چهارشنبه, ۰۸ شعبان ۱۴۴۱هـ| ۲۰۲۰/۰۴/۰۱م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :23 ذولقعده 1439
تاریخ میلادی : یکشنبه، 05 آگوست 2018م

شماره صدور:1439/01

دفتر مطبوعاتی
استراليا

اعلامیه مطبوعاتی

محکومیت بازداشت ظالمانۀ اسماعیل الوحواح در اردن

(ترجمه)

اسماعیل الوحواح(ابو انس) پس از ورود به فرودگاه بین‌المللی ملکه عالیه در اردن بدون هیچ گونه دلیل توسط ادارۀ امنیت عمومی اردن(GID) باداشت گردید. در این مدت ۱۰ روز که او در بازداشت بسر برده است، نه‌تنها هیچ اتهام علیه او مطرح نگردیده بلکه حتی برایش نمایندۀ حقوقی نیز داده نشده است.

اسماعیل الوحواح از چندین مشکل صحی که زنده‌گی‌اش را تهدید می‌کند رنج می‌برد، و ما رژیم اردن را بطور کل مسؤول صحت و سلامتی او می‌دانیم. اردن دارای تاریخچۀ زشت سرکوب‌گری و شکنجه با بسیاری از فعالان سیاسی در زندان‌هایش به دلیل عدم حاکمیت قانون می‌باشد. و ما در مورد وضعیت اسماعیل شدیداً نگران هستیم.

جرمی که باید با صدای بلند محکوم شود، بازداشت ظالمانۀ اسماعیل الواحواح است، صرف نظر از این‌که چه اتهامی دروغین را رژیم اردن در مورد او مطرح خواهد کرد یا خیر.

اسماعیل شهروند آسترالیا می‌باشد، علاوه بر آن برای او در سال ۱۹۹۷م در آسترالیا به دلیل سرکوبی که از جانب رژیم اردن متحمل شده بود، پناهنده‌گی سیاسی اعطاء گردیده بود.

بنابر این، دولت آسترالیا باید هر گونه تلاش را برای تضمین آزادی فوری اسماعیل الوحواح انجام دهد. در غیر این صورت نه‌تنها غفلت خواهد بود بلکه همکاری با این رژیم بوده و آسترالیا را منحیث حمایت کنندۀ غیر رسمی سرکوب‌گری معرفی خواهد کرد.

دفتر مطبوعاتی حزب التحریر-آسترالیا

مترجم: یوسف مصعب

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه