سه شنبه, ۰۵ صَفر ۱۴۴۲هـ| ۲۰۲۰/۰۹/۲۲م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
به رهبران و نمایندگان نشست ۲۰۱۹ کوالالامپور
بسم الله الرحمن الرحيم

به رهبران و نمایندگان نشست ۲۰۱۹ کوالالامپور

(ترجمه)

الحمد لله رب العالمین و الصلاة و السلام علی سید الانبیاء محمد و علی آله و اصحابه اجمعین!

شما نیز، همانند اشخاص ماقبل‌تان تاهنوز به این نشست‌های ناکام یکی پی‌دیگری ادامه می‌دهید، ولی ما سخن حق را در این خصوص برای‌تان می‌گوییم، باشد که شما و تمام مسلمانان بدانید که این‌گونه نشست‌ها هیچ نتیجه‌ای نخواهد داشت. امید است با گفتن این سخنان نزد صاحب کائنات در روز قیامت دلیلی برای رساندن این پیام حق به شما داشته باشیم.

باوجود این‌که می‌دانیم به این سخنان گوش نمی‌کنید، ولی بازهم برای‌تان یادآوری می‌کنیم که اگر می‌خواهید امت را نجات دهید، باید از راه‌حل واقعی استفاده کنید. اجلاس کوالالامپور نه مقاصد مخلصانه‌تان را ضایع و نه انرژی‌تان را برای راه‌حل‌های پوچ و نادرست مصرف می‌کند. راه‌حل واقعی یک‌بار برای همیشه امت را نجات می‌دهد و دیگر به چنین نشست‌هایی ضرورت ندارد.

همۀمان خوب می‌دانیم که نشست کوالالامپور فقط به ارائۀ یک تصویر خوب از شما به امت کمک می‌کند، ولی این شمایید که نمی‌دانید چقدر تصویرتان نزد امت خراب شده‌است و حتی توان اصلاح‌اش را ندارید، مگر این‌که از اوامر الله سبحانه وتعالی اطاعت کنید.

مدت‌هاست که چشمان‌تان را بسته و به امت پشت کرده‌اید. شما همان کسانی استید که به امت خنجر زده‌اید و اکنون خود را ناجی‌شان وانمود می‌کنید. بسیار غم‌انگیز است، می‌بینیم که امت سخت رنج می‌برد و شما دقیقاً می‌دانید که عامل اصلی این حالت خودتان استید و می‌دانید که این نشست و هزاران نشست دیگری‌که برگذار و اشتراک کرده‌اید، هرگز مشکلات امت را حل نخواهد کرد.

امت، از زمان نابودی خلافت در استانبول در سال ۱۹۲۴م تاکنون، در بدبختی و ذلت به سر می‌برد. سپر و حافظی‌که بیش‌از ۱۳۰۰ سال از او مراقبت کرده‌بود، نابود شده‌است؛ اما شما، حکام مسلمانان، تاهنوز مکلفیت‌تان را در تأسیس مجدد خلافت و تطبیق مجدد قوانین اسلام انجام نداده‌اید. در عوض، نظام سیکولر را که از باداران غربی‌تان و دشمنان الله سبحانه وتعالی و رسول‌اش صلی الله علیه و سلم به میراث برده‌اید، تطبیق می‌کنید. شما به باداران استعمارگرتان نسبت به پروردگارتان بیشتر خدمت می‌کنید. شما دشمنان‌تان را برای خود دوست می‌گیرید و برای‌شان سر خم می‌کنید، حال‌آن‌که با امتی‌که مراقبت‌اش را به عهده دارید، مثل دشمن‌تان برخورد می‌کنید. مشکل امت این است. شما عامل مشکلات امت استید. حالا پس از آن‌که همه جنایات‌تان را انجام داده‌اید، برای حل مشکلات امت جمع شده‌اید و فکر می‌کنید که امت از این جنایات بی‌خبر است!

اکنون برای‌تان می‌گوییم که شما هرگز از امت نمایندگی نکرده‌اید و امت نیز هرگز شما را به نمایندگی از خود نپذیرفته‌است و نخواهد پذیرفت. پس چگونه می‌توانید در مورد مشکلات‌شان سخن بگویید، حال‌آن‌که حتی از یک فرد امت هم نمایندگی نمی‌کنید؟ شما تنها از خودتان، منافع‌تان و باداران استعمارگرتان نمایندگی می‌کنید. دهه‌ها است که شما همراه این دشمنان علیه امت دسیسه می‌چینید. هرزمانی‌که این دشمنان بر امت حمله و آنان را متضرر کنند شما نیز آنان را دست به دست همراهی می‌کنید. امت نزد شما گریه می‌کند تا از این دشمنان دست بکشید و به نجات‌شان بشتابید؛ ولی هرچه بیشتر گریه کند، شما نیز به این دشمنان نزدیک‌تر می‌شوید.

امت برای وحدت‌اش و وحدت سرزمین‌هایش نزد شما گریه می‌کند، اما هرقدر بیش‌تر گریه کند، شما نیز برای ایجاد فاصله بین‌شان بیش‌تر تلاش می‌کنید. امت برای تطبیق اسلام نزدتان گریه می‌کند، ولی هراندازه بیش‌تر گریه کند، شما نیز به همان اندازه خودتان را به سیکولریزم وصل می‌کنید و در گرو آن قرار می‌دهید. شما به امتی‌که خیرتان را می‌خواهد، گوش نمی‌کنید، بلکه به هواهای نفسانی و باداران استعمارگرتان، که تخریب شما و تخریب امت را می‌خواهند، گوش می‌دهید.

اگر تاهنوز ذره‌ای اخلاص و اشتیاق در قلب‌های‌تان وجود دارد و می‌خواهید گوش فرا دهید، پس این مختصری از این راه‌حل واقعی است تا با استفاده از آن مشکلات جهان اسلام و امت را حل کنید:

۱. شما نباید خودتان را به غرب کافر، بلکه بایستی کاملاً به اسلام تسلیم کنید. خود را از قید باداران استعمارگران غربی‌تان آزاد کنید و سراسر مخلصانه به خالق‌تان، قوانین و نظام‌هایش بسپارید.

۲. نظام سیکولر–دیموکرات را از سرزمین‌تان و تمام سرزمین‌های مسلمانان ریشه‌کن کنید. این نظام، یک نظام کفری است و اتخاذ، تطبیق و دعوت به آن صریحاً حرام می‌باشد. شکی نیست که همین نظام سیکولر–دیموکرات عامل ناهمبستگی و فاجعه در میان امت است.

۳. هیچ راه‌حلی برای سرزمین‌های اشغال شدۀ مسلمانان وجود ندارد، مگر این‌که شما مکلف استید آن‌ها را آزاد کنید و یگانه راهش سوق دادن ارتش‌های مسلمانان برای این منظور می‌باشد؛ این راه‌حل برای تمام مسلمانانی‌که از جانب رژیم‌های کفری در تمام نقاط جهان محکوم به ظلم و ستم استند، صادق می‌باشد. پس وظیفۀتان اعلام جهاد علیه آن‌عده رژیم‌هایی است که در بازگرداندن حقوق برادران و خواهران‌مان در این سرزمین‌ها ناکام مانده‌اند.

۴. تمام سرزمین‌های مسلمانان باید یک‌بار دیگر، به‌جای همه دولت–ملت‌هایی‌که ما را از زمان نابودی خلافت جدا کرده‌اند، تحت رهبری واحد و دولت واحد، یعنی دولت خلافت، یک‌جا شوند. باید در عوض همۀ این نظام‌ها و قوانین بشری که در تمام این مدت بر امت تحمیل شده‌است، نظام و قوانین الله سبحانه وتعالی مجدداً به‌صورت کامل تطبیق شوند.

این نشست نیز، دقیقاً مانند هزاران نشستی‌که شما و اشخاص پیش از شما قبلاً برگزار کرده‌بودید، یک نشست پوچ و بی‌معنی خواهد بود، مگر آن‌که به راه‌حل‌های فوق برگردید. بدون اتخاذ چنین راه‌حل‌های واقعی، که سبب خوشنودی پروردگار می‌شود و امت شدیداً به آن نیاز دارد، یک‌بار دیگر به امت خیانت می‌کنید. هرگز این تصور را به ذهن‌تان راه ندهید که امت در برابر این خیانت‌ها خاموش خواهد ماند! به این مدت طولانی که عزت و احترام‌تان را در نزد امت از دست داده‌اید، توجه کنید؛ باوجود نشست‌هایی، مانند این نشست، که ظاهراً برای حل مشکلات امت راه‌اندازه می‌کنید، باز هم تصویرتان روز به روز خراب‌تر می‌شود.

آیا نمی‌بینید که امت هر روز از شما اعلان نفرت می‌کند، بار بار علیه‌تان به پا می‌خیزد و شما را نمی‌پذیرد؟ آیا همۀ این‌ها را نمی‌بینید؟ این امت به‌پا می‌خیزد و هرگز متوقف نمی‌شود، تا آن‌که شما را کنار بزند و راه‌حل واقعی را پیاده کند. شما و نظام کفری سیکولری که به‌زور آن را بر امت تحمیل می‌کنید، عامل اصلی تمام این مشکلات در سرزمین‌های اسلامی استید و ما از این‌که این را بار بار برای شما تکرار کنیم، خسته نمی‌شویم، هرچند مطمئنیم که هرگز گوش نمی‌کنید. بناءً راه‌حل واقعی مشکلات امت تأسیس مجدد دولت خلافت راشده به‌طریقۀ نبوت و تطبیق مجدد نظام و قوانین‌اش، به‌صورت همه‌جانبه و بدون استثناء، می‌باشد تا کاملاً به اسلام برگردید.

حزب‌التحریر – مالیزیا

مترجم: محمد حارث پویا

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه