پنجشنبه, ۱۸ ربیع الثانی ۱۴۴۲هـ| ۲۰۲۰/۱۲/۰۳م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
سرزمین مقدس فلسطین آزاد نمی‌شود؛ مگر توسط لشکرهای مجاهدین!
بسم الله الرحمن الرحيم

سرزمین مقدس فلسطین آزاد نمی‌شود؛ مگر توسط لشکرهای مجاهدین!

(ترجمه)

ثنا و ستایش پروردگاری را که می‌گوید:

﴿فَإِذَا جَاء وَعْدُ الآخِرَةِ لِيَسُوؤُواْ وُجُوهَكُمْ وَلِيَدْخُلُواْ الْمَسْجِدَ كَمَا دَخَلُوهُ أَوَّلَ مَرَّةٍ وَلِيُتَبِّرُواْ مَا عَلَوْاْ تَتْبِيراً﴾

(الأسراء: ۷)

ترجمه: هنگامی‌که وعدۀ دوم فرا رسد، (آن‌چنان دشمن بر شما سخت خواهد گرفت که) آثار غم و اندوه در صورت‌های‌تان ظاهر می‌شود و داخل مسجد (الاقصی) می‌شوند؛ همان‌گونه که بار اول وارد شدند و آن‌چه را زیر سلطۀ خود می‌گیرند در هم می‌کوبند.

و درود و سلام بر امام پیامبران صلی‌الله‌علیه‌وعلی‌آله‌واصحابه‌وسلم، همان که گفت:

«لَا تَقُومُ السَّاعَةُ حَتَّى يُقَاتِلَ الْمُسْلِمُونَ الْيَهُودَ، فَيَقْتُلُهُمْ الْمُسْلِمُونَ، حَتَّى يَخْتَبِئَ الْيَهُودِيُّ مِنْ وَرَاءِ الْحَجَرِ وَالشَّجَرِ، فَيَقُولُ الْحَجَرُ أَوْ الشَّجَرُ: يَا مُسْلِمُ يَا عَبْددَ اللَّهِ هَذَا يَهُودِيٌّ خَلْفِي، فَتَعَالَ فَاقْتُلْهُ إِلَّا الْغَرْقَدَ، فَإِنَّهُ مِنْ شَجَرِ الْيَهُودِ»

ترجمه: قیامت برپا نمی‌شود؛ مگر آن‌که مسلمانان به جنگ با یهود برخیزند و مسلمانان آنان را به قتل رسانند، تا آن‌که یهودیان خود را در پشت یک سنگ یا یک درخت پنهان کنند و آن سنگ یا درخت بگوید: ای مسلمان، ای بندۀ الله (سبحانه و تعالی)! این‌جا یک یهودی در عقب من است، بیا و او را به قتل برسان؛ جز درخت غرقد که چنین نمی‌گوید، چون آن درخت یهودیان است.

اما بعد، ای جماعت مبارک! به اذن الله سبحانه‌وتعالی:

امروز جمع شدیم تا در برابر ظالمان، خائنان، و استعمارگران، بلند و واضح اعلام کنیم که فلسطین کاملاً یک سرزمین اسلامی است و تنها از آن مسلمانان می‌باشد،‌ نه هیچ ملت دیگر و این‌که مؤمنان و مجاهدین راه الله سبحانه‌وتعالی معاملۀ ترامپ و تمام برنامه‌های خائنانه و ضعیف و توافق‌نامه‌های ننگین و شرم‌آور را زیر قدم‌های‌شان پایمال می‌کنند. الله سبحانه‌وتعالی این سرزمین را با کلمات‌اش چنین مبارک خوانده‌است:

﴿سُبْحَانَ الَّذِي أَسْرَىٰ بِعَبْدِهِ لَيْلاً مِّنَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ إِلَى الْمَسْجِدِ الْأَقْصَى الَّذذِي بَارَكْنَا حَوْلَهُ﴾

(الأسراء: ۱)

ترجمه: پاک و منزه است خدایی‌که بنده‌اش را در یک شب، از مسجدالحرام به مسجدالاقصی – که گرداگردش را پربرکت ساخته‌ایم – برد، تا برخی از آیات خود را به او نشان دهیم؛ چرا که او شنوا و بیناست.

خاک این سرزمین با خون هزاران شهید در طول تاریخ این امت، از هنگام فتح‌اش توسط عمر فاروق تا زمان خروج آخرین سرباز مسلمان و واگذاری‌اش به جماعت یهود، پاک شده‌است. از آن روز به بعد، مردم بی‌دفاع فلسطین هزاران شهید، زخمی و زندانی مرد، زن، طفل، پیر و جوان را برجای گذاشتند.

هویت اسلامی فلسطین و خاک‌اش با دستان کثیف فضولان و جنایت‌کاران آلوده نخواهد شد. مسلمانان و مردم فلسطین به یقین می‌دانند که این سرزمین، بنابر حکم الله سبحانه‌وتعالی و رسول‌اش صلی‌الله‌علیه‌وسلم، تنها از آن ایشان است، سرنوشت اشغال نابودی است و سرانجام امور از آن پرهیزکاران خواهد بود. فلسطین آزاد خواهد شد و مسکن مسلمانان و پایتخت خلافت راشدۀ ثانی خواهد بود، خلافتی‌که إِن‌شاءالله به‌زودی خواهد آمد. بنابراین، مسلمانان و مردم فلسطین نباید معاملۀ ترامپ را جز خطی روی کاغذ و یک تصمیم استعماری تازه ببینند که از ماقبل‌هایش هیچ تفاوتی ندارد. معاملۀ ترامپ نه یک عقب‌گرد یا حادثه‌ای ناگهانی برای مردم فلسطین؛ بلکه ادامۀ معاهدۀ اوسلو و توافق‌نامه‌های کمپ دیوید و وادی عربه بود.

مردم فلسطین بین تسلیم‌دهی حیفا، اکا، القدس و الخلیل فرق نمی‌گذارند، بین آنانی‌که می‌خواهند با دولت‌های اشغال‌گر صلح کنند و آنانی‌که خواهان تقسیم مناطق‌اند، تفاوتی ندیده و میان آنانی‌که ۷۸ درصد فلسطین یا ۸۲ درصد آن را به کفار واگذار می‌کنند فرقی نمی‌یابند؛ زیرا که واگذاری حتی یک وجب از سرزمین‌های مسلمانان خیانت است.

بلی، تمام فلسطین، از دریا تا خشکه، سرزمین اسلامی است و هیچ راه‌حلی برایش وجود ندارد، به جز آزادسازی کامل آن و ریشه‌کن کردن دولت یهود.

﴿وَاقْتُلُوهُمْ حَيْثُ ثَقِفْتُمُوهُمْ وَأَخْرِجُوهُم مِّنْ حَيْثُ أَخْرَجُوكُمْ﴾

(البقره: ۱۹۱)

ترجمه: آن‌ها را (بت پرستانی‌که از هیچ‌گونه جنایتی إِبا ندارند) هرکجا یافتید به قتل برسانید و از آن‌جا که شما را بیرون کردند (مکه)، آن‌ها را بیرون کنید.

تطبیق این برنامه‌های حقارت‌بار و زندگی در دولت ضعیف در هم‌جواری اشغال، خیانت به الله سبحانه‌وتعالی، رسول‌اش صلی‌الله‌علیه‌وسلم و مؤمنان است. به هر شکلی‌که زندگی کنند، به هرگونه‌ای‌که آن دولت باشد،‌ خواه در مرکز در شرق القدس یا در ابو دیس و العیزریه باشد فرقی ندارد.

بنابر همین دلیل، امروز جمع شدیم تا صدای‌مان را بلند کنیم و به امت مسلمه، علماء و لشکریان‌اش برسانیم که ما شدیداً به آنان نیاز داریم و نصرت را از هنگ‌ها، طیاره‌ها/هواپیماها و تانک‌ها می‌طلبیم تا کلیه این سرزمین مقدس را آزاد کنیم.  به فاجعه‌ای که بر فلسطین و مردم‌اش وارد شده‌است نقطۀ پایان گذاشته و کسانی را که خواهان تخریب این سرزمین، سرنوشت‌اش و سرنوشت مردم‌اش استند از میان برداریم، تا مسلمانان هم‌چو فاتحان پیروزمند وارد آن شوند؛ همان‌گونه که حضرت عمر فاروق برای اولین مرتبه در آن وارد شد.

ما امروز جمع شدیم که به معاملۀ ترامپ نه بگوییم، به راه‌حل دو دولت نه بگوییم، به تمام طرح‌های تسلیمی، مذاکره‌ها و خیانت‌ها نه بگوییم و اما به غرش طیاره‌ها/هواپیماها و لرزش تانک‌ها بلی بگوییم. بلی،... ما می‌خواهیم با سلاح به جنگ سلاح برویم، ما سربازانی؛ همانند: سربازان صلاح‌الدین می‌خواهیم.

ای ارتش اردن، افسران و رهبران ارتش الکرامه! به فلسطین بیایید و آن را از بی‌حرمتی یهودیان اشغال‌گر نجات دهید.

ای ارتش مصر، قهرمانانی‌که در رمضان از کانال عبور کردید و فرزندان عمرو بن عاص! به فلسطین بیایید؛ چون الاقصی به شما ضرورت دارد. عظمت گذشتۀتان را برگردانید و در خط مقدم آزادسازی فلسطین و جهاد به‌خاطر الله سبحانه‌وتعالی قرار بگیرید؛ همان‌گونه که در دوران جنگ‌های صلیبی چنین کردید.

ای ارتش پاکستان، شیران کوهستان و عاشقان اسلام، به سمت سرزمین اسراء پیامبرتان و اولین قبلۀ مسلمانان گام بردارید! آیا پیشانی‌تان دل‌تنگ سجده و خضوع در آن‌جا نشده‌است؟

ای ارتش ترکیه، ای فرزندان سلطان محمد فاتح و عبدالحمید، به محوطۀ مسجدالاقصی بیایید، همه دل‌تنگ دیدار شما اند!

ای ارتش الجزیره، عاشقان شهادت و فلسطین، به یاری مردم‌تان در فلسطین بیایید؛ چون به شما نیاز دارند!

ای ارتش‌های اندونیزیا، ایران، حجاز و سایر سرزمین‌های مسلمانان، القدس این‌جاست، محل اسراء پیامبرتان این‌جاست، سرزمین مقدس‌تان این‌جاست، پس بیایید آن را آزاد و پاک کنید!

ای ارتش‌های مسلمانان! این قول الله سبحانه‌وتعالی را به یاد بیاورید:

﴿يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا مَا لَكُمْ إِذَا قِيلَ لَكُمُ انْفِرُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ اثَّاقَلْتُمْ إِلَى الْأَرْضِ أَرَضِيتُمْ بِالْحَيَاةِ الدُّنْيَا مِنَ الْآخِرَةِ فَمَا مَتَاعُ الْحَيَاةِ الدُّنْيَا فِي الْآخِرَةِ إِلَّا قَلِيلٌ * إِلَّا تَنْفِرُوا يُعَذِّبْكُمْ عَذَاباً أَلِيماً وَيَسْتَبْدِلْ قَوْماً غَيْرَكُمْ وَلَا تَضُرُّوهُ شَيْئاً وَاللَّهُ عَلَى كُلِّ شَيْءٍ قَدِيرٌ﴾

(التوبه: ۳۸ – ۳۹)

ترجمه: ای کسانی‌که ایمان آورده‌اید! چرا هنگامی‌که به شما گفته می‌شود: «به سوی جهاد در راه الله (سبحانه‌وتعالی) حرکت کنید» بر زمین سنگینی می‌کنید (و سستی به خرج می‌دهید)؟! آیا به زندگی دنیا به‌جای آخرت راضی شده‌اید؟! با این‌که متاع زندگی دنیا، در برابر آخرت، جز اندکی نیست! اگر (به سوی میدان جهاد) حرکت نکنید، شما را مجازات دردناکی می‌کند و گروه دیگری غیر از شما را به‌جای شما قرار می‌دهد و هیچ زیانی به او نمی‌رسانید. الله (سبحانه‌وتعالی) بر هر چیزی تواناست.

ما امروز جمع شدیم تا انرژی علمای دین را که الله سبحانه‌وتعالی برای حفظ دین‌اش به آنان اعتماد کرده‌است، احیاء کنیم و آنان را از همان چیزی هشدار دهیم که الله سبحانه‌وتعالی هشدار داده‌است، تا باشد مکلفیتی را که الله سبحانه‌وتعالی برای تحریک مسلمانان به‌منظور اقامۀ دین الله بر روی زمین و حمل جهاد در راه او سبحانه‌وتعالی بر دوش‌شان گذاشتۀ‌است، اجرا کنند. او سبحانه‌وتعالی می‌فرماید:

﴿وَإِذْ أَخَذَ اللَّهُ مِيثَاقَ الَّذِينَ أُوتُوا الْكِتَابَ لَتُبَيِّنُنَّهُ لِلنَّاسِ وَلَا تَكْتُمُونَهُ فَننَبَذُوهُ وَرَاءَ ظُهُورِهِمْ وَاشْتَرَوْا بِهِ ثَمَناً قَلِيلاً فَبِئْسَ مَا يَشْتَرُونَ﴾

(آل عمران: ۱۸۷)

ترجمه: (به‌خاطر بیاورید) هنگامی را که الله (سبحانه‌وتعالی) از کسانی‌که کتاب (آسمانی) به آن‌ها داده‌شده، پیمان گرفت که حتماً آن را برای مردم آشکار سازید و کتمان نکنید؛ ولی آن‌ها آن را پشت سر افکندند و به بهای کمی فروختند و چه بد متاعی می‌خرند!

ای علمای الازهر، حجاز، زیتونه و سایر علمای مسلمانان! آیا عزالدین بن عبدالسلام در میان شما نیست؟ ای شماهایی‌‌که به مردم می‌آموزانید که تنها از الله سبحانه‌وتعالی بترسند که نباید از مخلوق در معصیت خالق اطاعت کنند که عدم حمایت از الله سبحانه‌وتعالی و ضعف مسلمانان یک گناه بزرگ است و این‌که جهاد در راه الله سبحانه‌وتعالی برای آزادسازی الاقصی الزامی است و بها و پاداش عظیم دارد! پس چرا لب نمی‌گشایید؟ چرا پرده از حق بر نمی‌دارید؟ آیا از زندان‌های این حکام جنایت‌کار و خائن می‌هراسید؟

﴿فَاللَّهُ أَحَقُّ أَنْ تَخْشَوْهُ إِنْ كُنْتُمْ مُؤْمِنِينَ﴾

(التوبه: ۱۳)

ترجمه: با این‌که الله (سبحانه‌وتعالی) سزاوارتر است که از او بترسید؛ اگر مؤمن استید.

برای تطبیق وعدۀ الله سبحانه‌وتعالی به‌منظور اقامۀ دین الله بر روی زمین و جهاد در راه او سبحانه‌وتعالی، در صفوف امت از یک‌دیگر سبقت بگیرید. شما با انجام این مأموریت می‌توانید خود و امت‌تان را نجات دهید و از الله سبحانه‌وتعالی اطاعت کنید، او نیز شما را یاری خواهد رساند و پاداش اعمال‌تان را فراموش نخواهد کرد.

ای گروه‌ها و سازمان‌ها!

ما این سخن الله سبحانه‌وتعالی را برای‌تان یادآوری می‌کنیم:

﴿أَلَمْ يَأْنِ لِلَّذِينَ آمَنُوا أَنْ تَخْشَعَ قُلُوبُهُمْ لِذِكْرِ اللَّهِ وَمَا نَزَلَ مِنَ الْحَقِّ﴾

(الحدید: ۱۶)

ترجمه: آیا وقت آن نرسیده‌است که دل‌های مؤمنان در برابر ذکر الله (سبحانه و تعالی) و آن‌چه از حق نازل کرده‌است، خاشع گردد؟!

آیا زمان آن فرا نرسیده‌است که حقیقت را ببینید و بدانید که نه شورای امنیت و سازمان ملل؛ بلکه دین، اسلام و امت‌تان همانا مسیر آزادی شما است؟!

آیا زمان آن فرا نرسیده‌است که درک کنید امریکا، روسیه، انگلستان، فرانسه و یهودیان، متحدان یک‌دیگر و دشمن اسلام و امت اسلامی‌اند؟!

آیا زمان آن فرا نرسیده‌است تا به این سخنان الله سبحانه‌وتعالی گردن نهید:

﴿يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا الْيَهُودَ وَالنَّصَارَى أَوْلِيَاءَ بَعْضُهُمْ أَوْلِيَاءُ بَعْضٍ وَمَنْ يَتَوَلَّهُمْ مِنْكُمْ فَإِنَّهُ مِنْهُمْ إِنَّ اللَّهَ لَا يَهْدِي الْقَوْمَ الظَّالِمِينَ * فَتَرَى الَّذِينَ فِي قُلُوبِهِمْ مَرَضٌ يُسَارِعُونَ فِيهِمْ يَقُولُونَ نَخْشَى أَنْ تُصِيبَنَا دَائِرَةٌ فَعَسَى اللَّهُ أَنْ يَأْتِيَ بِالْفَتْحِ أَوْ أَمْرٍ مِنْ عِنْدِهِ فَيُصْبِحُوا عَلَى مَا أَسَرُّوا فِي أَنْفُسِهِمْ نَادِمِينَ﴾ (المائده: ۵۱)

ترجمه: ای کسانی‌که ایمان آورده‌اید! یهود و نصارا را ولی (دوست و تکیه‌گاه خود) انتخاب نکنید، آن‌ها اولیای یکدیگراند. کسانی‌که از شما با آنان دوستی کنند از آن‌ها استند؛ خداوند جمعیت ستم‌کار را هدایت نمی‌کند. (ولی) کسانی را که در دل‌های‌شان بیماری است می‌بینی که در (دوستی با آنان) بر یک‌دیگر پیشی می‌گیرند و می‌گویند: «می‌ترسیم حادثه‌ای برای ما اتفاق بیفتد (و نیاز به کمک آن‌ها داشته باشیم!)» شاید الله (سبحانه‌وتعالی) پیروزی یا حادثۀ دیگری از سوی خود (به نفع مسلمانان پیش بیاورد و این دسته از آن‌چه در دل پنهان داشتند، پشیمان گردند.

آیا زمان آن فرا نرسیده‌است تا آنانی را که مرض قلبی داشتته، عزت و احترام را در شتافتن به سوی کشورهای کفری، شورای امنیت و نهادهای بین‌المللی می‌جویند، کنار بگذاریم؟!

﴿بَشِّرِ الْمُنَافِقِينَ بِأَنَّ لَهُمْ عَذَاباً أَلِيماً * الَّذِينَ يَتَّخِذُونَ الْكَافِرِينَ أَوْلِيَاءَ مِنْ دُونِ الْمُؤْمِنِينَ أَيَبْتَغُونَ عِنْدَهُمُ الْعِزَّةَ فَإِنَّ الْعِزَّةَ لِلَّهِ جَمِيعاً﴾

(النساء: ۱۳۸)

ترجمه: به منافقان بشارت ده که مجازات دردناکی در انتظار آن‌هاست. همان‌ها که کافران را به‌جای مؤمنان، دوست خود انتخاب می‌کنند. آیا عزت و آبرو نزد آنان می‌جویند، با این‌که همۀ عزت‌ها از آن الله (سبحانه‌وتعالی) است؟!

اکنون زمان آن فرا رسیده‌است که خیانت سازمان آزادی‌بخش فلسطین و حکام مصر، اردن، قطر، ترکیه، ایران و دیگر رژیم‌های حاکم در جهان اسلام و توطئۀشان علیه خواست فلسطین را درک کنید. آیا آنان حافظان و پاسداران واقعی دولت یهود نیستند؟!

به الله قسم که اکنون زمان آن فرا رسیده‌است که سریعاً به ریسمان محکم الله سبحانه‌وتعالی چنگ بزنید و تمام دشمنان اسلام را از خود دور کنید، از دین‌تان حمایت نموده و به سوی امت‌تان بازگردید؛ زیرا که برای تأسیس خلافت و جهاد در راه الله سبحانه‌وتعالی برای آزادسازی کامل این سرزمین مقدس، بایستی حمایت آنان را به دست آورید.

ای مسلمانان!

فلسطین سرزمین شما و محل اسراء پیامبرتان است، افتخار آزادسازی آن تنها نصیب عابدین الله سبحانه‌وتعالی زیر لوای رهبری؛ همانند: صلاح‌الدین خواهد شد؛ نه حکام برده‌ای‌که اسلام را رها کرده و هم‌پیمان کفار شده‌اند. پس تخت‌های خیانت‌کاران به الله سبحانه‌وتعالی و رسول‌اش صلی‌الله‌علیه‌وسلم را سرنگون کنید. کسانی را حمایت کنید که می‌خواهند خلافت را تأسیس کنند، خلافتی‌که تمام موانع سر راه برای کسب افتخارتان را برمی‌چیند.

ای مسلمانان سرزمین مقدس فلسطین!

شما اکنون عاقبت انضمام به راه‌حل‌های بین‌المللی و برنامه‌های استعماری را تجربه کرده‌اید و اکنون با چشمان‌تان می‌بینید که هیچ رستگاری برای شما، به‌جز در آغوش گرفتن دین‌تان و حفظ این سرزمین مقدس، وجود ندارد. صبر کنید، بردبار باشید، استوار بمانید و از الله سبحانه‌وتعالی تقوا کنید، باشد که پیروز شوید و در مقابل تمام طرح‌هایی؛ مثل: معاملۀ ترامپ، راه‌حل دو دولت و راه‌حل یک دولت، که به دولت‌های غاصب مشروعیت می‌دهد، متحد شوید. دین‌تان را حقیر جلوه ندهید، به واگذاری ذره‌ای از سرزمین‌تان راضی نشوید و بدانید که پیروزی در صبر است. بناءً الله را یاری دهید، او نیز شما را یاری می‌دهد و قدم‌های‌تان را استوار می‌سازد. به الله قوی و عزیز اعتماد داشته باشید و به امت‌تان که بهترین امت است که برای مردم خارج شده‌است، اعتماد کنید. این همان امتی است که الله سبحانه‌وتعالی برای دین و وحی‌اش برگزیده و برای بشریت گواه است. آن‌چه امروز بر امت رخ می‌دهد عامل تحریک مجد و افتخارش بوده، به یاری الله سبحانه‌وتعالی تمام خائنان به الله و رسول‌اش را بیرون خواهیم کرد و امت بر مبنای کتاب الله و سنت رسول الله صلی‌الله‌علیه‌وسلم متحد خواهد شد. إِن‌شاءالله به‌زودی مسلمانان را در مسجدالاقصی جمع و القدس را سرزمین اسلام اعلان خواهیم کرد.

﴿ذَلِكَ بِأَنَّ اللَّهَ مَوْلَى الَّذِينَ آمَنُوا وَأَنَّ الْكَافِرِينَ لَا مَوْلَى لَهُمْ﴾

(محمد: ۱۱)

ترجمه: این برای آن است که الله (سبحانه‌وتعالی) مولا و سرپرست کسانی است که ایمان آوردند؛ اما کافران مولایی ندارند.

بناءً ای جماعت مبارک! دستان‌تان را بلند کنید و از الله سبحانه‌وتعالی بخواهید که:

ای الله، ای برپا نگه‌دارندۀ آسمان‌ها و زمین، ای منعم دنیا و آخرت! ما را رحمتی از جانب خود عطا کن تا قلب‌های ما و تمام مسلمانان هدایت شود، صفوف مسلمانان یک‌جا گردد، صدای‌شان بدین‌گونه وحدت یابد و تصمیم‌شان برای یاری دادن به دین و برپایی قانون‌ات استوار بماند.

ای الله، ما از کافران به سوی تو روی می‌گردانیم، ما از ریاکاران و خائنان به سوی تو روی می‌آوریم و ما از حکام خائن سرزمین‌های اسلامی به سوی تو آمده‌ایم!

ای الله، از رحمت‌ات به ما یاری رسان! ای رحمان و ای نعیم، از رحمت‌ات به ما یاری رسان! ای الله، از رحمت‌ات به ما یاری رسان! مسلمانان را از این خیر محروم نساز و قلب‌های‌شان را برای پذیرش آن باز کن! بگذار قلب‌های‌شان برای نصرت دین‌ات بتپند و افتخار حضور در لشکر مجاهدین راه آزادی مسجدالاقصی و محل اسراء پیامبر حبیب‌ات را برای‌مان عطا کن.

ای الله، ما از تو خلافت به طریقۀ نبوت می‌خواهیم! خلافتی‌که دین را برپا می‌کند و اسلام را هم‌چون یک پیام خیر، هدایت و رحمت به جهانیان می‌رساند؛ پس ما را از زمرۀ کسانی بگردان که شاهد نصرت‌ات بر مؤمنان‌اند.

ثنا و ستایش بر پروردگار عالمیان و درود و صلوات بر پیامبری‌که رحمت جهانیان است.

حزب‌التحریر – سرزمین مبارک فلسطین

مترجم: محمد حارث پویا

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه