شنبه, ۱۱ شعبان ۱۴۴۱هـ| ۲۰۲۰/۰۴/۰۴م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
مالیزیا: استقلال با آزاد شدن از نظام‌های ارثی-استعماری و تغییر دادن آن به نظام اسلامی حاصل می‌شود
بسم الله الرحمن الرحيم

مالیزیا: استقلال با آزاد شدن از نظام‌های ارثی-استعماری و تغییر دادن آن به نظام اسلامی حاصل می‌شود

(ترجمه)

امکان ندارد به آزادی واقعی برسیم؛ مگر این‌که ما مسلمانان به تطبیق همه‌جانبه اسلام بپردازیم. تطبیق همه‌جانبه اسلام ممکن نیست؛ مگر در موجودیت دولت خلافت.

قبل از فرارسیدن زمان تجلیل و بزرگداشت  از روز استقلال -مالیزیا- 31 آگست 2019م حزب التحریر-مالیزیا امت اسلامی را به آوردن تغییرات واقعی، رد نمودن نظام‌های استعماری ارثیی‌که تا امروز بر آنان تطبیق می‌گردد و بازگشتن به تطبیق همه‌جانبه نظام‌های اسلامیی‌که در قرآن و سنت بیان گردیده است، تشویق نمود.

در سلسله این نصیحت های بیدارگرانه به امت اسلامی که حزب التحریر در یک زمان واحد در اماکن مختلف این سرزمین بعد از نماز جمعه ایراد نمود، حزب التحریر-مالیزیا به امت اسلامی معنای آزادی واقعی را تذکر داد و بیان نمود که آزادی واقعی، آزاد نمودن مردم از بندگی انسان‌ها و رساندن‌شان به یکتاپرستی و اطاعت از الله سبحانه وتعالی است. هم‌چنان حزب به امت، گفتگوی مسلم ربعی بن عامر سرلشکر مسلمانان با رستم سرلشکر فارس را تذکر داد که در گفتگوی مذکور رسالت امت اسلامی و مسئولیت آن در قبال همه جهانیان، تشریح گردیده است.

ربعی در پاسخ به این پرسش که دلیل موجودیت لشکر اسلام در اراضی فارس چیست؟ چنین گفت :«ما برای بیرون آوردن بندگان از پرستش بندگان  و ررساندن‌شان به پرستش رب و پروردگار بندگان و نجات دادن‌شان از ظلم و ستم ادیان و رساندن‌شان به عدالت اسلام و از تنگی دنیا به فراخی دنیا و آخرت اعزام شده‌ایم؛ پس هرکسی‌که اسلام را از ما پذیرفت او -مسلمان شدنش- را می پذیریم، و اگر مسلمان نشد، پرداخت جزیه را می پذیریم و اگر جزیه پرداخت نکرد با او می‌جنگیم تا این‌که به پیروزی نایل آییم.»

سپس حزب التحریر-مالیزیا به طور واضح بیان نمود که فاجعه‌ها و مصییت‌هایی‌که دامنگیر امت گردیده است، حل نمی‌گردد؛ مگر با تطبیق همه‌جانبه احکام شریعت از سوی دولت خلافت و این‌که تنها با این کار، آزادی واقعی حاصل می‌شود.

این فعالیت 20دقیقه جریان داشت و با آرامش با این دعا که الله سبحانه وتعالی به امت اسلامی نصرت دهد و عزت امت را بازگرداند، به پایان رسید. هم‌چنان تعدادی از اعضای حزب التحریر منشور "صدای نهضت" را تحت عنوان "هجرت به سوی تطبیق همه‌جانبه اسلام" به مردم توزیع نمود، که قبل از فرا رسیدن سال 1441هـ.ق به این امر فراخوانده بودند.

نماینده دفتر مطبوعاتی حزب التحریر-مالیزیا

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه