شنبه, ۳۰ جمادی الاول ۱۴۴۱هـ| ۲۰۲۰/۰۱/۲۵م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
حکام سرزمین های اسلامی در مقابل اعلامیۀ خصمانۀ ترامپ سر تعظیم فرو برده‎اند!
بسم الله الرحمن الرحيم

حکام سرزمین های اسلامی در مقابل اعلامیۀ خصمانۀ ترامپ سر تعظیم فرو برده‎اند!

ترامپ حقیقت حکام سرزمینهای اسلامی را به گونهای در معرض دید عامه قرار داده است که تو گویی برهنه باشند!

(ترجمه)

ترامپ به تاریخ ۶ دسمبر ۲۰۱۷م، قدس شریف(بیت المقدس) را به عنوان پایتخت دولت یهود اعلام نمود. در یک نامه‎ای از کاخ سفید به روز چهار شنبه آمده است که دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا بیت المقدس را به عنوان پایتخت دولت یهود(اسرائیل) اذعان نموده و به دولت یهود دستور داد تا آماده‎گی‎های لازم را مبنی بر انتقال سفارت امریکا از تل آویو به بیت المقدس فراهم نموده و قراردادها را با معماران شروع کنند. وی افزود: «حال آن‎که رؤسای جمهوری پیشین در  جریان مبارزات انتخاباتی شان وعده انتقال آن را داده بودند ولی موفق به انجام آن نگردیدند، بنابر این من خودم امروز آن را انتقال خواهم داد.» (منبع: alarabiya.net؛ ۶/۱۲/۲۰۱۷م) پیش از این اعلام؛ بسیاری از حاکمان کشورهای اسلامی؛ مانند: سلمان، عباس، عبدالله، السیسی و محمد ششم رئیس جمهور مراکش، که روی موضوع قدس و مسجدالاقصی مورد سرزنش قرار گرفته بودند، توسط ترامپ آگاهی داده شدند که او پس از چند ساعت موقفش را در خصوص سخنانش اعلام خواهد کرد. اما با وجود این همه، آن‎ها سکوت مردمان شان را به گونه‎ای حفظ نمودند که از سنگ صدا می‎آید ولی از آن‎ها چیزی شنیده نمی‎شود، تو گویی همه در  قبرستان خاموشی دفن شده‎اند. اما خاموشی دیگر بس است و دیگر نباید مانند تماشاچیان سینما باشیم. زیرا این لکۀ ننگ برای امت خواهد بود.

حقیتاً که ترامپ ظالم و احمق و نیز این دشمن اسلام و مسلمین وعده‎اش را بر یهودیان وفا کرد. در واقع کفر از هم جدا نیست بل، کفر به عنوان یک مذهب همه در یک کشتی سوار اند و تعجب آور نیست که کفار همه با هم علیه اسلام و مسلمین متحد اند.

با این حال، تعجب آور این است که حکام کشورهای اسلامی با وجود این همه رذالت کفار، در دوستی با آن‎ها از یک دیگر پیشی می‎گیرند! الله سبحانه و تعالی می‎فرماید:

﴿يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا الْيَهُودَ وَالنَّصَارَىٰ أَوْلِيَاءَ ۘ بَعْضُهُمْ أَوْلِيَاءُ بَعْضٍ ۚ وَمَن يَتَوَلَّهُم مِّنكُمْ فَإِنَّهُ مِنْهُمْ ۗ إِنَّ اللَّهَ لَا يَهْدِي الْقَوْمَ الظَّالِمِينَ﴾

[مایده:٥١]

ترجمه: ای مؤمنان! یهود و نصاری را ولّی(و دوست و تکیه‌گاه خود،) انتخاب نکنید! آنها اولیای یکدیگرند؛ و کسانیکه از شما با آنان دوستی کنند، از آنها هستند؛ الله(سبحانه و تعالی)، جمعیّت ستمکار را هدایت نمی‌کند.

ای مسلمانان!

امريکا دولت يهود را در سال ۱۹۴۸م به رسميت شناخت و سپس از آن حمايت کرد، ولی حکام کشورهای اسلامی مهر سکوت بر لب زده بودند و حتی اسفبارتر از همه با کفار دوست شدند و با این وضع، آن‎ها کسانی‎اند زندگی ذلت‎بار یعنی بردگی با کفار را انتخاب نموده‎اند!

یهودیان در سال ۱۹۶۷م به اشغال بقیه فلسطین و قدس شریف ادامه دادند. آن‎ها نیز توسط امریکا در اشغال این مناطق حمایت می‎شدند؛ با این حال، حکام سرزمین‎های اسلامی در خصوص این امر به خاموشی نشسته و آن‎ها را به عنوان دوست‎های وفادار خود انتخاب می‎نمودند و بدتر از همه حکام کشورهای اسلامی امریکا و یهودیان نجس را به عنوان حلال مشکلات شان قرار دادند که این کار شان جزء ذلت و رسوایی چیزی دیگری به آن‎ها نیفزود.

این رهبران گمراه، به این امر فریب خورده‎اند که گویا یهودیان تحت فشار امریکا دولتی را در فلسطین تأسیس نموده و حتی اگر غیر نظامی هم که باشد، شرق بیت المقدس باید به عنوان پایتخت آن باشد. لذا، آن‎ها با فریب کفار، ذلیل شده‎اند. در واقع آن‎ها کسی دیگری را فریب نمی‎دهند مگر نفس‎های خودشان را. باید اضافه نمود که عدم دیدگاه و دور نمای درست، آن‎ها را ذلیل و بدبخت ساخته است.

در حال حاضر، امریکا از زبان ترامپ موقفش را اعلام می‎کند که بیت المقدس سرزمین اسرأ و معراج، نخستین قبلۀ مسلمانان و در عین حال یکی از سومین مسجدی که مسلمانان به خاطر ادای نماز به آن سفر می‎کنند، باید از شرق تا غرب آن به عنوان پایتخت دولت یهود قرار گیرد. ترامپ قبل از این‎که بیت المقدس را به عنوان پایتخت دولت یهود اعلام کند، بسیار به ساده‎گی و بدون دادن کدام امتیازی، با این حکام فریب خورده در تماس بود و به این فکر بود که آن‎ها ارزش بیت المقدس را به خوبی می‎دانند. او قبل از اعلامش به آن‎ها تماس گرفته و به خاطر تحقیر و ریشخند نمودن شان در سخنرانی‎اش در مورد رسمیت شناختن این مسأله، اعلام نمود که معاونش را به خاطر گفتن و خندیدن با این حکام می‎فرستد. ترامپ اعلام نمود که معاونش(مایک پنس) در روزهای آینده در خاور میانه خواهد رسید(منبع: alarabiya.net؛ ۶/۱۲/۲۰۱۷م). و این نیز حقیقت دارد که او در سخنرانی‎اش گفت که اهانت کردن برای هرکس آسان است، اما آن‎چه که دردناک است و واقعأ رنج می‎دهد همانا مرگ تدریجی است وبس.  

ای مسلمین! چگونه ممکن است دو شخص عاقل در مورد نجات فلسطین از چنگال گروه‎های یهودی اختلاف داشته باشند؟ چگونه ممکن است دو شخص عاقل در مورد چگونگی مقابله با امریکا و دوستدارانش و کشورهایی که یهودیان را حمایت می‎کنند اختلاف داشته باشند؟ آیا نجات فلسطین در منسجم شدن ارتش‎های مسلمانان برای مبارزه با این پیروان شیطان نهفته نیست؟ تا باشد که این دستۀ باطل توسط دستان شما مسلمانان ذلیل گردیده و وجود شان از این سرزمین مقدس پاک سازی شود. زیرا الله سبحانه و تعالی می‎فرماید:

﴿قَاتِلُوهُمْ يُعَذِّبْهُمُ اللَّهُ بِأَيْدِيكُمْ وَيُخْزِهِمْ وَيَنصُرْكُمْ عَلَيْهِمْ وَيَشْفِ صُدُورَ قَوْمٍ مُّؤْمِنِينَ﴾

[توبه: ١٤]

ترجمه: با آنها پیکار کنید، که الله(سبحانه و تعالی)  آنان را به دستان شما مجازات می‌کند؛ و آنان را رسوا می‌سازد؛ و سینه گروهی از مؤمنان را شفا می‌بخشد(؛ و بر قلب آنها مرهم می‌نهد).

آیا نجات فلسطین در تصویب یک حالت واقعی از جنگ با دولت‎های حامی نهادهای یهودی نهفته نیست؟ آیا این فرمان الله سبحانه و تعالی نیست که کسانی را که سرزمین‎های اسلامی را اشغال نموده و مردمان آن‎جا را از دیارشان بیرون رانده‎اند اخراج کنید؟

﴿وَأَخْرِجُوهُمْ مِنْ حَيْثُ أَخْرَجُوكُمْ﴾ 

[بقره: ١٩١]

ترجمه: و بیرون کنید آنها را از آنجایی که شما را بیرون کردهاند.

مگر این فرمان الهی در مورد کسانی نیست که در حمایت از یهودیانی که سرزمین‎های اسلامی را اشغال نموده و مردمانش را از آن بیرون کرده‎اند؟

﴿إِنَّمَا يَنْهَاكُمُ اللَّهُ عَنِ الَّذِينَ قَاتَلُوكُمْ فِي الدِّينِ وَأَخْرَجُوكُم مِّن دِيَارِكُمْ وَظَاهَرُوا عَلَىٰ إِخْرَاجِكُمْ أَن تَوَلَّوْهُمْ ۚ وَمَن يَتَوَلَّهُمْ فَأُولَٰئِكَ هُمُ الظَّالِمُونَ﴾

[ممتحنه: ٩]

ترجمه: بی گمان الله(سبحانه و تعالی) تنها شما را از دوستی و رابطه با کسانی نهی می‌کند که در امر دین با شما پیکار کردند و شما را از خانههایتان بیرون راندند یا به بیرون‌راندن شما کمک کردند و هر کس با آنان رابطه دوستی داشته باشد ظالم و ستمگر است!

آیا این حقیقت توسط کسانی‎که دارای قلب، گوش و چشم سالم اند درک نمی‎شود؟

ای مسلمانان و ای ارتش کشورهای اسلامی! خاموشی حکام در مورد اشغال بسیاری از مناطق فلسطین در سال ۱۹۴۸م و عدم انسجام ارتش اسلامی و بازگشت به آن‎چه که سبب اشغال فلسطین گردید، جنایتی بسا بزرگ است. خاموشی حکام در مورد اشغال یهودیان برای بقیه مناطق فلسطین در سال ۱۹۶۷م و عدم انسجام ارتش اسلامی در خصوص آزاد سازی کل فلسطین از چنگال یهودیان حتی جنایت بسیار بزرگ و نابخشودنی بوده و هم‎چنان ناکامی در جنگ علیه کشورهای حامی یهودی، جنایت کمی نیست. دوستی و وفاداری این کشورها خیانت بزرگی به الله سبحانه و تعالی، رسول الله صلی الله علیه وسلم و مؤمنان می‎باشد. 

ترامپ حقیقت حکام سرزمین‎های اسلامی را به گونه‎ای در معرض دید عامه قرار داده است که تو گویی برهنه باشند. لذا این حکام چگونه می‎توانند که اختیاری در کشورهای اسلامی داشته باشند؟ پس اگر ارتش اسلامی نمی‎تواند علیه دشمنان اشغالگر این سرزمین مقدس و کشورهای حامی کفار پیکار کنند، بهتر آن است که پوز کثیف حکام سرزمین‎های اسلامی را به خاک مالیده و هرگز به آن‎ها اجازه رسیدن به اهداف شوم شان را ندهند. بر تمام مسلمین و ارتش‎های اسلامی لازم است که این حکام بزدل و ترسو را از قدرتی که با آن دغدغه می‎کنند، کنار نهاده و دولت اسلامی خلافت راشده بر منهج نبوت را تأسیس نمایند. به این لحاظ، استعمارگران کافر نه‎تنها که هرگز جرأت پا ماندن به سرزمین‎های اسلامی را نخواهند کرد، بلکه خطر از سوی آن‎ها متوجه مسلمانان نخواهد شد و با این حال هیولاهای یهودی به ذلت و ناامیدی مواجه خواهند شد. الله سبحانه و تعالی می‎فرماید:

﴿وَإِن يُقَاتِلُوكُمْ يُوَلُّوكُمُ الْأَدْبَارَ ثُمَّ لَا يُنصَرُونَ﴾

[آل‎عمران: ١١١]

ترجمه: و اگر با شما پیکار کنند، به شما پشت خواهند کرد(و شکست می‌خورند) سپس کسی آنها را یاری نمی‌کند.

 

حزب التحریر یگانه راهنمای اصلی که تا به حال صداقتش را برای تمام امت اسلامی ثابت ساخته است؛ به شما هشدار می‎دهد که نباید در مقابل جنایات و خیانت‎های حکام  خاموشی اختیار کنید و هشدار می‎دهد که حکام نباید شما را با مکر و دروغ‎های شان پس از امروز فریب دهند. و بدانید که نتیجۀ این خاموشی با از دست دادن فلسطین بلکه فراتر از فلسطین متوقف نخواهد شد.

اصلاً دلیلی وجود ندارد؛ و یا حتی دلیلی به ظاهر اطاعت از دساتیر این حکام هرزه و خائنی که در از میان برداشتن یهودی‎های پلید و بازگرفتن سرزمین مقدس اسلامی(قدس شریف) موانع ایجاد می‎کنند، وجود ندارد. اطاعت از آن‎ها در این برهه اساس سبب خواری در دنیا و عذاب آخرت خواهد شد. سخنان برخی از همکاران شما که تنها از مقامات فاسد شان اطاعت می‎کنند سودی برای شما نمی‎رساند، به این دلیل که نتیجۀ این همه بیانیه‎های گمراه کننده و اغواء گرایانه، عواقب خطرناکی را به همراه خواهد داشت. زیرا الله سبحانه و تعالی می‎فرماید:

﴿وَقَالُوا رَبَّنَا إِنَّا أَطَعْنَا سَادَتَنَا وَكُبَرَاءَنَا فَأَضَلُّونَا السَّبِيلَا﴾

[احزاب: ٦٧]

ترجمه: و می‌گویند: «پروردگارا! ما از سران و بزرگان خود اطاعت کردیم و ما را گمراه ساختند!»

 

در واقع، اطاعت از این حاکمان احمق به ذلت و گمراهی در این دنیا و عذاب شدید در آخرت منجر می‎شود. این‎ها همان حاکمان‎اند که جزء نیت دروغ، خیانت و گمراه‎سازی چیزی دیگری نداشتند. پیامبر صلی الله علیه وسلم می‎فرمایند:

«أَنَّ النَّبِيَّ صلى الله عليه وسلم قَالَ لِكَعْبِ بْنِ عُجْرَةَ: أَعَاذَكَ اللَّهُ مِنْ إِمَارَةِ السُّفَهَاءِ. قَالَ: وَمَا إِمَارَةُ السُّفَهَاءِ؟ قَالَ: أُمَرَاءُ يَكُونُونَ بَعْدِي لَا يَقْتَدُونَ بِهَدْيِي وَلَا يَسْتَنُّونَ بِسُنَّتِي، فَمَنْ صَدَّقَهُمْ بِكَذِبِهِمْ وَأَعَانَهُمْ عَلَى ظُلْمِهِمْ فَأُولَئِكَ لَيْسُوا مِنِّي وَلَسْتُ مِنْهُمْ وَلَا يَرِدُوا عَلَيَّ حَوْضِي، وَمَنْ لَمْ يُصَدِّقْهُمْ بِكَذِبِهِمْ وَلَمْ يُعِنْهُمْ عَلَى ظُلْمِهِمْ فَأُولَئِكَ مِنِّي وَأَنَا مِنْهُمْ وَسَيَرِدُوا عَلَيَّ حَوْضِي.»

(رواه احمد)

ترجمه: رسول الله صلی الله علیه وسلم به کعب بن عجزه فرمودند: پناه میبرم به الله(سبحانه و تعالی) برای شما از امارت امیران بدبخت و ظالم؛ کعب فرمود: امارت امیران بدبخت چیست؟ رسول الله (صلی الله علیه وسلم) فرمودند: امیرانی پس از من خواهند آمد که از سنت من پیروی نمیکنند. کسانیکه دروغهای آنها را تصدیق میکنند و آنها را در ظلم شان یاری میکنند از من نیستند و من از آنها نیستم، و مرا در حوض کوثر در بهشت ملاقات نخواهند کرد. و کسانیکه دروغهای آنها را تصدیق نمیکنند و آنها را در ظلم شان یاری نمیکنند آنها از من اند و من از آنها و در حوض کوثر در بهشت باهم ملاقات خواهیم کرد.

فلهذا، ای مسلمانان! به خاطر از میان برداشتن حاکمیت باطل حکام امروزی و تأسیس دولت اسلامی(خلافت) بپاخیزید تا باشد که سعادت دنیا و آخرت را به دست آورید. الله سبحانه و تعالی می‎فرماید:

﴿وَيَوْمَئِذٍ يَفْرَحُ الْمُؤْمِنُونَ بِنَصْرِ اللَّهِ ۚ يَنصُرُ مَن يَشَاءُ ۖ وَهُوَ الْعَزِيزُ الرَّحِيمُ﴾

[روم: ۵-۴]

ترجمه: و در آن روز، مؤمنان(بخاطر پیروزی دیگری) خوشحال خواهند شد. به سبب یاری الله(سبحانه و تعالی)؛ و او هر کی را بخواهد یاری میدهد؛ و او صاحب قدرت و رحیم است!

 حزب التحریر

۱۹ ربیع الاول ۱۴۳۹هـ.ق

۷ دسمبر ۲۰۱۷م

 

Last modified onدوشنبه, 11 دسامبر 2017

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه