چهارشنبه, ۰۸ شعبان ۱۴۴۱هـ| ۲۰۲۰/۰۴/۰۱م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :8 رجب 1440
تاریخ میلادی : جمعه، 15 مارس 2019م

شماره صدور:1440/03

دفتر مطبوعاتی
استراليا

اعلامیه مطبوعاتی

مسلمانان در نیوزیلند قتل عام می‌شوند؛ اما دولت‌ها از ادای مسئولیت خود فرار می‌کنند

(ترجمه)

بر اساس گزارشات بدست آمده، فاجعۀ غم‌انگیز قتل عام اکثر مسلمانان در مساجد و جاهای دیگر شهر نیوزیلند جریان دارد. گرچه تا هنوز واضح نیست که دقیقاً چی کسی عامل اصلی این حادثات است؛ ولی چیزی‌که آشکار است، هدف قرار دادن عمدی مسلمانان بی‌گناه توسط یک یا بیشتر غیرمسلمانان سفیدپوست افراطی می‌باشد. حزب التحریر-آسترالیا در این باره به موارد ذیل اشاره می‌کند:

1. اولاً از الله سبحانه‌وتعالی استدعا داریم که شهادت برادران‌مان را به درگاهش قبول نموده و به بازماندگان‌شان صبر جمیل اعطا نماید.

2. ثانیاً باید گفت که این حملات وحشیانه یک پدیدۀ جدید در شهر نیوزیلند نیست؛ بلکه آخرین شکل تغییر یافتۀ این حملات وحشیانه، پدیدۀ جنگ با تروریزم است که نیوزیلند و دیگر کشورها در توافق با امریکا سند آن را امضاء کرده اند. جنگ علیه تروریزم در حقیقت مبارزه‌ای‌ست که مشخصاً و خاصتاً مسلمانان و اسلام را هدف قرار می‌دهد. این آرزوی غرب است تا این تهدید را در جهان اسلام اساساً با اردوی خویش نابود کنند.

3. ثالثاً بدون شعار مبارزه علیه تروریزم امکان نداشت که در این حملۀ وحشیانه عموم مسلمانان به طور بی‌رحمانه قتل عام شوند. 

حملۀ غیرانسانی بالای مسلمانان جنبه‌های زیادی دارد که به طور افراطی از طریق دولت به بهانۀ "ماجراجویی سیاسی-نظامی" و تنبیه کردن مردم در داخل و خارج این کشور شروع شد. در گذشته‌ها از مردم خواسته می‌شد تا نقش خویش را در این حادثات بازی کنند تا از طریق این حملات به شکل طبیعی مانند قبل ختم شود.

چیزی‌که نمی‌توان از آن اجتناب کرد، اینست که چگونه مبارزه علیه تروریزم و حملات ضدمسلمانان توسط دولت‌ها به راه‌انداخته می‌شود. چگونه این رویداد تا آخر دوام می‌کند؛ حتی در مواردی‌که دولت به طور ناخواسته از آن فاصله می‌گیرد، مسئولیت دارد. این کار سبب شعله‌ور شدن کشتار مسلمانان در سایر کشورها گردیده و هم‌چنان وضعیت مسلمانان را در داخل این کشور نیز وخیم‌تر خواهد نمود. با بررسی این شرایط، به خوبی دیده می‌شود که دولت نیوزیلند در عقب این همه قتل‌ها دست دارد؛ نه ازین حملات پشیمان می‌شود و نه هم محزون است.

دفتر مطبوعاتی حزب التحریر-آسترالیا

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه