شنبه, ۲۰ ذیقعده ۱۴۴۱هـ| ۲۰۲۰/۰۷/۱۱م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :4 صفر 1441
تاریخ میلادی : پنج شنبه، 03 اکتبر 2019م

شماره صدور: ۱۴۴۱ AH / ۰۰۳

دفتر مطبوعاتی
مرکزی

اعلامیه مطبوعاتی

توقف اخیر صفحات انترنتی حزب‌التحریر

(ترجمه)

باوجود تلاش‌های مستمر و توطئه‌های دشمنان مسلمانان برای دور نگهداشتن مفکورۀ خلافت از اذهان امت اسلامی، امروزه این مفکورۀ به رأی عام تمامی مسلمانان مبدل شده‌است. "فراخوان تأسیس مجدد خلافت" هنوز هم مایۀ رنج کیان سیاسی و فکری دولت‌های غربی است و آنان سخت می‌کوشند تا سد راه این دعوت مقدس شوند.

امروزه کاروان دشمنان اسلام با شرکت‌های "فنی تبلیغاتی‌ای" پیوسته است که ادعای بی‌طرفی می‌کنند! این شرکت‌ها به تقاضای خودشان می‌خواهند بازیچۀ دست دولت‌هایی باشند که آشکارا دشمنی‌شان را با مفکورۀ خلافت اعلان کرده‌اند. اخیراً کلودفلر (Cloudflare)، پس از استاک‌پث (Stackpath)، دو شرکتی‌که قرارداد حفاظت از صفحات‌مان را داشتند، ناگهان خدمات DNS، حفاظت صفحات و تحویل محتوا را به روی صفحات انترنتی حزب‌التحریر بستند و این صفحات را طی دو ماه برای دومین بار قطع کردند. آیا خیانتی از این بزرگ‌تر هم وجود دارد؟!

احتمالاً طرز فکر فرعون جدید، کاخ سفید، دونالد ترامپ -که به دشمنی‌اش با مسلمانان، غدر به تعهدات و خیانت به نزدیکان‌اش مشهور است- به این دو شرکت نیز اثر کرده‌است و شاید در آینده به دیگر شرکت‌های فنی تبلیغاتی امریکایی نیز رسوخ کند!

دلایلی را که این شرکت‌ها برای توجیه حملۀشان ارائه می‌کنند، نیز عجیب است، طوری‌که یکی ممنوع‌الفعالیت بودن حزب‌التحریر و دیگری تخطی از "خط‌مشی استفادۀ مجاز" این شبکه‌ها را دلیل این حمله برمی‌گیرند.

ما با هردو شرکت تماس گرفتیم و در رابطه به این عمل غیرقانونی‌شان شواهد ملموس و اسناد رسمی ارائه کردیم که ثابت می‌کند حزب‌التحریر یک حزب فکری-سیاسی است که عملاً در بسیاری از کشورهای و شهرهای مشهور جهان فعالیت دارد، کنفرانس برگذار می‌کند، راه‌پیمایی می‌کند و فکرش را در میان جوامع گوناگون گسترش می‌دهد. این حزب به مبارزۀ مسلحانه نمی‌پردازد و در پایبندی به طریقه‌اش در طول هفت دهه از آغاز تأسیس‌اش شهره است؛ حقیقتی‌که در صدر مراجع سیاسی بایگانی‌های بین‌المللی درج است.

حزب‌التحریر یک حزب ممنوع‌الفعالیت نیست، جز در بعضی از کشور‌هایی‌که در سطح جهان به دیکتاتوری و خودکامه‌گی مشهور اند و از رشد فضای فعالیت‌های سیاسی ممانعت می‌کنند، به‌طور مثال: کشورهای آسیای میانه. حتی این حزب در کشوری‌که این دو شرکت مستقر اند، نیز به‌صورت قانونی و آشکار فعالیت می‌کند. ولی باوجود همۀ این شواهد، پاسخ این دو شرکت مراجعه کردن به مراجع قانونی بود؛ مراجعی‌که در عقب یک آدرس ایمیل پنهان شده‌اند، پیام‌ها، درخواست‌ها و انتقادها را ثبت می‌کنند و هیچ اقدامی در جهت حل آن‌ها انجام نمی‌دهند. این را می‌توان توطئۀ خاموش توصیف کرد.

خیانت آشکار از اصول دونالد ترامپ است که ظاهراً این دو شرکت نیز آن را برگرفته‌اند؛ و گرنه چگونه امکان دارد دو شرکت بین‌المللی مستقر در امریکا؛ کشوری‌که به قوانین و دادخواهی‌اش مشهور است، جرأت تخطی از قوانین این کشور را دارند؟! چگونه به انجام این کار جرأت می‌یابند، حال‌آن‌که رئیس جمهور آن کشور خودش برای خیانت و زیرپا کردن تعهدات آشکارا اصول وضع می‌کند؟!

این جز کمپاین تازه‌ای علیه مفکورۀ "خلافت بر منهج نبوت" و علیه دعوت برای تأسیس آن نیست و ضعف فکری دشمنان بدخواه‌مان را نمایان می‌کند. تلاش آن‌ها برای بستن دهان ما، شکست علنی غرب در مقابل مبدأ قوی، برحق، واضح و پاک حزب‌التحریر را نشان می‌دهد.

حزب‌التحریر گروهی از افراد مخلصی است که به این ندای الله سبحانه وتعالی پاسخ داده‌اند:

﴿وَلْتَكُن مِّنكُمْ أُمَّةٌ يَدْعُونَ إِلَى الْخَيْرِ وَيَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَيَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنكَرِ وَأُولَٰئِكَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ﴾ [آل‌عمران: ۱۰۴]

ترجمه: باید از میان شما جمعی دعوت به نیکی و امر به معروف و نهی از منکر کنند و آن‌ها همان رستگارانند.

این حزب امتی از میان یک امت بزرگ و سخاوت‌مند است که هفت دهه از تأسیس‌اش می‌گذرد و هنوز بر "همان فکره" و "همان طریقه‌"‌اش پابرجاست؛ امتی باثباتی‌که از راهش آگاهست و برای بازگرداندن شأن و شوکت روزهای خلافت کار می‌کند.

کارزار حکومت امریکا و دولت‌های بدخواه همکارش، ضعف فکری آن‌ها را نشان می‌دهد و تلاش‌شان برای بستن دهان ما، شکست علنی غرب در مقابل مبدأ قوی، برحق، واضح و پاک حزب‌التحریر را نمایان می‌کند. شباب حزب‌التحریر با بستن این صفحات سست نمی‌شوند؛ از علاقۀ حامیان‌اش برای دانستن حقایقی‌که حمل می‌کند، کاسته نمی‌شود و شمار کسانی‌که به فعالیت در راه‌شان و حمایت از آنان تمایل دارند، کم نه، بل به یاری الله سبحانه وتعالی زیاد می‌شود. او سبحانه وتعالی می‌فرماید:

﴿وَقَدْ مَكَرَ الَّذِينَ مِن قَبْلِهِمْ فَلِلَّهِ الْمَكْرُ جَمِيعاً يَعْلَمُ مَا تَكْسِبُ كُلُّ نَفْسٍ وَسَيَعْلَمُ الْكُفَّارُ لِمَنْ عُقْبَى الدَّارِ﴾ [رعد: ۴۲]

ترجمه: پیش از آنان نیز کسانی طرح‌ها و نقشه‌ها کشیدند، ولی تمام طرح‌ها و نقشه‌ها از آن الله (سبحانه وتعالی) است. او از کار هرکس آگاه است و به‌زودی کفار می‌دانند سرانجام (نیک و بد) در سرای دیگر از آن کیست.

انجنیر صلاح‌الدین عضاضه

رئیس دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب‌التحریر

مترجم: محمد حارث پویا

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه