دوشنبه, ۲۳ شوال ۱۴۴۳هـ| ۲۰۲۲/۰۵/۲۳م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
بسم الله الرحمن الرحيم
برخی تبنیات حزب التحریر

 

لا تستضیئوا بنار المشرکین

از روشنائی آتش مشرکین استفاده نکنید.

و آتش کنایه از جنگ است، و نیز گفته:

إنا لا نستعین بمشرک

ما از مشرکی استعانت نمی جوئیم.

همچنان گرفتن قرضه ها و مساعدت های مالی از این کشور ها جائز نیست. زیرا قرضه های آنان با فایده میباشد که آن حرام است؛ چون: سود میباشد. هکذا این قرضها و مساعدتها وسیله ای برای ایجاد نفوذ و سیطرۀ این دولتها بالای مسلمانان و سرزمینهای شان بوده و این نظر به قاعدۀ «وسیله حرام، حرام است» شرعاً حرام میباشد.

همچنان برای مسلمانان جائز نیست که قضایای خویش را به دست دولت های کافر بگذارند که آنان برای شان حل و فصل کنند، مثل این که قضایای خود را به دست امریکا یا روسیه یا بریتانیا و یا فرانسه بسپارند تا آنان برای شان حل و فصل نمایند. زیرا استعانت از دولت های کافر، عساکر ایشان و یا گذاشتن قضایا بدست ایشان منجر به آن خواهد شد که این دولتهای کافر نفوذ و سیطره و راه بر مسلمانان پیدا کنند، در حالیکه الله سبحانه وتعالی مسلمانان را منع کرده که برای کافران بالای خویش سلطه و راهی هموار سازند.

همچنان به مسلمانان جائز نیست که شامل سازمان های بین المللی جهانی شوند؛ مثل: سازمان ملل متحد، بانک جهانی و سازمان سرمایه گذاری بین المللی. زیرا این سازمانها بر اصولی استوار اند که متناقض و منافی احکام اسلامی می باشد. دیگر اینکه سازمانهای مذکور آلۀ دست دولت های بزرگ خصوصاً امریکا اند که آنها را برای تحقق مصالح خاص خود تسخیر و استعمال میکنند و آنها وسیله ای برای ایجاد نفوذ کفار بر مسلمین و سرزمینهای اسلامی می باشند که این خود شرعاً جائز نیست، زیرا وسیلهء حرام، حرام میباشد.

همچنان برای مسلمانان جائز نیست که در سازمانهای تعهدات اقلیمی شامل شوند؛ مثل: جامعه عربی و سازمان مجلس اسلامی و پیمانهای دفاع مشترک. زیرا اینها بر اساسی استوار اند که متناقض و منافی اسلام است. چون آنها پارچه پارچه بودن سرزمینهای اسلامی را تثبیت و تأیید میکنند و مانع توحید و یکپارچه گی آن در دولت واحد میباشند.

Last modified onدوشنبه, 29 آګست 2016

نظر ورکړئ

back to top

اسلامي خاورې

اسلامي خاورې

غربي هېوادونه

ټول لینکونه

د پاڼې برخې