پنجشنبه, ۰۶ شوال ۱۴۴۱هـ| ۲۰۲۰/۰۵/۲۸م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
تا زمانیکه که سرمایه‌داری بر جوامع غربی سیادت داشته باشد؛ خشونت علیه زن نیز ادامه دارد
بسم الله الرحمن الرحيم

تا زمانیکه که سرمایه‌داری بر جوامع غربی سیادت داشته باشد؛ خشونت علیه زن نیز ادامه دارد

برحسب احصائیه‌های که اخیراً منتشر شده است در سال 2018م در جریان هر سه روز در فرانسه یک زن توسط، شوهر، دوست پسر و یا شریک زندگی‌ قبلی‌اش به قتل ‌رسیده است.(منبع: https://www.parismatch.com -).

در خبر دیگری آمده است:

ماکرون رئیس جمهور فرانسه در پیامی در صفحۀ فیسبوک‌اش نام‌های 50 زنی را نشر نموده که در نتیجۀ خشونت‌های خانوادگی به قتل رسیده‌اند و گفته:« دولت نتوانست از شما حمایت کند».

او هم‌چنان افزوده:« خشونت‌های نابود کننده‌ای که زندگی شما را فرا گرفته بی‌شرمانه و نا خوشایند است» و وعدۀ اتخاذ تدابیر جدید  و روی دست گرفتن معیارهای بلندتری به منظور حمات حال زنان را سپرد.(منبع: لوماند)

تبصره:

این نتیجۀ اجتناب ناپذیر تطبیق قوانین غربی است که زنان طعم نابودی حیات خویش را تحت چتر آن می‌چشند، در غرب به زن جز به عنوان کالای تجارتی و اشباع کنندۀ غریزۀ جنسی دیده نمی‌شود، حتی به عنوان موجود بدون حقوق شده است، این دید پست و حقیر آنها نسبت به زن تا زمانیکه قسمت عظیم زندگی اجتماعی، سیاسی و اقتصادی آنها را منفعت و ارزش‌های سرمایه داری تشکیل دهد تغییر و تبدیل نخواهد شد.

این نمونۀ زندگی فاسد غربی است که می‎خواهند آنرا در سرزمین‌های ما نیز ترویج کنند تا زندگی ما نیز مانند زندگی آنها عاری از اخلاق شده، انحطاط ارزش‌ها، کثرت جرایم، استمرار خشونت علیه زن و بلند رفتن میزان ظلم بر وفق گزارش‌های بدست آمده به یک امر معمول مبدل شود، قضایای متنوعی مانند به اجاره گرفتن زنان، تعرض و تجاوز به آنها در اکثریت کشورهای غربی مخصوصاً در دولت‌های که قوانین سخت گیرانه‌ای در مورد مساوات میان زن و مرد دارند همه روزه بوقوع می‌پیوندد. به گونۀ مثال در سال 2016م 1.2 میلیون زن در شهر ویلز انگلیس مورد آزار و اذیت زبانی قرار گرفته است، و اما در امریکا خشونت خانوادگی به شکل روز افزون شایع می‌شود؛ آماری که واشنگتن پوست در 5 اپریل 2017 منتشر کرد پنج میلیون زن در امریکا از جانب دوست و شریک زندگی اش مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

نظام‌های فاسد غربی، علی‌رغم ادعاهای دروغینی که مطرح می‌کنند که آنها حامی و پاسدار حقوق زن و حقوق انسان‌اند این گونه بر آبرو و شرف زن تجاوز می‌کنند. تا زمانی‌که ارزش‌ها و افکار فاسد سرمایه‌داری در جوامع غربی حاکمیت داشته باشد، این تجاوزات و آبرو ریزی‌ها در حق شرف و کرامت زن طور فزاینده‌ و نا محدودی ادامه خواهد داشت. جستجوی حل معالجۀ این مشکل از مفاهیم غربی جز؛ استمرار و ازدیاد جرایمی که کرامت زن را زیر پا کرده و به سرعت در حال ویران نمودن مابقی عرصه‌های زندگی اجتماعی است، چیزی دیگری نخواهد بود.

حل این معضل اجتماعی با وصله‌زدن از این افکار و مراجعه به آن نظام  نیست؛  چون همۀ این ها از فرهنگ غربی اشتقاق یافته است که فقط بر معیارهای منفعت و مصلحت استوار می‌باشد که فرهنگ غربی به غیر از ارزش‌های مادی همه ارزش‌های دینی، اخلاقی و انسانی را بدور انداخته است، زنان غربی نیازمند یک نظام قضائی فعال و منبثق از هدایت رب العالمین‌اند که در تعامل با جرایم به سرعت وارد عمل شده و زن بتواند در برابر هر بی‌حرمتی به حقوق و شرفش به سرعت و سهولت در آن نظام خواهان عدالت شود، زیرا اسلام هرنوع ظلم و شکنجه علیه زن را تحریم نموده است، چه در منزل باشد و چه در جاده رسول الله صلی الله علیه وسلم می‌فرماید:

«لاَ تَضْرِبُوا إِمَاءَ اللَّهِ»

ترجمه: زنان را کتک نزنید

نویسنده: رنا مصطفی

مترجم: احمدقسیم راحل

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه