پنجشنبه, ۲۵ ذیقعده ۱۴۴۱هـ| ۲۰۲۰/۰۷/۱۶م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

جایی‌که می‌خواهید مردم را در برابر فساد اخلاقی قرار دهید و شما با دستان خود آن را ایجاد کرده‌اید، به دور از صداقت است!

  • نشر شده در ترکیه

 ترجمه 

دوشنبه به تاریخ 29 ژوئن، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در یکی از بیانیه‌های خود که در آن از هم‌جنسگرایان، هم‌جنس‌بازان زن، هم‌جنس‌گرایان مرد، دو جنسیتی و گروه‌های تغییر جنسیتی را مورد تذکر قرار داد، افزود: «یکی از آن‌ها ارزش‌های دینی و اخلاقی مان‌را به شکل خائنانه مورد یورش قرار می‌دهد.» هم‌چنین گفت که هدف از فعالیت‌های آن‌ها زهر پاشیدن به اذهان جوانان است و کسانی‌که از چنین جریان‌های غیر‌اخلاقی حمایت می‌کنند، از نظر ما شریک این طبقه گروه‌ها هستند. من بالای مردم‌ ام از این‌جا صدا می‌زنم که در برابر کسانی‌که از چنین جریان‌ها حمایت می‌کنند، در حالی‌که خالق مان ما را از آن منع فرموده است، ایستاده‌گی کنند.

بعد از موقف‌گیری اردوغان و اظهار بیانیه‌اش در این خصوص، دیده می‌شود که ریئس‌جمهور اردوغان موقف اجرائی خود را فراموش نموده و مسئولیت را بر گردن مردم انداخته است! بنابرین، تاریخچه‌ی سیاست‌های اخیر مدرکی‌ست به دولت حاکم و مقامات که تمام نواهی، فساد و انحرافات را جواز می‌دهد و راه‌ را به تمام مفکوره‌های گمراه‌کننده باز می‌کنند که منجر به از بین رفتن ارزش‌های اجتماعی،  تضعیف ساختن روابط آن‌ها و باعث ایجاد تفرقه بین مردم می‌شود!

 این رئیس‌جمهور اردوغان بود؛ به کسانی‌که در حلقه‌ی کمپاین انتخاباتی‌اش حضور داشتند، با ارائه منطق‌گویی‌اش، که یک رأی معنی یک رای را می‌دهد، تعدادی را منحرف ساخته و با اتخاذ دوستی با کشور‌های غربی به آن‌ها رجوع کرد تا مورد حمایت‌ آن‌ها قرار گیرد. وی می‌گفت: این‌جا باید ضمانت قانونی حقوق هم‌جنس‌گرایان بدون قید‌گیری و پایمال نمودن حقوق و آزاد‌ی‌های آن‌ها تضمین باشد.

 راه‌پیمایی جهت فخر و حمایت از هم‌جنس‌گرایی توسط جریان‌های مربوطه فراهم گردیده و هرسال در جریان حاکمیت حزب پیشرفت و عدالت (AKP) برگزار می‌گردد. مجمع (کنوانسیون) استانبول، که از تمام حقوق گرایش‌های جنسی و این‌همه روند‌ها حمایت و پشتیبانی می‌کند، در سال 2011م در زمان اداره حکومتِ حزب پیشرفت و عدالت امضاء گردیده بود و کسی‌که رئیس کمیته پذیرش امتحانات دانشگاه‌ را که موضوعی را جهت تشویق نمودن هم‌جنس‌گرایی ارائه کرد؛ کسی دیگری نی؛ بلکه توسط شخصِ خودِ اردوغان مقرر گردیده بود! اگر این لازم است که جهت مقابله با هم‌جنس‌گرایی و سازمان‌های وابسته به آن ایستاده‌گی کرد، پس این واجب است که پیش از همه حزب حاکم و اردوغان این کار را انجام دهد؛ چنان‌چه آن‌ها در رأس قوه اجرائی قرار دارند که از طریق آن تصویب و اجرای قوانین صورت می‌گیرد.

ای حکام! چگونه شما این تصور را در ذهن می‌پروارنید که خود مردم علیه این جریان‌های منحرف‌کننده ایستاده‌گی کنند؛ در حالی‌که خود شما از آن‌ها به طورِ قانونی حمایت و حفاظت می‌کنید؟! این چی حماقت است و این چی تناقض است؟ دولت باید قوانین را جهت حفاظت از رعیت خویش از اعمال ناپسند و زشت تصویب کند و کسانی‌که را که این قوانین را نقض می‌کنند، مورد مجازات قرار دهد، نظمِ اجتماعی را تامین و تنظیم کند و به هر آن چیزی‌که جامعه را تهدید می‌کند، نقطه پایانی گذاشته شود و به همین منوال مردم خود را از هرگونه سلوک و اندیشه‌های منحرف‌کننده حفاظت کند. از این رو، حفاظت مردم از اعمال ناپسند و زشت از اولیت‌های کاری دولت می‌باشد. بنابرین چگونه به مردم گفته می‌شود که: «لطفاً خود را از اعمال بد محافظت کنید!» بدون از این‌که دولت کدام کارِ را انجام دهد! اگر دولت در تأمین حفاظت از مردم ناتوان است، پس مردم چطور خود را از انجام اعمال بد محافظت کند؟!

ما خطاب به رئیس‌جمهور اردوغان می‌گوییم! اگر شما یقین دارید که هم‌جنس‌گرایی، غفلت و فحاشی با ارزش‌های جامعه ناساز‌گار است، پس اول‌تر از همه بر دولت لازم است که علیه چنین اعمال و جریان‌ها ایستاده‌گی کند. بنابرین مردم باید قبل از ان‌که بسیار ناوقت شود، در متوقف ساختن شیوع هرچه بیشتر این فساد اخلاقی پیش‌قدمی کنند.

بناءً تمام انجمن‌های هم‌جنس‌گرایی و فعالیت‌های آن فوراً متوقف گردد. شما باید از دعوت، تمجید، حمایت، برائت و مشروعیت دادن هم‌جنس‌گرایی از طرف دولت جلوگیری کنید و هر آن کسی را که این اعمال پلید را انجام می‌دهد، به شدت مجازات کنید! شما باید تمام قوانینی را که محافظت از هم‌جنس‌گرایی را تضمین می‌کند، لغو کنید! ثانیاً و مهم‌تر از همه، کنوانسیون استانبول و جدا کردن آن است. بعد از آن شما گفته می‌توانید: "ما  آنچه را که می‌توانستیم، انجام دادیم! "با این حال ، درخواست از مردم قبل از موضع‌گیری دولت، خود ریاکاری و فاقد صداقت و اخلاص است!

در نتیجه، ای مسلمانان! ما به شما خطاب می‌کنیم که منشا‌ی اعمال شیطانی و تمام اعمال بد همین کفار، سیکولار، نظام دیموکراسی می‌باشد و شیطان تا زمانی‌که این نظام وجود داشته باشد، آن را مانند بیماری همه‌گیر در بین جامعه گسترش خواهد داد!

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر-ولایه ترکیه

مترجم: ارسلان مبارز

ادامه مطلب...

بحران‌های امریکا... تاریکی متراکم!

(ترجمه)

خبر

چند روز قبل دیوید بروکس مقاله‌ای را تحت عنوان: "بحران‌های پنجگانه‌ی امریکا" در نیویارک تایمز نوشته است:

یکم: بیماری کرونا؛

دوم: بحران نژاد‌پرستی علیه سیاه‌پوستان؛

سوم: مردم امریکا حزب جمهوری‌خواه را به رهبری دونالد ترامپ رد کردند؛

چهارم: "شبه‌مذهبی" وجود دارد که برای کنترول نهادهای فرهنگی امریکا تلاش می‌کند؛

پنجم: ممکن است در آستانۀ یک شکست اقتصادی طولانی مدت باشیم.

تبصره

عقب ماندگی امریکا به یک حقیقت قابل درک مبدل گشته است که شواهد فراوانی برای آن وجود دارد و از سنت‌های الله سبحانه وتعالی در مورد مخلوقات اینست که ظالم غالب نمی‌گردد و روزها در گردش است! بیش از دو دهه پیش، مسلمانان به صورت عام و قدرتمندان به صورت خاص از امریکا می‌ترسیدند و گمان نمی‌کردند که مسلمانان بدون رضایت امریکا به پا خواسته بتوانند. مشیئت الله سبحانه وتعالی بر این بود که هیبت امریکا را از لحاظ نظامی در افغانستان و عراق و از لحاظ اقتصادی در بحران 2008 و آن‌چه بعد از آن بود و از لحاظ سیاسی، ارزشی و ... آن را سقوط دهد.

کسی‌که تاریخ را بخواند، نا امیدی را نمی‌شناسد و کسی‌که ایمان به قرآن‌کریم داشته باشد، درک می‌کند که سر‌انجام نیکو در دنیا و آخرت برای پرهیزگاران است! پیروزی به زودی برای اهل ایمان خواهد بود و باطل قطعاً نابود شدنی است؛ اگرچه مدتی سپری گردد!

نویسنده: جابر أبوخاطر

مترجم: أحمد صادق "امین"

ادامه مطلب...

ایاصوفیا به مسجد مبدل گردید!

(ترجمه)

آژانس خبری الجزیره به تاریخ، ۱۰/۷/۲۰۲۰ در گزارشی نوشته است: قانونی را که  مصطفی کمال اتاترک ۸۶ سال قبل بالای مردم تحمیل کرده بود، از بین رفت و دروازه‌های مسجد ایاصوفیا دوباره به روی عبادت‌کننده‌گان باز گردید.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه پس از ۲۰ سال، دستور باز شدن مسجد ایاصوفیا را به روی نمازگذاران مسلمان امضا کرد! این یکی از مهم‌ترین تصمیمات در تاریخ ترکیه مدرن است. ستره محکمه/دادگاه عالی ترکیه  بر اساس حکم شورای وزیران در زمان مصطفی کمال اتاترک در سال ۱۹۳۴م  فرمان تبدیل شدن مسجد ایاصوفیا را به موزیم صادر نموده بود.

ایاصوفیا با ساختمانی قدیمی و معماری بی‌نظیرش دارای شهرت جهانی است و این ساختمان دیدنی که در منطقه سلطان احمد، در شهر استانبول قرار دارد، از بناهای مشهور دوران بیزانس می‌باشد که در زمان سلطان محمدفاتح که شهر قسطنطنیه را فتح نمود، به مدت ۴۸۱ سال به عنوان مسجد مورد استفاده قرار گرفته و بعد از سقوط خلافت عثمانی، این مسجد با فرمان مصطفی کمال اتاترک در سال ۱۹۳۴ به موزیم تبدیل شد.

 مسلمانان ترکیه و کسانی‌که در خارج از ترکیه زندگی می‌کنند، توقع دارند اسم شهر استانبول به اسم اصلی و سابقش که "اسلامبول یا شهر اسلام" است، برگردانده شود تا عملی را که مصطفی کمال جنایتکار در سال ۱۹۲۴م یعنی بعد از سقوط خلافت عثمانی انجام داده بود، دوباره جبران گردد و ترکیه به مرکز بزرگ اسلام تبدیل شود. به باور طرفداران این فرضیه، کسی‌که این کار را آغاز کند و هم‌چنان افرادی‌که خواستار عملی شدن این فرضیه هستند، در آینده به عنوان رهبران مسلمانان جهان شناخته خواهند شد و بدون شک پروردگاری‌‌که آن‌ها را مامور انجام این عمل ساخته، از آن‌ها محافظت خواهد نمود!

مترجم: عبدالله حماس

 

ادامه مطلب...

وابستگی شدید پاکستان به "جامعۀ جهانی" در امر باز نگه‌داشتن هند به‌خاطر حملاتش؛ فقط دولت هندو را در دشمنی‌اش علیه اسلام جسور می‌سازد

(ترجمه)

شاه محمود قریشی، وزیر خارجه پاکستان، ضمن تقبیع حمله‌ای‌که به‌تاریخ 29 جون/ژوئن 2020م، بر "بازار حصص پاکستان/بورس پاکستان (Pakistan's Stock Exchange) رخ داد، هند را متهم این حمله کرد و شدیداً اظهار نمود: «ما هر استراتیژی و نیرنگ هند را ناکام خواهیم ساخت و به‌طور مزید هند را در مقابل جهان بی‌نقاب می‌کنیم.» لیکن، استراتیژی رژیم باجوا-عمران برای بی‌نقاب کردن هند در مقابل دنیا ناکام شده است؛ زیرا "شورای امنیت سازمان ملل متحد (UNSC)" در برابر اشغال‌‌های وحشیانه‌ای دوست‌دارانش؛ مانند: دولت هندو و نهاد یهودی؛ مثل کور، لال و گنگ عمل می‌کند. رژیم باجوا-عمران تحت تقاضا و دیکته‌های امریکا، افواج شجاع پاکستان را به‌خاطر دادن جواب دندان شکن جلوگیری نمود و این کار رژیم، عملاً هژمونی/بالادستی منطقوی دولت هندو را تسهیل می‌بخشد. از سوی دیگر، رژیم پاکستان به‌منظور فریب دادن مردم مسلمان پاکستان و کشمیر اشغال‌شده به‌خاطر انفعال جنایی (یا خاموش نشستن در برابر جرایم) در عقب قضیه استیناف‌خواهی از ملل متحد (UN) می‌ایستد و پنهان می‌شود.

از ذهنیت شکست‌خورده‌ی رژیم باجوا-عمران این مسأله واضح می‌شود که وی به‌خاطر مسائل امنیت داخلی پاکستان به‌طور مسلسل از "شورای امنیت سازمان ملل متحد (UNSC )" طلب کمک و استیناف‌خواهی نموده است. از جمله پنج عضو دایمی "شورای امنیت سازمان ملل متحد (UNSC)" کسانی‌اند که به دولت هندو و نهاد یهودی درس جرم ورزیدن بر علیه اسلام و مسلمانان را می‌آموزانند.  بناءً، امریکا خودش سرزمین‌های اسلامی را اشغال نموده است. از سوی دیگر، امریکایی‌که امروزه بر جهان اسلام حاکمیت می‌کند، این امر را نه تنها با ضعیف‌ترین نیرنگ‌ خود؛ یعنی توسط مهار کردن و جلوگیری از حمله دندان‌شکن افواج مسلح انجام می‌دهد؛ بلکه اشغال‌گری دولت هندو و نهاد یهودی را در هر فرصتی مطلوب مستحکم می‌سازد. روسیه قبل از این‌که خون‌ پاک مسلمانان سوریه را در رودخانه‌ها‌ جاری سازد تا تخت و تاج بشارالاسد ستمگر را حفظ کند، بر چیچن و افغانستان نیز تجاوز کرده بود. ‏چین مسئول یک نسل کشی فرهنگی بر علیه میلیون‌ها مسلمان ایغور است؛ درحالی‌که همراه دولت هندو بر سر لکه‌دار ساختن سرزمین اسلامی کشمیر اشغال‌شده رقابت می‌ورزد. بریتانیا قرن‌های شرارت استعماری خود را علیه مسلمانان تا اکنون رها نکرده است؛ بناءً، با وجود نفوذ کم رنگ‌اش، باز هم در  پروژه‌های مخرب صلیبی که در هر کجا ظهور می‌کند، شرکت می‌نماید. ‏فرانسه مسلمانان را در کشورهای مستعمره سابق‌اش در افریقا مورد قتل عام و تجاوز قرار داد و اکنون آنان را از طریق استعمار اقتصادی فقیر می‌کند. دیگر این‌که یک کارزار/کمپاین شرورانه و فاسد را بر علیه اسلام به عنوان طریقه/روش زنده‌گی من‌حیث یک افتخار و الگوی حامل سکولاریسم لیبرال، رهبری می‌کند. این بود چند مثالی از اعضای دایمی شورای امنیت.

ای مسلمانان پاکستان!

استراتیژی رژیم باجوا-عمران این است تا امنیت ملی ما را به دست استعمارگران کافر تسلیم نماید، همان کافرانی‌که با دولت هندو در دشمنی عملی علیه اسلام و مسلمانان رقابت می‌کنند.‌ علاوه بر این، ضمن فرماندهی صدها هزار سرباز مسلمانی‌که به راحتی می‌توانند نیروهای مسلح بزدل و متفرق دولت هندو را در کشمیر اشغال‌شده شکست بدهند؛ ولی بجوا-عمران ترس و هیبت کاذب جنگ را در میان‌شان پخش نمود تا آنان را مهار سازد. بدین‌سان، رژیم باجوا-عمران بی‌‌تحرکی و بی‌عملی در مقابل حملات دولت هندو را من‌حیث یک فضیلت و افتخار می‌داند و ما را متقاعد می‌کند تا نیش‌های متکرر دولت هندو را تحمل کنیم؛ درحالی‌که ما تمام ابزار قطع سر این مار نیش‌دار را در اختیار داریم. انفعال جنایی یا جرایم بی‌تحرک رژیم باجوا-عمران این امر را واضح ساخت که این تنها خلافت است که به‌طور موثر ما را از گزند دشمنان‌مان حفظ نگه‌ خواهد داشت.  رسول الله صلى الله عليه وسلم می‌فرماید:

«إِنَّمَا الْإِمَامُ جُنَّةٌ يُقَاتَلُ مِنْ وَرَائِهِ وَيُتَّقَى بِهِ» (صحیح المسلم)

ترجمه: امام (خلیفه) سپری است که از ورای آن جنگیده می‌شود و به وی پناه برده می‌شود.

‏فلهذا، این تنها خلافت است که در مقابل دشمنان عملی امت یک موقف حربی/جنگی اختیار می‌نماید و توافق‌نامه‌های عادی‌سازی و معاهداتی‌که همرای‌شان به امضاء رسیده را تار تار و منسوخ خواهد کرد. ‏خلافت به تنهایی فعالیت سیاسی را به‌منظور متحد ساختن دولت‌های فعلی اسلامی اتخاذ خواهد کرد تا تحت حاکمیت‌اش درآیند و تا در نهایت به یک قدرت عظیم در جهان تبدیل شوند. بناءً، بگذارید همگی‌مان تقاضا کنیم که افسران افواج مسلح‌مان نصرت ‌(حمایت مادی)شان را برای تأسیس مجدد خلافت راشدۀ ثانی بر منهج نبوت عطاء نمایند؛ آن‌گاه دشنمان ما ترسیده و راه فرار را به پیش خواهند گرفت. بدین‌گونه، کسانی‌که خواهان پیروزی و نوشیدن جام شهادت‌اند، بر آنان است تا همین اکنون نصرت‌شان را برای امیر حزب‌التحریر، شیخ عطاء بن خلیل ابوالرشته، بدهند.

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر-ولایه پاکستان

مترجم: داکتر زکریا

ادامه مطلب...

راه‌اندازی کمپاین 25مین سال‌روز قتل‌عام صربستان در بخش زنان دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب‌التحریر: "قتل عام 25 ساله؛ درس‌هایی‌که باید از حادثۀ غم‌‌انگیز صربستان آموخت" Featured

(ترجمه)

به تاریخ 11هم جولای 1995، نیرو‌های صربی مسلمانان صربستان را در شهر بوسنیا محاصره و مورد هجوم قرار دادند که در نتیجه آن ده‌ها هزار مسلمان توسط ارتش ظالم صربی در منطقۀ شمال‌شرقی بوسنیا آواره شدند و این در حالی‌ بود که شهر توسط سازمان‌ملل (UN) "ساحه‌امن" تعیین شده بود و تحت حمایت آن قرار داشت. در همان روز‌های محاصره صربستان 8000 مرد و پسر‌های مسلمان توسط صرب‌ها به طور ظالمانه اعدام شدند. این حادثه بد‌ترین جنایت در خاک اروپایی‌ها بعد از جنگ جهانی دوم محسوب ‌می‌شود. بر علاوۀ قتل عام، 25000 الی 30000 زنان، اطفال و محاسن‌سفیدان مسلمان به خاطر مبارزه وحشیانۀ صرب‌ها برای پاک‌سازی نژاد مسلمانان از مرز‌های جمهوری صربستان از شهر اخراج گردیدند. سازمان‌ملل برای مسلمانان  صربستان وعدۀ حمایت و حفاظت داده بود؛ ولی آن وعده هرگز عملی نشد. آن‌ها وعده سپرده بودند که حملات صرب‌ها بالای مسلمانان را توسط ناتو (NATO) متوقف ‌می‌سازند، اما هرگز در میدان عمل تطبیق نشد.

در واقع، سازمان‌ملل نه تنها در جلو‌گیری از محاصره صربستان و قتل عام مردم آن ناکام ماند، بلکه مبارزین مسلمان بوسنیا را در شهر، خلع‌سلاح نمود و آن‌ها را در مقابله با دشمن ضعیف‌تر ساخت. در قریۀ پوتوکاری، ساحه امن دیگری سازمان‌ملل، ده‌ها هزار مسلمان صربستان که از پیش‌روِی سربازان‌صربی، از آن‌ها درخواست حفاظت نمودند، توسط قوای صرب‌ها که داخل منطقه شدند، متهم به تروریست‌های دهشت افگن گردیدند. آن‌ها صد‌ها مسلمان را به قتل رساندند، اطفال و نوزادان را سر بریدند و زنان و دختران بی‌شماری را مورد تجاوز قرار دادند. بیش‌تر این جنایت در مقابل چشمان ارتش سازمان‌ملل صورت گرفت که در توقف این جنایت ناکام ماندند.

از قتل عام وحشیانۀ صربستان 25 سال ‌می‌گذرد و قربانیان این حادثۀ غم‌انگیز خواهان عدالت از هزار‌ها سرباز صرب‌های‌ست که دردناک‌ترین جنایت را در مقابل آن‌ها و خانواده‌های شان انجام داده اند. اما این قربانیان امید خود را از دست داده اند که در مبارزه عدالت‌خواهی پیروز ‌می‌شوند و یا خیر؟ قتل عام صربستان یکی از ادنا‌ترین جنایاتِی‌ست که نیرو‌های صربی علیه مسلمانان در جنگ بوسنیا انجام دادند؛ با وجودی‌که دولت‌های جهان "مسلمان یا غیر مسلمان" مانند سنگ ساکت و صرف نظاره ‌می‌کردند. جنگ سه سالۀ بوسنیا که از سال 1992 شروع الی 1995 ختم گردید، واقعیتِ پاک‌سازی نژاد مسلمانان از صد‌ها شهر و قریه را به تصویر ‌می‌کشد، زیرا احزاب‌صربی در بوسنیا و حکومت جمهوری صربستان "سلوبودان میلوسویک" در تلاش عملی نمودن دید ملیت‌گرایانه برای ایجاد صربستان بزرگ با قلم‌روِ که صرف دارای نژاد صرب باشد در امتداد دریای "درینا" بودند.

ارتش آن‌ها به شکل سیستماتیک خانه‌ها را ویران و ده‌ها هزار مسلمان به شمول زنان و کهن‌سالان را زندانی، شکنجه و به شکل بی‌رحمانۀ آن‌ها را به قتل رساندند. در جریان جنگ 100 هزار تن کشته، 2.2 میلیون آواره و 50 هزار زنان و دختران مسلمان توسط نیرو‌های صربی مورد تجاوز قرار گرفتند که ازین جنایت بی‌رحمانه بسیاری از آن‌ها حمل برداشتند. هم‌چنان هزار‌ها مسلمان بوسنیا در کمپ‌های مرکزی صربستان زندانی و با شکنجه و گرسنگی به قتل رسیدند.

در سال‌های بعد از قتل عام صربستان، جهان وعده نمود که،" هرگز این جنایت دوباره تکرا نخواهد شد و در تاریخ معاصر باید از آن درس‌های را آموخت". اما، امروز ما تکرار حملات و جنایات جنگ بوسنیا و قتل عام آن را علیه مسلمانان در سراسر جهان به چشم سر مشاهده ‌می‌کنیم که در درجه و اندازه از جنایت صربستان پیشی گرفته است. هم‌چنان ما شاهد ضعف و هم‌دستی مداوم سازمان ملل در جنایات هستیم و هم‌چنان حکومت‌های غربی و به ظاهر اسلامی را مشاهده ‌می‌کنیم که در جنایات بی‌شماری علیه مسلمانان سوریه، میانمار، کشمیر، فلسطین، یمن، ترکستان شرقی و هند شریک اند.

برای یاد‌آوری از 25مین سال‌روز قتل عام صربستان؛ بخش زنان در دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر کمپاینی را تحت عنوان "قتل عام 25 ساله: درس‌های‌که باید از حادثۀ غم‌انگیز صربستان آموخت" به‌راه انداخته است تا درس‌های واقعی که از این حادثۀ اندوه‌ناک بشری ‌می‌توان آموخت را برجسته نماید و نشان دهد که زنجیرۀ قتل‌های عام ارثی که امت ما را متأثر و محزون ساخته است چگونه شکستانده می‌شود تا تاریخ آن را تکرار نکند. این کمپاین واضح خواهد ساخت که یاد‌‌آوری حوادث وحشیانۀ گذشته چگونه ما را کمک ‌می‌کند تا آینده خود را بهتر سازیم تا من‌حیث مسلمان در سرزمین‌های اسلامی به امنیت و عدالت واقعی رسیم. در واقع پیامبر صلی الله علیه و‌سلم فرموده است:

»لاَ يُلْدَغُ الْمُؤْمِنُ مِنْ جُحْرٍ وَاحِدٍ مَرَّتَيْنِ«

ترجمه: مؤمن از یک سوراخ دوبار گزیده نمی‌شود.

برای تعقیب کمپاین به آدرس ذیل مراجعه نمائید:

http://www.hizb-ut-tahrir.info/en/index.php/hizbuttahrir/19753.html
https://www.facebook.com/WomenSharia/

نویسنده: داکتر نسرین نواز

رئیس بخش زنانِ دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب التحریر

مترجم: عبدالله صالحی

ادامه مطلب...

تخریبِ نظم‌خانواده جنایت دیگری‌ست که مقامات‌فلسطینی به خاطر آن دریچه‌های سیدو را می‌زنند و دشمنی خویش را با اسلام افزایش می‌دهند!

  • نشر شده در لبنان

(ترجمه)

با وجودی‌که مردم فلسطین توافق سیداو را رد و سن ازدواجی‌که مقامات‌فلسطینی تصویب نموده بودند را قبول نکردند، در آن زمان مقامات‌فلسطینی از موقف خود عقب رفتند و صداهایی‌که خواهان تطبیق توافق سیداو بود، به دلیل قدرت صدای واقعی مردم فلسطین از شمال تا جنوب توسط مردان و زنان، خاموش گردید. آن زمان، شیطان آن‌ها شکست خورد؛ اما این بار با نشان دادن سر و جسم خود باز می‌گردد؛ ولی آن مانند خفاش می‌ماند که فقط از تاریکی شب می‌تواند بهره برد.

در زمانی‌که مردم فلسطین با تهدید بزرگ از طرف حاکمیت‌یهود مواجه اند که بر اساس معامله ظالمانۀ ترامپ می‌خواهند خاک فلسطین را مصادره نمایند و در حالت بحرانیِ ویروس واگیر کرونا؛ مقامات‌فلسطینی آگاهانه مرتکب جنایت شده و می‌خواهند لایحه حفاظت خوانده‌ها از خشونت را به امضا رسانند که در اولین خوانش به تاریخ 11/5/2020 افشا شد؛ در حالی‌که قانون‌اساسی معروف مقامات‌فلسطینی از وضع قوانین در غیاب شورای قوه مقننه، باز می‌دارد و تنها در حالت نیاز شدید می‌توانند قوانین را وضع کنند. لذا؛ همان نیاز شدید چیست که مقامات‌فلسطینی را وادار به پایمال نمودن قانون‌اساسی کرده و از تهدید بزرگ که مردم با آن روبرو است صرف نظر می‌کنند تا این لایحه را صادر و تصویب نمایند! آیا همین؛ حفاظت پسران، دختران و زنان مردم فلسطین است؟! و یا این همان نیرنگی‌ست برای تخریب خانواده‌ها تا این که یهود بتواند نفوذش را بالای کشور و مردم آن قوی سازد؟

برای توجیه این قانوان، مقامات فلسطینی، انجمن‌های سیداو و کمیته‌های آن‌ها تلاش دارند تا تصویر اصلی مردم فلسطین را تحریف و جامعه آن را من‌حیث جامعه مجرم، خشن و زنا‌کار به تصویر کشد. اما حقیقت آن است که مردم فلسطین مردم نجیب و با عفت اند، در حالی‌که این مقامات‌فلسطینی و جوامع تمویل شده و تربیه شده توسط دشمنان اسلام است که در میان مردم خباثت و فسق و فجور را ترویج می‌دهند و آن‌ها برنامه‌های را حمایت می‌کنند که جامعه و مسلمانان را از دین شان دور سازد.

هدف این قانون کاملاً واضح است که از طریق مقالات پیشنهاد، نظم‌خانواده‌ها را بر هم زده و مفکورۀ حفاظت (ولایه و قیامه) که از فوق هفت آسمان وحی شده است را از بین ببرد. از طریق این لایحه آن‌ها می‌خواهند که از ادای تکلیف حفاظت زنان، پسران و دختران توسط مردان، جلو‌گیری کنند. مطابق بر قوانین این لایحه هر نوع کلمات تأدیب‌آمیز شوهر بالای زن و یا یکی از پسران و دختران‌اش، جرم (خشونت روانی) پنداشته شده که جزای زندانی شدن سه‌ماه را در بر دارد و ضمناً جریمۀ نقدی هزار دینار اردن را نیز بپردازد.

این قانون نقض آزادی زنان و یا پسران و دختران را جرم همراه با جزا تعیین نموده است و این بدین معنی‌ست که شوهر اجازه ندارد تا خانم و یا دختر‌اش را از بیرون رفتن، اختلاط با مردان، نمایاندن اندام‌های برهنه، زنا، جماع با حیوانات و حتی ارتداد از دین اسلام ممانعت کند، زیرا توافق سیداو که این لایحه از آن سرچشمه گرفته است، آزادی عقیده، آزادی شخصی و آزادی داشتن روابط نامشروع را مشروعیت می‌دهد.

تحت قانون "جنایت تبعیض" که دارای جزای حبس برای مدت سه‌ماه توسط قانون تعیین شده است، تمام قواعد شرعی را برای زنان در بر می‌گیرد، از پوشیدن جلباب و چادر، قوانین میراث، حفاظت، طلاق، عدت وغیره موارد دیگر جنایت تبعیضی شمرده می‌شوند. برعلاوه موارد ذکر شده، اگر یک مرد نزد خانم‌اش در بستر خواب آمد و سپس خانم‌اش ادعا کند که وی مورد خشونت قرار گرفته است و شوهر بدون رضایت وی نزدیک‌اش شده، در آن صورت مرد برای مدت یک سال زندانی و جریمه خواهد گردید. آیا همین شیوۀ حفاظت خانواده هاست؟! و یا کلام الله سبحانه‌و‌تعالی خانواده‌ها را حفظ می‌کند؟

﴿ وَإِنْ خِفْتُمْ شِقَاقَ بَيْنِهِمَا فَابْعَثُوا حَكَمًا مِنْ أَهْلِهِ وَحَكَمًا مِنْ أَهْلِهَا إِنْ يُرِيدَا إِصْلَاحًا يُوَفِّقِ اللَّهُ بَيْنَهُمَا إِنَّ اللَّهَ كَانَ عَلِيمًا خَبِيرًا [نسا:35[

ترجمه: و اگر از جدایی و شکاف میان آن دو (همسر) بیم داشته باشید، یک داور از خانواده شوهر، و یک داور از خانواده زن انتخاب کنید (تا به کار آنان رسیدگی کنند). اگر این دو داور، تصمیم به اصلاح داشته باشند، خداوند به توافق آن‌ها کمک می‌کند؛ زیرا الله دانا و آگاه است (و از نیات همه با خبر است).

در ضمن بنا بر تصمیم این قانون، شخص‌متهم به حمله روانی، فیزیکی، اقتصادی و یا تبعیض از خانه‌اش بیرون کرده شده و برای مدت طولانی از دیدن و ملاقات خانواده و اطفال‌اش محروم می‌گردد، مگر بعد از سه‌ماه و در حضور پولیس تا زمانی‌که محکمه بررسی کند و بعد از سال‌ها، تصمیم بر رفع این قانون بگیرد!! هدف این قانون واضحاً برداشتن نظم‌خانواده و کاستن حیثیت، اعتبار و اختیار مردان در خانه‌هاست و هدف آن بی‌اعتبار ساختن مفکورۀ حفاظت (ولایه و قیامه) است که توسط شریعت واقعی تصریح شده است. و هدف آن کاشتن تخم نفاق و سرکشی در خانواده‌هاست تا آن را بی‌ارزش سازد، تا این که خانواده‌های ما مانند خانواده و جوامع غربی به مثل سنگ پراگنده و نا توان گردد و تنها زمانی متحد می‌شوند که در جای زنده‌گی خویش ساکن شوند.

ای مسلمانان! مطابق به توافق سیداو و لایحه معروف محافظت از خانواده، این فرمودۀ الله سبحانه وتعالی جرم است:

﴿ الرِّجَالُ قَوَّامُونَ عَلَى النِّسَاء بِمَا فَضَّلَ اللّهُ بَعْضَهُمْ عَلَى بَعْضٍ وَبِمَا أَنفَقُواْ مِنْ أَمْوَالِهِمْ فَالصَّالِحَاتُ قَانِتَاتٌ حَافِظَاتٌ لِّلْغَيْبِ بِمَا حَفِظَ اللّهُ وَاللاَّتِي تَخَافُونَ نُشُوزَهُنَّ فَعِظُوهُنَّ وَاهْجُرُوهُنَّ فِي الْمَضَاجِعِ وَاضْرِبُوهُنَّ فَإِنْ أَطَعْنَكُمْ فَلاَ تَبْغُواْ عَلَيْهِنَّ سَبِيلاً إِنَّ اللّهَ كَانَ عَلِيّاً كَبِيراً ]نسا:34[

ترجمه: مردان، سرپرست و نگهبان زنانند، بخاطر برتری‌هایی که الله (از نظر نظام اجتماع) برای بعضی نسبت به بعضی دیگر قرار داده است و بخاطر انفاق‌هایی که از اموال‌شان (در مورد زنان) می‌کنند. و زنان صالح، زنانی هستند که متواضع اند و در غیاب (همسر خود) اسرار و حقوق او را در مقابل حقوقی که الله برای آنان قرار داده، حفظ می‌کنند. و (امّا) آن دسته از زنان را که از سرکشی و مخالفت‌شان بیم دارید، پند و اندرز دهید. (و اگر مؤثر واقع نشد) در بستر از آن‌ها دوری نمایید و (اگر هیچ راهی جز شدت عمل، برای وادار کردن آن‌ها به انجام وظایف‌شان نبود) آن‌ها را تنبیه کنید. و اگر از شما پیروی کردند راهی برای تعدّی بر آن‌ها نجویید، (بدانید) الله، بلندمرتبه و بزرگ است (و قدرت او بالاترین قدرت‌هاست.)

و الله سبحانه‌و‌تعالی می‌فرماید:

﴿ يُوصِيكُمُ اللَّهُ فِي أَوْلَادِكُمْ لِلذَّكَرِ مِثْلُ حَظِّ الْأُنْثَيَيْنِ ]نسا:11[

ترجمه: الله در باره فرزندان‌تان به شما سفارش می‌کند که سهم (میراث) پسر، به اندازه سهم دو دختر باشد.

نظر به قانون جنایت تبعیض، رهنمود پیامبر صلی الله علیه و‌سلم در تربیه اطفال برای ادای نماز نیز جرم و خشونت است. پیامبر صلی الله علیه و‌سلم فرموده است:

«مُرُوا أَبْنَاءَكُمْ بِالصَّلَاةِ لِسَبْعِ سِنِينَ، وَاضْرِبُوهُمْ عَلَيْهَا لِعَشْرِ سِنِينَ، وَفَرِّقُوا بَيْنَهُمْ فِي الْمَضَاجِعِ» (احمد)

ترجمه: اطفال خود را به نماز امر کنید هنگامی که آن‌ها به سن هفت سالگی رسیدند، و به خاطر عدم ادای نماز در سن ده سالگی آن‌ها را بزنید و بستر‌های خواب آن‌ها را (بچه‌ها و دختر‌ها) برای خواب جدا نمایید.

هم‌چنان این فرمودۀ پیامبر صلی الله علیه و‌سلم جرم و خشونت علیه آزادی تلقی می‌گردد.

...»أَيُّمَا امْرَأَةٍ نُكِحَتْ بِغَيْرِ إِذْنِ وَلِيِّهَا، فَنِكَاحُهَا بَاطِلٌ، فَنِكَاحُهَا بَاطِلٌ، فَنِكَاحُهَا بَاطِلٌ« (حاکم)

ترجمه: اگر کسی بدون رضایت ولی‌اش ازدواج کند، ازدواج‌اش باطل است، ازدواج‌اش باطل است، ازدواج‌اش باطل است.

لایحه "حفاظت" خانواده که مقامات، تلاش دارند تا تصویب گردد، ریشه آن را توافق منحوس سیداو شکل می‌دهد که توسط گزارش مقامات‌فلسطینی بدان اعتراف گردید که این قانون، مردم را مطیع احزاب بین‌المللی که با توافق سیدو در ارتباط اند، می‌سازد.

توافق سیدو همان توافقِ است که شما را از آن هشدار داده بودیم که با تطبیق شیوۀ زنده‌گی‌غربی در کشور، نظم‌خانواده‌ها را از هم می‌پاشد؛ در حالی‌که غرب در آتش تجربۀ چنین زنده‌گی شب و روز می‌سوزد. در جوامع‌غربی خانواده و یا شرف وجود ندارد و زنان مانند اجناس قابل‌دسترس و وسیلۀ برای خوش‌گذرانی و اعلان اجناس و خدمات استفاده می‌گردند. با علاقمندیِ که برای ارتکاب جرم علیه خانواده‌های شما دارند، این قانون نیاز دارد تا تمام وزارت خانه‌‌ها و مؤسسات، آن را قبول نماید و زنده‌گی‌غربی را انکشاف دهند. و در یکی از پیش نویس‌هایش نیاز است تا این فرهنگ‌غربی در نصاب‌تعلیمی/آموزشی، مکاتب/مدارس و پوهنتون‌ها/دانشگاه‌ها در جواب به دشمنان این امت، من‌حیث دشمن‌اسلام معرفی گردد، در واقع این لایحه محرک علیه اسلام بوده و هدف آن از بین بردن نظم‌خانواده‌ها و اطفال ما، دور کردن آن‌ها از دین و ارزش‌های عالی اسلام است. 

دین حقیقیِ ما، ثبات و نظم‌خانواده‌ها، پسران، دختران، مادران و پدران را به شکل بهتر آن حفظ نموده است که این کار باعث قهر و غضب کفار گردیده است، لهذا؛ آن‌ها با تمام وسایل، نوکران، و مووسسات‌شان که برای شیوۀ زنده‌گانی غیر‌اخلاقی غربی دعوت می‌کنند، با ما مبارزه نمودند. تمام این موارد در حقیقت زهر است که ادعا می‌کنند و می‌خواهند که زنان و اعضای خانواده را حفاظت نمایند. در واقع آن‌ها واقعاً مصداق این فرمودۀ الله سبحانه‌و‌تعالی قرار دارند.

﴿أَفَمَنْ كَانَ عَلَى بَيِّنَةٍ مِنْ رَبِّهِ كَمَنْ زُيِّنَ لَهُ سُوءُ عَمَلِهِ وَاتَّبَعُوا أَهْوَاءَهُمْ﴾ ]محمد:13[

ترجمه: آیا کسی‌که دلیل روشنی از سوی پروردگارش دارد، همانند کسی‌ست که زشتی اعمال‌اش در نظرش آراسته شده و از هوای نفس‌شان پیروی می‌کنند؟!

ای مردم سرزمین مقدس! قدرت در دستان شماست، زیرا شما کسانی هستید که در مقابل "قانون بیمه" ایستادید و آن لغو شد. شما کسانی بودید که در برابر تصمیمِ سپردن ملکیت زمین صحابه تمیم الداری رضی الله عنه برای روس‌ها، مقابله کردید و آن را شکست دادید و شما کسانی بودید که مساجد را بعد از مسدود شدن شان باز کردید. شما با یاری و توفیق الله سبحانه‌و‌تعالی می‌توانید تا در مقابل مقامات‌فلسطینی ایستاده و از تصویب لایحه حفاظت خانواده و امثال آن که از منبع مرگ‌بار توافق سیداو سر چشمه می‌گیرند، جلو‌گیری کنید. لذا، خانه‌های خویش را قبل از این که مقامات، آن را در دروازه‌های سیداو قربانی کنند و در دشمنی با اسلام نزدیک‌تر شوند، نجات دهید. پسر‌ها، دختر‌ها و خانواده‌های خود را نجات دهید قبل از این که غم و اندوه هیچ سودی نبخشد. کسی‌که سرزمین مقدس فلسطین را ترک کند و خون پاک مردم ‌ را بریزد و کسی که دستان خود را در دستان یهود بگذارد، برایش مشکلِ نخواهد بود تا عزت شما را برای خوشنودی دشمنان تان بفروشد. از منافقینِ آگاه باشید که برای این قانون مباحثه می‌کنند، ازین که بقای شیطان قابل مباحثه نیست، پس باید به طور کامل از بین رود و چیزی‌که خانواده‌های مارا حفاظت و مراقبت می‌کند، تنها اسلام و قوانین شرعی‌ست. لذا موقفی‌ را اختیار نمایید که خالق تان را راضی کند و خانواده‌های خود را حفظ کنید، در دین خویش قوی باشید و اجازه ندهید که خانواده‌های شما بی‌عزب و بی‌آبرو گردند. زیرا شما مردم این سرزمین مقدس هستید و شما تصمیم نهایی بالای هر موضوع را می‌گیرید و بدانید که عاقبت و پیروزی ا‌ز متقیان است و نصرت الله سبحانه‌و‌تعالی نزدیک است.

پیامبر صلی الله علیه و‌سلم مژدۀ خلافت بر منهچ نبوت را برای ما داده است که دین را دوباره احیا خواهد نمود، از عزت و حرمت مسلمین پاسداری خواهد نمود، از ظلم کفار جلو‌گیری خواهد نمود و دست شیطان صفتان و خائینان را کوتاه خواهد نمود و تحت سایۀ آن خیر امت محمد صلی الله علیه و‌سلم به شکل بهتر آن نمایان خواهد شد. در اخیر شما را به این فرمودۀ الله سبحانه‌وتعالی فرا می‌خوانیم.

﴿يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا قُوا أَنْفُسَكُمْ وَأَهْلِيكُمْ نَاراً وَقُودُهَا النَّاسُ وَالْحِجَارَةُ عَلَيْهَا مَلَائِكَةٌ غِلَاظٌ شِدَادٌ لَا يَعْصُونَ اللَّهَ مَا أَمَرَهُمْ وَيَفْعَلُونَ مَا يُؤْمَرُونَ﴾ ]تحریم:6[

ترجمه: ای کسانی‌که کافر شده‌اید امروز عذرخواهی نکنید، چرا که تنها به اعمال‌تان جزا داده می‌شوید.

حزب‌التحریر-ولایه لبنان

مترجم: عبدالله صالحی

ادامه مطلب...

کشمیر اشغالی، انتظار خلافت راشده‌ای را دارد که با اقدام نظامی بر آزادسازی آن پاسخ‌گوی اشک‌های اطفال می‌باشد

(ترجمه)

به تاریخ 1 جولای/ژوئیه سال 2020م، اعتراضات در کشمیر اشغالی؛ پس از آن آغاز شد که سربازان دولت هندو یک مسلمان نسبتأ مسن را به شهادت رسانده و جسدش را از ماشین/موترش در شهر سوپور بیرون کشیدند. از نواسه‌ی سه‌ساله‌ی وی که در سفر همراهش بود، تصویری گرفته شد که بر فراز سینه‌ی پدر بزرگ مرده‌اش نشسته بود. این تصویر، خشم گستردۀ مسلمانان دردمند پاکستان را در خصوص زخم کشمیر اشغالی که بر پیکر امت اسلامی سرایت کرده است، بر انگیخت.


ای مردم مسلمان پاکستان!

آن‌چه که باعث درد و رنج ما گردیده، نبود سپر ما؛ یعنی خلافت اسلامی بر منهج نبوت و موجودیت حاکمانی است که ضلالت و گمراهی را اتخاذ می‌کنند. از 5 آگوست 2019م، بدین‌سو، مشرکین کثیف بت‌پرست دولت هندو در برابر برادران و خواهران مسلمان ما در کشمیر اشغالی آتش جنگ را شعله‌ور ساخته و به زور آن را تحت تصرف خود قرار داده‌اند. آن‌ها به ضرب گلوله‌ها مسلمانان کشمیر را كور، معیوب و به قتل می‌رسانند. کاملاً واضح است که حاکمان فعلی ما هرگز برای تأمین حرمت‌های ما خود را تکان نخواهند داد. درعوض، آن‌ها در پشت درخواست‌ها و توییت‌های "جامعۀ بین‌المللی" خود را پنهان می‌کنند؛ درحالی‌که جامعۀ مذکور به بتی از سنگ می‌ماند که نه حرف از دهان‌اش بیرون می‌شود و نه هم از جای تکان می‌خورد تا در قضایای مربوطه برای ما مفید تمام شود. برعکس، این سازمان ملل متحد است که قاطعانه از هر کشوری‌که حرمت مسلمانان را یا با زبان و یا هم با اقدام عملی زیر پا کند؛ صرف نظر از این‌که این کشور به چه میزان کوچک باشد، حمایت و پشتیبانی می‌کند.

بی‌گمان این تنها خلافت اسلامی است که دست دشمنان ما را کوتاه می‌کند. زیرا با حمایت و پاس‌داری نیروهای شما که زندگی‌شان را با بهشتی‌که الله سبحانه‌وتعالی برای صالحین و مخلصین آماده کرده، معاوضه می‌کنند؛ قطعاً به حرمت‌های امت اسلامی تجاوز صورت نمی‌گیرد. نقض مقدسات اسلام، اعلان جنگ علیه اسلام است که برای آن امام (خلیفه) با هدایت درست باید نیروها، موشک‌ها و امکانات جنگی خود را بسیج کند تا دشمن هرگز فکر آسیب رساندن به مسلمانان را نکند. رسول الله صلی الله علیه وسلم می‌فرماید:

«إِنَّمَا الْإِمَامُ جُنَّةٌ يُقَاتَلُ مِنْ وَرَائِهِ وَيُتَّقَى بِهِ» (مسلم)

ترجمه: امام (خلیفه) سپری است که ورای آن جنگ می‌شود و به او پناه برده می‌شود.

هنگامی‌که یهودیان بنی قینقاع حرمت یک زن مسلمان را در بازارشان زیر پاکردند، رسول الله صلی الله علیه وسلم به عنوان نخستین و بهترین امام مسلمانان، نیروی‌های نظامی را برای بیرون راندن یهودیان بنی قینقاع از مدینۀ منوره بسیج کرد. با پیروی از سنت رسول الله صلی الله علیه وسلم متعاقباً تمام امامان (خلفای اسلامی) یکی پی دیگری از طریق آن‌چه که الله سبحانه‌وتعالی نازل فرموده به عنوان سپر امت عمل نمودند. روی این ملحوظ، هنگامی‌که یک زن مسلمان مورد سوء استفاده رومی‌ها قرار گرفت، خود خلیفه نیروهای نظامی را برای مجازات عاملان این عمل رهبری می‌کرد و منجر به فتح عموریه شد. به همین ترتیب، ظلم و ستم مسلمانان حجّاج، توسط راجا ظاهر پدر بزرگ مودى با شمشیرهای ارتش محمد بن قاسم روبه‌رو شد.


ای نیروهای مسلح مسلمانان پاکستان!

مسلمانان کشمیر اشغالی در مقاومت خود در برابر نیروهای اشغال‌گر هندو صبورانه عمل می‌کنند. آن‌ها منتظر جامعۀ بین‌المللی نیستند که ده‌ها سال به آن‌ها خیانت کرده است؛ بلکه انتظار شما فرزندان خالد بن ولید رضی الله تعالی عنه، صلاح الدین ایوبی و محمد بن قاسم (رحمهم الله) را دارند که آن‌ها را آزاد خواهید کرد. فلهذا، همین اکنون برای احیای خلافت راشده بر منهج نبوت تلاش نموده و آن را نصرت دهید تا به شما دستور داده شود که در پاسخ به فریادهای مظلومان، بدون تأخیر بیش‌تر، به سمت سرناگر حرکت کنید. به حزب‌التحریر تحت رهبری امیر آن، شیخ عطاء بن خلیل ابوالرشته پیوسته و آن را نصرت دهید تا سرانجام به رهبری مردان باایمان هدایت شوید که شما را در رسیدن به پیروزی و شهادت هدایت می‌کنند.


دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر-ولایه پاکستان
مترجم: غلام یحیی تلاش  

ادامه مطلب...

وقتِ تمدن غرب به قصر خانواده نفوذ می‌کند، لازم است سیکولاریزم فوراً رد شود و باید خلافت برپا شود

  • نشر شده در سودان

(ترجمه)

لینا الشیخ، وزیر کار و توسعه اجتماعی، تصدیق کرد که وزارت او با ایجاد واحدی، مبارزه با خشونت علیه زنان را جهت بهبود وضعیت آنان در سودان در اولویت‌های کاری خود قرار داده است تا از عزت و کرامت آن‌ها حفاظت صورت گیرد. وزیر لینا الشیخ هم‌چنان از تکمیل تصویب سند اقدامات مربوط به پرداختن به خشونت‌های مبتنی بر جنسیت در سودان تأیید کرده و خاطرنشان کرد که وزارت مذکور جهت دریافت گزارش‌های مبنی بر خشونت خانگی در هماهنگی با واحد حفاظت از کودک و خانواده توسط پلیس و دادسرای تخصصی بر مبنای خدمات ارزندۀ روان‌شناختی، اجتماعی، درمانی و حقوقی با معیارات بین‌المللی در نظر گرفته است. (منبع: سونا 19/06/2020)

امر اسفبار این است که وزرای دولت انتقالی در غرب زندگی کرده و فساد، بی‌بندباری و  زوال اجتماعی را به چشم خود دیده اند.... ولی با این حال می‌خواهند در روشنایی قوانینی‌که اهداف و مقاصد آن ریشه در تمدن غربی دارد؛ برای ما وعدۀ حمایت از زندگی گویا مناسب دهند! هم‌چنین عجیب این‌که بسیاری از كشو‌رهای غربی پس از آن‌كه متوجه شدند آسیب جدی كه اندیشه‌های فمینیستی به ساختار خانواده وارد كرده است، خواستند تا قوانین خود را پس از آسیب‌های جدی به جامعه اصلاح نمایند تا اهمیت نقش زنان را بازگردانند و این امر منجر به کاهشِ تولید نسل شده است؛ در حالی‌که دولت‌ها و سازمان‌های سودان هم‌چنان به سمت یک تجربه فاجعه‌آمیز اجتماعی غربی، تدوین قوانین و طرح پالیسی/سیاست‌گذاری‌های مبتنی بر عقاید مزخرف غربی تلاش می‌کنند! آن‌ها  به طرز پوچی مدعی نشانۀ پیش‌رفت اند و این‌که زندگی شایسته‌ای را برای زنان فراهم می‌کنند؛ در حالی‌که باید به این عقاید مسموم  پس از آن‌که در غرب ناکارایی آن را اثبات کردند، پشت پا می‌زندند و آن را از ریشه و اساس آن رد می‌کردند!!

نماینده‌ی سازمان ملل هرگز  خواب این را نمی‌دید که در جایگاه رسانه‌های رسمی در سرزمینی از سرزمین‌های اسلامی چهارزانو بزند و در قانون گذاری‌هایی‌که مرتبط به مسائل اجتماعی بوده، بنا بر حساسیتش اشتراک نموده باشد!! اما این امر با توجه به دوره انتقالی رخ داد که با تحمیل ارزش‌هایی‌که برای جامعه ما بیگانه است، به دور از میراث فرهنگی ما، تلاش‌هایش برای سیکولار سازی جامعه، مانند مبارزه با خشونت علیه زنان، خشونت مبتنی بر جنسیت و خشونت جنسی را در سودان تشدید کرده است. این مفاهیم پنهان شده ‌که باعث ایجاد "سم در چربی" می‌شود، فقط در دستور کار جهانی‌سازی جامعه و تکه‌تکه کردن خانواده همان‌طور که در غرب اتفاق افتاد، قرار می‌گیرد که این امر یک وسیلۀ غربی است که اصلاً به مشکلات واقعی زنان در ارتباطی ندارد.

بناءً، اخذ هرگونه اقدامات قانونی، قضایی و اداری ابلاغ شده توسط وزیر به این معناست که کلیه نظم خانوادگی بر مبنای مقررات اسلامی کنار رفته، ارزش‌های مبتنی بر قوانین بشری بدیل آن گردد. با حمایت از جایگاه و موقف زنان و اطفال و بد جلوه دادن و زیر سوال بردن قیمومت شوهران و پدران بر بالای آن‌ها نظم خانوادگی از هم می‌پاشد. هم‌چنان میکانیزم‌های روی کار می‌آید که باعث می‌گردد خانواده کار برد عملی اش را از طریق به چالش کشاندن سرپرستی مرد (قوامه) و هم‌سطح قرار دادن زن در جهت کار و توسعه با مرد مسئولیت مادری از بین رفته و نظم خانوادگی خراب شود.

درک مسئلۀ خشونت علیه جنسیت بیانگر فکر خیالی یک فرد بیمار است که می‌خواهد جامعه را به سوی تباهی کشانده به شکل بسیار جدی با اغفال وجود خشونت وحدت خانودادگی را آسیب برساند؛ زیرا چشم انداز فردگرایانه سیکولار همیشه در صدد آن است که چه چیزی برای آرزوهای انسانی خوب است؛ در حالی‌که احساسات  به دور از ارزش‌ها و آرمان‌هاست. اتخاذ مدل غربی كه مملو از تحریفات می‌باشد، منجر به آن شده است که مردم از هر لحظه زندگی اسفبارشان كه از آزادی‌ بی‌مورد لبریز شده است، رنج می‌برند که نتیجه نگرانی‌ها از خشونت منجر به خودكشی می‌شود.

ای اهل سودان! عقل و بصیرت برای شما لازم می‌سازد قبل از این‌که تیشه به ریشۀ خود بزنید، در مورد نتایجی کاوش نمایید که جامعه به آن دست پیدا می‌کند. هم‌چنان در مورد اوضاع و حالات کشورهای فکر کنید که به خط مش غرب پا گذاشتند. با فاسد کردن جامعه توسط افکار چرکین غرب به چه میزان فرو رفتید! آیا خانواده‌ها از هم نپاشیدند و میزان طلاق و جدایی افزایش نیافته است، تا جایی‌که سطح خشونت‌های خانوادگی بالا رفته و تمام اعضای خانواده را متأثر ساخته و وحدت خانوادگی را از تهداب ویران کرده است؟

ای زنان مسلمان در سودان! این جعل‌ها و دروغ‌های بدخواهانه ارتقاء سطح زندگی زنان را هدف قرار نمی‌دهد؛ بلکه جهانی‌سازی تمدن سرمایه‌داری غربی است که فقط ارزش‌های مادی را آن‌گونه که هیلاری کلینتون اظهار می‌کند: «محدودیت‌ها بر مشارکت اقتصادی زنان رشد اقتصادی و درامد فراوانی را در هر منطقه‌ای از جهان را برای ما فراهم می‌کند.» در نظر می‌گیرد. کپیتالیزم ایدئولوژی است که مرتباً ایجاد ثروت را بالاتر از سایر نیازها و ارزش‌های مهم انسانی قرار می‌دهد.

ای مسلمانان! دست‌های مداخله‌گر را قطعاً توان جلوگیری از اعتقادات، انسجام خانوادگی و پاکی اندیشه‌های جامعه ما نیست؛ مگر با ریشه‌کن ساختن این رژیم‌های فاسد و برپا کردن دولت خلافت راشده بر منهج نبوت که عنقریب تأسیس خواهد شد و پیوسته نهال خیر و پاکی را غرس و دروازه‌های شرارت و ظلم را مسدود خواهد کرد و زنان و خانواده‌ها را با شریعت الله سبحانه‌وتعالی از شر آن‌چه که موجب خرابی و بدبختی می‌گردد، محافظت خواهد کرد.

سخنگوی رسمی بخش زنان حزب‌التحریر-ولایه سودان

مترجم: ارسلان مبارز

ادامه مطلب...

رنج‌های سیاه‌پوست‌ها، شکست سرمایه‌داری و فساد اتحاد ملی را نشان می‌دهد

صحنۀ غم‌ناک یک ویدیو که نشان می‌دهد یک پُلیس سنگین وزن بر سینۀ یک مرد سیاه‌پوست فشار می‌دهد، در فضای مجازی به سرعت پخش شد. در این ویدیو مرد سیاه‌پوست پیوسته تکرار می‌کند که: «نمی‌توانم نفس بکشم، لطفاً مرا نکُشید!»؛ بدیهی است که این اولین واقعۀ آمریکا نیست و آخرین هم نخواهد بود؛ آن‌هم در کشوری‌که نظام آن بر پایه تمدن فاسدی برپاست که به انسان از عینکی دودی دیده می‌شود که گاهی به شکل یک ابزار و گاهی به شکل یک حیوان و یا بدتر از حیوان می‌نگرند. این نشان‌دهندۀ تمدن سرمایه‌داری و نظام درهم شکسته آن است.
از این نظام فاسد چنین مشکلاتی بعید نیست؛ بلکه فجیع‌تر از این‌ها انتظار می‌رود. این نظام عامل اصلی بدبختی فعلی بشریت است؛ از برافروختن شعله‌های جنگ گرفته تا استعمار کشورها، نابودی کشاورزی و نسل و ناله‌ها، فریادهای بیوه‌ها و یتیمان... به خاطر همین، از آمریکایی‌که خود را ابر قدرت دنیا می‌داند چنین چیزی دور از انتظار نیست. باوجود پیش‌رفت تکنالوژی/فن‌آوری بازهم مشکلات سیاه‌پوست‌ها ادامه دارد و حتی این نژادپرستی‌ها، بر قوانین این کشور نیز سایه افکنده است؛ درحالی‌که قوانین نژادپرستانه یکی دو سال قبل لغو شد؛ اما بازهم از افکار و مغزهای مردم پاک نشده است؛ چرا که نظام دولتی، در پی غرس چنین افکاری در میان شهروندان خویش است، به خاطر همین نه تنها سیاه‌پوست‌ها؛ بلکه هرکسی که با آن‌ها اختلاف دارد؛ از مسلمانان گرفته تا عرب‌ها، آسیایی‌ها وغیره مورد تحقیر قرار می‌گیرند.
صرف نظر از این واقعه، همیشه چنین اتفاقاتی تکرار می‌شود، شاید این یازدهمین حادثۀ قتل سیاه‌پوست‌های در آمریکا است که از داکتر گرفته تا محصلین طب هیچ‌کس از آن در امان نیست؛ آن‌هم به خاطر چیزهای ساده و ناچیزی؛ مانند: قتل یک زن به خاطر یک تخلف ترافیکی ساده، قتل مردی‌که از او خواسته شد که بایستد وغیره. شما را به خدا قسم! گناه این مقتولین بی‌گناه چیست؟ تقصیر فرزندانی‌که یتیم شدند، زنانی‌که بیوه شدند و یا خویشاوندانی‌که قلب‌های‌شان شکست، چیست؟ و یا گناه این جهان چیست که در آتش سرمایه‌داری می‌سوزد و همواره در حال رنج بردن است؟!
به‌هرحال،‌ توهین‌ها و جنگ‌های نژادپرستانه افزایش یافته است و این همان راه حل ترامپ، پرچم‌دار نژادپرست‌هاست که بر اساس خواهشات سفید پوستانی‌که توسط آن‌ها به حکومت رسیده است عمل کرده و به محض برنده شدنش، به اوباما یورش برده و خواهان بازگشت‌اش به کینیا، سرزمین پدری‌اش شده و تذکرۀ وی را نیز زیر سوال برد. هم‌چنین حملاتی را به مهاجرین و مسلمان‌ها آغاز کرد که همۀ این‌ها در کشوری است که خود را سردم‌دار برابری و آزادی در جهان می‌داند.
از این زاویه، سوالم را متوجه کسانی می‌کنم که تحت تأثیر فرهنگ غربی و آمریکائی قرار گرفته و بدون اطلاع، تمجید و تعریف‌شان را می‌کنند: چرا چنین اتفاق‌ها، در کشوری رخ می‌دهد که زادگاه سازمان‌های حقوق بشری و کمک‌های انسانی است؟ در کشوری‌که خود را مسئول هر انسانی در هر نقطۀ دنیا می‌دانند؟ در کشوری‌که خویش را نعوذ باالله در مقام خدا قرار داده و قانون وضع می‌کند؟
جواب واضح است و آن این‌که نظام سرمایه‌داری و وحدت ملی برای مردم خویش نیز بی‌فایده بوده، چه برسد برای مردم جهان؛ چرا که این پیوند فاسد شایستگی این را ندارد که مردم را با هم جمع کند؛ جز این‌که رسانه‌های گمراه‌کننده، آن‌ها را به شکل فرشته‌هائی برای ما نمودار کرده که در بهشت زندگی می‌کنند. در حقیقت این رسانه‌های پر زرق و برق تصویر زشت پشت پردۀ دولت را مخفی کرده، دولتی‌که شایستگی مراقبت از گله‌های شتران را ندارد، چه برسد به حکومت‌داری بالای مردمی‌که هنوز هم احساس اخوت در وجودشان وجود دارد. علی‌رغم فراگیر شدن بیماری کرونا در کشوری‌که مبتلاشدگان به آن 1.76 میلیون نفر است، شهرها قیام کرده و کاخ سفید را برعلاوه این‌که حکومت تلاش کرد بازهم بسته شد. ترامپ معترضین را لندغر خوانده و آن‌ها را تهدید به تیراندازی کرد.
آیا شما احساس نمی‌کنید که مردم آمریکا و حتی تمام دنیا به نظام اسلام احتیاج دارند؟ آیا احساس نمی‌کنید که تمام بشریت نیازمند نظامی است که به همۀ انسان‌ها احترام قائل است‌ و فرقی بین سیاه و سفید نمی‌گذارد، نظامی‌که مودت و دوستی را بین مردم پخش کرده و آن‌ها را به از خود گذشتگی تشویق می‌کند. این نظام تنها نجات‌دهنده بشریت بوده که بزرگ‌ترین مانع آن نیز همین ستم‌گران، از ترامپ گرفته تا دیگر سرکشان می‌باشد. اما روزی‌که دولت خلافت بیاید نزدیک است، دولتی‌که در پی حل مشکلات مردم است، به خواست خدا (ما قومی هستیم که خدا ما را فرستاده تا بندگان را از عبادت بندگان به عبادت خدای بندگان، از تنگی دنیا به وسعت و فراخی دنیا و آخرت و از ظلم ادیان به عدالت اسلام فراخوانیم.)
ای مسلمانان! بکوشید تا همراه کسانی باشید که در پی اعلای پرچم حق، برای همه‌گیر شدن عدالت، با تطبیق اسلام در دولت خلافت راشده دومی، استوار بر منهج نبوی هستند.
﴿لَقَدْ أرْسَلْنَا رُسُلَنَا بِالْبَیِّنَاتِ وَأنْزَلْنَا مَعَهُمُ الْکِتَابَ وَالْمِیْزَانَ لِیَقُوْمَ النَّاسُ بِالْقِسْطِ﴾
ترجمه: به راستی‌که پیامبران را با نشانه فرستادیم و همراه‌شان کتاب و قوانین فرستادیم تا در میان مردم عدالت را برپا دارند.
انجنیر بکری آدم – ام درمان

ادامه مطلب...

کوتایی حکام مسلمانان در حق ترکستان شرقی؛ دولت خلافت راشده یگانه راه‌حل برای نجات آن از اشغال بیگانگان!

خبر
روزنامۀ اوبزیرفر: چرا سرزمین‌های اسلامی در برابر حوادث ناگواری‌که برای اویغور پیش می‌آید، سکوت اختیار می‌کنند؟ (منبع: عربی 21)
تبصره
در ترکستان شرقی مسلمانان از سوی چینی‌های کافر فقط به خاطر این‌که می‌گویند پروردگار ما الله است؛ سخت مورد آزار و شکنجۀ قرار می‌گیرند! در این گزارش آمده است که چینی‌ها زنان مسلمانان را مجبور به سقط جنین می‌نمایند و یا هم از  باردار شدن آن‌ها جلوگیری می‌کنند و در صورتی‌که زنان مسلمان از دستورشان سرپیچی نمایند، به بازداشتگاه‌های سیاسی فرستاده می‌شوند! و نیز چینی‌ها اطفال مسلمانان را از مادران‌‌شان جدا نموده و آن‌ها را در مکاتب و مدارس چینی نگهداری می‌کنند تا ثقافت کفری را دور از خانواده‌های‌شان آموزش ببینند!
حکام مسلمانان به خاطر منافع تجارتی‌شان با چین کافر و ملحد در حق ترکستان شرقی کوتایی می‌کنند. این حکام خائن فراموش کرده‌اند که منافع‌شان در روزی‌که پشیمانی سودی ندارد، (روزقیامت) هرگز برای‌شان سودی نخواهد بخشید! الله متعال در کتاب مجیدش چنین می‌فرماید:
﴿ يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا عَدُوِّي وَعَدُوَّكُمْ أَوْلِيَاءَ تُلْقُونَ إِلَيْهِم بِالْمَوَدَّةِ وَقَدْ كَفَرُوا بِمَا جَاءَكُم مِّنَ الْحَقِّ يُخْرِجُونَ الرَّسُولَ وَإِيَّاكُمْ أَن تُؤْمِنُوا بِاللَّهِ رَبِّكُمْ إِن كُنتُمْ خَرَجْتُمْ جِهَاداً فِي سَبِيلِي وَابْتِغَاءَ مَرْضَاتِي تُسِرُّونَ إِلَيْهِم بِالْمَوَدَّةِ وَأَنَا أَعْلَمُ بِمَا أَخْفَيْتُمْ وَمَا أَعْلَنتُمْ وَمَن يَفْعَلْهُ مِنكُمْ فَقَدْ ضَلَّ سَوَاءَ السَّبِيلِ﴾ [ممتحنه: 1]
ترجمه: ای مومنان! دشمنان من و دشمنان خویش را به دوستی نگیرید. شما نسبت بدی‌شان محبت می‌کنید و مودت می‌ورزید، درحالی‌که آنان به حق و حقیقتی که برای شما آمده است ایمان ندارند. آن‌ها رسول الله و شما را به خاطر ایمان آوردن‌تان به الله که پروردگارتان است (از شهر و دیار) بیرون می‌رانند. اگر شما برای جهاد در راه من و طلب خوشنودیم (هجرت کرده اید و از زادگاه خویش) بیرون آمده اید (با ایشان پیوند دوستی برقرار نسازید). در نهان با آنان دوستی می‌کنید، در حالی‌که من نسبت به هر آن‌چه که پنهان می‌دارید یا آشکار می‌سازید (از همگان) مطلع‌تر و آگاه‌تر هستم. هرکس از شما چنین کاری را بکند، پس به راستی که از راه راست منحرف گشته است.
ترکستان شرقی فقط نیازمند دولت خلافت راشده بر منهج نبوت می‌باشد که برای آزادسازی آن از اشغال کفار، لشکریان زیاد و فعالی را آماده می‌سازد. رسول الله صلی الله علیه و سلم فرمودند:
«إِنَّمَا الإِمَامُ جُنَّةٌ يُقَاتَلُ مِنْ وَرَائِهِ وَيُتَّقَى بِهِ»
ترجمه: امام (مسلمانان) به مثابه سپری است که از پشتش جنگیده می‌شود (با کفار) و به واسطه آن (مسلمانان از گزند دشمن) محفوظ نگهداشته می‌شود.
ای سربازان مخلص لشکرهای مسلمانان! حزب‌التحریر شما را به سوی سقوط دادن این حکام خائن و به سوی برپایی خلافت راشده بر منهج نبوت فرا می‌خواند و از شما می‌خواهد تا با امیر آن، عطاء بن خلیل أبوالرشته عالم فرزانه و جلیل‌القدر و خلیفۀ راشده بیعت نمایید تا شما را به طرف آزاد نمودن ترکستان شرقی رهبری نماید، پس او را یاری رسانید تا در هر دو دنیا سعادتمند شوید. الله متعال می‌فرماید:
﴿ يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ اسْتَجِيبُواْ لِلّهِ وَلِلرَّسُولِ إِذَا دَعَاكُم لِمَا يُحْيِيكُمْ وَاعْلَمُواْ أَنَّ اللّهَ يَحُولُ بَيْنَ الْمَرْءِ وَقَلْبِهِ وَأَنَّهُ إِلَيْهِ تُحْشَرُونَ﴾ [انفال: 24]
ترجمه: ای مومنان! فرمان الله و پیامبرش را زمانی‌که شما را به سوی چیزی دعوت کند که به شما زندگی (دنیوی و اخروی) بخشد بپذیرید و بدانید که الله میان انسان و دل او جدائی می‌اندازد (و می‌تواند انسان را از رسیدن به خواسته‌های دلش باز دارد و او را بمیراند و نگذارد عمر طولانی داشته باشد که مهم‌ترین آرزوی دل هر انسانی است)، و بدانید که همه تان در پیشگاه الله سبحانه و تعالی گرد آورده می‌شوید (و به حساب و کتاب تان رسیدگی می‌گردد).
نویسنده: عبدالعزیز المنیس
مترجم: محمد "مزمل"

ادامه مطلب...
Subscribe to this RSS feed

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه