دوشنبه, ۱۲ جمادی الاول ۱۴۴۴هـ| ۲۰۲۲/۱۲/۰۵م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
فاسد نمودن خانوادۀ مسلمان، معادل با ترور دین است
بسم الله الرحمن الرحيم

فاسد نمودن خانوادۀ مسلمان، معادل با ترور دین است

از عایشه رضی الله عنها روایت است که رسول الله صلی الله علیه وسلم فرمودند:

«إذا ظهر السوء فی الأرض أنزل الله بأهل الأرض بأسه» قالت: و فیهم أهل طاعة الله عز و جل؟ قال: «نعم، ثم یصیرون إلی رحمة الله تعالی»

ترجمه: هرگاه فساد در زمین ظاهر شود، الله متعال عذاب خود را بر آنان نازل می‌کند. عایشه گفت: حتی اگر در میان‏شان انسان‌های فرمان‌بردار زندگی کنند؟ فرمودند: آری سپس آنان وارد رحمت الله می‌شوند.

انگیزه‌ای‌که در عقب نوشتن این موضوع وجود دارد، حجم حملات شدیدی است که دختران، پسران، خانواده‌ها، جوامع، ارزش‌ها و اخلاق نیکوی مسلمانان را مورد هدف قرار داده است. جنایتکاران اصلی آن، سیاستمداران و رهبرانی هستند که روی برنامه‌های سریع و پی درپی کار می‌کنند تا اسلام، پیروان آن و پاکی و شرافتی‌ را که از اسلام سرچشمه می‌گیرد، هدف قرار دهند و مقصدشان غرق نمودن مسلمانان در فساد و بی بندوباری است:

﴿وَدُّواْ لَوْ تَكْفُرُونَ كَمَا كَفَرُواْ فَتَكُونُونَ سَوَاءً فَلَا تَتَّخِذُواْ مِنْهُمْ أَوْلِيَاءَ﴾ [نساء: 89]

ترجمه: دوست دارند که شما [نیز] همانگونه که خودشان کفر ورزیدند کافر شوید و در نتیجه یک‌سان گردید، پس از آن‌ها هیچ دوستی نگیرید.

این برنامه‌ها به شکل مستقیم  وابسته به آن‌چه است که سازمان ملل متحد نامیده می‌شود و زیر نام فرهنگ، تمدن و پیشرفت به پیش برده می‌شود. ابزار اجرایی آن همانا نظام‌های مزدور حاکم در سرزمین‌های اسلامی به سرکردگی رهبران و زعیمانی است که رسول الله صلی الله علیه و سلم آنان را (روبیضات)  خوانده؛ یعنی افراد بی‌عقلی‌که در امور مردم صحبت می‌کنند.

این رهبران به انجام و حمایت از گناه‌ها و کارهای منکر افتخار می‌‌نمایند! این واقعیت آنان را چنان ذلیل کرده که تمام قلب‌‌شان را فرا گرفته و کارهایی را رهبری می‌کنند که باعث ترویج بی‌غیرتی می‌شود؛ طوری‌که پدر و برادر را از غیرتی شدن به خاطر آبروی دختر و خواهرشان باز می‌دارند و شوهر را از غیرتی شدن به خاطر همسرش منع می‌کنند! برای توجیه این فعالیت‌های شان، قوانینی را تحت عنوان "خشونت خانوادگی" از جانب پدر و شوهر وضع نموده اند که در تعارض با نصوص قرآن و سنت قرار دارد؛ حتی دین را به خشونت و تروریزم متهم می‌کنند و می‌گویند این احکام مناسب عصر حاضر نبوده و نمی‌تواند با تمدن غرب و مدنیت نوین همگام شود! چنانچه الله متعال می‌فرماید:

﴿وَاللَّاتِي تَخَافُونَ نُشُوزَهُنَّ فَعِظُوهُنَّ وَاهْجُرُوهُنَّ فِي الْمَضَاجِعِ وَاضْرِبُوهُنَّ فَإِنْ أَطَعْنَكُمْ فَلَا تَبْغُوا عَلَيْهِنَّ سَبِيلاً﴾ [نساء: 34]

ترجمه: و زنانی‌که از نافرمانیشان بیم دارید، ابتدا نصیحت نمایید و آنگاه از همخوابی با آن‌ها دوری کنید و (اگر مطیع نشدند) تنبیه‌شان نمایید؛ آن‌گاه اگر از شما اطاعت کردند، برای ستم به آنان در پی بهانه نباشید.

 پیامبر ﷺ در خصوص حمایت خانواده از داخل می‌فرمایند: 

«مُرُوا أَبْنَاءَكُمْ بِالصَّلَاةِ لِسَبْعٍ، وَاضْرِبُوهُمْ عَلَيْهَا لِعَشْرٍ، وَفَرِّقُوا بَيْنَهُمْ فِي المضاجع»

ترجمه: فرزندان خود را در هفت سالگی به نماز دستور دهید و در ده سالگی آنان را به خاطر نماز تنبیه نمایید و رختخوابشان را از یکدیگر جدا کنید!

بنابراین، بی‌ناموسی مذهبشان است و برهنگی و بی‌آبرویی دینشان می‌باشد تا آن‌که الله متعال بهشت یا بوی بهشت را بر آنان حرام گرداند. رسول اللهﷺ فرمودند: 

«ثَلَاثٌ لَا يَدْخُلُونَ الْجَنَّةَ وَلَا يَنْظُرُ اللَّهُ إِلَيْهِمْ يَوْمَ الْقِيَامَةِ: الْعَاقُّ وَالِدَيْهِ، وَالْمَرْأَةُ الْمُتَرَجِّلَةُ الْمُتَشَبِّهَةُ بِالرِّجَالِ، وَالدَّيُّوثُ». (رواه أحمد)

ترجمه: سه نفر وارد بهشت نمی‌شوند و الله در روز قیامت به آنان نظر رحمت نمی‌اندازد؛ نافرمان والدین، زنی‌که در لباس و رفتار خود با شبیه مردان می‌کند و مرد بی غیرت/دیوث.

و درباره کسی‌که آبروی خود را حفظ نمی‌کند، آن حضرت  ﷺ فرمودند: 

«إِنَّ اللَّهَ يَغَارُ، وَإِنَّ الْمُؤْمِنَ يَغَارُ، وَغَيْرَةُ اللَّهِ أَنْ يَأْتِيَ الْمُؤْمِنُ مَا حَرَّمَ عَلَيْهِ»  (مسلم و بخاری)

ترجمه: الله غیرت دارد و مؤمن غیرت دارد، غیرت الله اینست که مؤمن آنچه را الله بر او حرام نموده،ا نجام دهد.

اگر به این دو حدیث دقت کنیم، به وضوح درخواهیم یافت که این تهاجم شدید، وحی الله متعال و پروردگار جهانیان را هدف قرار داده  و نیز اگر به این همه فعالیت بی‌وقفه و فعال انجمن‌های فمنیستی، اردوگاه‌های تابستانی، سفر به خارج بدون محرم، ورود به استخرهای مختلط و پدیده‌هایی‌که در میان دختران بدحجاب و بی‌پروایی‌که تلاش دارند از زیر نظر پدر، برادر و شوهر بیرون شده، تحت حمایت کسانی قرار ‌گیرند که آن‌ها را به بی‌بند و باری می‌کشد(سازمان‌ها و مؤسساتى‌که به این کارها تشویق می‌کنند)، دقت نمائیم و نیز اگر به وضعیت جوانان پسری‌که شلوار پاره می‌پوشند و زنجیر طلا یا نقره به گردن خود می‌اندازند یا گوشواره به گوش یا بینی خود آویزان می‌کنند و صدها اقدام دیگری از این قبیل دقت و توجه نمائیم، درخواهیم یافت که این همه، تجاوز به دین پروردگار جهان است که به بهانه آزادی، تمدن و پیشرفت، حرمات الله زیر پا می‌شود! احکام پروردگار تعطیل شده و از واقعیت کنار می‌رود! الله رب العالمین درباره تمام این تجمل‌گرایی‌ها و لذت‌جویی‌‌ها می‌فرماید:

﴿وَإِنْ كُلُّ ذَلِكَ لَمَّا مَتَاعُ الْحَيَاةِ الدُّنْيَا وَالْآخِرَةُ عِنْدَ رَبِّكَ لِلْمُتَّقِينَ (35) وَمَنْ يَعْشُ عَنْ ذِكْرِ الرَّحْمَنِ نُقَيِّضْ لَهُ شَيْطَاناً فَهُوَ لَهُ قَرِينٌ (35) وَإِنَّهُمْ لَيَصُدُّونَهُمْ عَنِ السَّبِيلِ وَيَحْسَبُونَ أَنَّهُمْ مُهْتَدُونَ﴾ [زخرف: 35-36]

ترجمه: همۀ این‌ها چیزی جز بهرۀ زودگذر زندگی دنیا نیست و آخرت نزد پروردگارت از آن پرهیزگاران است، هرکس از یاد پروردگار رحمان غافل شود، شیطانی بر او می‌گماریم که همواره همراه اوست.

خواننده گرامی! آیا روز قیامت را به خاطر می‌آوری؛ روز بازگشت و ایستادن در حضور پروردگار! روز جستجو از چیزی‌که تو را از اعمالی‌که در دنیا انجام دادی نجات دهد؛ اعمالی‌که در آن دینت را نابود کردی، زندگی خود را تباه نمودی و در تمام کارهای کثیف با شیطان و حزبش اشتراک نمودی! در روزی‌که پشیمانی و نکوهش هیچ نفعی ندارد؟! الله متعال می‌فرماید:

﴿حَتَّى إِذَا جَاءَنَا قَالَ يَا لَيْتَ بَيْنِي وَبَيْنَكَ بُعْدَ الْمَشْرِقَيْنِ فَبِئْسَ الْقَرِينُ (38) وَلَنْ يَنْفَعَكُمُ الْيَوْمَ إِذْ ظَلَمْتُمْ أَنَّكُمْ فِي الْعَذَابِ مُشْتَرِكُونَ﴾ [زخرف: 38-39]

ترجمه: تا آنکه چنین کسی نزد ما می‌آید؛ (در آن هنگام) می‌گوید: ای کاش میان من و تو به اندازۀ شرق و غرب فاصله بود؛ چون همنشین بدی بودی؛ (به آنان گفته می‌شود) از بس که ستم کردید؛ امروز به شما صودی نبخشد؛ چرا که شما در عذاب با هم شریک هستید.

برای این‌که بتوانیم در برابر این همه  فساد و فساد افگنی قرار گیریم و برای این‌که بتوانیم آنان را از تجاوز به دین و شریعت الله متعال و از بین بردن سنت‌های رسول اکرم صلی الله علیه باز بداریم، باید نقشه‌های‌شان افشا شود، اسلوب‌های‌شان آشکار گردد و به صورت مستقیم و آشکار با آنان برخود صورت گیرد؛ زیرا آنان دیگر از پشت پرده به ما حمله نمی‌کنند؛ بلکه دین، عزت، کرامت، ارزش‌ها و جایگاه رفیع‌مان را آشکارا هدف می‌گیرند. الله متعال به ما فرمان می‌دهد که به قرآن چنگ بزنیم؛ چنانچه می‌فرماید:

﴿فَاسْتَمْسِكْ بِالَّذِي أُوحِيَ إِلَيْكَ إِنَّكَ عَلَى صِرَاطٍ مُسْتَقِيمٍ (43) وَإِنَّهُ لَذِكْرٌ لَكَ وَلِقَوْمِكَ وَسَوْفَ تُسْأَلُونَ﴾ [زخرف: 43-44]

ترجمه: پس به آنچه به تو وحی شده تمسک بجوی؛ بی‌گمان تو، بر راه راست هستی و به راستی قرآن، یادبود و افتخاری برای تو و قوم توست(و درباره‌اش) بازخواست خواهید شد.

این دستور الله متعال به پیامبر صلی الله علیه و سلم و ماست که به وحی تمسک نماییم، از الله و رسولش پیروی کنیم و با این دین با محبت و احترام برخورد نماییم تا ایمان ما بیشتر شود و به صفات مؤمنان واقعی متمایز گردیم. الله متعال فرموده:

﴿وَأَطِيعُوا اللَّهَ وَرَسُولَهُ إِنْ كُنْتُمْ مُؤْمِنِينَ (1) إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ الَّذِينَ إِذَا ذُكِرَ اللَّهُ وَجِلَتْ قُلُوبُهُمْ وَإِذَا تُلِيَتْ عَلَيْهِمْ آيَاتُهُ زَادَتْهُمْ إِيمَاناً وَعَلَى رَبِّهِمْ يَتَوَكَّلُونَ (2) الَّذِينَ يُقِيمُونَ الصَّلَاةَ وَمِمَّا رَزَقْنَاهُمْ يُنْفِقُونَ (3) أُولَئِكَ هُمُ الْمُؤْمِنُونَ حَقّاً لَهُمْ دَرَجَاتٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ وَمَغْفِرَةٌ وَرِزْقٌ كَرِيمٌ﴾ [انفال: 1-4]

ترجمه: از الله و پیامبرش اطاعت کنید، اگر ایمان دارید، مؤمنان، تنها کسانی هستند که چون الله یاد شود، دل‌هاشان ترسان می‌گردد و هنگامی‌که آیاتش بر آنان تلاوت شود، ایمان‌شان افزایش می‌یابد و بر پروردگارشان توکل می‌کنند، آنان که نماز را به جای می‌آورند و از آنچه به ایشان عطاء کردیم می‌بخشند، چنین کسانی به راستی مؤمن هستند و نزد پروردگار‌شان از درجاتی بالا و آمرزش و روزی نیک و فرراوان برخوردارند.

آن‌ها با فطرت الله که مردم را بر اساس آن آفریده می‌جنگند! شیاطینِ در کالبد انسان هستند و الله متعال به ما دستور داده که از وسوسه‌های شیطان پیروی نکنیم! الله سبحانه و تعالی می‌فرماید:

﴿يَا أَيُّهَا النَّاسُ كُلُوا مِمَّا فِي الْأَرْضِ حَلَالاً طَيِّباً وَلَا تَتَّبِعُوا خُطُوَاتِ الشَّيْطَانِ إِنَّهُ لَكُمْ عَدُوٌّ مُبِينٌ * إِنَّمَا يَأْمُرُكُمْ بِالسُّوءِ وَالْفَحْشَاءِ وَأَنْ تَقُولُوا عَلَى اللَّهِ مَا لَا تَعْلَمُونَ﴾ [168-169]

ترجمه: ای مردم! از نعمت‌های حلال و پاکیزۀ زمین بخورید و از گام‏های شیطان پیروی نکنید؛ زیرا او دشمن آشکار شماست، شیطان، شما را فقط به کارهای بد و خیلی زشت فرمان می‌دهد و (شما را وسوسه می‌کند) چیزهایی را به الله نسبت دهید که نمی‌دانید.

هر اتفاقی‌که در این حملات رخ می‌دهد سخنانی است که از روی جهل و نادانی به الله نسبت می‌دهند و خود را خدایان زمین می‌پندارند تا آن را نابود کنند؛ چنانچه در صحیح مسلم از جابر روایت شده که رسول الله صلی الله علیه و سلم می‌فرمایند:

«إِنَّ إِبْلِيسَ يَضَعُ عَرْشَهُ عَلَى الْمَاءِ ثُمَّ يَبْعَثُ سَرَايَاهُ، فَأَدْنَاهُمْ مِنْهُ مَنْزِلَةً أَعْظَمُهُمْ فِتْنَةً، يَجِيءُ أَحَدُهُمْ فَيَقُولُ: فَعَلْتُ كَذَا وَكَذَا، فَيَقُولُ: مَا صَنَعْتَ شَيْئاً! قَالَ: ثُمَّ يَجِيءُ أَحَدُهُمْ فَيَقُولُ: مَا تَرَكْتُهُ حَتَّى فَرَّقْتُ بَيْنَهُ وَبَيْنَ امْرَأَتِهِ. قَالَ: فَيُدْنِيهِ مِنْهُ وَيَقُولُ: نِعْمَ أَنْتَ»

ترجمه: ابلیس تختش را روی آب می‌گذارد؛ سپس لشکریانش را می‌فرستد (تا مردم را دچار فتنه کنند) و کسی از میان آن‌ها به او نزدیک‌تر است که فتنۀ بزرگتری ایجاد کند. بعد از آن، یکی از لشکریانش می‌آید و می‌گوید: فلان و فلان کار را انجام دادم. ابلیس به او می‌گوید: هیچ کاری انجام نداده‌ای. سپس یکی دیگر از لشکریانش می‌آید و می‌گوید: فلانی را رها نکردم تا این‌که او و همسرش را از یکدیگر جدا ساختم. ابلیس او را به خودش نزدیک می‌کند و می‌گوید: تو بهترین هستی.

برادر مسلمانم، توجه داشته باش که بزرگ‌ترین فتنه‌ها تخریب خانواده، جدایی افگندن میان زن و شوهر، آوارگی فرزندان و از بین رفتن ارزش‌ها، فضایل، عزت و پاکدامنی است.

 ای مسلمانان! این تهاجم سهمگین فقط با دولت خلافت و لشکر آن، که حامل و محافظ دعوت اسلام است، جلوگیری می‌شود و هر مسلمانی باید مسئولیت خود را بپذیرد و به امانتی‌که اسلام به او سپرده، پایبند باشد:

«كُلُّكُمْ رَاعٍ وَكُلُّكُمْ مَسْئُولٌ عَنْ رَعِيَّتِهِ...»

ترجمه: تمام شما مسئول هستید و درباره افرادی‌که به سخن شما گوش می‌دهند، بازخواست می‌شوید.

جلوگیری از برنامه‌ای‌که به دنبال انهدام و نابودی اسلام است، بر تمام زنان و مردان امت مسلمه واجب است و همه را فرا می‌خوانیم که در مقابل حاکمان مزدورى‌که به دین و ارزش آن احترام نمی‌گذارند، بایستند؛ زیرا این حکام سرمنشأ بدی و خطر نابهنگام هستند. بنابراین، اگر برای ایستادگی در مقابل‌ آنان سعی و تلاش ننماییم، مورد عذاب الله قرار می‌گیریم! رسول الله صلی الله علیه و سلم می‌فرمایند: 

«مَا مِنْ قَوْمٍ يُعْمَلُ فِيهِمْ بِالْمَعَاصِي هُمْ أَعَزُّ مِنْهُمْ وَأَمْنَعُ لَا يُغَيِّرُونَ إِلَّا عَمَّهُمْ اللَّهُ بِعِقَابٍ» ابن ماجه.

ترجمه: هر قومی‌که در میان‌شان معصیت شود و آنان از گناه‌کاران قوی‌تر باشند و از آن جلوگیری نکنند، الله متعال آنان و همه را گرفتار عذاب می‌کند.

برگرفته از مجله الرایه

نویسنده: استاد سعید الکریم

مترجم: طه خالد

Last modified onدوشنبه, 21 نوامبر 2022

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه