شنبه, ۲۰ ذیقعده ۱۴۴۱هـ| ۲۰۲۰/۰۷/۱۱م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :24 صفر 1441
تاریخ میلادی : چهارشنبه، 23 اکتبر 2019م

شماره صدور:BN/S 1441 / 03

دفتر مطبوعاتی
سرزمین مبارک فلسطین

اعلامیه مطبوعاتی

درگذشت یک‌تن از حاملین دعوت

﴿مِّنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ ۖفَمِنْهُم مَّن قَضَىٰ نَحْبَهُ وَمِنْهُم مَّن يَنتَظِرُ ۖ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِيلًا﴾ [احزاب:23]

ترجمه: در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با الله (سبحانه‌و‌تعالی) بستند، صادقانه ایستاده‌ اند؛ برخی از آنان پیمان خود را به آخر رساندند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و برخی دیگر در انتظار اند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود راه ندادند.

(ترجمه)

حزب التحریر-سرزمین مبارک فلسطین به سوگ یک‌تن از مردان راه دعوت نشسته است که سخن حق را علناً و بدون هیچ ترسی اظهار می‌نمود، وی از جمله شباب قوی و مردی با عزم راسخ و صبور بود:

هانی محمود یونس(ابو محمود)؛ او عمرش را در طاعت و عبادت الله سبحانه وتعالی سپری نموده و برای احیای طریقه زنده‌گی اسلامی توسط تأسیس مجدد خلافت راشده ثانی بر منهج نبوت، دعوت را حمل می‌نمود. وی سهم بارزی را در تبلیغ و اظهار کلمه حق و مقاومت علیه ظالمان داشته است. او حتی در راه حمل دعوت و رضایت الله سبحانه و تعالی چندین مراتب مورد آزار و اذیت قرار گرفته ولی این امر وی را از مسیر حمل دعوت منحرف نساخته است.

از الله سبحانه وتعالی می‌خواهیم رحمت‌اش را شامل حال ابو محمود قرار بدهد، وی صاحب موقف والایی بود و در راه الله سبحانه وتعالی از هیچ مراتی در هراس نبود. ای ابو محمود! الله سبحانه وتعالی بر تو رحم کند و قبر تورا در فراخ و از جمله باغچه‌های جنت قرار دهد. ما بخاطر وفات تان اندوهگین شدیم و ما صرف تنها چیزی را به زبان می‌آریم که الله تعالی را راضی می‌سازد: ما از آن الله ايم و به سوی او باز می‌‎گرديم.

﴿الَّذِينَ إِذَا أَصَابَتْهُم مُّصِيبَةٌ قَالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعُونَ﴾ [البقره: ۱۵۶]

ترجمه: ‏‏آن كسانی‌كه هنگامی‌‌كه بلائی بدانان می‌رسد، می‌گويند: ما از آن الله ايم و به سوی او باز می ‎گرديم!

دفتر مطبوعاتی حزب التحریر-سرزمین مبارک فلسطین

مترجم: ابوزید

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه