پنجشنبه, ۱۱ ربیع الثانی ۱۴۴۲هـ| ۲۰۲۰/۱۱/۲۶م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
اگر دولتی می­داشتیم...!
بسم الله الرحمن الرحيم

اگر دولتی می­داشتیم...!

(ترجمه)

از سقوط دولت خلافت بدین‌سو که نزدیک به یک قرن می‌گذرد، غم و اندوه بر امت مسلمه شدت یافته است؛ روابط میان آنان قطع گردیده است و در حالت پراکندگی و بی­نام و نشان به سر می­برند، و امت­های دیگر یکدیگر را بر سر امت مسلمه بسان دعوت کردن بر سر کاسه­ی غذاخوری دعوت نموده اند! جسد آن را سگ­های دیوانه­ طوری به دندان­های زهرآگین خود گرفته اند که هیچ جای آن بدون زخم نمانده است و خون از آن جاری­ست؛ خون­هایی‌که تصویر بهترین امتی را که برای مردم خلق شده اند به ثبت می­رساند؛ امتی‌که با وجود دولت­شان سر افراز بودند و به عزت اسلام­‌شان عزیز بودند تا آنگاه که عرب و عجم بر ضد آن دسیسه­سازی کردند، آن را در ردیف آخر امت­ها و ملت­ها قرار دادند و بر هر بنا دریده و درهم شگافته­ای مزدوران و جیره­خواران ذلیل خود را که آخرت­شان را در عوض کالای ناچیز دنیا به فروش رساندند را بر مسند نشاندند که در راضی ساختن اربابان و سروران­ کافر و مستعمر خود از یکدیگر سبقت می­جویند. تا جائی­که نمرود نجس فرانسه این جرئت را به خود دید تا کینه­ی نهان‌شده در دلش را نسبت به اسلام و مسلمانان هویدا سازد و به اشرف مخلوقات، رحمت للعالمین، سرور کائنات و به امام انبیاء محمد صادق و امین توهین نماید.

کجایند حکام ما تا در برابر این جنایت و مصیبت الم­ناک به پا خیزند؟! بلی، قسم به الله که این بزرگ‌ترین مصیبتی­ست که به پیامبرمان توهین شود و در مقابل، فقط کلمات توخالی به زبان آورده شود که آن­ هم جز شجاعت بخشیدن به ماکرون برای تداوم در کار و طغیانش چیزی دیگری را نخواهد افزود!

اگر ما دولتی می­داشتیم خلیفه مسلمانان لشکری را آماده می­کرد که اول آن در پایتخت فرانسه می­بود و آخر آن در پایتخت دولت اسلامی، و دژها و حِفاظ­های تجاوزگران را درهم می­کوبید و برای‌شان می‌آموختاند که تعامل با مسلمانان و مقدسات­شان باید چگونه باشد!

اگر ما دولتی می­داشتیم به ماکرون می­فماند که پیامبر، دین و مقدسات ما خط سرخ هستند! اگر ما دولتی می­داشتیم روز ما به چنین روزی نمی­رسید؛ این در حالی‌ست که بر پیامبر ما تعدی صورت می­گیرد و ما در مقابل آن، جز هشتک­ها، فیلم­ها و تصاویری که آن را ناپسند جلوه دهد، آن را رد نماید و جز فراخواندن به سوی عدم خرید تولیدات فرانسوی چیزی دیگری را مشاهده نمی­نماییم... واقعاً جای تأسف است!!

بلی، مقاطعه نمایید، اما نه با تولیدات فرانسوی، بل با کسانی­که بر ما مسلط اند و میان ما و قصاص گرفتن برای پیامبر مان حایل شده اند! مقاطعه کنید، با کسانی­که در حمایت از پیامبر امت اسلامی شکست خورده اند و مقاطعه نمایید با حکام احمق و بی‌خردتان و پیامبرتان را با فعالیت نمودن با حزب­ التحریر برای حاکم ساختن شرعیت الله سبحانه وتعالی در تحت چتر دولت خلافت راشده بر منهج نبوت یاری کنید؛ دولتی‌که بالای ماکرون، ترامپ و نتنیاهو و تمام کفار استعمارگر غلبه خواهد کرد، به همین سبب است که می­بینیم آن­ها برای جلوگیری از برپایی این دولت شب را به روز رسانده و پلان­ریزی می­کنند؛ اما آن‌ها فراموش کرده اند که برپایی آن دولت وعده­­ای است از سوی الله سبحانه وتعالی که اوتعالی به وعده‌اش خلاف نمی­کند و وعده‌اش تحقق خواهد یافت:

﴿وَعَدَ اللَّهُ الَّذِينَ آمَنُوا مِنكُمْ وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ لَيَسْتَخْلِفَنَّهُمْ فِي الْأَرْضِ كَمَا اسْتَخْلَفَ الَّذِينَ مِن قَبْلِهِمْ وَلَيُمَكِّنَنَّ لَهُمْ دِينَهُمُ الَّذِي ارْتَضَىٰ لَهُمْ وَلَيُبَدِّلَنَّهُم مِّن بَعْدِ خَوْفِهِمْ أَمْنًا يَعْبُدُونَنِي لَا يُشْرِكُونَ بِي شَيْئًا وَمَن كَفَرَ بَعْدَ ذَٰلِكَ فَأُولَٰئِكَ هُمُ الْفَاسِقُونَ﴾

[نور: 55]

ترجمه: الله (سبحانه وتعالی) به کسانی از شما که ایمان آورده اند و کارهای شایسته انجام داده اند، وعده می­دهد که آنان را قطعا جایگزین (پیشینیان، و وارث فرماندهی و حکومت ایشان) در زمین خواهد کرد ( تا آن را پس از ظلم ظالمان، در پرتو عدل و داد خود آباد گردانند) همان­گونه که پیشینیان (دادگر و مؤمن ملت­های گذشته) را جایگزین ( طاغیان و یاغیان ستمگر) قبل از خود ( در ادوار و اعصار دور و دراز تاریخ) کرده است (و حکومت و قدرت را بدانان بخشیده است). همچنین آئین (اسلام نام) ایشان را که برای آنان می­پسندد، حتماً (در زمین) پا برجا و بر قرار خواهد ساخت، و نیز خوف و هراس آنان را به امنیت و آرامش مبدل می­سازد، (آن چنان که بدون دغدغه و دلهره از دیگران، تنها) مرا می­پرستند وچیزی را انبازم نمی­گردانند. بعد از این (وعده راستین) کسانی­که کافر شوند، آنان کاملا بیرون شوندگان (از دائره ایمان و اسلام) بشمارند ( ومتمردان و مرتدان حقیقی هستند).

و این بشارت پیامبرمان را نیز به فراموشی سپرده اند:

عن حذیفه قال: قال رسول الله صلی الله علیه وسلم: «انکم فی النبوة ما شاء الله ان تکون، ثم یرفعها اذا شاء ان یرفعها، ثم تکون خلافة علی منهاج النبوة، فتکون ما شاء الله ان تکون، ثم یرفعها اذا شاء ان یرفعها، ثم تکون ملکا عارضا، فیکون ما شاء الله ان یکون، ثم یرفعها اذا شاء ان یرفعها، ثم تکون جبریة، فتکون ما شاء الله ان تکون، ثم یرفعها اذا شاء ان یرفعها، ثم تکون خلافة علی منهاج النبوة» ثم سکت (مسند ابی داود الطیالسی)

 ترجمه: از حذیفه روایت است که گفت: رسول الله صلی الله علیه وسلم فرمودند: «بین شما نبوت خواهد بود تا آن­وقت که الله (سبحانه وتعالی) بخواهد، بعد هرگاه خواست آن را بر می­چیند، بعد خلافت بر روش نبوت خواهد بود تا آن وقت که الله (سبحانه وتعالی) بخواهد و هرگاه خواست آنرا بر می­چیند، و سپس پادشاهی می­شود؛ پادشاهانی­که با ولع پادشاهی می­کنند و تا هر وقت که الله (سبحانه وتعالی) بخواهد می­ماند، بعد هر گاه خواست آن را بر می­چیند، سپس پادشاهی جبری خواهد شد و تا هر وقت که الله (سبحانه وتعالی) خواست می­ماند تا این­که بخواهد و آن را بر می­چیند، بعد باز خلافت بر منهاج نبوت خواهد شد» سپس پیامبر صلی الله علیه و سلم سکوت نمودند.  

در اخیر، ما به وعده پروردگار مان متیقین و به بشارت پیامبرمان متأمل هستیم و با حزب التحریر فعالیت می­کنیم تا برپایی خلافت راشده بر منهج نبوت که اسلام و اهل آن را عزت­مند می­گرداند و کفر و اهل آن را خوار و زبون می­گرداند...

نویسنده: ابتهال بن الحاج علی – ولایه تونس

مترجم: محمد مزمل

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه