چهارشنبه, ۲۴ ذیقعده ۱۴۴۱هـ| ۲۰۲۰/۰۷/۱۵م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :22 ربیع الاول 1441
تاریخ میلادی : سه شنبه، 19 نوامبر 2019م

شماره صدور: ۰۱ / ۱۴۴۱

دفتر مطبوعاتی
أوكرانيا

اعلامیه مطبوعاتی

تداوم جنگ روسیه علیه اسلام

 (ترجمه)

محکمه/دادگاه نظامی جنوبی روسیه در شهر روستوف آن دون به تاریخ ۱۲ نومبر ۲۰۱۹ م، شش مسلمان اهل کریمیه را به جرم "قضیۀ حزب‌التحریر یالتا" بین ۷ تا ۱۹ سال زندان محکوم کرد. محکومین هریک مسلم علی‌اوف (۱۹ سال زندان)، اینور بکیروف (۱۸ سال زندان)، امیت یاسین کوکو (۱۲ سال زندان)، وادیم سیروک (۱۲ سال زندان)، رفعت علیم‌اوف (۸ سال زندان) و ارسن جپاروف (۷ سال زندان) به‌دلیل سازمان‌دهی و اشتراک در فعالیت‌های حزب‌التحریر مجرم شناخته شدند.

طی ۵ سال گذشته و از زمانی‌که روسیه منطقۀ کریمیه را به خاک خود الحاق کرد، این پنجمین حکم تحت نام "قضایای حزب‌التحریر" است که مسلمانان به‌صورت حیله‌گرانه‌ای به فعالیت‌های تروریستی متهم می‌شوند. حزب‌التحریر یک حزب جهانی سیاسی–اسلامی است که هدف‌اش احیای مجدد زندگی اسلامی در سرزمین‌های اسلامی از طریق مبارزۀ سیاسی و مبدئی می‌باشد. شخصیت غیرخشونت‌آمیز حزب طی ۶۰ سال فعالیت در بیش از ۴۰ کشور در سراسر جهان مشهود است. بناءً هرگونه تلاش برای متهم کردن حزب به انجام اقدامات خشونت‌آمیز کاملاً بی‌اساس است.

محاکم/دادگاه‌های روسیه باردیگر اتهامات باطل خود را در زمینۀ تروریزم آشکار کرد. اسناد محکمه/دادگاه، وقایع و کارشناسان اتهام‌شناسی، عدم برنامه‌ریزی و صحنه‌سازی برای اعمال تروریستی را تأیید می‌کنند. در این قضایا هیچ‌گونه سلاحی وجود نداشته و هیچ کس کشته یا زخمی نشده‌است. کل این پرونده مبتنی بر تحلیل مکالمات این برادران است و هستۀ اصلی‌اش بررسی‌های مشکوک پیرامون مباحث اسلامی می‌باشد.

خیالی و مزخرف بودن این اتهامات برای همه آشکار است، زیرا این شش تن به مجازاتی محکوم شده‌اند که حتی قاتلان، لواط‌کاران و زناکاران نیز در روسیه محکوم نمی‌شوند. این پرونده یک‌بار دیگر بر جنگ روسیه علیه اسلام، حاملین دعوت و مظاهر دین بزرگ‌مان دلالت می‌کند.

روسیه نگران تروریزم ، مجرمین یا امنیت عامه نیست؛ بلکه به این بهانه می‌خواهد دشمنی آشکارش را نسبت به افراد متدین، مخلص و نیکوکاری که در تقوا و استقامت نه تنها برای مسلمانان، بلکه برای عموم مردم الگویی بارز اند، پنهان کند. ترس از عقیدۀ اسلام، حکومت‌های جدید روسیه را وادار کرده‌است تا به انواع جنایات متوسل شوند و حاملین دعوت این دین الهی را، بدون انجام کوچک‌ترین جرمی، به دوره‌های زندان غیرقابل تصوری محکوم کنند. این رویکرد نه تنها بر مسلمانان کریمیه، بلکه علیه مسلمانان روسیه نیز به‌کار می‌رود. مواردی‌که در مورد مسلمانان کریمیه مشاهده می‌شود بخشی از سیاست مجرمانۀ روسیه بر ضد اسلام در داخل این کشور است، طوری‌که این ظلم‌ها را در قفقاز شمالی و ولگا و خارج از این کشور، در سرزمین شام هستیم، نیز مشاهده می‌کنیم. الله سبحانه‌وتعالی ما را در مورد چنین ستم‌گران در کلام خود آگاه می‌کند:

﴿وَمَا نَقَمُوا مِنْهُمْ إِلَّا أَنْ يُؤْمِنُوا بِاللَّهِ الْعَزِيزِ الْحَمِيدِ

[بروج: ۸]

ترجمه: آن‌ها هیچ ایرادی بر مؤمنان نداشتند جز این‌که به الله عزیز و حمید ایمان آورده بودند.    

خطاب به مسلمانان کریمیه می‌گوییم: این نخستین بار در تاریخ کریمیه نیست که روسیه به مردم مسلمان تاتار این منطقه حمله می‌کند. امروزه، حکومت‌های جنایت‌کار روسیه بی‌هیچ دلیلی بر مسلمانان کریمیه ظلم روا می‌دارند. اصلاً این سیاست وحشیانه علیه مسلمان، به‌ویژه برضد مسلمانان کریمیه، از زمان روسیه تزاری و کمونیزم الحادی آغاز شد و اکنون فدراسیون روسیه فعلی صرفاً جانشین قانونی آن‌ها در این سیاست مجرمانه است. اگر تمام مردم تاتار کریمیه در سال ۱۹۴۴ م به خیانت و در دهۀ ۹۰ م به افراطیت متهم شده‌بودند، امروز بهترین‌های‌شان به شرکت در فعالیت‌های تروریستی متهم اند.

ای مسلمانان کریمیه! مستکبرانی مانند کاترین دوم و استالین که حتی جنایات بزرگ‌تری را نیز علیه شما مرتکب شده‌بودند و سعی در پاک کردن مظاهر اسلام از کریمیه و حذف حضور فیزیکی‌تان از این سرزمین مبارک داشتند، اکنون مرده و در گورها مدفون اند. اما با وجود همۀ این تلاش‌ها، شما از خود استقامت نشان داده و روز به روز متوجه شکوه گذشتۀ اسلام و بازگرداندن مجدد زندگی اسلامی شده‌اید. زود است روزی‌که این "تروریستان مدرن" و کسانی‌که القاب افراطیت را برای‌تان داده‌اند، هم‌چون کسانی‌که یکجا با رژیم‌شان نابود شده‌اند، نابود شوند و شما در سرزمین‌های‌تان مصئون و از تطبیق اسلام در زندگی روزمرۀ‌تان خرسند خواهید بود.

﴿وَيَوْمَئِذٍ يَفْرَحُ الْمُؤْمِنُونَ * بِنَصْرِ اللَّهِ يَنْصُرُ مَنْ يَشَاءُ وَهُوَ الْعَزِيزُ الرَّحِيمُ

[روم: ۴ – ۵]

ترجمه: و در آن روز، مؤمنان (بخاطر پیروزی دیگری) خوشحال خواهند شد. به سبب یاری الله (سبحانه‌وتعالی) که هر کس را بخواهد یاری می‌دهد؛ و او صاحب قدرت و رحیم است.      

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر-اوکراین

مترجم: مرصاد مرصوص

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه