چهارشنبه, ۰۸ شعبان ۱۴۴۱هـ| ۲۰۲۰/۰۴/۰۱م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :12 جمادی الاول 1440
تاریخ میلادی : جمعه، 18 ژانویه 2019م

شماره صدور:1440/02

دفتر مطبوعاتی
استراليا

اعلامیه مطبوعاتی

حکومت اردن با آزار و شکنجۀ حاملین دعوت، به جنگ‌اش علیه الله سبحانه وتعالی و رسولش صلی الله علیه وسلم ادامه می‌دهد

(ترجمه)

دادگاه امنیتی اردن طی هفتۀ جاری اسمعیل الوحواح(ابوانس) را در یک قضیۀ سیاسی، که به هدف دستگیری شباب حزب‌التحریر به پیش برده می‌شود، به یک سال زندان محکوم کرد.

اسمعیل الوحواح یک‌‌تن از شهروندان استرالیایی و عضو محترم جامعۀ مسلمان استرلیا، شش ماه قبل از بازداشت وی در فرودگاه عمان بدین‌سو مورد آزار و اذیت جسمی و دماغی قرار گرفت. ابوانس با این ‌همه بی‌عدالتی‌ها از سوی محاکم کانگورو در اردن در حالی دست‌و‌پنجه نرم می‌کند که چیزی جز یک انتقاد فیسبوکی از وضعیت نا‌بسامان رژیم اردن نکرده بود.

بدین مناسبت حزب‌التحریر-استرلیا به چند نکتۀ در زیر اشاره می‌کند:

1. حزب‌التحریر یک حزب سیاسی اسلامی است که بر اساس فرمودۀ الله سبحانه‌و‌تعالی به منظور ازسرگیری زندگی اسلامی شکل گرفته و کارش از ابتداء تا اکنون فکری و سیاسی می‌باشد. از این‌رو، رژیم اردن-از این‌که شباب حزب‌التحریر می‌خواهند که با از سرگیری زندگی اسلامی در تحت شریعت الهی زندگی نمایند- به آزار و اذیت آن‌ها پرداخته و این امر را جرم تلقی می‌کند.

2. اتهامات پوچ و احمقانه‌ای‌که علیه ابوانس بر اساس پست‌های فیسبوکی-در خارج از اردن به نشر رسیده است- بر اساس قوانین اردن و یا هم شریعت الهی کاملاً بی‌اساس می‌باشد. این‌که ابوانس هنوز هم مورد پیگرد قرار گرفته است، بیانگر قضیۀ سیاسی بودن آن است؛ نه حقوقی بودن آن و این در واقع بخشی از مبارزۀ بزرگ‌تری علیه حزب‌التحریر می‌باشد.

3. وقتی‌که رژیم اردن بدون هیچ شک و تردید تمام انتقاد‌ها را علیه برادر ما بکار می‌بندد، پس ما نباید فراموش کنیم که این غرب بود که هم‌چو رژیم‌های استبدادی را ایجاد کرد و این غرب است که امروزه این رژیم‌ها را به خاطر رسیدن به اهداف پلیدش زنده نگهداشته است.

4. ما هم‌چنان نباید فراموش کنیم که غرب از آن‌سوی مرزها چگونه‌ عذاب‌هایی را برای ما صادر می‌کند. این‌که غرب تا به حال نتوانسته حزب‌التحریر را به طور کلی و یا هم برادر ابوانس را بطور خاص محاکمه کند؛ بناءً، این وظیفۀ ظالمانه را به  حکام اردنی محول می‌کند تا از طریق آن‌ها به آزار و اذیت شباب حزب‌التحریر بپردازد.

5. به هر مسلمان مخلص و بادرک تذکر می‌دهیم که خاموشی در برابر این‌گونه بی‌عدالتی‌ها لکه‌ای ننگینی در کتاب اعمال‌مان خواهد بود. طولانی کردن عمر این رژیم‌های ظالم در جهان اسلام حتی برای بیشتر از یک ثانیه جنایتی بزرگی در حق دین الله سبحانه‌و‌تعالی است. هیچ‌گونه مصلحت و حکمتی در زمینۀ قرباینان این رژیم‌ها-که ابوانس یکی از آن است- وجود ندارد که ما نسبت به این رژیم‌ها امیدوار باشیم.

6. در نهایت، اعمال جنایت‌کارانه‌ای‌که توسط این رژیم‌های مستبد و یاهم باداران کافر غربی‌شان در جهان اسلام صورت می‌گیرد، هرگز جلو کار و فعالیت امت را گرفته نخواهند توانست؛ زیرا خلافت واقعی اسلامی-که وعدۀ الله سبحانه‌و‌تعالی بوده و توسط فرزندان مخلص این امت؛ کسانی‌که علیه آنانی‌که نسبت به بازگشت حتمی این نظام الهی به مبارزه پرداخته اند، می‌ستیزند- ان‌شاء الله تعالی تأسیس خواهد شد.

در فرجام از الله سبحانه‌و‌تعالی استدعا داریم که برادر، ما ابوانس را هرچه زودتر آزاد نموده و فامیل و وابسته‌گان‌شان را صبر عطاء نموده و مورد عفو خویش قرار دهد.

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر-استرالیا

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه