پنجشنبه, ۰۶ شوال ۱۴۴۱هـ| ۲۰۲۰/۰۵/۲۸م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :20 صفر 1441
تاریخ میلادی : شنبه، 19 اکتبر 2019م

شماره صدور: 1441 / 04

دفتر مطبوعاتی
ولایه سودان

اعلامیه مطبوعاتی

دولتی‌که دارای گذرنامه‌‌های خارجی است، در خط مقدم دشمن استعمارگر

(ترجمه)

لینا الشیخ، وزیر کار و توسعه اجتماعی گفت: «مطمئناً سودان تمام کنوانسیون‌هایی را که تضمین کننده‌ی حقوق زنان در همه عرصه‌ها باشند را امضا خواهد کرد.» او هم‌چنین گفت که حضور وی در این وزارت‌خانه فرصتی برای حمایت از همه جنبش‌های فمینیستی و خواسته‌های آن‌هاست. (منبع: سودان تریبون، 17 اکتبر 2019)

در برنامه اضطراریی‌که نیروهای آزادی و تغییر به این مسئله توجه ارائه کردند، چنین ذکر شد تا این امر از جمله برنامه‌ها دولت در جریان سال اول دوره انتقالی تبدیل شود. این مسئله در صفحه 24 نیز اشاره شده: «ما توصیه می‌كنیم كه سودان سریحاً "کنوانسیون رفع هرگونه تبعیض علیه زنان(CEDAW)"  را تصدیق نماید.»

مطمئناً کنوانسیون‌های بین‌المللی که مربوط به برابری زنان با مردان هستند و به ویژه کنوانسیون CEDAW، همه آن‌ها بر اساس اسلام نیستند؛ بلکه بر اساس تمدن کفری غرب و دیدگاه آنان درباره زن هستند. به همین دلیل، این کنوانسیون‌ها بر پایه‌های نادرستی‌که آن‌ها بنا نموده اند، استوار اند. فلهذا در مورد برابری زنان با مردان در همه‌ی امور؛ در ارث، کار، فعالیت اقتصادی و عقدنامه ازدواج و نیز دیگر موارد با جزئیات در مغایرت با احکام اسلامی قرار دارند.

﴿...كَذَلِكَ يَضْرِبُ اللَّهُ الْحَقَّ وَالْبَاطِلَ فَأَمَّا الزَّبَدُ فَيَذْهَبُ جُفَاءً وَأَمَّا مَا يَنْفَعُ النَّاسَ فَيَمْكُثُ فِي الْأَرْضِ كَذَلِكَ يَضْرِبُ اللَّهُ الْأَمْثَالَ﴾ [رعد: 17]

ترجمه: ... -الله (سبحانه‌وتعالی) براي حق و باطل چنين مثالی می‌زند- اما كف‌ها (بيسود و بيهوده بوده و هرچه زودتر ) دور انداخته می‌شود، ولی آنچه برای مردم نافع است در زمين ماندگار می‌گردد. الله (سبحانه‌وتعالی) اين چنين مثالی می‌زند. (عقائد باطل، همسان كف و خس و خاشاک روی آب و بالای فلزات است كه هرچه زودتر از ميان می‌رود، ولی اديان حقيقی آسمانی، چون آب و طلا و نقره سودمند و ماندگار می‌باشد)

مطمئناً، نیروهای آزادی و تغییر و دولت‌اش در زمره دارندگان گذرنامه‌های خارجی قرار دارند كه تحت تأثیر فرهنگ غربی استعمارگران قرار گرفته اند، آن‌ها می‌خواهند ارزش‌های هم‌چو پاكی و عفت را نابود کنند و به این فکر اند كه اسلام بدون رضایت غرب به آن توجه دارد، و این توهمی است که باعث می‌شود آن‌ها به اذن و اراده الله سبحانه وتعالی هلاک خواهند شد.

همانا اهل سودان که وضو می‌گیرند، رکوع می‌کنند و سجده می‌کنند، یقیناً به دنبال رضایت الله سبحانه وتعالی هستند، و تمام‌شان با حالت آماده‌باش بر ضد پروژه‌های آشکار سکولاریستی‌ که امت را از انجام احکام باقی مانده‌ی فردی، محروم می‌کنند، قیام و ایستاده خواهند شد. در واقع اهل سودان با کسانی در یک صف ایستاده خواهند شد که خواهان ازسرگیری طریقه زنده‌گی اسلامی توسط تأسیس "مجدد خلافت راشده ثانی بر منهج نبوت" هستند.

﴿...وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ﴾ [شعراء: 227]

ترجمه: ... کسانی‌که ستم می‌کنند خواهند دانست که بازگشت‌شان به کجا و سرنوشت‌شان چگونه خواهد بود!!

سخنگوی رسمی بخش زنان

دفتر مطبوعاتی حزب التحریر-ولایه سودان

مترجم: کریم احمدی

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه