سه شنبه, ۰۶ شوال ۱۴۴۵هـ| ۲۰۲۴/۰۴/۱۶م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
کنفرانسِ خلافت 2024م در آمریکا
بسم الله الرحمن الرحيم

کنفرانسِ خلافت 2024م در آمریکا

به تاریخ سوم مارچ 2024م حزب التحریر امریکا در شیکاگو میزبان کنفرانس سالانه خلافت تحت عنوان "غزه: بحران‌ها و راه‌حل - نقش مسلمانان در امریکا" بود. این کنفرانس بخشی از یک کمپاین جهانی برای یادبود از سقوط خلافت در سال 1924م است. این روی‌داد مهم به مسؤولیت ما برای تعامل با مسائل فوری اجتماعی و جهانی، بازتاب یک قرن چالش‌های پیش‌ روی مسلمانان در سراسر جهان و پیش‌نهاد راه‌حل‌های اسلامی را بیان کرده و با تمرکز خاص بر وضعیت غزه و پیامدهای گسترده‌تر آن برای امت اسلامی به پیش رفت.

کنفرانس امسال مبارزات تاریخی و جاری مسلمانان را با توجه ویژه به نسل‌کشی جاری در غزه روشن کرد و عواقب یک قرن بدون سپر محافظتی (خلافت) را بررسی کرد. گفتگوهای خردمندانه شامل «100 سال بدون سپر» توسط شیخ محمد شیرازی و «فلسطین: روایت ناگفته» توسط داکتر عثمان بخاش، بررسی پیچیدگی‌های تاریخی و دیدگاه امت اسلامی در برابر ناملایمات/ مشقت‌های/ گرفتاری‌های گذشته و معاصر بود. در ذیل کنفرانس داکتر قاضی سلیم با دکلمۀ تکان‌دهنده شعر  تحت عنوان «طوفان خلافت» که به زیبایی موضوع کنفرانس افزوده و حاضران در مجلس را شیفته کرد.

سامر ابوعمر در سخنرانی خود تحت عنوان «غزه: نقش مسلمانان در امریکا» تأکید کرد که چگونه مسلمانان در امریکا می‌توانند از حمایت فعال و همبستگی پایدار با مسلمانان برادر خود برای تأسیس مجدد خلافت حمایت کنند. هدف از سخنرانی وی بسیج حمایت، تشویق وحدت و امید بخشیدن به اقدام در جهت کاهش بحران‌های پیش روی مسلمانان در غزه و در سطح جهان بود.

مشارکت قوی و نظریات مثبت جامعه ما نشان دهنده تعهد عمیق به درک این مسائل و وفاداری به فعالیت های اسلامی بود. این کنفرانس با هدف آگاهی و توانمندسازی شرکت‌کنندگان برای کمک معنادار به سرنوشت امت، حمایت از عدالت و احیای خلافت اسلامی، برگزار شد.

حزب التحریر امریکا از صدها شرکت‌کننده حاضر و هزاران شرکت‌کننده آنلاین که به کنفرانس خلافت امسال پیوستند، تشکر می‌کند. ماموریت مستمر ما تشویق و توانمندسازی جامعه مسلمانان در امریکا برای حفظ ایمان، طرفداری از عدالت و متحد شدن در حمایت از امت اسلامی است. ما با هم متعهد به حمل پیام اسلام و تلاش در جهت تأسیس مجدد خلافت و ارائه امید و هدایت به امت و بشریت در کل هستیم.

حزب التحریر یک حزب سیاسی اسلامی جهانی است. هدف آن مستقر کردن اسلام در جهان اسلام و حمل پیام آن به بشریت از طریق تأسیس مجدد خلافت اسلامی است. ما در امریکا جامعه مسلمانان را تشویق می‌کنیم که از اسلام طرفداری و حمایت نموده و با ما همکاری کنند و در مبارزه جهانی جهت حاکمیت اسلام سهم فعال بگیرند.

دفتر مطبوعاتی حزب التحریر امریکا

تاریخ هجری قمری: 22 شعبان 1445

تاریخ میلادی: یک‌شنبه، 03 مارچ 1924

ترجمان: ابوبکر کابلی

لینک اعلامیه:

https://www.hizb-ut-tahrir.info/en/index.php/press-releases/america/25836.html

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه