سه شنبه, ۰۶ جمادی الثانی ۱۴۴۲هـ| ۲۰۲۱/۰۱/۱۹م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
حزب عدالت و توسعه مراکش از عادی‌سازی روابط حمایت می‌کند!
بسم الله الرحمن الرحيم

حزب عدالت و توسعه مراکش از عادی‌سازی روابط حمایت می‌کند!

(ترجمه)

اخوان المسلمین (حزب عدالت و توسعه) در مراکش از جنبش (امیرالمومنین!) در اتحاد مراکش حمایت می‌کند، حتی اگر این امر به ازای هزینۀ فلسطین با عادی‌سازی روابط با رژیم یهود باشد. بخش دعوتی و جنبش جوانان این موضوع را رد می‌کند، اما کسانی‌که مسئولیت مدیریت جنبش را از نظر سیاسی و حکومتی در دولت دارند، پشتیبانی می‌کنند(امیر المؤمنین مفدی!).

شاهین‌ها، کبوترها و بال‌های تبلیغاتی، نظامی و سیاسی؛ اما یکسان؛ متأسفانه اندیشۀ اخوان المسلمین در حال فروکش قرار دارد و این سابقۀ طولانی، قدیمی و جدید است: هرکسی‌که در شورای اشغال شدۀ بریمر در عراق بنشیند، کسی‌که تسلط پوتین را بر چچن تبریک بگوید و این‌که یک مسئلۀ داخلی روسیه است؛ کسی‌که رژیم هاشمی اردن را با اظهارات رهبران‌شان برای دهه‌ها حمایت کند؛ کسی‌که تحت سلطۀ اسلو که فلسطین را فروخت، بپیوندد... این همان عقلیۀ عملی است که طبق آن (به من مقداری قدرت دهید و من  و حتی مکه را به شما می‌دهم!) به پیش می‌رود.

از طرفی دیگر پادشاه مراکش از چی وقت امیر المومنین شد؟! آیا این پادشاه که بر اساس اسلام حکومت نمی‌کند و غرب او را بر گردن مسلمانان مراکش تحمیل کرده و پیش از او پدر و پدربزرگش را تحمیل کرده بود، امیر المومنین شده و باید از او حمایت و پشتیبانی شود؟! این فهم و این رویکرد از کجا به وجود آمد؟! این چه اتکا به ستمگران است؟!

اخوان المسلمین و حرکت‌ها، احزاب و دولت‌های در حال گسترش شان در سرزمین‌های اسلامی احزاب عمل‌گرایی می‌باشند که به دنبال منافع حرکت‌شان هستند؛ در هر منطقه‌ای که این حرکت در آن حضور داشته باشد و متأسفانه آن‌ها منافع حرکت در آن سرزمین یا ناحیه را همان منافع اسلام می‌دانند. هرگاه با نصوص واضح و محکمی برخورد کنند که با مسیرشان در تناقض باشد می‌گویند که این نصوص جامد و خشک است و در هر عصری نیاز است که کسی به تأویل آن بپردازد و مصلحت مسلمانان را در آن ببیند. بنابر این براساس آن‌چه این حرکت مصلحت فوری خود ببیند، نصوص تحریف و تبدیل می‌شود. این چشم‌پوشی از نصوص واضح شرعی در مورد نگذشتن از فلسطین -که دلایل فراوانی برای آن و جود دارد که در این‌جا قابل ذکر نیست و از آن‌جا که لزوماً در دین شناخته شده و معلوم است- همه این نصوص به دلیل منافع حرکت‌های اخوان، احزاب و دولت‌های این‌جا و آن‌جا برای تغییر و تبدیل عرضه گردیده است.

این عمق نفوذ غرب به گروه‌های اسلامی در سرزمین‌های‌ ما را نشان می‌دهد، به این معنی که موضوع یک اندیشه و یک منهج است، نه یک لغزش، اشتباه یا خطا. موضوع جدی می‌باشد، زیرا در این کار تحریف دین و دور شدن از نصوص ثابت شدۀ آن است. بنابراین، ضروری است که حرکت‌های اخوان المسلمین، دولت‌ها و احزاب آن‌ها در این اندیشه و منهج که احکام الله سبحانه وتعالی را با توجه به منافع و مصالح تغییر می‌دهد که هیچ ارتباطی با مصلحت اسلام و مسلمانان ندارد، از الله سبحانه وتعالی بترسند.

بگذارید همه بدانند که امت اسلامی امروز دیگر فریب ریش یا عمامه را نمی‌خورند. بلکه هرکسی‌که احکام الله سبحانه وتعالی،   شریعت و منهج وی را تغییر دهد، قطعاً تحت محاسبه و پاسخگویی قرار خواهد گرفت، گذشته از خشم الله سبحانه وتعالی و مجازات او دربارۀ کسانی‌که قضایای مسلمانان را تحریف، تحقیر و معامله می‌کنند. الله سبحانه وتعالی فرموده است:

﴿فَتَرَى الَّذِينَ فِي قُلُوبِهِم مَّرَضٌ يُسَارِعُونَ فِيهِمْ﴾ [سوره مائده آیه 52]

ترجمه: مي‌بيني كساني‌كه بيماري (ضعف و شكّ و نفاق) به دل دارند(در دوستي و ياري با يهوديان و مسيحيان) بر يكديگر سبقت مي‌گيرند.

هم‌چنین فرموده است:

﴿وَلاَ تَرْكَنُواْ إِلَى الَّذِينَ ظَلَمُواْ فَتَمَسَّكُمُ النَّارُ﴾ [سوره هود آیه 113]

ترجمه: و به كافران و مشركان تكيه مكنيد (كه اگر چنين كنيد) آتش دوزخ شما را فرا مي‌گيرد.

نویسنده: دکتر فرج ممدوح

مترجم: احمد صادق امین

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه