سه شنبه, ۰۶ جمادی الثانی ۱۴۴۲هـ| ۲۰۲۱/۰۱/۱۹م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
پیامی به خواهرمان در سریلانکا
بسم الله الرحمن الرحيم

پیامی به خواهرمان در سریلانکا

(ترجمه)

با سلام و درود آن دینی شما را خوش‌آمدید می‌گویم که ما و شما را جمع کرده و از ما جسم واحد ساخته است؛ جسمی‌که اگر عضوی از آن به درد آید دیگر اعضای بدن با بیدارماندن و تب‌داشتن با او شریک هستند. بلی، ما با سلامِ اسلام شما را خوش‌آمدید می‌گوییم؛ درود، رحمت و برکتِ الله سبحانه و تعالی بر شما...!

هرچند مرزهای مصنوعی یک‌دیگر مان را از هم جدا ساخته، اما رنج مان واحد است و دردی‌که به شما اتفاق می‌افتد و متحمل می‌شوید، ما هم رنج می‌بریم و درد می‌کشیم. همین‌طور اگر دولتی‌که ما را متحد می‌کند و ما را از دست هیولاهای وحشی و مست که اجساد و اعضای مسلمانان را به دندان می‌گیرند و تمام توجه‌شان پیروز گردانیدن اعضای خودشان است، نجات می‌دهد. بدون شک که در قیام آن دولت مقتدر اسلامی این دشمنان نابود می‌شوند.

بلی، پس این جسد هنوز یکی است، مهم نیست که به چه بیماری‌های مبتلا شده، بلکه درد هر عضوی آن متوجه همۀ اعضایش می‌شود. پس رابطۀ مان قوی و متین است و این رابطه توسط مرزها و مسافات و تحول دولت‌ها و حکومت‌ها قطع نمی‌گردد و قلوب مان به یک دیگر متصل است. آن‌چه که برای هر یک از اعضای این بدن اتفاق می‌افتد در درد و رنج آن خود را شریک می‌‌‌داریم و برای افشا و کشف آن‌چه نظام فاسد سرمایه‌داری از اقدامات جنایتکارانه و وحشیانه نسبت به مسلمانان پنهان می‌کنند، تلاش کنیم. اگر این نظام جهانی سعی کند جنایات دولت‌های دست‌نشاندۀ خود را پنهان کند و یا آن‌ها را به بهانه‌های واهی؛ چون مبارزه با افراطی‌گرایی و تروریسم توجیه کند، رسانه‌های بدیل ما آنان را افشا کرده، اظهارات و اتهامات دروغین‌شان را برملا و نفرت و انزجارشان را نسبت به مسلمانان آشکار می‌کنند.

مصیبت شما برادران‌، مصیبت ما است و این که کفار از نظر تخلف و ظلم نسبت به شما چه می‌کنند از ما پوشیده نیست و ما با قلب‌های شکسته و چشم‌های پر اشک آن‌چه را که برای شما انجام می‌دهند دنبال کردیم، با رعب و وحشت، که با زنده‌ها و مرده‌های مان کردند زندگی می‌کنیم. اخبار شما به ما رسید و دانستیم از آن‌چه که آن‌ُها به دست بودایی‌های جنایتکار به شما کردند نشانگر تنفرشان نسبت به اسلام و مسلمانان است. الله سبحانه و تعالی می‌فرماید:

﴿وَمَا نَقَمُوا مِنْهُمْ إِلَّا أَن يُؤْمِنُوا بِاللَّهِ الْعَزِيزِ الْحَمِيدِ﴾ [بروج: 8]

ترجمه: شکنجه‌گران هیچ ایرادی، عیبی و جرمی برمؤمنان نمی‌دیدند جز این‌که ایشان به الله قادر و چیره و شایسته‌ای هرگونه ستایشی، ایمان داشتند!

برای ما واضح شد که آن‌ها از این دین نفرت دارند و برای گسترش نفرت و خشونت علیه شما تلاش می‌کنند و وحشت را در قلب‌های‌تان گسترش می‌دهند تا از بازدید مساجد خود ترسیده و مساجد را ترک کنید؛ زیرا از اقدامات تلافی‌جویانه، به خصوص پس از حملات عید فصح (عید ترسایان) در اپریل/آوریل 2020، که انگشت اتهام را به سمت شما گرفتند دست بکشید.

حالت خواهرِ مان «زارینا بیگم» 60 ساله قلب‌های مان را به درد آورد و «ما در خانه‌های خود تقبیح کردیم و از ترس او را ترک کردیم.» برای ما بی‌عدالتی و ظلم‌شان واضح شد، ولی آن‌چه برای تان اتفاق افتاده است و به خصوص برای اجساد میت‌های تان که برخلاف اعتقادات اسلامی که باید دفن می‌شدند، حرمت اجساد را نقض کردند و به دلایل واهی سوزانده شد. حتی ما هم این درد که به شما وارد کردند، چشیدیم و این وضع قلب مان را به درد آورد و به همین خاطر بیشتر تلاش می‌کنیم که صدای مظلومیت تان را و ظلمی‌که به شما روا داشته‌اند را به دولت سریلانکا برسانیم، تا زمانی‌که حکومت از تصمیمات که با احکام دین حنیف مان مغایرت دارد دست بکشد. بنابراین ما کرامت جسدها را با دفن کردن می‌دانیم نه در سوزاندن‌شان و آن‌چه برای خواهر مان «فاطمه رینواز» اتفاق افتاده است، خبر داریم و از الله سبحانه و تعالی خواستاریم که از او قبول کند و مورد رحمت خود قرار دهد. به فرزندان، شوهر و همه خانواده‌اش، صبر و آرامش توفیق دهد و الله سبحانه وتعالی  برای مان کافی است و این مجرمین نه تنها بدن او را سوزاندند؛ بلکه اعضای بدنش را جداجدا ساختند. هم‌چنان از مسلمان دیگر هم خبر شدیم که جسد او را بدون نماز جنازه سوختاندند و باعث خشم مسلمانان آن‌جا شد که در نتیجه قبل از سوختاندن مسلمان دیگر اجازه دادند که نماز‌اش خوانده شود. سیاستی را انتخاب کردند که آن‌چه در دین مقدس اسلام ذکر شده، توجه نمی‌کنند، خصوصیات و احکام آن را نادیده می‌گیرند.

در حقیقت مقامات حکومتی در مورد زنده‌ها و مرده‌های شما جنایت کردند و در توجیه‌شان آمده است که به بهانۀ محدود کردن شیوع بیماری کوید-19 اجساد کشته شدگان شما را که به این اپیدمی آلوده شده‌اند یا مشکوک به ابتلا به آن هستند، توسط سریلانکا به عنوان اقدامی پیشگیرانه گرفته شده و این کار را به اساس شروط بقیه کشورهای جهان و شروط سازمان صحت/بهداشت جهان که اجازه دفن اموات را داده است انجام می‌دهیم.

ما، برادران تان در حزب التحریر  از دولت سریلانکا خواستاریم که از سیاست سوزاندن مرده‌های مسلمان دست کشیده و میت‌ها را تسلیم به خانواده‌های‌شان دهید تا بتوانند جسدهای خود را با احترام به نماز دفن کنند و در قبرستان خود بگذارند. ما خواهان آن هستیم که با شما به خوبی و انصاف رفتار کنند تا در روز تأسیس دولت خلافت برای‌شان شاهد پیدا شود. دولتی‌که هرکسی که مورد ظلم قرار گرفته باشد چه مرد و یا زن مسلمان باشد، انتقام آن را خواهد گرفت.

ما به شما اطلاع می‌دهیم که درد و رنجِ مان مشترک می‌باشد و از الله سبحانه وتعالی می‌خواهیم دولت مان را برپا دارد و از همه کسانی‌که به اسلام و مسلمانان آزار و اذیت رسانده‌اند، انتقام بگیرد و دوباره شکوه مجد، عزت و وحدت‌مان را بازگرداند.

در این‌جا به ارتش‌های امت و فرزندان مخلص‌شان از اهل قوت و متنفذ جامعه صدا می‌کنیم که بگذارید دست حمایت و حمکاری را با حزب التحریر در رسیدن به هدف و تأسیس خلافت؛ دولتی‌که به یک واقعیت ضروری و اجتناب ناپذیر برای گسترش صلح، امنیت و امان در سراسر جهان تبدیل شده و از این جهت نظام سرمایه‌داری موجود آزار می‌بیند. هم‌چنان علماء امت را متوجه می‌سازیم که با اراده‌ای خود، راه صحیح و راه نجات را انتخاب کنید تا که جهان را از تاریکی به نور اسلام تبدیل کنیم.

ای دوستان، ما به شما می‌گویم! ما از الله سبحانه وتعالی صبری مانند صبر آل یاسر را برای تان خواهانیم و الله سبحانه وتعالی یاری دهندۀ ما و شما بر دشمنان خود و دین خود است. الله سبحانه وتعالی نور (آئین) خود را کامل می‌گرداند، هرچند کافران دوست نداشته باشند.

# StopMuslimCremation

#سوزاندن-اجساد-مسلمانان-را-متوقف-کنید

#MüslümanCenazeleriYakmayaSon

نویسنده: زینت صامت

مترجم: پارسا "امیدی"

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه