پنجشنبه, ۱۳ رجب ۱۴۴۲هـ| ۲۰۲۱/۰۲/۲۵م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
خلافت را  احیاء کرده به مساجد و مقدسات مان زندگی می‌بخشیم کفر و اهل آن را درجایش می‌نشانیم
بسم الله الرحمن الرحيم

خلافت را احیاء کرده به مساجد و مقدسات مان زندگی می‌بخشیم کفر و اهل آن را درجایش می‌نشانیم

(ترجمه)

میلیون ها نفر از ساکنان کرۀ زمین در جریان یک سال کامل از طریق رسانه‌های جهانی و محلی، واقعیت نظام‌های حاکم، نهادها و وزارتخانه‌های صحی سرزمین‌ها خود را دنبال کرده و شاهد شکست آن‌ها می‌باشند، حتی در رأس آن‌ها سازمان صحت/بهداشت جهانی را. شکست و ناکامی مقامات و مسئولین در تعامل با بیماری همه‌گیر ویروس کرونا که منجر به ازدست رفتن جان هزاران نفر و کشته شدن افراد زیادی شد، از طرفی  بی توجهی سیاسی در قدم اول و سپس سازمانی، افزایش سریع مرگ و میر، کمبود تجهیزات پزشکی و حرکت بسیار کند راه حل یابی برای اوضاع مصیبت‌بار صحی، مردم را دچار وسوسه‌های شدیدی ساخته است. اما این شکست و ناکامی اصلا شگفت آور نیست؛ زیرا بشریت در همه جنبه‌های زندگی، ایمانی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، آموزشی و خدماتی، از جمله ناحیۀ پزشکی و صحی، مرحلۀ سقوط پرت‌گاه زندگی را سپری می‌کند. ناحیۀ پزشکی و صحی که به آن مانند تمام نهادهای دیگر جامعه در نظام جهانی امروز نگاه کرده می‌شود، بسان یک بازار در آن با نیازهای اولیه انسان معامله شده، داروها، واکسن‌ها و مواد غذایی خرید و فروش و تجارت می‌شود. تا این‌که کارخانههای سلاح‌های بیولوژیکی وآزمایشگاه‌های تحقیقاتی، در زمینه از بین بردن بشریت، جنگ‌ها و گرفتن جان‌های بسیار، مقام نخست را در بد ترین دورانی‌که بشریت در آن بسرمی‌برد، کسب نمایند. آن هم  با وجود پیشرفت‌های کنونی علمی و فناوری‌که در حال حاضر جهان شاهد آن است. البته با تطبیق نظام سرمایه‌داری غربی در طول صد سالی‌که از سقوط خلافت اسلامی در 28 رجب1342 ه.ق، مطابق با 3 مارچ 1924 م می‌گذرد، پدید آمدن چنین واقعیتی یک امر طبیعی می‌باشد.

این صحنۀ وحشت‌ناک و هول‌ناک، وضعیت نبود اعتماد کامل به رهبران و حکام جهان، ناامنی و عدم آرامش و نبود حاکمی که از امور مردم رعایت و از آنان مراقبت کند، صحنه‌ای می‌باشد که مسلمانان روزانه  در آن قرار دارند. پیش از این‎‌که الله سبحانه و تعالی این بیماری همه‌گیری را سرازیر نماید، امت اسلامی درحال تجربۀ بلایا و بیماری‌های  شدیدتر و خطرناک تری از بیماری کوید -19، بوده و از آن رنج می برند. بیماری همه‌گیر و بلای واقعی این است که بالای مسلمانان در سرزمین‌های خودشان نظام‌های کفری حاکم بوده و آنان را اسیر و بردۀ کسانی ساخته است که آنان را در معرض سرازیر شدن این بلایا قرار دادند. در حالی‌که اسلام هیچ چیزی را مربوط به زندگی بشری جا نگذاشته است، مگر این‌که آن را برای بشریت آشکار ساخته است، چنان‌چه الله سبحانه و تعالی همه احکام شرعی مربوط به تمام آن‌چه یک فرد من حیث فرد و جامعه و دولت برای دستیابی به زندگی باثبات و آرامش برای انسان، به آن نیاز دارند را نازل فرموده است. تنها آن‌چه حکام باید انجام دهند، مراجعه آنان به قرآن کریم و سنة بزرگوار نبوی است، این مراجعه به آنان می‌آموزاند که چه‌گونه با این مصیبت‌ها تعامل کنند. در حالی‌که این وفاداری و پیروی شان از غرب و نهادهای آن رد‌ روی کورکورانۀ بیش نیست.  چیزی‌که باعث شکست مستمر و انحطاط سریع آنان در وخیم شدن اوضاع و شرایط کنونی شده و سهمیۀ آنان را نیز از آن پرداخت نموده است. چیزی‌که در اصل انعکاس واقیعی ایدیولوژی سرمایه‌داری می‌باشد، ایدیولوژی که بر اساس منافع مشترک سیاسی و مادی بر جهان حاکمیت کرده و به دلیل تعامل به آن بر اساسی اجندای سیاسی که به زندگی انسان هیچ ارزشی قایل نیست، ریاء و نفاق، بی عدالتی وظلم، معیارهای دوگانه و سردرگمی طاقت فرسا را حکم فرما نموده است.

نظام‌های حاکم در سرزمین‌های اسلامی از آن جای که نظام‌های سکولار وابسته به کفار استعمار گر غربی می‌باشد، با استفاده از مصیبت همه‌گیری کرونا، به جنگی که توسط اربابان کافر آنان علیه اسلام راه اندازی شده است، شدت بیشتر می‌دهد. طبق دستورات سازمان‌های کفری بین المللی و سازمان صحت/بهداشت، مسلمانان را از اقامۀ نماز جمعه در مساجد سراسر جهان باز می‌دارند، تا جایی که ائمه مساجد را بازداشت و نماز گذران را مورد ضرب و شتم قرار می‌دهند، چیزی‌که در فلسطین اشغالی انجام داده اند، مسجد الاقصی را بروی مسلمانان بسته و آنان را از ادای نماز محروم ساختند، در حالی‌که در های آن به روی یهودیان و سیاحت گران باز است. همان‌گونه که در مصر و تونس نیز مسلمانانی‌که به سوی نماز جمعه می‌رفتند از شکنجه و ضرب و شتم بی‌بهره نماندند. بجای این‌که نظام‌ها تمام اقدامات  و امکانات پیشگیرانه صحی/بهداشتی را، برای محافظت از نماز گزاران و جلوگیری از مبتلا شدن آنان به این بیماری همه‌گیر، فراهم سازند، دستگاه‌های مخابراتی و  اطلاعاتی برای تعقیب جوانان وارسته و پاک تجهیز شده و بیشتر مساجد بسته شدند. در حالی‌که فاسدان و فاسدگران آسوده خاطر، هر آنچه را می‌خواهند انجام می‌دهند. در حالی‌که مراکز تجاری، بازارها، رستوران ها و بانک ها، باز می‌باشند. این نظام‌ها بدون کدام اقدامات پیشگیرانه، اجازه می‌دهند تا اجتماعات و فعالیت‌های دولتی به گسترده‌گی تمام برگزار شود. چون می‌خواهند توطئۀ آنان برای دور ساختن مسلمانان از دین شان آشکار سازد و حرکت آنان برای شکستن دائمی حلقه نماز، تعطیل مساجد، آزار و اذیت نمازگزاران و مجبور کردن امامان به عدم اقامۀ نماز، آشکار شود!. دراصل مسلمانان از زمان اشغال سرزمین فلسطین و الاقصی - اولین قبله و سومین حرم- از ورود به سرزمین مبارک محروم هستند، زیرا از زمان شکستن حلقۀ حاکمیت بما أنزل الله و فروپاشی دولتی‌که بر اساس اسلام حکومت می‌کرد، اوضاع مسلمان در حال وخیم شدن بوده و هر روز شرایط بدتر می شود.  با آنچه خداوند نازل کرده بود از بین رفت و دولتی که توسط اسلام اداره می شد نابود شد. از ابو أمامه رضی الله عنه روایت است که رسول الله صلی الله علیه و سلم چنین می‌فرمودند:

«لَتُنْتَقَضَنَّ عُرَى الْإِسْلَامِ عُرْوَةً عُرْوَةً، فَكُلَّمَا انْتَقَضَتْ عُرْوَةٌ تَشَبَّثَ النَّاسُ بِالَّتِي تَلِيهَا، وَأَوَّلُهُنَّ نَقْضًا الْحُكْمُ وَآخِرُهُنَّ الصَّلَاةُ»

[رواه ابن حبان في صحيح]

ترجمه: حلقه‌ها و دستگيره‌هاي اسلام يکي يکي گسسته مي‌شوند، هر زمانی‌که حلقه و دستگيره‌اي گسسته مي‌شود، مردم به دستگيرۀ پس از آن چنگ زده و تمسک مي‌جويند. اولين دستگيره‌اي که گسسته مي‌شود، حاکمیت اسلام و آخرين شان نماز است.

با وجود میلیون‌ها مسلمان در سراسر جهان، شاهد روزیم که حرم مکی از نمازگزاران و کسانی‌که به اداء عمره به حرم می‌روند، خالی می‌باشد، نمازهای جماعت و نماز جمعه درآن برگزار نمی‌شود، در وازه و موسم حج  برروی مسلمانان بسته شده است، درد آور ترین وضعیتی‌که مسلمانان بدان مواجه اند. چیزی‌که به وضوح بیان‌گر پیامدهای عدم وجود خلیفه مسلمان می‌باشد، کسی‌که به خاطر اسلام و بزرگ‌داشت شعائر آن، در برابر تمام این ناملایمات قیام خواهد کرد. مسلمانان دیگر به خوبی معنی عدم وجود دولت خویش خلافت اسلامی درک نمودند، دولتی‌که برای آنان وحدت بخشیده و از الله سبحانه در مورد آنان می‌ترسد، آمور شان را رعایت، از اعتقادات شان دفاع، از اذهان و اجساد شان مراقبت و از سرزمین‌ها و دارائی‌های شان محافظت می‌کند.

با نابودی دولت خلافت و نبود حاکمیت بما انزل الله تعالی، کفار توانستند بر جهان مسلط و بر آن حکومت کنند، بدون کدام ممانعتی از جانب خلیفه مسلمانان و دولت مقتدر شان و اردوی شکست ناپزیرشان، همان‌گونه که در گذشته بودند. امت اسلامی یک امت واحد است، اما در حال حاضر وحدت آن را یک دولت واحد تمثیل نکرده، بر آنان خلیفه‌ای واحدی‌که تنها اسلام را تطبیق کند، حکومت نمی‌کند. به همین دلیل است که امت اسلامی صاحب تصامیم سیاسی، اقتصادی و نظامی خود نمی‌باشد. به همین دلیل است که دشمنان اسلام از کشتن، آوارگی مسلمانان،  و تجزیه سرزمین‌های اسلامی دست بردار نیست، تاجای‌که مسلمانان را مجبور به پناه آوردن بخود نمودند، مانند مسلمانان سوریه، فلسطین اشغالی، افغانستان  چچن، عراق، کشمیر، هند، قارۀ آفریقا، مصر، سودان، لیبی، قبرس و اندلس. که مسلمانان در این سرزمین‌ها در نهایت بی‌چارگی و ضعف قرار داشته، کفار استعمارگر از طریق منشورات، پیمان‌ها، موافقت نامه‌های خاینانه، قوانین فرعی و اساسی استعماری وضعی، برآنان مسلط شده اند. فقیر و بی‌چاره گشتند در حالی‌که خود مالک دارائی‌های زیادی هستند، هتک حیثیت می‌شوند در حالی‌که خود صاحب عفت و پاکی هستند، نسبت به امور دین و دنیا خود دچار جهالت و غفلت شدند در حالی‌که خود پایۀ علوم‌، فناوری‌ها، پزشکی، ریاضیات و نجوم هستند، ذلیل و حقیر شدند در حالی‌که نیاکان بزرگوارشان فاتحان و مجاهدین بودند، ​​ اجدادشان کسانی‌بودند که با خون های شان دنیا را مالک شده و در بزرگترین مرحله تاریخ بشر بر دنیا حکم فرمایی می‌نمودند؛ در عصر طلایی دولت خلافت و دوران زنده و فعال زندگی اسلامی. بلی تنها راه حل برای نجات مسلمانان از چنگال این مصیبت‌ها، این است که مسلمانان برای برپایی دوبارۀ دولت خلافت راشده قیام کنند، تا این‌که برای امت زندگی دوبارۀ بخشیده و باردیگر امت واحد شده و دولت شان باز گشته و الله سبحانه از آنان راضی شوده. کاری که هر جوان فعال مسلمان باید انجام دهد.

الله سبحانه و تعالی چنین می‌فرماید:

 ﴿يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اسْتَجِيبُوا لِلَّهِ وَلِلرَّسُولِ إِذَا دَعَاكُمْ لِمَا يُحْيِيكُمْ وَاعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ يَحُولُ بَيْنَ الْمَرْءِ وَقَلْبِهِ وَأَنَّهُ إِلَيْهِ تُحْشَرُونَ﴾

[سورة الأنفال: 24].

ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده‌اید! دعوت الله سبحانه و تعالی و پیامبر را اجابت کنید هنگامی که شما را به سوی چیزی می‌خواند که شما را حیات می‌بخشد! و بدانید الله سبحانه و تعالی میان انسان و قلب او حایل می‌شود، و همه شما (در قیامت) نزد او گردآوری می‌شوید!


نویسنده: غادة محمد حمدي – ولاية السودان

مترجم: علی مطمئن

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه