سه شنبه, ۰۶ جمادی الثانی ۱۴۴۲هـ| ۲۰۲۱/۰۱/۱۹م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :30 ربیع الثانی 1442
تاریخ میلادی : سه شنبه، 15 دسامبر 2020م

شماره صدور:1442 / 05 AH

دفتر مطبوعاتی
کینیا

اعلامیه مطبوعاتی

بیماران می‌میرند، ولی پزشکان/داکتران به‌مثلی رهبران غیرانسانی که از دل‌سوزی سرپیچی می‌نمایند، اعتصاب نمودند!

در میان افزایش موارد ویروس کرونا، کارکنان بخش‌ صحی/بهداشتی کینیا در بیمارستان‌/شفاخانه‌های دولتی در حال اعتصاب بیماران را از بی‌توجهی به حالت خودشان رها کردند. خواسته‌های داکتران و کارکنان صحی شامل لباس استندرد پی‌پی‌ای(PPE) یا تجهیزات محافظ شخصی، پوشش پزشکی جامع یا بیمه جامع از کارکنان صحی، هماهنگی کمک هزینه‌های خطر و اشتغال بیشتر متخصصان صحی با شرایط دائمی و هم‌چنین ارتقاع پست‌های صحی آنان است. این اعتصاب میلیون‌ها بیمار را در رنج گرفتار کرده است و بیماران قادر به دریافت خدمات بهداشتی/صحی در بیمارستان‌/شفاخانه‌های دولتی نشدند!

حزب التحریر-کنیا، در این خصوص بر موارد ذیل روشنی می‌اندازد:

این وضعیت اسف‌بار برای هر دولتی‌که ادعای تأمین رفاه مردم خودش را دارد تحقیرآمیز است. با این حال (دولت) به شهروندان خود که به شدت تحت فشار مالیات هستند، هیچ اهمیتی نمی‌دهد. از سوی دیگر مردم را با محروم کردن از حق اساسی مراقبت پزشکی‌شان در بیمارستان‌های دولتی به حال خودشان رها می‌کنند تا از مریضی رنج بکشند.

سکتور صحی/بهداشت دقیقاً مانند هر اداره/سکتور دولتی در همه رژیم‌های کپیتلیزم به اندازه کافی مراقب مردم نبوده و سهل‌انگاری نموده است. ‏در عوض، دولت همواره در عرضه خدمات صحی غفلت نموده زیرا هدف این دولت‌های کپیتلست در واقع مراقبت از خوشی و رفا شهروندانش نبوده بلکه تنها در خدمت گروه خاصی از افراد بانفوذ و مرفه(سرمایه‌داران) جامعه بوده است. متأسفانه، از یک سو در حالی‌که خواسته‌های پزشکان نادیده گرفته شده است، از سوی دیگر تجهیزات پیشگیرانه شخصی کمک‌شده به سرقت رفته است و هم‌چنین سرمایه‌ و کمک‌های کووید-19(Covid-19) که باید برای مردم به مصرف می‌رسید، توسط رهبران حریص دزدی و غارت شده اند!

ماهیت و ذات رهبری کپیتلست(سرمایه‌دار) چه در حاکمیت و چه در اوپوزیسیون؛ در واقع آن‌ها به رفاه کارگران هیچ اهمیتی قایل نمی‌شوند و شهروندان خود را از دسترسی به دارو و درمان محروم می‌کنند. ‏نظام کپیتلیزم(سرمایه‌داری) رهبرانی را تولید می‌کند که منفعت طلب و غافل از منافع عموم جامعه اند و این رهبران در هر زمان علی‌رغم خشم و عصبانیت افکار عمومی، به دل‌خواه و هوی و هوس خودشان پیشنهاد و توافق بر افزایش معاشات و هزینه‌های‌‌شان می‌کنند!

پزشکان/داکتران اعتصاب‌گر باید درک کنند که پایه‌های شیطانی کپیتلیزم(سرمایه‌‌داری) منبع اصلی وضعیت ویران‌شده و خانمان‌سوز آن‌ها است. تمام بحران‌های بیماری همه‌گیر بومی(اندمک) در "خدمات عامه یا فراهم‌آوری برخی خدمات توسط دولت به شهروندان" در نتیجه اعتصاب‌های مداوم کارگران صحت عامه به یک راه‌حل سیستماتیک نیاز دارند که این راه‌حل نمی‌تواند از نظام فاسد کپیتلیزم یا دموکراسی سرچشمه گیرد.

بدیل نظام کپیتلیزم هیچی نیست مگر نظام اسلام، زیرا اسلام خدمات و مراقبت‌های طبی را جزء از نیازی اساسی برای اهلش تعیین نموده که این امر مستلزم توجه جدی و عمیق است. اسلام خدمات بهداشتی یا عامه را به عنوان منت گذاشتن به اهلش یا امتیاز دادن به اهلش نمی‌نگرد؛ بلکه این امر را من‌حیث اولیتی می‌بیند که دولت بر انجام آن واجب است تا آن را برای تمامی رعیت‌اش ارائه و تامین نماید. ‏اسلام هم‌چنین بیان کرده که حقوق پزشکان باید از خزانه دولت پرداخت شود. ‏با این‌حال، اسلام هم‌چنین مالیات بر معاشات کارمندان را منع کرده تا بتوانند نیازهای اساسی خودشان را برآورده کنند. بر این اساس، ما به طور قطعی می‌گوییم: با تأسیس مجدد خلافت راشده ثانی بر منهج نبوت در جهان و با تطبیق کامل تمام این احکام نبیل(نجیب و باشکوه) اسلام، دیگر هیچ اعتصاب دائمی و همه‌ساله‌ی کارگران عامه در هر عرصه مشاهده نخواهد شد. 

شعبان معلّم

نماینده مطبوعاتی حزب التحریر-کنیا

مترجم: داکتر زکریا

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه