یکشنبه, ۲۱ ذیقعده ۱۴۴۱هـ| ۲۰۲۰/۰۷/۱۲م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :19 صفر 1441
تاریخ میلادی : جمعه، 18 اکتبر 2019م

شماره صدور: 13/1441

دفتر مطبوعاتی
ولايه پاكستان

اعلامیه مطبوعاتی

بعد از تجاوز نظامی بی‌شرمانۀ ارتش هندو به کشمیر اشغالی، مودی، نخست‌وزیر هند تحریم آب بر روی پاکستان را اعلام کرد. اما رژیم پاکستان با سیاست "جنگ گزینۀ مطرح بر روی میز نیست "

به مانند گوسفند ترسیده‌ای است که در زیر دندان‌های گرگی گرسنه، ناله کشیده و درحال التماس به مودی است

 (ترجمه)

این خیال‌پردازی و خیانت آشکار است که موضع‌گیری ضعیفی را در پیش روی متجاوزین اتخاذ کرد تا آن‌ها را آرام نموده و انتظار این را داشته باشید که این امر، تجاوزات بعدی را متوقف کند. قصاب مودی در راهپیمایی انتخاباتی به‌تاریخ 16 اکتبر سال2019م در جریان مبارزات انتخاباتی در هاریانای هند، اعلام کرد: «بدون شک 70 سال است که آب متعلق به هند و کشاورزان هاریانا به پاکستان جاری شده است. مودی این آب را (از جاری شدن به پاکستان) متوقف خواهد کرد.» اختلاف در رابطه با آب به‌تاریخ 30 مارچ و 15 اپریل 1948م هنگامی آغاز شد که هند کانال‌های سنترال باری دوآب و دیبالپور را مسدود نموده و آب پاکستان را از مسیر سه کانال مسدود کرد. سپس به دلیل خیانت حاکمان پیشین پاکستان، سه رودخانۀ راوی، سوتلج و بایاس در سال 1960م به هند تحویل داده شد. اکنون، مودی در حال اعلام ابتکارات دیگر خود است، زیرا وی به دلیل عکس‌العمل ضعیف رهبری سیاسی و نظامی پاکستان به این امر تشویق شده و اشغال‌گری ارتش هند در کشمیر اشغالی را نیز تقویت بخشیده است. حکومت هند با تشویق شدن در مقابل عکس‌العمل بزدلانۀ پاکستان، اقدام به تشدید حملات خود می‌کند. ابتدا اعلام تصرف کشمیر آزاد از پاکستان و درحال حاضر، تحریم آب بر روی پاکستان. برای هرکس، حتی با ذره‌ای خرد و درک سیاسی، کاملاً واضح است که هند هرگز به جنگ‌طلبی خود پایان نخواهد داد، مگر اینکه به تجاوز خبیثانۀ‌شان به‌همان شکل پاسخ داده شود.

در مورد بیانیۀ وزارت امور خارجۀ پاکستان مبنی بر اینكه: «هرگونه اقدام هند برای منحرف كردن مسیر این رودخانه‌ها، به عنوان یك تجاوز تلقی شده و پاكستان حق دارد كه به آن پاسخ دهد.» انتظار چه نوع عکس‌العمل قاطعانه‌ای از جانب این رژیم بزدل،  درحالی‌که برادران و خواهران مسلمان‌مان توسط ارتش هند در کشمیر قصابی شده و به‌طور وحشتناکی مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرند، دارید؟! رژیمی‌که فرماندهی بیش از ششصد هزار سرباز توانمند، موشک‌های بالستیک و کروز‌ و صدها هواپیمای جنگنده را در اختیار داشته و در بین پنج قدرت هسته‌ای قرار دارد، تجاوزات خارجی را مطیعانه تحمل می‌کند. رفتار این رژیم مانند رفتار گوسفند ترسیده‌ای است که در زیر دندان‌های گرگ گرسنه‌ای قرار داشته و با ناله‌هایش، قلب گرگ را تسکین می‌دهد.

 هرگز! در واقع، راه حل این است که فرزندان دلیر امت در ارتش پاکستان بیدار شده و حکومت هند را جوابی کوبنده و دندان‌شکن داده تا در نتیجه، هند از تجاوزات خود دست کشیده و درسی را به ارتش این کشور بدهند که هرگز فراموش نکنند. با گذشت هر روز، رهبری ملکی و نظامی پاکستان  به سوی آجندای "هند بزرگ" توسط امریکا برای منطقه، کشانیده می‌شود. اکنون زمان آن فرا رسیده که نیروهای مسلح، مخلصانه واقعیت بحرانی کنونی را درک کنند. آنها باید با دادن نصرت برای تأسیس مجدد دولت خلافت، قبل از اینکه بسیار دیر شود، معادلات روی میز را تغییر دهند. الله سبحانه‌وتعالی می‌فرماید:

﴿قَاتِلُوهُمْ يُعَذِّبْهُمُ اللَّهُ بِأَيْدِيكُمْ وَيُخْزِهِمْ وَيَنْصُرْكُمْ عَلَيْهِمْ وَيَشْفِ صُدُورَ قَوْمٍ مُؤْمِنِينَ﴾ [توبه: 14]

ترجمه: با آن‌ها پیکار کنید، که الله آنان را به دست شما مجازات می‌کند و آنان را رسوا می‌سازد؛ و سینه گروهی از مؤمنان را شفا می‌بخشد (و بر قلب آن‌ها مرهم می‌نهد.)

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر- ولایه پاکستان

مترجم: مرصاد مرصوص

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه