پنجشنبه, ۱۸ ربیع الثانی ۱۴۴۲هـ| ۲۰۲۰/۱۲/۰۳م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
حکومت خودگردان فلسطین، جایگاه‌اش را توسط حمله بر گروهی از مخالفین معاملۀ «قرن» ترامپ، آشکار ساخت!
بسم الله الرحمن الرحيم

حکومت خودگردان فلسطین، جایگاه‌اش را توسط حمله بر گروهی از مخالفین معاملۀ «قرن» ترامپ، آشکار ساخت!

(ترجمه)

﴿...وَإِنَّ الظَّالِمِينَ بَعْضُهُمْ أَوْلِيَاءُ بَعْضٍ وَاللَّهُ وَلِيُّ الْمُتَّقِينَ﴾

[جاثیه: 19]

ترجمه: ستمگران كفرپيشه، برخی يار و ياور برخی ديگرند و الله (سبحانه‌وتعالی) يار و ياور پرهيزگاران است.‏

‏در صبح روز شنبه مطابق 15 فبروری 2020م، حکومت خودگردان فلسطین و دستگاه امنیتی‌اش موانع را در سد راه ورودی شهر جنین نصب کردند و بعضی اقدامات شدیدی را اتخاذ کردند تا از موضع‌گیری حزب‌التحریر که -شباب‌اش- صدا بلند می‌‌نمودند: "در برابر توافق استعماری ترامپ مقابله کنید!"، جلوگیری کنند. بناءً، به محض این‌که موضع‌گیری یا اعتراضات مردمی شروع شد، عناصر دولت به‌شکل خشمگین و خشونت‌آمیز ظاهر شدند و با کمال بی‌شرمی به سرکوب مردمی پرداختند که خواهان برملا کردن واقعیت این دستگاه‌های بودند که توسط «جنرال دیتون امریکایی» تشکیل شده بود. درعین‌حال مردم تکبیرات "الله اکبر!" را ندا می‌زدند و برای تحرک حقیقی، مجاهدین پیروزی‌خواه امت اسلامی و افواج مسلح‌اش نعرۀ بلند نمودند تا سرزمین مبارک فلسطین را آزاد کنند و سرانجام -در میان انبوهی مردم- صدای حق برای رد راه‌های خیانت‌آمیز و تسلیم‌شدن در برابر کفار، بلند شد. فلهذا، چه‌چیز حکومت خودگردان فلسطین و دستگاه‌هایش را عصبانی و خشمگین ساخت تا به طرز وحشیانه بر مردم حمله کنند، بمب‌های گازی و گلوله شلیک نموده و با باتون/چوب‌‌ها بر پرچم یا رایه رسول الله صلی الله علیه و سلم که در آن نوشته بود: "لا إله إلا الله محمد رسول الله" ضربه بزنند و بر سال‌خورده‌ها و شیخ جلیل‌القدر نود و نُه ساله حمله کنند؟!

ما از اکرام الرجوب استاندار/والی جنین، رئیس استخبارات، محمد غنام و حجازی الجعبری مدیر وقایوی حادثات، می‌پرسیم که چه‌چیزی شما را در خصوص موضع‌گیری یا اعتراضات مردمی خشمگین ساخت؟ آیا شما از بلند شدن صدای تکبیرات "الله اکبر!" مردم یا از رایه رسول الله صلی الله علیه و سلم، عصبانی و خشمگین شدید؟ آیا به خاطر بلند شدن ندای اسلامی و افواج مسلح‌اش تا سرزمین مبارک فلسطین را آزاد کنند، یا به خاطر رد راه‌حل‌های خیانت‌آمیز که 78 درصد خاک سرزمین مبارک فلسطین را به اختیار نهاد/کیان یهودی قرار داده است، خشمگین شدید؟! بگوئید، چه‌چیز شما را ناراحت و اذیت نمود؟! ‏آیا شیخ طاهر شما را خشمکین ساخت که نود و نُه سال دارد و در مقابل ظلم‌تان ایستاده شده و با سر دادن تکبیرات "الله اکبر!" بر مسلمانان فریاد می‌زد؟! سوگند به الله سبحانه‌وتعالی که هیچ خدای برحقی نیست؛ مگر او، این عمل نیک «شباب حزب‌التحریر و سایر افراد» جز یهودیان و دشنمان اسلام، دیگر هیچ‌کسی را خشمگین و عصبانی نمی‌سازد. بنابراین، آیا شما در صف آن‌ها قرار دارید؟! پاسخ دهید، آیا شما در صف دشمنان اسلام و یهویان قرار دارید؟!

ای اهل سرزمین مبارک فلسطین!

حقیقت حکومت خودگردان فلسطین (PA) و عمل‌کرد اصلی آن توسط رییس حکومت خودگردان فلسطین در آخرین اجلاس سران عرب به وضوح بیان شد و وی به کیان یهودی گفت: "من اکنون می‌توانم محافظت کنم... من اکنون می‌توانم به شما بخشی از اطلاعاتی را بیاورم که شما هرگز آرزوی آوردن‌اش را در خواب هم دیده نمی‌توانستید." وی افزود: "ما پروتوکول و توافق‌نامۀ امنیتی 83 را به امضاء رساندیم، ما آماده همکاری با هر کشوری هستیم که با تروریزم مبارزه می‌کند، ما این سیاست را دنبال می‌کنیم و از آن عقب‌نشینی نمی‌کنیم!" وی در سخنرانی خود در شورای امنیت بر این امر تأکید کرد و به آن افزود که آماده ارایه خدمات امنیتی جدید است که به 183 کشور گسترش می‌یابد. بنابراین، این چهرۀ اصلی حکومت خودگردان فلسطین است که جز یک قوای مسلح خدمت‌گذار به دشمنان اسلام دیگر چیزی نیست.

حکومت خودگردان فلسطین و دستگاه‌هایش در خصوص رد "معاملۀ ترامپ" دروغ می‌گویند. بنابراین، کسی‌که 78 درصد از خاک سرزمین اسراء و معراج را در توافق‌نامۀ اسلو واگذار کند به وی این توافق جدید به خاطر واگذاری 82 درصد از خاک سرزمین مبارک فلسطین در معاملۀ ترامپ، هرگز ضرری نمی‌رساند. فلهذا، خائن بودن و خیانت کردن یک امر لازمی‌ست تا این توافق یا معامله تطبیق شود و از سوی دیگر امریکا و یهودیان برای ایجاد یک فضای عالی به خاطر اجرای پروژه‌های استعماری‌شان شرط می‌بندند. از آن‌جا که نهاد یهودی، توافق‌نامۀ اسلو را به عنوان یک پوشش یا پرده‌ای برای ایجاد یک واقعیت جدید، در کرانۀ باختری سرمایه‌گذاری کرده بود و آن‌ها شرط شرعی بر بالای «سازمان آزادی بخش فلسطین (PLO)» گذاشتند که منشور و اجازه‌نامۀ آن‌ها را ممنوع قرار داده، نهاد/کیان یهودی را به رسمیت شناختند و این حکام خائن اکثریت فلسطین را با گفتن «سه نخیر»؛ «نه به رسمیت شناختن»؛ «نه برای صلح» و «نه برای مذاکرات همراه دشمن صهیونیستی» واگذار کردند.

رد نمودن معاملۀ ترامپ از سوی حکومت خودگردان فلسطین یک امتناع رسمی یا سخن میان‌تهی است؛ نه یک سخن حقیقی و راست. توافق «بیلن-عباس» و «اولمرت عباس» با معاملۀ ترامپ تفاوت چندانی ندارد؛ مگر در برخی از جزئیات آن. آن‌چه سخن فوق را تایید می‌کند این‌ست که جناح مخالف دولت یا اپوزیسیون، رسمی‌اند و حقیقی نیستند؛ زیرا تاکیدش بر پای‌بندی مبنی بر مبارزه با تروریزم (جنگ با اسلام)، پای‌بندی بر قطع‌نامه‌های بین‌المللی و توافق‌نامه‌هایی‌که با کیان/نهاد یهودی امضاء نموده بود، می‌باشد که تحت همین امر اکثریت خاک فلسطین را فروختند. هم‌چنین پایبندی‌شان به ابتکار خائنانه‌ای عرب، و پای‌بندی آن‌ها به گزینۀ مذاکرات و در نهایت آن‌ها بر هر آن چیزی پای‌بندند که موجودیت کیان/نهاد یهودی را حفظ نموده و غصب یهودیان را در سرزمین مبارک فلسطین مشروعیت می‌بخشد. ‏بنابراین، نهاد یهودی تا زمانی‌که این حکومت به نقش امنیتی خود پای‌بند باشد و از جامعۀ بین‌المللی، شورای امنیت و سازمان ملل استیناف خواهی کند، از تطبیق و اجرای پروژه‌های خود اطمینان خواهد یافت؛ زیرا این درخواستی/استیناف، شبیه فریاد در دره‌ای است که تسکین نمی‌بخشد یا شخصی را نجات نمی‌دهد.

جنایاتی‌که توسط حکومت خودگردان فلسطین علیه شما و در خصوص قضیه شما انجام شد، هرگز تا اکنون متوقف نشده است؛ طوری‌که این حکام در جنایت تسلیم سرزمین‌تان به دست دشمنان هیچ کوتاهی نکردند؛ بلکه این حکام باعث شدند که مردم طعم آتشِ سوزان را از روند همکاری‌های دوجانبۀ امنیتی با اشغال‌گران بچشند و هیچ راهی را برای فاسد نمودن کودکان‌مان و تخریب ارزش‌‌های اسلامی در نفس‌های‌شان نگذاشتند؛ الی این‌که عمیق فکر کنید و یا ببینید. بناءً شما این موضوع را به وضوح در بسیاری نصاب تعلیمی/آموزشی و دیگر برنامه‌های فاسد دیده‌اید.  شما جد و جهد آنان را برای تغییر قانون احوال شخصی مشاهد کردید که می‌خواستند با توافق‌نامۀ جنایی «سیداو (CEDAW)» مطابقت داده و مردم را در نتیجۀ سیاست اقتصادی در قرض/وام غرق کنند تا گروه‌گروه با بانک‌ها تسلیم شوند.‌ در نهایت فساد در مؤسسات‌اش غالب شد تا این‌که حکومت خودگردان فلسطین به یک بستر عالی فساد مبدل شد. ‏انتظار نمی‌رود که آن‌ها جنایات خود را متوقف سازند؛ زیرا قلوب رهبران‌ مسلمان دل‌بستگی و وابستگی خاصی را برای غلامی به دشمنان اسلام پیدا نموده است.

  ‏ای اهل ما در سرزمین مبارک فلسطین!

آن‌چه دشمنان شما علیه شما توطئه می‌کنند، بسیار عظیم و مهیب است و آن‌چه برای شما برنامه‌ریزی شده است، جرمی بزرگ‌تر از آن است که در سال 48 و 67 اتفاق افتاده بود. بنابراین، نهاد یهودی سعی دارد تا فلسطین را سرزمین اختصاصی خود قرار دهد و ما این جنایت را نمی‌توانیم از طریق شورای امنیت و سازمان ملل یا کوارتت (Quartet) وغیره توقف دهیم.

﴿وَالَّذِينَ كَفَرُوا بَعْضُهُمْ أَوْلِيَاءُ بَعْضٍ﴾

[أنفال: 73‏]

ترجمه: ‏كسانی‌كه كافرند، برخی ياران برخی ديگرند.

شما قطع‌نامه‌های بین‌المللی را تجربه کرده‌اید؛ مگر آن‌ها برای دور کردن و خاموش نگه‌داشتن مردمان‌اند. در نهایت هرآن‌چه به نفع دشمنان اسلام باشد، اجرا خواهد شد. بنابراین، اگر در مورد موقف رهبران با اقتدار و حاکمان جهان اسلام بگویم تنها یک کلمه به زبان می‌آید، این‌که آن‌ها انسان‌های عقب‌‌مانده، بی‌شرم و خائن هستند؛ زیرا آنان از مدت‌هاست که به قضایای شما به‌طور خائنانه پرداخته‌اند؛ بناءً از آنان انتظار خیر را نداشته باشید.

راه‌حل رادیکالی برای قضیه فلسطین این است که آن را دوباره به اصل‌اش برگردانیم، به هدف حقیقی‌اش که همانا اسلام و امت اسلامی می‌باشد؛ زیرا این راه صحیح و مشروع برای اعادۀ عزت‌تان محسوب می‌شود که دشمنان‌تان شب و روز به خاطرش فعالیت می‌کنند تا این راه‌حل را از میان بردارند. آن‌چه در قلوب دشمنان‌تان ترس و وحشت را ایجاد می‌کند، ندا بلند کردن امت و افواج مسلح امت است تا نصرت‌شان را در خصوص تأسیس خلافت و جهاد در راه الله سبحانه‌و‌تعالی عطا نمایند تا این‌که سرزمین مبارک فلسطین را از چنگال و کثافت اشغال‌گران نجات و پاک‌سازی کنند. امریکا و یهودیان، اسلام و بازگشت خلافت را تعقیب دارند و حقیقت یهودیان و دشمنی آن‌ها با ما و با اسلام در کتاب الله سبحانه‌وتعالی واضح بیان شده است. الله سبحانه‌وتعالی می‌فرماید:

﴿لَتَجِدَنَّ أَشَدَّ النَّاسِ عَدَاوَةً لِّلَّذِينَ آمَنُوا الْيَهُودَ وَالَّذِينَ أَشْرَكُوا....﴾

[مائده: 82]

ترجمه: ‏‏(ای پيامبر!) خواهی ديد كه دشمن‌ترين مردم برای مؤمنان، يهوديان و مشركانند... .

الله سبحانه‌وتعالی می‌فرماید:

﴿أَمْ لَهُمْ نَصِيبٌ مِنَ الْمُلْكِ فَإِذاً لَا يُؤْتُونَ النَّاسَ نَقِيراً﴾

[نساء: 53]

ترجمه:آيا آنان را بهره‌ای از ملک است‌؟ (اگر ملک و قدرت در دست ايشان بود) در اين‌صورت (پشيزی و سرسوزنی و حتی به) اندازۀ سوراخ هستۀ خرما (كه از آن خرما جوانه می‌زند و ناچيزترين شی به‌شمار است) به مردم نمی‌دادند.‏

الله سبحانه‌وتعالی برای ما تضمین قایم شدن دین‌اش را داده و رسول مبارکش صلی الله علیه و سلم برای ما بشارت بازگشت خلافت راشدۀ ثانی بر منهج نبوت را داده و الله سبحانه‌وتعالی هیچ‌گاه عهد شکنی نمی‌کند. بنابراین، به پروردگارِ مولا و ناصر اعتماد کنید... به امت‌تان که «بهترین امتی‌که تااکنون برای بشریت آفریده شده‌اند؛ (خير أمة أخرجت للناس)» اعتماد کنید و به قول الله سبحانه‌وتعالی پای‌بند باشید، که می‌فرماید:

﴿يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اصْبِرُوا وَصَابِرُوا وَرَابِطُوا وَاتَّقُوا اللَّهَ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ﴾

[آل‌عمران: 200]

ترجمه: ‏‏ای كسانی‌كه ايمان آورده‌ايد!  (در برابر شدائد و ناملايمات) شكيبایی ورزيد و (در مقابل دشمنان) استقامت و پايداری كنيد و (از مرزهای  خویش) مراقبت به عمل آوريد و از الله(سبحانه‌وتعالی) پروا کنید، تا اين‌كه رستگار شويد.‏

﴿...وَاعْتَصِمُوا بِاللَّهِ هُوَ مَوْلَاكُمْ فَنِعْمَ الْمَوْلَى وَنِعْمَ النَّصِيرُ﴾

[حج: 78]

ترجمه: ... به الله (سبحانه‌وتعالی) چنگ زنيد كه سرپرست و ياور شما او است و چه سرور و ياور نیک و چه مددكار و كمك‌كنندۀ خوبی است!‏

به این قول الله سبحانه‌وتعالی نیز پای‌بند باشید:

﴿يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا لَقِيتُمْ فِئَةً فَاثْبُتُوا وَاذْكُرُوا اللَّهَ كَثِيراً لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ * وَأَطِيعُوا اللَّهَ وَرَسُولَهُ وَلَا تَنَازَعُوا فَتَفْشَلُوا وَتَذْهَبَ رِيحُكُمْ وَاصْبِرُوا إِنَّ اللَّهَ مَعَ الصَّابِرِينَ﴾

[أنفال: 45]

ترجمه:ای مؤمنان! هنگامی‌كه با گروهی (از دشمنان در ميدان جنگ) روبرو شديد، پايداری نمائيد (و فرار نكنيد) و بسيار الله (سبحانه‌و‌تعالی) را ياد كنيد (و قدرت و عظمت و وفای به عهد او را پيش چشم داريد و به تضرع و زاريش بخوانيد) تا (در دنيا) پيروز و (در آخرت) رستگار شويد.‏* از الله (سبحانه‌وتعالی) و پيامبرش (صلی الله علیه و سلم) اطاعت نمائيد و (در ميان خود اختلاف و) كشمكش مكنيد، (كه اگر كشمكش كنيد) درمانده و ناتوان می‌شويد و شكوه و هيبت شما از ميان می‌رود (و ترس و هراسی از شما نمی‌شود.) شكيبائی كنيد كه الله (سبحانه‌وتعالی) با شكيبايان است.‏

حزب‌التحریر – سرزمین مبارک فلسطین

مترجم: زکریا وهاج

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه