پنجشنبه, ۱۳ رجب ۱۴۴۲هـ| ۲۰۲۱/۰۲/۲۵م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
نظام سرمایه‌داری دنیا را می‌سوزاند و خلافت آن را نجات می‌دهد
بسم الله الرحمن الرحيم

نظام سرمایه‌داری دنیا را می‌سوزاند و خلافت آن را نجات می‌دهد

(ترجمه)

در مارچ 1924 میلادی، غرب بی ایمان موفق شد با هم‌کاری خائنان در میان اعراب و ترک‌ها خلافت را نابود کند. مادر مهربان مسلمانان، همان دولتی که رسول الله صلی الله علیه و سلم بنیان نهاد و سپس توسط خلفای راشدین پس از وی رهبری شد، سپس  قدرتمندانی پی در پی بر پادشاهی گزنده حکم می‌راند که این دین را برپا می‌کند و آن را با یک خلافت ناقص به جهانیان می‌رساند، مجروح است اما مسلمانان را متحد می‌نماید، و از زندگی و مقدسات آن‌ها دفاع می‌کند. سپس نیروهای شرور و خائنان داخلی آن را مورد حمله قرار دادند تا آن را سقوط دادند و حکومت و سرزمین هایش را به دولت‌های کوچک و بی ارزش کارتونی مانند تقسیم کردند که هیچ توان و نیروی نداشتند، دولت‌های کوچک و بی ارزش که مطیع دشمنان‌شان بودند، مردم خود را زیر سلطه شان درآوردند، مقدسات، سرزمین، عزت و ثروت امت را در بیش از پنجاه و شش دولت کوچک مباح قرار دادند، و طناب ویرانگر هنوز بر گردن این امت بزرگ است. و حاکمان دست نشانده هنوز بر گردن امت تسلط دارند در حالی‌که خود شن در فساد و تباهی فرو رفته اند. در گزارشی از مجله فارین پالیسی در سال 2011 میلادی، نشان داد که ثروت خانوادۀ شاهی در عربستان سعودی بالغ بر 1.4 تریلیون دلار است، سرمایۀ پادشاه مراکش به 5.7 میلیارد دلار رسیده و ثروتمندترین رؤسای جمهور جهان حاکمان مسلمان اند.

 این حاکمان سرزمین‌ها را ویران کردند و مردم را در افغانستان، لیبی، سوریه، یمن، عراق، سودان و جاهای دیگر کشتند، تا جایی که بیش از 2 میلیون نفر در جنگ سودان جنوبی، 300 هزار نفر در جنگ دارفور به قتل رسیدند و 384 هزار نفر کشته در سوریه، و طبق گزارش رصدخانۀ سوریه در سال 2020 میلادی، این تعداد به 585 هزار کشته رسیده است. و این حاکمان سرزمین‌ها و بندگان را فقیر کردند و ثروت امت را در دست کافر استعمارگر قرار دادند، زیرا برای فرزندان مسلمانان غیرقابل قبول است. آن‌ها اجازه ندارند سهم خود را از آنان بگیرند و اگر به آن دست یابند با دست خیانت و فریب ترور خواهند شد. از طرفی دیگر بیکاری گسترش یافته و به سطوح ترسناکی رسیده و زندگی به جهنمی غیر قابل تحمل تبدیل شده است. بر اساس گزارشی که شبکۀ بارومیتر عربی برای بی‌بی‌سی انجام داده بود در سال 2019، نیمی از جوانان زیر 30 سال به مهاجرت رو آوردند که برخی از آن‌ها توسط سنگ‌های بیابان یا آب دریا بلعیده شدند و کسانی از آن‌ها كه عبور كنند به آغوش جوامع شیطانی و غیراخلاقی می‌روند و وضعیت شان مثل کسی است که از گرما به آتش پناه می‌برد....  و حالات طلاق به دلیل غایب بودن شوهر، یا ناتوانی در انفاق زیاد شده است.

این حاکمان بی‌خرد جهت پیروی از شهوت قدرت و حکومت، هر رذیلتی را به کار گرفتند و هر فضیلتی را برای بدست آوردن چوکی دولت فدا کردند و همچنین از بدترین کارهای شان، برانگیختن شعارهای اختلافات نژادی و قبیله‌ای و شعله ور ساختن جنگ‌های مذهبی و طوایفی در پاسخ به دسیسه‌های کافر استعمارگر و نقشۀ جهنمی او برای تضعیف و فقیر کردن امت اسلامی جهت آماده سازی برای از بین بردن آن بود. همان‌طور که برنارد لوئیس یهودی، معروف به شمشیرزن خاورمیانه، در یک جلسۀ مخفی کنگره آمریكا در سال 1983 طرحی را برای پارچه پارچه ساختن سرزمین‌های اسلامی ارائه داد و توافقنامۀ سایكس - پیكو را پیش بینی کرد آن هم با ایجاد جنگ‌های نژادی، قبیله‌ای و فرقه‌ای که منجر به ترسیم مرزهای جدید برای دولت‌های جدید ‌شد. که بعداً مرزهای خون شناخته شدند. و سبب ریختن خون مسلمانان به دست یکدیگر  در (سودان ، یمن ، عراق ، لیبی ...) گردید.

اما از بین بردن امت اسلامی با نابودی مسلمانان نیست، زیرا با وجود جنگ‌های ویران‌گر علیه مسلمانان در جهان (بوسنی و هرزگوین، روهینگیا، اویغور، آفریقای مرکزی، جنگ‌های داخلی) این اتفاق هرگز نخواهد افتاد. بلکه این فیصله نیز رمز وجود و بقای آن به عنوان یک امت اسلامی دارای یک اعتقاد سیاسی است چنانکه یک عقیدۀ روحی می‌باشد. راز زندگی امت و دلیل ایستادگی آن در برابر کافران و ارزش‌های آن‌ها عقیدۀ آن و راز زندگی آن است، زیرا عقیدۀ اسلامی با مفاهیم زندگی همراه بود و مقررات مربوط به همه امور زندگی را فراهم می نماید، بنا بر این با تمدن غرب برخورد و تصادم پیدا می‌کند وقتی غرب می‌خواهد آن را به سرزمین‌های مسلمان معرفی نماید. در واقع، تمدن غرب اکنون در داخل اروپا و در قلب آمریکا در مقابل تمدن اسلامی شکست خورده است، زیرا آن‌ها نتوانستند فرزندان مسلمانان را در جوامع خود ادغام کنند. بلکه، گرایش به سمت اسلام، گسترده ترین دین در جهان آغاز شد. علی رغم عدم وجود دولتی که آن را تطبیق و به جهان حمل نماید.

 اسلام برای ترساندن نظام سرمایه‌داری مخرب به یک رویای ترسناک تبدیل شد و نظام سرمایه‌داری شروع به بسیج سربازان خود کرد تا مردم شان را از اسلام بترسانند و آن را خشونت، قتل و وحشی‌گری تحت نام اسلام هراسی یا (تروریسم اسلامی) توصیف کرد، به ویژه پس از حوادث 11سپتامبر 2001، که بزرگترین بهانه‌ها برای حملۀ نظامی به کشورهای مسلمان در عصر حاضر بود، زمانی که رئیس جمهور وقت آمریکا، جورج بوش، آنچه را که در دل داشت بیان کرد و اعلام نمود که علیه سرزمین‌های اسلامی جنگ صلیبی ‌می‌کند، سپس دولت‌های غربی برای نظارت بر فعالیت‌های مسلمانان و جاسوسی از تحرکات آن‌ها، خدمات امنیتی و استخباراتی خود را بسیج کردند و مساجد و گروه‌ها را تحت نظارت و ردیابی قرار دادند. حتی دولت‌های غربی استراتژی‌های برای مقابله با اسلام در سرزمین‌های مسلمانان، با اصطلاح مبارزه با تروریزم و افراط‌گرایی وضع کرد.

 ای رویاپردازانی که در خط مقدم آتش می‌خوابید، ای مسلمانان! بیدار شوید، زیرا شما در میان یک جنگ شدید برای ریشه کن کردن شما و از بین بردن دین و هویت تان هستید. دبیرکل ناتو در زمان فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی گفت: "بعد از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی هیچ دشمن دیگری به جز اسلام در مقابل ما باقی نمانده است".

در فبروری 2015، بارک اوباما، رئیس جمهور سابق ایالات متحده، کنفرانسی برای مبارزه با افراط‌گرایی و تروریزم در واشنگتن برگزار کرد و در آن اظهار داشت که آمریکا، درست همان‌طور که در جنگ زمینی، دریایی و هوایی می‌جنگد، جنگ عقاید و افکار را رهبری می‌نماید، که بعداً در جریان سفر نامیمون ترامپ به سرزمین حرمین شریفین، ایجاد مرکز (اعتدال) برای مبا‌رزه با تروریزم حاصل گردید و توسط وزیر امور خارجۀ وقت ایالات متحده تیلرسون در سال 2017 اعلام شد که هدف آن تغییر برنامه‌های درسی و مذهبی، آماده سازی و تربیت خطباء، امامان و دعوتگرانی به روش امریکائی و با اسلام امریکائی است همان‌طور که جیمز وولزی در سال 2006 میلادی گفت: "ما اسلامی برای آن‌ها می‌سازیم که متناسب ما باشد، سپس آن‌ها را وادار می‌کنیم که انقلاب کنند، سپس آن‌ها با شعار های عصبیت و تفرقه از یکدیگر جدا می‌شوند سپس خواهند آمد و ما پیروز خواهیم شد".

در تاریخ 12/25/2020، ناصرالدین مفره وزیر امور دینی و اوقاف سودان، ضمن افتتاح اردوگاه آموزشی ابوبکر صدیق برای امامان سودانی و مصری در اسکندریه، از دانش‌جویان خواست تا منهج اعتدال و میانه‌روی را برای مقابله با افراط‌گرایی و زیاده‌روی به پیش گیرند.

﴿وَلَيَحْلِفَنَّ إِنْ أَرَدْنَا إِلاَّ الْحُسْنَى وَاللّهُ يَشْهَدُ إِنَّهُمْ لَكَاذِبُونَ‏﴾ [سورۀ توبه آیۀ 107]

ترجمه: سوگند هم مي‌خوردند كه نظري جز نيكي نداشته‌اند ( و تنها مرادشان خدمت به مردمان و اقامه نماز در آن بوده و بس ) امّا خداوند گواهي مي‌دهد كه آنان ( در سوگند خود ) دروغ مي‌گويند

جنگ با اسلام، قرآن و پیامبر صلی الله علیه و سلم ادامه دارد و به اشکال مختلف، از جمله سوزاندن قرآن کریم توسط کشیش آمریکایی تری جونز در کلیسایی در فلوریدا در مارچ 2011، سپس راه‌پیمایی وی علیه جهاد و شریعت در اپریل 2011، همچنین فیلم (فتنه) از نائب هالندی که در سال 2008 پخش شد و در آن  به قرآن کریم حمله نمود و آنچه را اسلامی سازی اروپا خواند انتقاد کرد.

در سال 2012، فیلم توهین آمیز به جایگاه پیامبر صلی الله علیه و سلم و همچنین کاریکاتورهای توهین آمیز پیامبر اکرم صلی الله علیه و سلم... همچنین تصاویر قتل و سوء استفاده از مسلمانان... هدف همۀ آن‌ها شکست روانی مسلمانان و شکستن عزم و عظمت آن‌ها است برای اینکه برده و تسلیم باقی بمانند.

 اکنون می توان به وضوح سؤال کرد که در غیاب خلافت و حاکمیت سرمایه داری چه خسارتی به جهان رسیده است؟

1-       جهان آرامش را از دست داده است:

-          در جنگ جهانی دوم، بیش از 70 میلیون نفر در نتیجۀ طمع استعمار کشته شدند، و از سال 1945 تاکنون جهان بیش از 250 مورد استفاده از نیروی نظامی را تجربه کرده است که 92 فیصد آن‌ها جنگ بین دولت‌های جهان سوم بوده است.

-           استفاده از سلاح‌های کشتار جمعی (هیروشیما، ناگازاکی، عراق، بوسنی و هرزگوین)، آن چنان نابودی و ویرانی بوجود آورد که جنین و نوزادان تا هنوز با نقص مادرزادی متولد می‌شوند.

-          جاسوسی و نظارت در حدی که نه حریم خصوصی و نه عزت مراعات می‌گردد.

2-      مردم حق خود را در ابراز ارادۀ خود برای انتخاب اینکه چه کسی بر آن‌ها حکومت خواهد کرد و از ثروت خود بهره مند شوند، از دست داده اند:

-          دموکراسی تحمیل شده است که به موجب آن دارندگان پول با مردم بازی می‌کنند و ارادۀ آن‌ها را با دموکراسی کاذب جعل می‌کنند. به نام حاکمیت مردم، دارندگان پول روندهای انتخاباتی را تأمین مالی می‌کنند، با احساسات مردم بازی می‌نمایند و هر کسی را که می‌خواهند با تسلط بر رسانه‌های مزدور بزرگ جلوه می‌دهند سپس مردم عوام را به سوی صندوق‌های رأی‌گیری مانند گوسفندان سوق می‌دهند. این حقیقت هنگامی آشکار شد که مردم حاکمانی مانند سارکوزی، ترامپ و بلر را در رأس قدیمی ترین و بزرگترین دموکراسی‌های جهان مشاهده کردند، بنابراین مردم برای سوزاندن مراکز رأی‌گیری در فرانسه بیرون آمدند و برای رد انتخابات و نتایج آن‌ به کاخ سفید حمله کردند. و بلر به عنوان مزدور آمریکایی توصیف شد.

-          در سال 2010 ، پس از بحران مالی جهانی، از آن جایی که سیستم سرمایه‌داری بحران‌های ایجاد می‌کند، هزار شهر در بیش از 81 کشور جهان با خواستار آزادی سیاسی از سرمایه داران و حق مردم برای تقسیم ثروت شان و خواستار سقوط سرمایه داری و باطل شدن دموکراسی گردیدند.

-           سوالی که اکنون مطرح می شود: آیا امیدی برای فرار از حاکمیت سرمایه داری برای مردم زمین وجود دارد؟

بله، بازگشت اسلام به سیاست‌های بین المللی و به میدان زندگی تنها امید است، بلکه تنها امری در از بین بردن سرمایه داری وحشی و رهائی مردم کرۀ زمین از استبداد و انقیاد می‌باشد و این کار جز با بازگشت دوبارۀ خلافت صورت نخواهد گرفت، تا زمین با نور پروردگارش بدرخشد، و پیوندهای ظلم، استبداد و استکبار جهانی کشورهای شیطانی از بین برود. به همین خاطر کشورهای استعماری ارتش‌های مزدور و خائنینی که برای جلوگیری از استقرار خلافت در سرزمین‌های اسلامی تحت ستم فرهنگ غربی را به خدمت می‌گیرند، الله سبحانه و تعالی می‌فرماید:

﴿وَيَأْبَى اللّهُ إِلاَّ أَن يُتِمَّ نُورَهُ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ[سوره توبه آیۀ 32]

ترجمه: ولي خداوند جز اين نمي‌خواهد كه نور خود را به كمال رساند ( و پيوسته با پيروزي اين آئين ، آن را گسترده‌تر گرداند ) هرچند كه كافران دوست نداشته باشند.‏

#خلافت_را_برپا_کنید.

#أقيموا_الخلافة
#ReturnTheKhilafah
#YenidenHilafet
#خلافت_کو_قائم_کرو

نویسنده: ناصر رضا رئیس کمیتۀ ارتباطات مرکزی حزب التحریر ولایت سودان

مترجم: احمد صادق امین

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه