چهارشنبه, ۲۴ ذیقعده ۱۴۴۱هـ| ۲۰۲۰/۰۷/۱۵م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :16 ربیع الاول 1441
تاریخ میلادی : چهارشنبه، 13 نوامبر 2019م

شماره صدور: 09/1441

دفتر مطبوعاتی
ولایه یمن

اعلامیه مطبوعاتی

شما دولت یهود را تهدید نمی‌کنید، مگر جهت امتیازگیری در بین جناح‌های درگیر

(ترجمه)

عبدالملک الحوثی به روز شنبه، ۹ نوامبر ۲۰۱۹م، سخنرانی تلویزیونی طولانی را جهت تجلیل از میلاد رسول الله صلی‌الله‌علیه‌وسلم برای طرفداران‌اش در میدان ۷۰ (صنعا) برگزار کرد و طی آن اظهار داشت: «اگر اسرائیل اقدامی احمقانه علیه ملت ما مرتکب شود، ما از اعلام جهاد در راه الله سبحانه‌وتعالی، و وارد کردن ضرباتی مرگ‌بار به اسرائیل و حمله به اهداف فوق حساس‌اش دریغ نخواهیم کرد.»

شعار راهپیمایی قرآنی که در سال ۲۰۱۴ م از صنعا شروع شد، "آزادسازی مسجد‌الاقصی" از چنگال یهودیان بود. اما با این حساب، چه چیزی این معادله را تغییر داده و باعث شده‌است که حملات دولت یهود را بر خویشتن تحمل کنید و سپس فقط با حمله به برخی اهداف حساس، بدون نابودسازی کامل‌شان، آن را پاسخ دهید؟! سیاست‌مداران حوثی، چه جوان و چه پیر، مدت‌هاست که از دخالت دولت یهود در ائتلاف جنگ یمن سخن به میان می‌آورند. آزادسازی مسجدالاقصی شعاری بیش نیست که برای ترغیب و تشویق طرفداران‌شان، جهت عزل کسانی‌که مانع رسیدن آن‌ها به مسجدالاقصی می‌شوند، از آن کار می‌گیرند. آیا آنان تنها می‌توانند دولت یهود را با شعار نابود کنند؟!

مقصود این نوع تهدیدات، خواه از جانب عبدالملک الحوثی باشد یا دیگر رهبران دست‌نشانده، صرفاً تحقق اهداف سیاسی داخلی و بالا بردن سهم آن‌ها در قدرت است. از همان شب نشر تهدیدات عبدالملک الحوثی در جریان سخنرانی‌اش، اظهار نظرات تحلیل‌گران سیاسی نیز برای توضیح مطالب و اسرار نهفته در این بیانیه از طریق رسانه‌ها آغاز شد. سپس در روز بعد، این اظهارات در صفحات روزنامه‌های مختلف نشر شد تا طرفداران بیچارۀ‌شان با خواندن‌اش فکر کنند که واقعی است. اما با کمال تعجب، این درحالی‌ست که حتی دولت یهود نیز در بازی جنگ یمن شرکت کرده‌است و شاید حتی امریکا نیز از حوثی‌ها به‌دلیل آسیب نرساندن به دولت یهود قدردانی کند.

هدف از این کارزار رسانه‌ای، برجسته‌سازی عبدالملک و معرفی او در لباس کسی‌که رهایی‌بخش مسجدالاقصی است می‌باشد. درحالی‌که او نه مرد این کار است و نه ارادۀ آن‌ را دارد. بنابراین، به ماه‌های آینده بنگرید و ببینید که چگونه رسانه‌ها از این تهدیدات عبدالملک الحوثی برای بزرگ‌سازی و معرفی وی به عنوان قهرمان، بدون این‌که حتی مویی از دولت یهود کم و یا خطری متوجه‌اش شود، استفاده خواهند کرد.

در یک کلام، دولت یهود نه صرفاً با تهدیدات محض، بلکه با به حرکت درآوردن ارتش‌های مسلمانان و جنگ با یهودیان ظالم، تحت پرچم اسلام، نابود می‌شود؛ در تأیید این سخن رسول‌الله صلی‌الله‌علیه‌وسلم:

«لَا تَقُومُ السَّاعَةُ حَتَّى تُقَاتِلُوا الْيَهُودَ حَتَّى يَقُولَ الْحَجَرُ وَرَاءَهُ الْيَهُودِيُّ يَا مُسْلِمُ هَذَا يَهُودِيٌّ وَرَائِي فَاقْتُلْهُ»

ترجمه: قیامت برپا نمی‌شود تا هنگامی‌که شما با یهودیان بجنگید؛ تا زمانی‌که حتی سنگی‌که در عقب‌اش یک یهودی پنهان شده‌است، بگوید: « ای مسلمان! در عقب‌ام یک یهودی پنهان شده‌است. پس او را بکش.

و این تنها در موجودیت دولت خلافت راشدۀ ثانی محقق خواهد شد. رسول‌الله صلی‌الله‌علیه‌وسلم فرمودند:

«... ثُمَّ تَكُونُ خِلَافَةٌ عَلَى مِنْهَاجِ النُّبُوَّةِ»

ترجمه: سپس، خلافت به‌طریقۀ نبوت قائم خواهد شد.

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر - ولایه یمن

مترجم: مرصاد مرصوص

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه