شنبه, ۲۰ ذیقعده ۱۴۴۱هـ| ۲۰۲۰/۰۷/۱۱م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
آیا اعضای ائتلاف هنوز ندانستند که سلمان بزرگ‌ترین حامی حوثی‌هاست
بسم الله الرحمن الرحيم

آیا اعضای ائتلاف هنوز ندانستند که سلمان بزرگ‌ترین حامی حوثی‌هاست

(ترجمه)

تعدادی از مردم و مخصوصاً کسانی‌که یورش سلمان را تأیید می‌کنند، در مورد وی گمان خیر دارند و باورمند هستند که عمل ملک سلمان برای از بین بردن حوثی‌ها و نابود کردن آن‌هاست و این‌که رییس جمهور هادی که حوثی‌ها به کمک ایران او را از قدرت کنار زدند که رییس قانونی است، دوباره به قدرت باز گردد. هنوز نشانه‌های کشمکش انگلیس و امریکا به دلیلی‌که دو طرف درگیر قصداً به انحراف رسانه‌ای متوصل شدند، نزد تعدادی کثیری از مردم واضح نیست. رسانه‌های هرطرف تمرکز دارند تا پیروان شان حقیقت یورش زشت را ندانند. رسانه‌های حوثی‌ها ندای ظالم بودن دشمن و مظلومیت مردم یمن را سر می‌دهد، احساسات ملی را بر انگیخته و برای آماده شدن مردم در جنگ علیه دشمن شان فعالیت می‌کند و برای این کار در رسانه‌ها و منابر فعالیت‌های حماسی دارد. در عین حال تلاش دارد تا پیروان شان به صورت خاص و همه مردم عموماً از اینکه این جنگ بخاطر قهرمان‌سازی و و مردمی بودن شان است، آگاهی حاصل نکنند.

هم‌چنین رسانه‌های ائتلاف با همه جریان‌های همراه‌شان ندای آزادی یمن را از چنگ ملیشه‌های حوثی و باز گردانیدن هادی که رییس جمهور قانونی محسوب می‌شود و حوثی‌ها او را از قدرت به زیر آوردند و وی به آل سعود و حکام خلیج پناه برده است، سر می‌دهند. اما حقیقت این است که حامی اساسی حوثی‌ها امریکا است؛ ولی شعار حوثی‌ها که ندای مرگ بر امریکا است و هر روز فریاد می‌زنند، این حقیقت را پنهان نگهداشته است. این حقیقت را جز انسان‌های زیرک و محقق که از هیچ طرفی جانب‌داری نمی‌کنند، نمی‌داند؛ زیرا امریکا بسیاری از نقشه‌های خود را خودش عملی نمی‌کند؛ بلکه توسط مزدوران خود به پیش می‌برد. امریکا تلاش دارد تا حوثی‌ها را اگر ممکن باشد، به تنها قدرت یمن تبدیل کند؛ ولی اگر این کار ممکن نباشد، حد اقل به عنوان بارزترین قدرت قد علم نمایند. امریکا برای رسیدن به این هدف از دوقدرت منطقه‌ای، ایران و سعودی کار می‌گیرد.

ایران برای تبدیل شدن حوثی‌ها به عنوان یک قدرت در یمن نقش کندی را بازی می‌کند، زیرا امریکا تثقیف حوثی‌ها، تهیۀ اسلحه، تمرین نظامی و تربیۀ سیاسیون در داخل شان را به عهدۀ ایران سپرده است تا در حین رسیدن به قدرت توانائی پیشبرد امور سیاسی را داشته باشند. از این جهت ده‌ها سال است که ایران این وظیفه را به گونۀ مخفیانه و برنامه‌ریزی شده به پیش می‌برد، سپس به گونۀ تدریجی نقش ایران نزد همه مردم با وجودی‌که به وسیلۀ حمایت حوثی‌ها تلاش کرد تا این نقش را مخفی نگهدارد، افشاء گردید.

اما سعودی در به قدرت رساندن حوثی‌ها نقش سریعی را بازی می‌کند، از طریق این یورش شان قدرت را در دست گرفته و تمامی تسلیحات صالح و امکانات وی را به حوثی‌ها سپردند.

اگر چه نقش ایران نسبت به نقش سعودی متفاوت است، زیرا ایران را به عنوان اولین دوستی‌که به وی اعتماد دارند، تصور می‌کنند و بدون مشوره با ایران هیچ کاری را انجام نمی‌دهند؛ در حالی‌که سعودی را بزرگ‌ترین دشمن خود می‌دانند، از این جهت در مورد آن نفرت دارند.

با وجود این نقش سعودی در به قدرت رساندن حوثی‌ها تکمیل کنندۀ نقش ایران است؛ اگرچه ایران بیشترین بهره را به حوثی‌ها بخشید و به گونۀ مخفیانه حمایت نمود. ایران در این زمینه پیروز گردید و حالا حوثی‌ها توانائی داخل شدن در منازعه را همرای مزدوران انگلیس، پیروان هادی و آل احمر و هم‌چنین پیروان صالح  دارند. حالا سعودی به عنوان تکمیل کنندۀ نقش ایران وارد میدان شده است تا قدرت و ثروت را به حوثی‌ها اعطا کند. برای تحقق این هدف پنج قدم را باید بر دارند که از چهار قدم عبور کردند و در صدد بر آوردن قدم پنجمی هستند و این قدم‌ها به ترتیب زیر است:

نابود کردن قدرت صالح: زیرا او را اولین مانع به قدرت رسیدن حوثی‌ها می‌دانستند و به این هدف شان پس از اینکه صالح به قتل رسید، نایل شدند و بیشترین قدرت صالح از بین رفت.

دور کردن نقش هادی: زمانی‌که نیروهای هادی به کمک ائتلاف به دروازه‌های صنعا رسیده بودند و طرفداران هادی به سلمان اعتماد کردند و خواب شکست حوثی‌ها را می‌دیدند، سلمان به طرفداران هادی خیانت ورزید و آن‌ها را از پیشرفت به طرف صنعا منع کرد و کسانی هم که از این هدف آگاهی نداشتند، توسط طیاره‌ها/جنگنده‌های سلمان سرکوب شدند.

تبارز دادن قدرت حوثی‌ها به عنوان تنها قدرت که از یمن دفاع می‌کند و در عین حال این را نیز متبارز می‌سازد که اعضای ائتلاف، به جز افراد پول‌گیر که به وطن شان خیانت کردند، بیش نیستند و هم‌چنین می‌خواهد در مردمی بودن حوثی‌ها و مخصوصاً بعد از اینکه تنها به قدرت تکیه کردن نقش بازی کند.

تبارز دادن اینکه حوثی‌ها دیگر یک قدرت مدافع نه بلکه به قدرتی مهاجم مبدل شده است، بارها حملات موشکی را در سعودی انجام دادند و آخرین آن حمله بر شرکت آرامکو بود و تبارز دادنی اینکه سعودی دیگر نمی‌تواند به حملات حوثی‌ها پاسخ بدهد و در مقابل قدرت حوثی‌ها عاجز است و این بخاطر رسیدن به آخرین نقطه که توقف جنگ است، می باشد.

توقف جنگ و اعتراف ائتلاف و اعضای آن به قانونی بودن حوثی‌ها بعد از این که آن‌ها را بزرگ جلوه داد که آن قدرتی است که نباید انکار نمود، مخصوصاً بعد از حمله بر آرامکو و عملیات نظامی حوثی‌ها که زیر نام" نصر من الله" صورت گرفت. مناطقی را که در طول این سال‌ها زیر حاکمیت ائتلاف بود، به مدت چند هفته به دست گرفتند. حوثی‌ها به کمک امریکا و خاموشی سعودی مناطقی زیادی را به دست گرفتند و صدها نفر را در کتاف و واودی جباره اسیر کردند. حکام آل سعود بعداً در مرحلۀ که اعلان توقف حمله با موشک و طیارات/جنگنده‌ها بر سعودی اعلان گردید و از آن‌ها نیز درخواست توقفق بمباردمان بر یمن شده و دست به تلاش زدند. زیرا حوثی‌ها و سلمان دو چهرۀ مزدور امریکا هستند، به زودی امر امریکا را می‌پذیرند، توقف جنگ را اعلان می‌کنند، قانونی بودن حوثی‌ها اعتراف می‌کنند و به عنوان شریک در حاکمیت یمن آن‌ها را با پیروان شان شامل راه‌حل سیاسی که امریکا می‌خواهد می‌پذیرند و همیشه حوثی‌های مزدور خود را به طرف آن دعوت می‌کنند.

اما انگلیس و مزدوران وی تلاش می‌کنند تا راه‌حل سیاسی را به چالش بکشند تا امریکا و سعودی به قانونی بودن مجلس انتقالی اعتراف نمایند و در راه‌حل سیاسی آن‌ها را شریک نمایند. بناً یمن از یک طرف میدان کشمکش میان امریکا و مزدوران وی و از طرف دیگر میان انگلیس و پیروان وی باقی می‌ماند، گاهی آتش این کشمکش بالا می‌گیرد و گاهی آرام؛ اما به هر صورت این مردم یمن هستند که قربانی جنگ می‌گردند.

ای مردم یمن! تا چه زمانی کفار و مزدوران شان در اجرای پلان‌های خود بالای شما ادامه می‌دهند، خون شما را می‌ریزانند و سرمایه‌های شما را به غارت می‌برند؛ با قوانین سرمایه‌داری بالای شما حکمرانی کنند و اسلامی‌که تنها نجات شما در آن است، آن را از زنده‌گی شما دور سازند؟! بر شما واجب است تا حقیقت مزدوران و اربابان شان را بشناسید و آن گونه که الله سبحانه وتعالی امر نموده آن‌ها را دشمن بگیرید و برای حاکمیت شریعت الله سبحانه وتعالی با برادران تان در حزب التحریر برای اقامه خلافت اسلامی، که حق غصب شدۀ شما را از کفار و مزدوران شان پس می‌گیرد، مبارزه کنید. آن زمان است که زیر چتر خلافت با مسلمانان زنده‌گی می‌کنید؛ چنانچه نیاکان شما چنین بودند.

نویسنده: استاد شایف " شرادی "

مترجم: رامین "بارز"

Last modified onپنج شنبه, 31 اکتبر 2019

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه