پنجشنبه, ۰۳ رجب ۱۴۴۱هـ| ۲۰۲۰/۰۲/۲۷م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :26 صفر 1441
تاریخ میلادی : جمعه، 25 اکتبر 2019م

شماره صدور:۱۵/۱۴۴۱

دفتر مطبوعاتی
ولايه پاكستان

اعلامیه مطبوعاتی

توافق با دولت هندو برای افتتاح گذرگاه کارتارپور، خیانت آشکار به مسلمانان کشمیر اشغالی است

(ترجمه)

رژیم بجوا – عمران، به‌تاریخ ۲۴ اوکتوبر ۲۰۱۹ م، توافق‌نامه‌ای را همراه دولت هندو به‌خاطر افتتاح گذرگاه مرزی کارتارپور به امضاء رساند. این اقدام رژیم پیام سرد و جفاکارانه‌ای را برای مسلمانان کشمیر اشغالی به همراه دارد، این‌که ظلم و بی‌احترامی هندی‌ها بالای آنان، روند سازش‌گری با هند را، که مطابق دساتیر ترامپ به‌پیش می‌رود، مختل نخواهد کرد. پس از آن‌که دولت هند الحاق کشمیر اشغالی را به این کشور اعلان کرد، بیش‌از هشت میلیون کشمیری به مدت سه ماه از خانه‌های‌شان ممنوع‌الخروج و جوانان و اطفال‌شان ربوده شدند. در واقع، عدم تمایل رژیم بجوا – عمران به کاهش روابط پاکستان با هند و پیش‌روی این کشور در کشمیر اشغالی، به جرأت هند به‌خاطر ازدیاد ظلم بر مسلمانان کشمیر افزوده‌است. رژیم بجوا – عمران به‌منظور پنهان کردن خیانت‌اش می‌گوید که هدف امتیاز دادن به هند و ساکت کردن‌اش نه، بل به دست آوردن قلب سیک‌های ساکن هند می‌باشد. تا چه اندازه؟ تا چه اندازه رژیم مودی باید ابله باشد که، پس از اصلاح قانون اساسی برای پایان دادن به وضع ویژۀ کشمیر و الحاق گستاخانه‌اش، فریب این "نیرنگ ماهرانه" را بخورد؟ این رژیم واقعاً کی را احمق فرض کرده‌است؟!
ای مسلمانان و ارتش پاکستان! هیچ خط قرمزی در برابر رهبری ضعیف پاکستان برای حاکم کردن قوانین ساخت بشر، نسبت به قوانین الهی، وجود ندارد. نخبه‌گان حاکم ملکی و نظامی، از گذشته تا حال، بارها خطوط قرمز خودشان را زیر پا کرده‌اند و حال‌آن‌که دم از حفظ منافع پاکستان می‌زنند، اما در پی ایجاد ضعف سیاسی، اقتصادی و نظامی در بین مسلمانان این سرزمین استند.
این حکام در زمانی‌که هند در سال ۱۹۷۱ م توان تسریع روند تجزیۀ پاکستان را داشت که در آن زمان بزرگ‌ترین کشور مسلمان‌نشین بود، می‌گفتند که پاکستان تقسیم نشده و محفوظ است. هم‌چنان، آنان به‌عوض خاتمه دادن به اشغال هند بر یخچال‌های سیاچن، می‌گفتند این اقدام بی‌فایده است؛ چون آن‌جا علف نمی‌روید و درحالی‌که همین حکام یکی از قدرت‌مندترین نیروهای نظامی جهان اسلام را در اختیار دارند و از کشمیر هم‌چون شاه‌رگ خود یاد می‌کنند، ولی هرگز جنگ قاطعانه‌ای را برای آزادسازی آن به راه نمی‌اندازند. در عوض، آنان جلو نیروهای نظامی پاکستان را می‌گیرند و ترس جامعۀ جهانی، قوانین بین‌المللی، امریکا و جنگ را در دل‌های‌شان می‌گسترانند.
ما هرگونه تحقیر و اهانت را، تا هنگام حاکم کردن قوانین الله سبحانه وتعالی و ریشه‌کن کردن این نظام کفری تحمل می‌کنیم، حال‌آن‌که توانایی بهبود وضع‌مان را نیز داشته باشیم. آیا دور کردن یک نظام بشری، که رهبرانش منافع ما را به دست دشمنان ما می‌سپارند، برای سربازان مخلص ارتش پاکستان کار دشواری است؟ در واقع، هرقدر نصرت، به‌منظور حمایت از خلافت به‌تعویق انداخته شود، ظلم این رهبری خیانت‌کار نیز بر ما ادامه خواهد یافت. زنجیری‌که مانع حرکت سربازان ما می‌شود، تنها پس از تأسیس مجدد خلافت به طریقۀ نبوت و به دستور یک خلیفۀ راشد شکسته خواهد شد تا به ظلم دشمنان خود قاطعانه خاتمه دهیم. الله سبحانه وتعالی فرموده‌است:

﴿ وَقٰتِلُوهُم حَتّٰى لَا تَكُونَ فِتنَةٌ وَّيَكُونَ الدِّينُ لِلّٰهِ ﴾ [بقره: ۱۹۳]
ترجمه: و با آن‌ها پیکا کنید تا (بیش‌از این) فتنه‌ای باقی نماند و دین مخصوص الله (سبحانه و تعالی) باشد.
دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر – ولایه پاکستان
مترجم: محمد حارث پویا

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه