که تنها به نزدیک‌ترین متحدان داده شده است، دولت بایدن ساختمان تجاوزی خودرا در هند تأیید نمود. در 5 جون 2023، سخنگوی وزارت امور خارجۀ آمریکا اعلام نمود: «مشارکت ما با هند یکی از پر پیامدترین مشارکت‌ها به شمار می‌رود.» در همان روز وزارت دفاع آمریکا اعلام نمود: «لوید جی آستین سوم، وزیر دفاع، در 4 تا 5 جون به هند سفر کرد تا مشارکت دفاعی اصلی را تقویت نموده و همکاری در حوزه‌های حیاتی را پیش از سفر رسمی نخست‌وزیر مودی به واشنگتن، بهبود بخشد.  وزیر امور خارجه با "آجیت دوال" مشاور امنیت ملی و "راجنات سینگ" وزیر دفاع دیدار نمود.»

آمریکا برای مقابله با چین و مسلمانان، دولت هندو را متجاوز می‌سازد. در عین حال، آمریکا از اتحاد خود با پاکستان برای از بین بردن آن به عنوان مانعی برای ظهور هند استفاده می‌کند. بنابراین، هنگامی‌که هند به زور کشمیر اشغالی را ضمیمه کرد، آمریکا به حاکمان پاکستان دستور داد تا خویشتن‌داری نموده و توافق‌نامۀ آتش‌بس را امضا نمایند. هرگاه هند در مرز مشترک خود با چین درگیر می‌شود، آمریکا حاکمان پاکستان را از استفادۀ فرصت گشودن جبهۀ دوم علیه هند و آزادسازی کشمیر اشغالی جلوگیری می‌کند.

بنای هند و تضعیف پاکستان برای هر افسر نظامی مسلمان آگاه آشکار است، که این امر منجر به احساس ناامیدی شدید می‌گردد. در واقع، این ناامیدی برای کسانی‌که نمی‌توانند خودرا خارج از اتحاد با آمریکا ببینند، اجتناب ناپذیر است. هرچه پاکستان بیشتر با آمریکا پیوند داشته باشد، بیشتر تضعیف خواهد گردید. چنین وضعیت ناامیدی، افسر مسلمان را وادار می‌کند تا برای تنها بدیل تلاش نماید که اسلام و خلافت آن است.

خلافت بر منهج نبوت همه ائتلاف‌های خسارت‌بار با دولت‌های استعمارگر را قطع خواهد کرد. خلافت پنجاه و پنج کشور دولت-ملت مسلمانان را در یک دولت خلافت وحدت خواهد بخشید. خلافت مانند خلافت راشده عمل نموده و سرزمین‌های جدیدی را به روی اسلام گشوده و دشمنان را وادار به عقب‌نشینی خواهد کرد.

ای افسران نظامی مسلمان! بدون شک خلافت نیاز زمان است. حالا هم دیر نیست که جلوی پیش‌روی دشمنان مان را بگیریم! ضمناً این در دین اسلام یک فریضه‌ است. هرگونه کوتاهی در انجام فریضۀ خلافت، گناه کبیره به شمار می‌رود. علاوه بر این، وظیفۀ شما از وظیفه غیرنظامیان مسلمان بیشتر است. غیرنظامیان باید برای خلافت کار و دعوت نمایند؛ اما هر قدر هم که تلاش نمایند فقط می‌توانند آن‌را مطالبه نمایند؛ ولی عملاً نمی‌توانند خلافت را مستقر نمایند، و اما شما، شما مردان جنگی مانند انصار رضی الله عهنم هستید! وظیفۀ شما این است که عملاً حمایت فزیکی و مادی نموده نصرت دهید تا مطمئیناً خلافت برقرار گردد!  مانند زمانی‌که انصار رضی الله عنهم نصرت دادند تا این‌که دولت اسلامی در مدینه منوره تأسیس گردید.

این‌جا، افسر مسلمان نمی‌تواند عذر خودرا پیش‌کش نماید که مکلف به اطاعت از رهبری نظامی و سیاسی فعلی است. اما این عذر در روز قیامت پذیرفته نمی‌شود! این عذر او را از عذاب جهنم نجات نمی‌دهد. افسر مسلمان نمی‌تواند عقب این بهانه پنهان گردد؛ زیرا رسول‌الله صلی‌الله علیه وسلم امر فرمود:

«لا طَاعَةَ فِی مَعْصِیَةِ اللَّهِ إِنَّمَا الطَّاعَةُ فِی الْمَعْرُوفِ» (بخاری و مسلم)

ترجمه: در اموری‌که مربوط به الله است، اطاعت دیگری نیست، طاعت فقط در معروف است."

در واقع اطاعت از هیچ مرد یا گروهی از انسان‌ها هنگامی‌که دستور به نافرمانی خالق انسان‌ها الله سبحانه وتعالی باشد، وجود ندارد.

این‌جا نیز افسر مسلمان نمی‌تواند ادعا نماید که این کار مسئولیت شخصی او نیست! او نمی‌تواند عذر کند که چون دیگران عمل نمی‌کنند، او نیز مجبور به انجام آن نیست. او هم‌چنان نمی‌تواند عذر کند که وقتی دیگران شروع به کار کنند، من هم خواهم کرد. تک تک افسران مسلمان نگهبان وفادار اسلام هستند. رسول‌الله صلی‌الله علیه وسلم فرمود:

«أَلاَ أُنَبِّئُکُمْ بِلَیْلَةٍ أَفْضَلَ مِنْ لَیْلَةِ الْقَدْرِ- حارِسٌ حَرَسَ فِی أَرْضِ خَوفٍ لَعَلَهُ لَا یَرجِعُ إلَی أَهْلِهِ» (حاکم)

ترجمه: آیا شما را از شبى بهتر از شب قدر خبر ندهم؟ آن شبی است که نگهبانی که از یک سرزمین جنگی محافظت می‌کند و مطمئن نیست که آیا دوباره به خانه‌اش باز می‌گردد یا خیر."

فقیه امام اوزاعی رحمة‌الله علیه می‌فرماید: «کان یقال ما من مسلم إلا وهو قائم علی ثغرة من ثغر الإسلام، فمن استطاع ألا یؤتى الإسلام من ثغرته فلیفعل؛ گفته شد که هیچ مسلمانی نیست مگر این‌که در مرزهای اسلام ایستاده باشد؛ پس هرکی می‌تواند جلو تضعیف اسلام یا تعرض به اسلام را بگیرد، این کار را بکند.» پس وقتی افسر مسلمان می‌بیند که می‌تواند جلو ضرر و زیان اسلام را بگیرد، باید عمل نماید. در مقابل پیش‌روی دشمن اگر مجبور شد، به تنهایی عمل می‌کند. او دیگران را برای انجام این کار استخدام می‌کند، اگر افراد مناسب را پیدا کند. هرچه را که در دست دارد، می‌گیرد و با توکل به الله اقدام به عمل می‌کند! او تمام تلاش خود را می‌کند تا پروردگارش را بدون ملامتی و عذری برای رحمت او ملاقات نماید!

البته افسر مسلمان نمی‌تواند ادعا کند که نمی‌تواند عمل کند؛ زیرا ممکن است به مال یا شخص خودش ضرری وارد شود، نمی‌تواند؛ چون وجوب اقامۀ خلافت مسئله مرگ و زندگی است. این مسئله‌ای است که قربانی می‌‌خواهد؛ قربانی که افسر نظامی مسلمان آن‌را در جای مناسب‌اش قرار می‌دهد. رسول‌الله صلی‌الله علیه وسلم هشدار داده است:

«إِذَا تَبَایَعْتُمْ بِالْعِینَةِ، وَ أَخَذْتُمْ أَذْنَابَ الْبَقَرِ، وَ رَضِیتُمْ بِالزَّرْعِ، وَتَرَکتُمُ‌الجِهَاد، سَلَّطَ‌اللَّهُ عَلَیْکُمْ ذُلًّا لَا یَنْزِعُهُ حَتَّی تَرْجِعُوا إِلَی دِینِکُمْ»(ابن تیمیه ابو داود)

ترجمه: زمانی‌که تجارت می‌کنید، گوش گاو های‌تان را گرفته‌اید و در تجارت خویش راضی هستید؛ در حالى‌كه جهاد را ترك كرده‏اید، الله خوارى و ذلت را بالای تان مسلط مى‏سازد و از بین نمی‌رود تا این‌که به دين خود بازگردید.

بنابراین، افسر نظامی مسلمان دارای قلب قوی و جنگ‌جو می‌باشد. او دل ضعیف مردی را ندارد که به دنیا وابسته است. او همیشه به دنبال فرصت‌هایی برای فداکاری و تلاش در هر لحظه می‌باشد. او به راحتی و آسایش، مال دنیا و ثروت نمی‌چسبد. او هر روز خودرا برای ملاقات با پروردگارش آماده می‌سازد؛ گرچه تقاضای رویارویی با دشمن را نمی‌کند، اما برای شهادت صمیمانه دعا می‌کند! این چنین رزمندگانی هستند که با رهبری شخصی خود این تغییر را می‌آورند.کم‌تر از این، یک مرد نمی‌تواند این‌کار را انجام دهد.

ای نیروهای مسلح مسلمان پاکستان! هنوز دیر نیست، از اتحاد با کفار روی گردانید! اسلام را به حاکمیت عملی آن برسانید، در راه الله جهاد نمایید! همین حالا نصرت خودرا به حزب‌التحریر اعطا نمایید تا بتوانید برای تغییر واقعی برنامه‌ریزی و اقدام کنید!

نویسنده: مصعب عمیر – ولایه پاکستان

10 ذوالحجة 1444ه.ق.

چهارشنبه 28 جون 2023م.

مترجم: عبدالرحمن قاطع

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه